Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1620. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: genclik17 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.505
Cevap
1.501
Favori
2.880.073
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    beklemekten başka çaresi yok malesef...
  • merhaba uluslar arası posta işleme merkezinden telgraf alan var mı arkadaşlar?
    gelin teslim alın tarzı bir telgraf geldi. bu neden gelmiş olabilir? gönderi kodunda vergi gözükmüyor.
    ürünü almazsanız iade olacak yazıyor.
  • Benim yanwen olması gereken ürün ajerbejıan post diye geldi 01.Eylül 2019 da sipariş etmiştim bugün geldi. Anlamadım. 14.50 vergi çıktı ürün 13.84 tl mecburen takipli olsun diye kargo parası 2.05 krş. Allahtan korku kalmamış başkada bişey demiyorum. Ürün plastik beyaz gres 50 Gr bir ürün.Plastik küçük dişliler için. Kodu Yeni XY-2 diye geçiyor. Daha önce 21 mayıs 2019 da aynı üründen bir tane yanwen ücretsiz kargoyla gelmişti ama türkiyede kayboldu yada kaybedildi.Hala haber yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anadoluparsı -- 5 Kasım 2019; 15:57:11 >
  • 23 ünden beri istanbulda uyutulan ürünüm anca bugün girdi tr post bekleyenlere duyurulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Kasım 2019; 17:24:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khortytsa

ne yazık ki kargo elime gelirse eğer, disputemi açıp kargo paramı iade almayı düşünüyorum. gelmezse tam para alırım zaten. bu kafalarına göre kargo yollamaları durumu cidden canımı sıkıyor aliexpress'in bir ton para verip adamların keyfine göre çile çekmek zorunda kalıyorum seçtiğim seçeneğe rağmen.
    2 kasımda İstanbul’da görülen kargo bugün gümrükten çıktı görünüyor vergilendirme yapılmış 14.50 TL vergi çıkmış bir iki güne gelir bulunduğum şehre...

1dolarlik ürün almıştım 14.50 vergi çıkmıştı bu aldığım ürün 11 dolara yakın buna da aynı vergi çıkmış :) kafalarına göre yazıyorlar muhtemelen vergileri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu vergi olayını bi türlü anlamadım.

şimdi 700-800 liralık bir akıllı saat alsam ne kadar vergi öderim. %20 mi mi ?
  • Santiago Munez kullanıcısına yanıt
    Evet yaklaşık olarak %20 vergi ödersiniz. Tabi satıcıyla iletişim kurun. Yapabiliyosa göndermeden ürünün fiyatını düşürsün. Daha az vergi ödersiniz eğer gümrük memurları ürünün piyasa fiyatını bilmezse.

• Yawnen dışında diğer takipsiz kargo firmalarını kullanırsak sorun olur mu? Hangi kargo firmasıni önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Enver5

Yawnen dışında diğer takipsiz kargo firmalarını kullanırsak sorun olur mu? Hangi kargo firmasıni önerirsiniz?
    chine post

• quote:

Orijinalden alıntı: bsliali

2 kasımda İstanbul’da görülen kargo bugün gümrükten çıktı görünüyor vergilendirme yapılmış 14.50 TL vergi çıkmış bir iki güne gelir bulunduğum şehre...

1dolarlik ürün almıştım 14.50 vergi çıkmıştı bu aldığım ürün 11 dolara yakın buna da aynı vergi çıkmış :) kafalarına göre yazıyorlar muhtemelen vergileri...

Alıntıları Göster
    Burada esas olan merak uyandıran ürünler ve diğerleri şeklinde.
    Standart paketler kontrol yapılmaksızın 14.50 ile bizlere ulaşıyor.
    Dikkat çekenler ise açılıp bakılıp pahalı olduğu düşünülürse fiyatina göre yada raic bedele göre vergilendiriliyor.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 30 Ekimde Aliexpress Standart Shipping ile aldığım ürün bu sabah İstanbula gelmiş. Bu ne hız.

Mayıstan beri gelmeyen kargolar aklıma geldikçe insan şaşırıyor. Bu sefer inanılmaz hızlı geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ecoute Cherie -- 6 Kasım 2019; 9:41:58 >
  • ben bu vergilendirme işini kaçırmışım

şimdi bir siparişim AE std shippingle geldi 7,50 usd için 14,50 tl ödedim.
    diğer aldıklarım hep 1,5 - 2 dolarlık.
    ama onların shippingleri , yanwen ve Cainiao.
    umarım onlar gelmez de en azından vergileri vermem
  • 8-9 gun once turkeypostla verdıgım sıparıs bugun elıme ulastı 40 gun once chına postla verdıgım sıparıs 10 gundur gumrukte beklıyor anlamadım bu ısı

• Ecoute Cherie kullanıcısına yanıt
    Benim kargo da aynı şekilde 1 günde İstanbul'a geldi fakat 5 gündür hareket yok. Hızlı geliyor bu sefer burada bekletiyorlar.
  • 10 liralık gözlüğe 14 liralık vergi ödedim az önce. Bu ülke bi harika.
  • arkadaşlar bu topladığımız kuponları ..puanları nasıl kullanacağız?.11.11. de belli bir saattemi...çünkü 11.11 fiyatlareı yetersiz.mesela ürün 300 tl...11.11 de 296 tl.oluyor.4 tl iniyor yani..bu puanları vs kullanamazsak 11.11. in bir esprisi kalmıyor ..hepsini topladık.. sepetede attık..ne zaman nasıl kullanacağız acaba...?
    tesekkürler..
  • Maxims kullanıcısına yanıt
    Bu aşamada bekletilmesi çokta problem değil. Burdan sonrası kolay. En azından yaz aylarındaki kargolar gibi aylarca havada asılı kalmıyor veya takipsizleri çalmıyorlar. Buna da şükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ganeja

arkadaşlar bu topladığımız kuponları ..puanları nasıl kullanacağız?.11.11. de belli bir saattemi...çünkü 11.11 fiyatlareı yetersiz.mesela ürün 300 tl...11.11 de 296 tl.oluyor.4 tl iniyor yani..bu puanları vs kullanamazsak 11.11. in bir esprisi kalmıyor ..hepsini topladık.. sepetede attık..ne zaman nasıl kullanacağız acaba...?
    tesekkürler..
    şu anda bakıyorum..tüm kuponları ekledim ama...alma sayfasında seçkin kupona tıklıyorum..kupon yok diyor..aliexpress kupona tıklıyorum..kupon yok diyor...ne zaman aktif olur...11.11 de saat aralığı varmı acaba...?
  • zaphod98 Z kullanıcısına yanıt
    aynı sorundan ben de muzdaribim 4 dolarlık bir ürünüm var takipsiz yawnen, ptt kargodan sorgulayabileceğim bir kod verilmemiş

• Arkadaşlar merhaba bişey sormak istiyorum konu ile alakalı tam olarak anlayamadığım bir konu var. Ben yurt dışından 250 300 tl lik yani eskiden gümrük vergisi 22 euro iken bu bedelin üzerinde bir alışveriş yaptığımda nasıl vergilenme olacak? Ve bu vergileme kapıda mı tahsis edilecek yoksa ptt ye frlan gitmem gerekiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 16181619162016211622
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.