Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1702. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.510
Cevap
1.503
Favori
2.880.714
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün itibari ile 29-30-31 döneminde aldığım 4 takipsiz 1 takipli kargodan şu ana dün itibari ile 2 takipsiz kargo elime ulaştı.

Takipli kargo halen 09/04/2020 - 06:03:00 Item departed from origin sevk edilmiş gözüküyor başka bilgi yok. Kısaca yanwen takipsizler China post takipliden önce geldi.

Kargo konusunda merak edenler için kısa bilgilendirme olsun.

Bu arada yanwen neden china post dönüşüyor açıklayım. Normalde çin içinde şu anda tüm kargo firmaları tek başına işin içinden çıkamayacağı için çin posta ve kargo işleri koordineli yürütülüyor. Ürünü aldığınız bölge hangi firma açık ve kargo yoğunluğu azsa ilk o teslim alıyor. Sonra depolardan ilgili kargo firması kodu girilip sevk ediliyor.

Yani bir sıkıntı yok. Hatta işler daha seri işliyor. Bazen yanwen yukarıdaki gibi china postdan daha hızlı geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 16 Nisan 2020; 9:54:8 >
  • İzmir Karşıyaka Çarşı taraflarında siparişlerini alan var mı acaba ? 4 takipli 3 takipsiz toplam 7 kargodan birini dahi teslim alamadım. 8 Mart'da 3 tane 17 Mart'da 1 tane 27 Mart'da 3 tane ürün sipariş ettim. Ve bunların birçoğundan haber dahi alamıyorum, bir türlü güncellenmiyor kargo durumları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipers35 -- 16 Nisan 2020; 11:11:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamSs

pardon soyle anlatayim.
    Cihaz s905x3 islemcili x96 max plus marka tv box. ddr4 dedi satici. benimle 2 kisi daha aldi. Cihazlar yolda iken ddr3 mus tedarikci yaniltti falan dedi. Biz cihazi teslim alip dispute acip biraz fark almaya kara vermistik. ben 190tl ye almistim simdi yok o fiyata galiba.
    neyse 16.03 de cinden ayrildi gozukuyordu. 11.04 de tekrardan cinden ayrildi diye guncelledi. Bu arada satici sureyi uzatti 11.05e ertelendi sure simdi.
    saticiyla konustuk . satici dispute ac, cihazi teslim aldim diye isaretle iadeni yapicaz dedi. cihaz gelmeden teslim aldimi secmek istemedim. Iste bize guvenebilirsin marketin itibari dusmesin diye oyle secmeni istedik falan dedi.
    ben de canli yardima baglanip sorayim dedim. baglanmadan once bot cikiyor ya. Onda secenekleri secerken yanlislama dispute actim. Ben bot benden bilgi aliyor gelecek temsilciye iletecek sandim. Baktim dispute acildi.
    Yardim icin biri baglaninca durumu anlattim. Bana dedigi disputeyi iptal et urun gelmezse sure bitiminde ptt ye git. sana urunun teslim edilmedigine dair belge al. bize gonder iadeni yapariz dedi. Iptal ettikten sonra sure dolmadan satici istemezse dispute acamazsin dedi bir de tekrardan yani. Sure sonunu beklemen lazim dedi. bende ptt boyle belge vermez dedim. sen yardim ederim diyon da sana nasil ulasicam deyince mail adresimi aldi. 11.05 de ulasacakmis. o zaman yardimci olacakmis.
    ben de arada kaldim simdi. saticiya dedim yanlislikla actim. Turpexle gonder o zaman iptal edeyim dedim. Cevap bekliyorum. Dispute acarken de mali teslim almadim dedim allahtan.
    durum boyle. amacim mali almak oncelikle ama saticiya da guvenemiyorum.
    Turpex harici kargolari kabul etmiyor galiba ptt. Adamin gonderdigi ne olacak geri ona mi gidecek yoksa cok gec olsa da bana gelir mi? para iade yapsa da cihaz gelse adama parasini oderim sorun degil de. her tarafi boklu degnek oldu :).
    Bana UKİM gelen kargoları hiçbir şekilde geri göndermiyoruz dedi. Yani benim anladığım depolarda bekletiyorlar. Siz boşuna bu kadar kasmışsınız. Turpex ile satıcı bence uğraşmaz. Uğraşsa bile kafasına göre sizden para isteyebilir. Siz paranızı iade alın. Hiç karıştırmayın. Ürün size gelirsede bedavaya gelmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Cruiser -- 16 Nisan 2020; 12:10:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: laumexs

Dün itibari ile 29-30-31 döneminde aldığım 4 takipsiz 1 takipli kargodan şu ana dün itibari ile 2 takipsiz kargo elime ulaştı.

Takipli kargo halen 09/04/2020 - 06:03:00 Item departed from origin sevk edilmiş gözüküyor başka bilgi yok. Kısaca yanwen takipsizler China post takipliden önce geldi.

Kargo konusunda merak edenler için kısa bilgilendirme olsun.

Bu arada yanwen neden china post dönüşüyor açıklayım. Normalde çin içinde şu anda tüm kargo firmaları tek başına işin içinden çıkamayacağı için çin posta ve kargo işleri koordineli yürütülüyor. Ürünü aldığınız bölge hangi firma açık ve kargo yoğunluğu azsa ilk o teslim alıyor. Sonra depolardan ilgili kargo firması kodu girilip sevk ediliyor.

