Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1785. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.985
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anlaşmazlık (dispute) butonunun olduğu yerde confirm goods recieved (ürünün alındığını onayla) diye bir buton var. Kurcalarken oraya bastiysan ürünü aldığına onay vermissindir. Aliexpress ürünün arızalı olabileceğini göz önünde tutarak bu onayın ardindan 15 gün daha anlaşmazlık acmana izin veriyor ama 15 gün sonra artık anlaşmazlık açma hakkın kalmiyor. Belki oraya basmış olabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardarulez

Anlaşmazlık (dispute) butonunun olduğu yerde confirm goods recieved (ürünün alındığını onayla) diye bir buton var. Kurcalarken oraya bastiysan ürünü aldığına onay vermissindir. Aliexpress ürünün arızalı olabileceğini göz önünde tutarak bu onayın ardindan 15 gün daha anlaşmazlık acmana izin veriyor ama 15 gün sonra artık anlaşmazlık açma hakkın kalmiyor. Belki oraya basmış olabilirsin.
    Çok teşekkürler arkadaş.

Güzel bilgilendirme oldu.
  • 01Mrt 0 kullanıcısına yanıt
    Aslında o gümrük memurlarının kutuyu açıp açmamasıyla alakalı. Muhtemelen bazı kargoların açıklamasına bakmadan bakmış gibi işlem yapıyorlardır.
  • Tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Geçen ay 31,85 dolara projeksiyon cihazı aldım. Dün hareket görününce kontrol ettiğimde 338lira vergiyi görünce şok geçirdim. 100 liraya kadar hazırdım ama bu tutarı görünce ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Neredeyse 50 dolar yapıyor. Şu an bu tutarı değiştirecek birşey yapabilir miyim? Ne yapmamı önerirsiniz.
    Aliexpress Ana Konu •

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu nasıl vergi anlayışı bilemiyorum. Bu son dönem vergiler takip ettiğim kadarı ile tv ve ses cihazı ise böyle çıkıyor.

• qtenplus kullanıcısına yanıt
    inceleyin...
    https://forum.donanimhaber.com/gumruk-vergisine-itiraz-ettim-edit-itiraz-kabul-edildi--137237569-2
    https://forum.donanimhaber.com/gumruk-vergisine-nasil-itiraz-edilir--111749630

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01Mrt -- 17 Temmuz 2020; 8:8:33 >
  • Arkadaşlar merhaba,

singapur post. Türkiyeye doğru yola çıkmış mı oluyor bu son güncelleme ile?

Aliexpress Ana Konu •
  • Aliexpress Ana Konu •

38 gün sonra hareket oldu kargoda gelme ihtimali hala uzak mı ülkeye girdi mi😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Singapore post ile gelen ürünüm sürekli bunu diyor, ne zaman ülkeye girer acaba?

05/07/2020
    Information Received – Item En Route to Postal Facility

Umarım bahsettiği posta firması bizim PTT'dir...
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    Hayır, Singapur Posta İdaresine doğru yola çıktığındab bahsediyor.
  • serkanss kullanıcısına yanıt
    12 gündür hiç hareket olmaması doğal mı?

Special Line YW dışında ürün almıyordum bu satıcının saçmalığı yüzünden öyle oldu...
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    Allah belasını versin Singapur postun Haziran başında aldığım ürün daha bu ayın 9 unda edi received olarak PTT sitesinde görünmeye başladı aylar sonra ilk defa birşey aldık bu gidişle yılbaşına ancak gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • babapars B kullanıcısına yanıt
    hocam sağ salim gelsede şu beladan kurtulsak sistem oturuncaya kadar bi daha çinden bi şey almam
  • 29'unda bir iade işlemi başladı da hala ödeme gelmedi. İlla 20 günün bitmesini mi bekleyeyim?

• mgsgsg2010 M kullanıcısına yanıt
    Dolar yüksek vergi katmerli kargo zulüm almamak lazım hocam bir kere alınca devamı geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

29'unda bir iade işlemi başladı da hala ödeme gelmedi. İlla 20 günün bitmesini mi bekleyeyim?
    Şans işi demek bu iade olayıda. Son 1 ay içerisinde 3 iade işlemim oldu. 2 si sipariş iptali 1 i üründe yaşanan sorundan dolayıydı.

Sipariş iadeleri 3 günde, ürün iadesi ise aynı gün kartıma yattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgsgsg2010

hocam sağ salim gelsede şu beladan kurtulsak sistem oturuncaya kadar bi daha çinden bi şey almam
    Bu da kısmet demek hocam ya.

Burdaki arkadaşlar hatırlar belki. 12 günde siparişim geldi Haziran içerisinde.

Yıllardır alışveriş yaparım ulaşan en hızlı siparişim oldu.
  • Fr.BJK kullanıcısına yanıt
    3-20 iş günü içerisinde bankaya göre değişiklik gösterebilir deniyor. Ben bankaya arasıra bakıyorum genelde de şu sayfadan takip ediyorum da acaba bankaya yatmış olup burada göstermeme gibi bir şey olabilir mi?
    Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 17 Temmuz 2020; 21:49:23 >
  • O zaten oluyor. Sen bankadan kontrol et. Oraya bakma.

• 
Sayfa: önceki 17831784178517861787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.