Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1646. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.511
Cevap
1.503
Favori
2.880.736
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir order vereceğim, takipsiz seçeneklerde sadece Cainiao Super Economy ve Super Economy Global seçenekleri var. Takipsiz olmasına rağmen takip edilebiliyor diyenler var, kesin olarak takip ediliyor mu ona göre sipariş vereceğim.
  • Bataryalar direkt sorun oluşturuyor gümrükte. Hatta bazı batarya satıcıları bunun farkında olduğu için eften püften bir hoparlör içine paketi koyuyorlar ve pakete de hoparlör olarak yazıyorlar.
  • aydin.c A kullanıcısına yanıt
    Hocam alternatif takip numaranız UY115906465AZ buradan da takip edip bakabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 30 dolara bt kulaklık alacağım buna vergi ne çıkar 20 TL sabit mi alıyorlar neye göre alıyorlar bu vergileri normalde yüzde 18 hadi Çin için yüzde 20 kdv olsa bu tutarı alması gerekmiyor mu? Millet 3 5 liralık ürüne de 20 lira veriyoruz yazmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAYSERS0ZE

pakete ne yazıldığı önemsiz. önemli olan bakan memurun kanaat. sen 1 dolarda yazsan memur isterse 100 TL vergi yollar sana. aynı ürüne netten bakmak zor değil ordaki memurlar için
    genelde paketin üstündeki fiyata gore vergiyi yazıyorlar , binlerce paket var hepsine netten tek tek bakmıyorlar genelde içindeki ürünün çeşidine göre değişiyor gecen tv box aldım 54 dolardi mi box üstüne 21 dolar yazmıslar ona göre vergilendirmisler. 100 pakette belki 1-2 ürüne bakıp fiyat arasdırıyorlardir benim gözlemdigim böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osezginn

Arkadaşlar merhaba bir order vereceğim, takipsiz seçeneklerde sadece Cainiao Super Economy ve Super Economy Global seçenekleri var. Takipsiz olmasına rağmen takip edilebiliyor diyenler var, kesin olarak takip ediliyor mu ona göre sipariş vereceğim.
    eskiden takip edilebiliyordu. ptt sitesi değiştiğinden beri takip edilemiyor artık. sadece track24 gibi sitelerden ülkeye yetişene kadar takip ediliyor, ondan sonrası yok. Türkiye'ye ulaştıktan 2-3 hafta sonra elinize ulaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Worm Holes

Merhabalar,
    Aliexpress'ten ilk kez sipariş vereceğim yeni kullanıcı olduğum için ilk siparişe özel $2'lık teklifleri var ya da özel seçenek ne çıkarsa bahtımıza mı bilmiyorum ben henüz herhangi birini seçmedim . Eğer seçim yapmadan sipariş verirsem hakkım yanar mı? Seçim yapmam gerekirse de hangisini önerirsiniz?
    Bir de alacağım ürün $35-40 arası tutacak hepsini aynı satıcadan alacağım vergilendirme nasıl olur satıcıyla konuşup durumu anlatayım ? tek ürün gibi gösterme şansı oluyor mu?
    yardımcı olabilir misiniz?
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sağolun
  • Laptop bataryası almanın bir yolu var mı? Türkiyeye gönderim kapalı bataryalarda.
  • osezginn O kullanıcısına yanıt
    Üzgünüz, lojistik bilgi bulunamadı
    UY115906465AZ
    https://global.cainiao.com/ 'Dan baktım
  • Aliekspressten ayakkabı ya da çanta aldınız mı? Ne kadar gümrük vergisi geliyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5 tllik ürün alıyorum 14 tl vergi ödüyorum bu nasıl iş ya

• yunusi07 kullanıcısına yanıt
    Bende aldım dün Türkiye ye girmiş merakla bekliyordum umarım %20 yi geçmez
    Hoparlörlerde %20 + ÖTV olduğundan çok mağdur oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

eskiden takip edilebiliyordu. ptt sitesi değiştiğinden beri takip edilemiyor artık. sadece track24 gibi sitelerden ülkeye yetişene kadar takip ediliyor, ondan sonrası yok. Türkiye'ye ulaştıktan 2-3 hafta sonra elinize ulaşıyor.

Alıntıları Göster
    Mobil uygulama da mı işe yaramıyor? En azından oradan denerdik şansımızı.

• Worm Holes kullanıcısına yanıt
    Hocam oradaki ürünlerden seçmek zorunda değilsiniz. 3$ ve üstü herhangi birsey ekleyin sepete. Ödeme kısmında uygulanıyor indirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• şu gümrük vergisini sormayın artık tamamen sayısal loto memura ve zeka kapasitesine bağlı ,iş arkadaşım 300+$ sanayi ürünü ufak boyutta ürün aldı ikisinede 14 tl vergi çıktı made in turkey ama 10 tl lik kulaklığa 20 tl vergi çıkabilir....yani boşuna sormayın cesaret etmiyorsanızda uğraşamam diyorsanız almayın çünkü gizli ban atıldı şu anki sistem dingonun ahırı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 16 Aralık 2019; 13:31:47 >
  • osezginn O kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AliExpress ten 2.06 $ lik ürüne 15 TL vergi bindirmişler. Hayırlı olsun. İki tane telefon şarj kablosu ürün.

• Artık yurtdışı alışveriş işide bitti benim. İçin iki şarj kablosu için 15 TL vergi nedir ya. Sanki 2.0 CC araç aldık ÖTV gibi bindirdiler. 11+15=26 TL tuttu Türkiye de de tanesi 15 TL zaten yinede 4 TL kâr ona şükür.😯

• 
Sayfa: önceki 16441645164616471648
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.