Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1621. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: crank444 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
42.510
Cevap
1.503
Favori
2.880.713
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Red John

Arkadaşlar merhaba bişey sormak istiyorum konu ile alakalı tam olarak anlayamadığım bir konu var. Ben yurt dışından 250 300 tl lik yani eskiden gümrük vergisi 22 euro iken bu bedelin üzerinde bir alışveriş yaptığımda nasıl vergilenme olacak? Ve bu vergileme kapıda mı tahsis edilecek yoksa ptt ye frlan gitmem gerekiyor mu?
    postacı paketi getirdiğinde ücreti peşin olarak elden alıyor..
    vergilendirme şansa kalmış, takılırsa, % 20 + ötv felan fiyat çok değişebiliyor..
    olurda geçerse üzerinde yazan fiyattdan 30-40 lira ödersiniz..
    alışverişi banggood dan yapmanızı tavsiye ederim..heleki böyle yüksek ücret ödeyeceğiniz siparişler için, sitede gümrük kaskosu yaptırıp ort.20-30 liraya alabiliyorsunuz..Çıkacak olan düşük,yüksek farketmeksizin vergiyi de site size ödüyor..

• Arkadaşlar merhaba, nicedir Ali'den sipariş vermiyorum. Konulara uzak kalmış olabilirim. Şunu sormak istiyorum. Ali'den telefon alma işi ne alemde şuan. İmkanı var mı? İmkan var da vergisi yüksek mi olur. Satıcı ile irtibat kursam ürünün fiyatını düşürsem açıklamayı değiştirtirtsem yine de gümrük ürünü açarak inceler mi? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Arkadaşlar merhaba, nicedir Ali'den sipariş vermiyorum. Konulara uzak kalmış olabilirim. Şunu sormak istiyorum. Ali'den telefon alma işi ne alemde şuan. İmkanı var mı? İmkan var da vergisi yüksek mi olur. Satıcı ile irtibat kursam ürünün fiyatını düşürsem açıklamayı değiştirtirtsem yine de gümrük ürünü açarak inceler mi? Teşekkürler.
    0.1 cente iğne topu bile alsan gümrüğe giriyor artık, sende incelenirmi diye soruyon....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Kasım 2019; 14:26:5 >
  • ibo3182 kullanıcısına yanıt
    Yıllar önce amazon öyleydi sanırım o şekilde. Teşekkür ediyorum hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.g aliexpresten aldigim zenwatch3 kordunu saate uyumlu olmadigi icin iade actim. Geri sayim bitti ama bana herhangi bir bildirim gelmedi. Suan incelenek bolumünde tikladigim zaman durum icin finish yaziyor. Talebim olumlu mu karsilanmis...

• quote:

Orijinalden alıntı: iaaynaci

Arkadaşlar merhaba, nicedir Ali'den sipariş vermiyorum. Konulara uzak kalmış olabilirim. Şunu sormak istiyorum. Ali'den telefon alma işi ne alemde şuan. İmkanı var mı? İmkan var da vergisi yüksek mi olur. Satıcı ile irtibat kursam ürünün fiyatını düşürsem açıklamayı değiştirtirtsem yine de gümrük ürünü açarak inceler mi? Teşekkürler.
    gümrükde yakalanırsa geri gidiyor.. Göremezsiniz bile, şimdiye kadar da geçiren olmamıştır..

• quote:

Orijinalden alıntı: Leziak

K.g aliexpresten aldigim zenwatch3 kordunu saate uyumlu olmadigi icin iade actim. Geri sayim bitti ama bana herhangi bir bildirim gelmedi. Suan incelenek bolumünde tikladigim zaman durum icin finish yaziyor. Talebim olumlu mu karsilanmis...
    iade işi çok zor, ordan 1 $ kargo ile gönderilen paketler burda geri gitmesi en iyi ihtimal ort. 100 lira
    İade olayı anca gümrükde takılırsa teslim almazsınız geri gider yoksa o kadar kargo ücreti vermeye deyecek bişi kimse almaz..

