Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1703. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
42.505
Cevap
1.501
Favori
2.880.073
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vipers35

17 Mart'da sipariş verdiğim bir ürün 21 Mart'da hand over to airline olarak son güncellemesini aldı ve o şekilde kaldı. Ürün Singapur post ile gönderilmekte ancak 17track ve Singapur post sitelerinde ürün bulunamadı olarak hiçbir şey göremiyorum. Sadece track24 ile görebiliyorum. Arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim. 2 hafta boyunca hareket olmayınca satıcıya yazdığımda 30-60 gün arasında gelir , daha 30 gün olmadı sabırlı olun yazmıştı. Derdim ürünün niye gelmediğinden ziyade niye sistemde gözükmemesi ve güncellenmemesi.
    Takip numarası:RF762828119SG
    Lütfen yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl bir yol izlemeliyim.
    Ürün takip edilebilir seçilerek satın alınmıştır.
    Singapur postası bence hepsinden ağır işliyor. Benim de bilgilerim geç güncellendi. O yüzden bir süre daha bekleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• melodramm kullanıcısına yanıt
    Siz işin ciddiyetini kavrayamamış gibi gözüküyorsunuz. En yakınlarınız, sevdikleriniz bir başkası kurallara uymadığından dolayı virüs kaparsa o vakit "çatır çatır" neden ceza kesmiyorlar dersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bersan1 -- 17 Nisan 2020; 12:55:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

26.02.2020 de satın aldığım ürün
    en son 09.03.2020 de hareket görmüştü
    bugün 17.04.2020 Menşe ülkesinden yola çıktı durumuna geçti (China Post Registered Air Mail)

02.04.2020 de satın aldığım ürün
    16.04.2020 de istanbula ulaştı ve gümrükten çıktı. (Yanwen Airlines Kayıtlı Paket)
    17.08 tl gümrük vergisi çıktı.

bence çok acele etmeyin zaten süre bitiminde dispute açınca aliexpress paranızı geri gönderiyor.
    takipsiz kargo ile ürün almayın.
    Mart 26 ve Mart 28 de yola çıkan ürünlerim Türkiye'ye ulaşmadı.
  • arkadaşlar ilk defa alışveriş yapacağım, sorularımı maruz görün.
    7 parça ürün alacağım bunların 5 tanesi aliexpress standard shipping
    1 tanesi china registered
    1 tanesi china air gibi bişey
    totalde 143 dolar gibi bir fiyat.
    Sorularım şu şekilde;
    Kargoların geç gelmesi dışında şuan virüsten dolayı bir sorun var mı. 30-40 gün beklerim sorun yok
    birde bunlara ek olarak vergi ödüyor muyuz burada o sistem nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesm18

arkadaşlar ilk defa alışveriş yapacağım, sorularımı maruz görün.
    7 parça ürün alacağım bunların 5 tanesi aliexpress standard shipping
    1 tanesi china registered
    1 tanesi china air gibi bişey
    totalde 143 dolar gibi bir fiyat.
    Sorularım şu şekilde;
    Kargoların geç gelmesi dışında şuan virüsten dolayı bir sorun var mı. 30-40 gün beklerim sorun yok
    birde bunlara ek olarak vergi ödüyor muyuz burada o sistem nasıl?
    Yanwen seçeneği vasa kargoda tercih din şuan baya hızlı geiyor.

vergi ödyorsunuz hocam. üzerine satıcıya mesaj tıp az fiyat yazdırın.

gümrük memurunun insafına göre vergi çıkıyor.
  • Dhgate'den aldigim urun sanirim cin'den cikamadan geri dondu

17/04/2020 - 11:12:00 Gönderi ihracı iptal Cancel item export -/ - China (Yurt Disi)

ptt'de boyle bir ibare cikti

bu urunden yaklasik 10 gun once verdigim bir siparis daha var onda ise

06/04/2020 - 23:10:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received) -/ - China (Yurt Disi)

diyor.siparisler formaydi bu arada
  • Airpods 2 Bluetooth Kulaklık

AliEkpsress Linki : https://tr.aliexpress.com/item/4000740237099.html

İnceleme Videosu + Bilgilendirme :https://iyifirsat.net/airpods-2-bluetooth-kulaklik/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doktor ReisBey -- 17 Nisan 2020; 17:40:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doktor ReisBey

Airpods 2 Bluetooth Kulaklık

AliEkpsress Linki : https://tr.aliexpress.com/item/4000740237099.html

İnceleme Videosu + Bilgilendirme :https://iyifirsat.net/airpods-2-bluetooth-kulaklik/
    Hocam bunun samsung air buds benzeri olani varmidir bildigniz aliexpressde tesekkurler simdiden ilginize...

