Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.979
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16811682168316841685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ŞenapCenabettin

Arkadaşlar bu kargoya verilen siparişimi iptal edebiliyor muyum? Gelmesini istemiyorum.
    Kargoya verildiyse iptal edemezsin,
  • honor 8a kılıfı sipariş edicem bana vergi ne kadar çıkacak bu kılıfıda türkiyede bulamadım
  • AliExpress'den 2 tane saat aldım. İkisi de China Post Registered Air Mail ile takipli kargo yazıyordu. Biri bu kodlu RE033413591CN diğeri de PR069300384YP bu kodlu. Bilen arkadaşlar bunlar takipli kodlar mı acaba?
  • 10021997 kullanıcısına yanıt
    RE033413591CN takipli
    PR069300384YP Yanwen Post takipsiz.
    Satıcı takipli demişse takiplidir. Aliexpress takipliler böyle olabiliyor . Daha sonra gerçek takip no geliyor.
    Endişe gereksiz. Gelmezse dispute açarsın.
  • fredydexter kullanıcısına yanıt
    16-18 TL arası.
  • Hatior kullanıcısına yanıt
    En son 3 sene önce alışveriş yapmıştım. O zaman takipliler gelmişti, 1 tane takipsiz almıştım o gelmemişti ve parasını almıştım. Şimdi ürünün takipli olduğuna dair satış ekran resimlerini aldım. İlerleyen haftalarda eğer bu yanwen takipsizse ve satıcının satarken takipli diye sattığını aliexpress'e iletirsem dispute kazanma oranım yüksek midir?
    arka sayfalarda açıklama vardır. Takip süresi sonunda dispute açarsın ve ürünü takip edilemediğini ve almadığını belirtir %100 alırsın.

Edit : Satıcının takipli yazdığını belirtmene gerek yok . Aliexpress sadelikten hoşlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hatior -- 12 Mart 2020; 12:55:59 >
  • 15 liralık ürün sipariş ettim. bakalım ne zaman gelecek ne kadar vergi çıkacak.
    Dispute durumlarını Aliexpress detaylı inceliyor. Aynı satıcıdan 2 parça ürün aldım. Kargo paketinden 1 ürün çıktı ki kargo paketi üzerinde de zaten 1 ürün listelenmişti.
    Dispute açtım. Durumu anlattım. Önce kabul edilmedi. Kargo paketini atmamışım. Bulup resmini yükledim. Pakette hem sipariş numarası hem de sadece 1 adet ürün içerik olarak
    yazıldığını görünce Aliexpress kabul edip eksik parçanın ücretini geri yatırdı.

Takipli kargolar da kızaklayabiliyor. Çinden 19 Ocak 2020'de havayolu tarafından kabul edildi kaydı olan başka bir paketimin TR girişi hiç olmadı. Ugreen resmi mağazasından almıştım.
    İletişime geçtim. Durumu söylediğimde takipten bakıp muhtemelen paketiniz arada kaybolmuştur dediler ve üründen 1 tane daha başka kargo (China Post yerine SF Express) ile gönderdiler.

Benim gördüğüm alışverişlerde sorun yaşamamak için profili yüksek ve/veya üretici resmi mağazasından, kesinlikle takipli kargo ile gönderilecek şekilde satın almak ve geldiğinde paketi
    hemen atmamak gerekiyor. Takipli kargo 1-2 USD ilave ücret çıkatabilir ama takipsizden iyidir. En azından ürünün gelmediğini kanıtlama şansı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 12 Mart 2020; 14:32:45 >

• Vay be bunu da duydum en sonun da;
    Korona virüs paniği yüzünden, bazıları Çin den gelen değeri düşük kargoları kapıdan teslim almadan iade etmeye başlamış.
    Postacı tanıdık, o anlattı.

Birileri onlara virüsün cansız nesneler üzerinde en fazla 3 gün yaşadığını anlatmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 18 Mart 2020; 23:6:47 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi, artık Aliexpress den bütün siparişlerimi takipli kargo ile yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

2 yıla yakındır alışveriş yapmıyordum, şu her halta vergi çıkarırlar diye, 20 gün önce 90 tllik bir, hem bana hem oğlum için ufak bir oyuncak alayım dedim :D

ürün bugün geldi ve sadece 14 tl sunum ücreti alındı, eğer durum buysa, ben alışverişe devam etmeyi düşünüyorum, aldığım oyuncak, burda tanesi 100 tlye yakın.

Aldığım oyuncaklar resimlerde :)

Link:https://www.aliexpress.com/item/32895411731.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e3c4c4dhtGKUU
    O dediğiniz vergi oranları her ürün kategorisi için geçerli değil. Kategoriye göre %20 ile %60 arasında vergi alınıyor.
    Örneğin; Media player (tv box) ürünlerine en yüksek vergilendirme yapılıyor. Ben 2 ay önce 370 TL lik tv box' a 150 TL civarı vergi ödedim.

• Güzel bir vakum makinesi önerir misiniz, buradan?
  • 30 Ocakta verdigim siparis hala glemedi satixiyla konustugumda ürünü kargoladigini söylüyor. Kargonun Tr'ye giris yapip yapmadigini nasil ogrenebilirim.

Aliexpress Ana Konu •

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak. Mağlum Corona etkisi şuan sipariş süreçlerini etkiliyor mu ? Şuan bir ürün sipariş versem süreç ne olur ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 Mart siparişi tr post , oge İstanbul’a geldi diyor öyle duruyor
    Yine başka bir 3 Mart siparişi yanwen tesisinden ayrıldı diyor siz hesaplayın iste durumu . Süreler normal ama virüs felan korkuyor insan , bu Çinliler hasta diye ürünleri yalayan tüküren insanlar , kargoyu almaya korkuyorum vallahi .

• quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

3 Mart siparişi tr post , oge İstanbul’a geldi diyor öyle duruyor
    Yine başka bir 3 Mart siparişi yanwen tesisinden ayrıldı diyor siz hesaplayın iste durumu . Süreler normal ama virüs felan korkuyor insan , bu Çinliler hasta diye ürünleri yalayan tüküren insanlar , kargoyu almaya korkuyorum vallahi .
    https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/covid19-sss/covid-19-halka-yonelik.html

17. Yurtdışından kargo ile gelen paket ya da ürünlerden Koronavirüs bulaşma riski var mıdır?

Genel olarak bu virüsler yüzeylerde kısa süre canlı kalabildikleri için paket veya kargo ile bulaşma olması beklenmemektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün de bu konuda kısıtlaması yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Leziak

30 Ocakta verdigim siparis hala glemedi satixiyla konustugumda ürünü kargoladigini söylüyor. Kargonun Tr'ye giris yapip yapmadigini nasil ogrenebilirim.

An itibariyle kargom elime gecti. 46 liralik siparisime 16lira ücret ödedim...

• Bunun için uyuşmazlığı nasıl açabilirim? Mağaza ücret iadesi yapmak istiyor fakat ben ürün geldi butonuna bastım. Ürün soyulmaya başladı 1 ay sonra o nedenle satıcıya yazdım o da iade edebilirim anlaşmazlık aç diyor ama kapandı nasıl yapabilirim?

Aliexpress Ana Konu •

• byJuck kullanıcısına yanıt
    farketmez open dispute butonunu kullan. sorulunca nedenleriniz yaz. göndermeyeceğini belirt.
    Satıcı gönder derse boku yedin en az 10usd kargo bedeli ödersin.
    2usd için kafamıza ettin
  • 
Sayfa: önceki 16811682168316841685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.