Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1653. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.494
Cevap
1.501
Favori
2.879.634
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16511652165316541655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordseco35

Arkadaşlar merhaba. Daha önceki iki siparişim giriş sonrası 2-6 gün arası gümrüğe sevk ediliyordu. Bu bahsettiğim siparişim 16 Aralık’ta Türkiye’ye giriş yaptı. Öyle bekliyordu. Bugün kontrol ettiğimde PTT sayfasında kutucuklar boş çıkıyor. Sonuç bulunamadı demiyor. E-devlette bakınca arama kriterine uyan sonuç bulunamadı diyor. Fakat 17track üzerinden hala gözüküyor. Daha önce başına gelen var mı? Sebebi nedir? Diğer teslim aldığım kargoları sorgulayabiliyorum. Onlarda problem yok.
    Aynısı bende de oluyor dün baktığımda yazıyordu bugün yok hiçbir şey yazmıyor.
    Acaba sistemsel bir hatamı var?
  • Ptt işte ne olacak, akşam 10dan sonra bazen sorgulama bile yapılamıyor. Önceden takipsizler için vergi yazardı şimdi onu da kaldırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharremerd -- 27 Aralık 2019; 23:44:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharremerd

Ptt işte ne olacak, akşam 10dan sonra bazen sorgulama bile yapılamıyor. Önceden takipsizler için vergi yazardı şimdi onu da kaldırmışlar.
    hocam takipsiz kargolardan ücret alınmıyor mu? emin misiniz?
  • Alınmıyor demedim önceden bu işler ilk çıktığında takipsizleri de Türkiye ye girince vergisini yazıyorlardı şimdi yazmıyorlar, takipsizleri sorgulatınca bişey çıkmıyor. Özellikle cainiaolar sonu LV ya da AZ ile bitenler.

• ptt okadar batmışki postane dağıtım merkezleri bile kağnı gibi artık 5-7 günde dağıtıma çıkıyor ürünler aceleniz varsa kesinlikle almayın artık...kaç ürünümde bugün dağıtıma bu gün çıkarmı diye bakmaktan yoruldum kaç gündür sıkıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 28 Aralık 2019; 12:31:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancar04

Bu sefer süründürecekler heralde kaç aydır iyi geliyordu bu sefer yılbaşı çok yoğunuz diye mesaj attılar bekliyecez daha heralde
    Mesajı satıcı mı attı, yoksa ptt / kargo şirketi mi?

• zehek Z kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 3 ürünüde seçip alıyorum de. Sonraki ekranda nasıl göndereceğini belirten ibare bulunuyor. Dediğin şekilde bir sipariş okursa hepsini tek paket ve takipli olarak gönderir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • by_siverekli B kullanıcısına yanıt
    Satıcıyada attım china postada satıcı sabreden bekleyin dedi china post dedi yılbaşı yoğunuz diye attı mesaj

• aliexpress'te satıcılık yaptım sorusu olan varsa bana sorabilir
  • chine post ile t.siz 3 parça bişey aldım.. 12 inde yola çıktı, dün eve gelmiş.. Çok şaşırdım.. takip de edemedim. birden geldi, 14.63₺ vergi ödedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

aliexpress'te satıcılık yaptım sorusu olan varsa bana sorabilir
    yardım etmek için uğraşmışsınız teşekkür ederim hocam mesajınızın altında mesajım dursun ileride lazım olursa bulması kolay olsun
  • 60 günlük geri sayım bittikten sonra mı dispute açmalıyım yoksa bitmeden mi? Şu an son 7 gün ve ürün hala elime ulaşmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi All Men Must Die -- 29 Aralık 2019; 14:54:22 >
  • Singapore post takipli kargo ile aldığım ürün türkiyeye gelip gümrüğe girene kadar pttden takip ediyordum. Bir anda kayboldu ve artık sonuç boş dönüyor. Başına gelen var mı

• Cainiao Super Economy Global ile gönderilen ürün tam 38 gün oldu hala ulaşmadı
    21 kasımdan bu yana da hareket yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sancar04

Satıcıyada attım china postada satıcı sabreden bekleyin dedi china post dedi yılbaşı yoğunuz diye attı mesaj
    Bilgilendirme için teşekkür ederim, bekleyip göreceğiz artık

• PTT de bu aralar işler inanılmaz yoğun. 2 günde dönen cihetlerde sürekli yığılmalar oluyor m3, 4 güne anca dönüyor. 2 aydan beri posta seferberliği var. Yine de yetişmiyor. Sipariş verirken bunları hesaplayıp verin. Ptt personeliyim takipli kargolarim ortalama 15 günde elime geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Uzun zaman sonra aliexpressten alışveriş yaptım. https://tr.aliexpress.com/item/32859379901.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7f174c4dF1jqUK
    Bu ürünü aldım bakalım vergi konusunda beni neler bekliyor
    Tam 19 günde teslim aldım. Bugün şubeye gelmiş hemen gidip aldım şubeden.Gitmesem en az 1 hafta beklerdi orda kargo :P Grafik tablet düşünene tavsiye ederim birkaç dolarlık indirim kuponuyla + 50 adet yedek kalem ucuyla beraber bana 410 liraya geldi. 32,5 lirada vergi ödedim 442,5 lira tuttu. Tr de ki fırsatçı arkadaşlarımız sadece cihazı 850 - 900 e satıyor

• Arkadaşlar yakınlarda aliexpress'te indirim olacak mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: digi_boy2006

Arkadaşlar yakınlarda aliexpress'te indirim olacak mı acaba?
    en erken mart sonu doğum günü..
  • arkadaşlar aliexpress den 1 ayda kac urun getirte biliyorduk? mesala 1 ayda sayı fazla olunca ne oluyor? urune elmi koyuyor tr ?
  • 
Sayfa: önceki 16511652165316541655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.