• Aliexpress Ana Konu •
    Yaklaşık 1 ay sonra Singapur post kargom güncellendi. Sanırım gemi ile geliyor. Tahmini ne kadar sürer acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: laumexs

Dün itibari ile 29-30-31 döneminde aldığım 4 takipsiz 1 takipli kargodan şu ana dün itibari ile 2 takipsiz kargo elime ulaştı.

Takipli kargo halen 09/04/2020 - 06:03:00 Item departed from origin sevk edilmiş gözüküyor başka bilgi yok. Kısaca yanwen takipsizler China post takipliden önce geldi.

Kargo konusunda merak edenler için kısa bilgilendirme olsun.

Bu arada yanwen neden china post dönüşüyor açıklayım. Normalde çin içinde şu anda tüm kargo firmaları tek başına işin içinden çıkamayacağı için çin posta ve kargo işleri koordineli yürütülüyor. Ürünü aldığınız bölge hangi firma açık ve kargo yoğunluğu azsa ilk o teslim alıyor. Sonra depolardan ilgili kargo firması kodu girilip sevk ediliyor.

Yani bir sıkıntı yok. Hatta işler daha seri işliyor. Bazen yanwen yukarıdaki gibi china postdan daha hızlı geliyor.
    Benim kargo için de tamamen aynı şekilde son giriş "09/04/2020 - 06:03:00 Item departed from origin" olarak yapılmış:

Aliexpress Ana Konu • . Aliexpress Ana Konu •

Sipariş tarihi: 01/04/2020 (Aliexpress)
    Sevkiyat tarihi: 02/04/2020
    Sevkiyat seçeneği: Special Line Yanwen (Takipli)

Anlaşılan o ki birçok kargo için toplu halde sisteme giriş yapılmış. Ve kargolar bir yerde sıralarını bekliyor olabilir. Kargolarda hareket varsa bile sisteme zamanında giriliyor mudur, emin değilim.

Zaten güncel durumlar nedeni ile çeşitli olumsuzluklar ve gecikmeler yaşanacağını bilerek sipariş vermiştim. Zamanla küresel vaziyet iyileştikçe geç de olsa siparişim gelir diye düşünerek hareket etmiştim.

Track24.net sitesi de tahmini teslim zamanı olarak 02.05.2020 - 22.05.2020 arasını göstermiş, gayet iyimser bir tarih bile denilebilir.

Sağsalim tek parça olarak elime ulaşsın da gerisi çok önemli değil.

• quote:

Yaklaşık 1 ay sonra Singapur post kargom güncellendi. Sanırım gemi ile geliyor. Tahmini ne kadar sürer acaba ?
    Kargo kodunu paylaşırsan yardımcı olabilirim.

• Lord Cruiser L kullanıcısına yanıt
    RF762828119SG

• Bu aliexprees müşteri hizmetleri çıldırtır adamı ya.Satıcı kargomu göndermiyor 44 dolar ek para istiyor diyorum onlarda bana isterseniz iptal edin diyorlar 10 folar kupon veriyorlar artık bu son aliexprees alışverişim olacak banggood un gözünü sevim ya adamlar çinin amazonu ya onu anladım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

RF762828119SG
    Baktığım kadarı ile sorduğunuz konu hakkında bir şey bulamadım. Kargonuz Singapur postası ile geliyor. Singapur postasına sorabilirsiniz.

• UY122836610AZ

37 günlük siparişim yeni takip numarası almış.

sanırım azerbaycan üzeri türkiyeye giriş yapacak
  • benim de bir yanwen iptal oldu daha Türkiye’ye girmeden. chinapost için de mart 10 da sipariş verdiğimden beri bekliyorum. 40 gün oldu toplamda. Kargolar Tr’de ama gümrükten işleme alınmıyor.

• Arkadaşlar tr ye gelmeyek mi kargom bir bakar mısınız çinde sürtüp duruyor sanırım Aliexpress Ana Konu •Aliexpress Ana Konu •Aliexpress Ana Konu •

• Bu sıralar kargo hareketlerinde bi değişiklik olanlar var mı? benim geçen hafta 15'nde Item departed from origin olan yanwen paketim türkiye'ye giriş yaptı toplamda 15.75 TL harç çıktı. 25 Martta edi recieved olan china post hâlâ ortalarda yok.
  • 
Sayfa: önceki 17011702170317041705
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.