• Tahmini teslimat zamanı 15 kasım 4 Aralık diyor. Bu tarihler genelde tutuyor mu? Bir de 18 liralık bi anahtarlık sonradan vergi vesaire bir masraf çıkartır mı? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: All Men Must Die

Tahmini teslimat zamanı 15 kasım 4 Aralık diyor. Bu tarihler genelde tutuyor mu? Bir de 18 liralık bi anahtarlık sonradan vergi vesaire bir masraf çıkartır mı? Şimdiden teşekkürler.
    gümrükden çıkış süresine bağlı olarak ort. 1 hafta sapabilir.. Gümrük vergisi olarak min.14/15 lira vergi ödersiniz..
  • ötv vs geçiriyorlardı en son herşeye. şuandaki durum nedir. birkaç elektrik malzemesi lazım oldu. mesela anahtar, duvara priz, led şerit vs. bunlara %20 nin üzerinde mi geçiriyorlar şuan? paket başı 15$ bir alışverişim olacak toplam 3-4 paket olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: poligow

ötv vs geçiriyorlardı en son herşeye. şuandaki durum nedir. birkaç elektrik malzemesi lazım oldu. mesela anahtar, duvara priz, led şerit vs. bunlara %20 nin üzerinde mi geçiriyorlar şuan? paket başı 15$ bir alışverişim olacak toplam 3-4 paket olacak
    ürünlerinizi takipli alın. takipsizler gelmiyordu en son. sıkıntı olabilir. takili kargo için ek ücret ödeyebilirsiniz. herkes takipli kargoyu ücretsiz taşımıyor çünkü. ek olarak kargo başına 15-20 tl en az gümrük vergisi çıkıyor..
  • ibo3182 kullanıcısına yanıt
    Sağolasın
  • Merhaba,

11.11'de ürünü düşük fiyata almanın extra bir yolu var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

Merhaba,

11.11'de ürünü düşük fiyata almanın extra bir yolu var mı?
    yeni üyelikle sanırım ekstra düşük alınabilir. eski üyeliklerde geçen kupon vs varsa paylaşın lütfen

@mikailc78 teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: poligow

ötv vs geçiriyorlardı en son herşeye. şuandaki durum nedir. birkaç elektrik malzemesi lazım oldu. mesela anahtar, duvara priz, led şerit vs. bunlara %20 nin üzerinde mi geçiriyorlar şuan? paket başı 15$ bir alışverişim olacak toplam 3-4 paket olacak
    Hepsini bir satıcıdan almaya bakın.
    Ve tek pakette göndermesini soyleyin.
    Aksi takdirde ürün bedeli kadar vergi ödeyebilirsiniz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu yıl aliexpressi çok takip edemedim. 11.11 için uygun kuponları günler öncesinde yakalamaya çalışıyorduk, bu sene sistem nasıl arkadaşlar ?
  • 69/10 kuponu kaldırdı mı Aliexpress? Daha önceden coin ile alabiliyorduk ama şimdi coupon exchange ekranında göremiyorum. Tam da 69/10 lazımdı zamanında almadık kaldık şimdi de öyle :D
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    Aynen, bende dediğiniz gibi yapıyorum ama almak istediğim ürünler hep farklı satıcılarda denk geliyor. Neyse artık birkaç tane daha alacaklarım var aliexpress iyice bırakacağım artık.
  • Arkadaşlar Xiaomi marka 4 adet usb LED ürün almıştım. Aynı ürünün yaklaşık 5 ay belki 6 ay once birer ay arayla aldigim 1 adet ve 2 adet olmak üzere 3 adetlik siparisim gelmemisti.
    Bu son sipariş olarak aldığım 4 adet ürün ise ptt kargo takip numarali olarak geldi ama zarfta Qty 4 (yani 4 adet) yazmasına rağmen zarfın içinde sadece 1 adet var?
    Zarf daha önce gümrükte açılmış ve Ptt UPİM bandı ile ağzı kapatılmış.
    Zarfi açmadım (bir adet olduğu açmadan belli oluyor). 14.35 TL de gümrük vergisi ödedik(Ürünün Türkiye fiyatı 24 TL civarında).
    Ne yapmalıyım? Başına benzeri gelen olabilir belki. Tavsiyelerinizi rica ediyorum.
    Dediğim gibi, daha önceki kargolarim da gelmemişti. Birileri bile bile yanlış işler yapıyor apaçık ortada.
    Sizler de sipariş verirken bu konuyu gözönünde bulundurun bence.

• zipkin35 kullanıcısına yanıt
    Benim çok önce başıma geldi.
    Eksik geldiği fark ediliyordu paketi açmadan.
    Paket açılışını videoya kaydettim.internette bir yere upload edip linkini disputeye yapıştırdım.Para iadesi aldım.
    Ama tabi sizdeki sıkıntı satıcı kaynaklı olmayabilir.

• 
Sayfa: önceki 16191620162116221623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.