Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1682. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
42.472
Cevap
1.494
Favori
2.876.964
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ksk2000

arkadaşlar ben aliexpres ten ilk defa bir şey almayı planlıyorum traş makinası alacam ama hangi satıcı iyidir ve türkiye ye geldiğinde kargoyu nasıl takip edebilirim bilgi verir misiniz mesela adam oradan gönderdi çin den çıkışına kadar gösterdi türkiye ye girişi yapıldı ama kargo kayboldu bunun önlemek için ne yapmalıyım veya hangi kargo şeklini seçmeliyim
    Satıcı puanı %95 üzeri olanları tercih edin. Alacağınız üründe daha önce Türkler geri bildirimde bulunmuş mu bakın. Türklerin iyi puan verdiği ürünleri alabilirsiniz. Kayıtlı ve takip edilebilir postaları tercih edin mesela china post registered mail. Satıcı kargo numarası girecek sisteme o numaradan takip edebilirsiniz. Kaybolursa dispute açarsınız. Bu çok nadir olan bir şey mesela ben hiç yaşamadım. Dispute nasıl açılacağı forumda mevcut onu da araştırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HOCAM aliexpressten saç ürünü 10 gr minoxil toz sipariş versem gelir mi _? 80 tl vergi mi aliyorlar reçete faalan mı lazım
  • Merhaba arkadaşlar ;
    Daha öncesinde bir çok sipariş olmuştu ve gelmişti ancak son vergi sistemi olaylarından sonra yaklaşık 6 aydır sipariş vermiyorum.
    Şimdi sistem nasıl işliyor yardımcı olursanız çok memnun olurum.
    Aşağıdaki linkteki ürünü sipariş etsem 204TL tutarı var bu ürünü alırsam gelir mi ve maliyeti ne olur.
    https://tr.aliexpress.com/item/32882544397.html?spm=a2g0o.cart.0.0.18323c00bfDy1l&mp=1
  • muharremerd M kullanıcısına yanıt
    evet tam 30 gunde gelmis oldu

• Bu ara hizli geliyor. 1 haftada china post registered air mail ile geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Weezer -- 3 Mart 2020; 20:16:49 >
  • Singapur`dan aldigim cihazlarim gumrukte acilmamis, direk yapistirmislar X-ray`den bakip icine. Yasakli degildi zaten ama tahmini daha fazla para cikardi.

Simdi buradan alisveris yapmayi dusunuyorum, bakalim neler olacak
    https://tr.aliexpress.com/item/32301735817.html?gps-id=pcStoreLeaderboard&scm=1007.22922.122102.0&scm_id=1007.22922.122102.0&scm-url=1007.22922.122102.0&pvid=820bea89-1d9f-4589-9490-ef28be79592d&spm=a2g0o.store_home.smartLeaderboard_838421924.32301735817
  • kmlyurdabak kullanıcısına yanıt
    Siparişi verirken satıcıya söyle ürün bedelini düşük yazsin. Gümrük işi şans işi. Açılmaz ise 15 lira vergi çıkar. Benim ürünüm 15 gündür gümrükte bekliyor

• Slm arkadaşlar, Aliexpress'te satıcının sahte takip no verdiğini nasıl anlayabiliriz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende almadan mesaj attım satıcıya gönderiyoruz dedi, aldıktan sonra aynı gün içinde kargo kodu girdi bilgilerin çıkması için biraz beklemeniz gerekiyor sonra kargoda uzun süre hareket yoksa muhtemelen vermemiştir ya da kargo bekliyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Bende almadan mesaj attım satıcıya gönderiyoruz dedi, aldıktan sonra aynı gün içinde kargo kodu girdi bilgilerin çıkması için biraz beklemeniz gerekiyor sonra kargoda uzun süre hareket yoksa muhtemelen vermemiştir ya da kargo bekliyordur.
    35. gün PostNL den güncelleme geldi. Sipariş sevkiyat için hazır yazıyor. Bunca zaman hiçbir hareket yoktu. Ancak 5 gündür yine aynı durumda bekliyor. Dispute açsam, artık kargo takipte çıkıyor ve kabul etmezler sanırım. Satıcı alıcı koruma süresini 20 gün daha uzatmış. Çorba gibi bı durum oldu kısacası.

• İsterseniz biraz daha bekleyip açın, bazen zaman kazanmak için böyle yapıyorlar kargoyu vermeden dijital kayıt oluşturup giriyorlar böyle oluyor.
  • ....... .......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mackali6161 -- 9 Mart 2020; 15:28:5 >
  • Ürün alsam kargo gelir mi acaba. Birde Turkey Post takiplimi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !!-Origin-!! -- 9 Mart 2020; 11:28:28 >
  • !!-Origin-!! kullanıcısına yanıt
    Benim bugüne kadarki Turkey Postlar hep takipliydi. Direkt PTT üzerinden takip edebiliyorsun.

Alışveriş yaptığım kişinin ofisi Guangzhou'da, diğer bölgeleri bilemem ama orası için yazayım.
    Corona salgını döneminde iki sipariş verdim, kargolar geliyor. İlk verdiğim siparişin kargoya verilmesi yaklaşık 20 gün sürdü, tatil ve salgın derken iş yerleri kapalıydı ama anladığım kadarıyla şu an açıklar, ikinci sipariş direkt kargolandı çünkü. o daha gelmedi yolda.
  • Takipsiz siparişlerde durum nedir, geliyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Aylık yasal sınırın üstünde sipariş gelirse (5 veya 6 mı her neyse ) ne oluyor ?
    Bende merak ediyorum aynı durumu?

Ayda 5 üründen fazla gelirse ne oluyor akradaşlar?
  • İyi günler cumleten. 4 adet 10-15 TL'lik ürün sipariş etmiştim 1 tanesi geldi ve ürünun fiyatindan çok vergi ödedim geri kalan 3 urunude haliyle istemiyorum ürünlerde şuan yolda. Yapabileceğim bir şey varmı örneğin ürünler kapıma geldiğimde PTT görevlisinden almasam aradan zaman geçtikten sonra disqute açıp paramı iade alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: CrazyHunterTR

İyi günler cumleten. 4 adet 10-15 TL'lik ürün sipariş etmiştim 1 tanesi geldi ve ürünun fiyatindan çok vergi ödedim geri kalan 3 urunude haliyle istemiyorum ürünlerde şuan yolda. Yapabileceğim bir şey varmı örneğin ürünler kapıma geldiğimde PTT görevlisinden almasam aradan zaman geçtikten sonra disqute açıp paramı iade alabilir miyim?
    Hayır bu şekilde olmaz, fakat gelen ürünü kabul etmeyebilirsin. Para iadesi talep etsen bile herşey takipli artık tutturamazsınız.
  • Arkadaşlar bu kargoya verilen siparişimi iptal edebiliyor muyum? Gelmesini istemiyorum.
  • 2 yıla yakındır alışveriş yapmıyordum, şu her halta vergi çıkarırlar diye, 20 gün önce 90 tllik bir, hem bana hem oğlum için ufak bir oyuncak alayım dedim :D

ürün bugün geldi ve sadece 14 tl sunum ücreti alındı, eğer durum buysa, ben alışverişe devam etmeyi düşünüyorum, aldığım oyuncak, burda tanesi 100 tlye yakın.

Aldığım oyuncaklar resimlerde :)

Link:https://www.aliexpress.com/item/32895411731.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.5e3c4c4dhtGKUUAliexpress Ana Konu •Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 11 Mart 2020; 15:3:22 >
  • 
Sayfa: önceki 16801681168216831684
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.