Yani bir sıkıntı yok. Hatta işler daha seri işliyor. Bazen yanwen yukarıdaki gibi china postdan daha hızlı geliyor.
    Benim Mart 24 ve Mart 28’de biri Çin postası ve biri Singapur postası olmak üzere iki takipli kargom hâla elime ulaşmadı.

• Arkadaşlar rahat olun kargolarınız geliyor.
    Fakat bu korona belası yüzünden PTT de diğer kamu kurumları gibi esnek çalışmaya geçtiği için işler biraz yavaşladı.
    Er geç gelecek kargolarınız.
    Devlet neden vergi aldığı şeylerden hele bu zor zamandan vazgeçsin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lord Cruiser L kullanıcısına yanıt
    bedavasinda degilim hocam gelse de soyler parasini oderim onlar helal haram bilmese de biz biliriz.
    Ukim iade etmiyoruz demis ama arkadasin birine urun iade geldi demis satici.
    neyse dispute acmis oldum zaten. Satici hala teslim aldim isaretle diye israr ediyor. Ben de gelirse parani oderim ama tl ile oderim dolar artti dolar ile odeyemem dedim zaten ddr4 yerine ddr3 gondermisti. bekliyorum mecburen bakalim ne olacak.

• Yeni üye kuponu var mı arkadaşlar?

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Senin takip kodun Yanwen sitesinde ne zaman göründü hatırlıyor musun? Benim kargoya verileli 4 gün oldu ve depodan çıktı yazıyor Aliexpress takibinde ama Yanwen sitesi kodu kabul etmiyor.

• Fratos_ F kullanıcısına yanıt
    17track da 1 gün sonra yanwen kendi sayfasında 4 gün sonra göründü . Görünür olduğunda da zaten kod değişmişti.

• MalamadreX kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Kodun değişmesi iyi bir şey zaten çünkü benim bildiğim kadarıyla Yanwen sadece başka bir kargo şirketine teslimat yapıyor olayı bundan ibaret.

• Fratos_ F kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu bilmiyorum . Satıcı china post da sorun olduğunu bu yüzden yanwen ile gönderdiğini söyledi . Sonra china post oldu . Buradaki herkes de yanwen 10 günde gelenler var . Anlamadım açıkçası

• benim iki gün önce kargoya verilen yanwen var bakalım nasıl gidecek. ptt için verdiği kodla Item departed from origin olmuş dünn.
  • Arkadaşlar yanwen ve çin postalarının takipleri Track24.net takip edin en sağlıksı burası daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 16 Nisan 2020; 21:24:42 >
  • az önce projeksiyon cihazı satın aldım ama gönderim yaparlar mı ne olur bilen var mı? aliexpress standart shipping
  • Arkadaşlar China Post Registered Airmail ile gelen daha doğrusu gelemeyen gönderim daha Çin den çıkmadan sanırım onların gümrüğünden geri dönüyor.
    Aslında gönderi AliExpress standart shipping PR...YP iletsi ilk sonra RV...CN oldu oda Returned dedi bugün.

Aliexpress Ana Konu •

• 17 Mart'da sipariş verdiğim bir ürün 21 Mart'da hand over to airline olarak son güncellemesini aldı ve o şekilde kaldı. Ürün Singapur post ile gönderilmekte ancak 17track ve Singapur post sitelerinde ürün bulunamadı olarak hiçbir şey göremiyorum. Sadece track24 ile görebiliyorum. Arkadaşlar nasıl bir yol izlemeliyim. 2 hafta boyunca hareket olmayınca satıcıya yazdığımda 30-60 gün arasında gelir , daha 30 gün olmadı sabırlı olun yazmıştı. Derdim ürünün niye gelmediğinden ziyade niye sistemde gözükmemesi ve güncellenmemesi.
    Takip numarası:RF762828119SG
    Lütfen yardımcı olabilir misiniz ? Nasıl bir yol izlemeliyim.
    Ürün takip edilebilir seçilerek satın alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipers35 -- 17 Nisan 2020; 10:26:43 >
  • 26.02.2020 de satın aldığım ürün
    en son 09.03.2020 de hareket görmüştü
    bugün 17.04.2020 Menşe ülkesinden yola çıktı durumuna geçti (China Post Registered Air Mail)

02.04.2020 de satın aldığım ürün
    16.04.2020 de istanbula ulaştı ve gümrükten çıktı. (Yanwen Airlines Kayıtlı Paket)
    17.08 tl gümrük vergisi çıktı.

bence çok acele etmeyin zaten süre bitiminde dispute açınca aliexpress paranızı geri gönderiyor.
    takipsiz kargo ile ürün almayın.
  • josh-r J kullanıcısına yanıt
    Yanwen daha sonradan yanwen olarak mı devam etti yoksa tr sonlu koda mı dönüştü acaba ? Yanwen ile yola çıkan kargom china post devraldı da 😰

• quote:

Orijinalden alıntı: MalamadreX

Yanwen daha sonradan yanwen olarak mı devam etti yoksa tr sonlu koda mı dönüştü acaba ? Yanwen ile yola çıkan kargom china post devraldı da 😰
    PRXXXXXXXXXYP ---> RHXXXXXXXXTR koduna dönüştü hocam. yola çıkmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi josh-r -- 17 Nisan 2020; 11:2:39 >
  • 
Sayfa: önceki 17001701170217031704
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.