Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1611. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.508
Cevap
1.503
Favori
2.880.294
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16091610161116121613
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melodramm

Poşet olayına döner bu gidişle
    Ellerinde patlar

Onlarca paket onlarca ürün.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Giren cikab bize.
    Adaletli degl 5 liralik urune almayi ver aliyosnda degerinde al. Arkadas 165 liralik seye 15 lira vwriyor ben 5 liralik seye 15 lira devlet neyaptgni blmyr. Neyse dahada almam kib aliexpress.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

Poşet olayına döner bu gidişle
    Ellerinde patlar

Onlarca paket onlarca ürün.

Iyi forumlar...

Alıntıları Göster
    Giren cikan bize.
    Adaletli degl 5 liralik urune almayi ver aliyosnda degerinde al. 22 dolarmiydi euromydu o mantkldi.
    Arkadas 165 liralik seye 15 lira vwriyor ben 5 liralik seye 15 lira devlet neyaptgni blmyr. Neyse dahada almam kib aliexpress.

• Arkadaşlar 1.5 dolarlık bir ürün alacağım. 3 tane alsam 3 defa vergi mi öderim bir tane mi?
  • iar İ kullanıcısına yanıt
    Tek pakette gelirse tek vergi ödersiniz. En mantıklısı çoklu almak zaten. Aynı ürünü isteyen 2-3 arkadaş da birleşip sipariş verebilirsiniz.

• soar S kullanıcısına yanıt
    Tamamdır teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: iar

Arkadaşlar 1.5 dolarlık bir ürün alacağım. 3 tane alsam 3 defa vergi mi öderim bir tane mi?
    15 lira net vergi odicen

• 75 tl fıyatı olan urune ne kadar gumruk vergısı oderım? tesekkkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 17 Ekim 2019; 11:33:4 >
  • Gümrük sunum ücretine zam mı geldi arkadaşlar?5 lira iken 8 lira olmuş dün gelen kargo da gördüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

75 tl fıyatı olan urune ne kadar gumruk vergısı oderım? tesekkkurler.
    benim 65 tl lik ürünüme 23 tl vergi çıkarmışlar bugün. ama belli de olmuyor. bazıları 100 liralık ürüne daha düşük vergi ödeyebiliyor. ordaki memurun insafına kalmış sanırım. ama en az 15 orası kesin.

bu işte imei işine dönecek anlaşılan. 5 ayda 3 defa zam geldi. haziranda min. 7 tl idi. sonra 12 oldu, şimdi de 15 yapmışlar. aynı telefon gibi, insanlar yurtdışından alışverişi tamamen kesene kadar sürekli zam yapacaklar sanırım.

• Bu ayın 14'ünde ülkeye giriş yapıp ürünü gümrüğe gönderilen oldu mu acaba? Benim hala Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi olarak bekliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

iyi haberlerinizi bekliyoruz. umarım fazla birşey çıkmaz. aldığınızın linkini de paylaşabilir misiniz? almayı düşünen arkadaşlara referans olsun.

Alıntıları Göster
    Merhaba

Ürünüm bugün itibari ile gümrüğe girmiş,85 TL vergi yazmışlar.Satıcı işini iyi yapmış

Aliexpress Ana Konu •

• Ya bu gümrük sunum ücreti benim bildiğim gümrükçü paketi açar içine bakar o şekilde sunum ücreti yazar ama bugun iki paketim geldi her biri için 15 TL vergi verdim ama paketlerde açılma yipranma diye birşey yok Çinli arkadaş nasıl paketlediyse öyle geldi elime. Bunlarin fotoğraf ve videolarını çektim. Ne yapabilirim bunlar için. Adam işini yapmıyor kafasına göre vergi yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimrt27

Ya bu gümrük sunum ücreti benim bildiğim gümrükçü paketi açar içine bakar o şekilde sunum ücreti yazar ama bugun iki paketim geldi her biri için 15 TL vergi verdim ama paketlerde açılma yipranma diye birşey yok Çinli arkadaş nasıl paketlediyse öyle geldi elime. Bunlarin fotoğraf ve videolarını çektim. Ne yapabilirim bunlar için. Adam işini yapmıyor kafasına göre vergi yazıyor
    Yanlışınız var, 8tl gümrüğe sunum ücreti, 0,7tl damga vergisi var. 6,3 tl gümrük vergisi var 15 lira içinde. Çinden gelenler için en az %20 gümrük vergisi var(ötv hariç), en düşük 30 lira desek içine bakmadan %20 si 6tl yapar normal. Önceki mesajlarda da var, gümrüğe sunum ücretini PTT alıyor, damga vergisi ise sabit yani 8,7 liracık aldığın her ürüne verecen.
    Sonuçta Türkiye de en ucuz malzeme 30tl

• arkadaşlar ben aliexpres ten xaomi mi8 litle saglam bi kılıf almak istiyorumhttps://tr.aliexpress.com/item/32949407592.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4de93c002y1gJ7&mp=1 bunu buldum ama daha iyisi varsa öneriniz oda olur önemli olan türkiyeye girdiğinde takip edebildiğim bir satıcı ve posta hizmeti olsun ürün türki,yede izlemem için hangi posta şeklini seçmem gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksk2000

arkadaşlar ben aliexpres ten xaomi mi8 litle saglam bi kılıf almak istiyorumhttps://tr.aliexpress.com/item/32949407592.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4de93c002y1gJ7&mp=1 bunu buldum ama daha iyisi varsa öneriniz oda olur önemli olan türkiyeye girdiğinde takip edebildiğim bir satıcı ve posta hizmeti olsun ürün türki,yede izlemem için hangi posta şeklini seçmem gerekli
    Yanwen hariç diğerlerinden özellikle takipli olanlardan seçebilirsin. Yanwen olupta 4 aydır hâlâ gelmeyen kargom var.

• Cainio ların hepsi, tracking avaible yazanların hepsi. Diğerlerinde sorun var. Bugün cainio super economy global takipsiz olarak geldi hem de 3 haftada.

• quote:

Orijinalden alıntı: alooftie

Yanwen hariç diğerlerinden özellikle takipli olanlardan seçebilirsin. Yanwen olupta 4 aydır hâlâ gelmeyen kargom var.

Alıntıları Göster
    merhabahttps://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.7b194c4dwDJNpW&orderId=105134862918991&productId=33026612032 bu ürünü istemiştim önce çin posta numarasıyla bir numara verildi bu numarayla yerel dağıtım merkezinde yazıyor ürün türkiye de gözüküyor ama türkiye takip edemedim 1 aydır bekliyorum bu kargom kayboldu sanırım

• ksk2000 K kullanıcısına yanıt
    Ürününüzün linkine tıklayınca bulunamadı uyarısı veriyor. Bir de ptt kargodan sorgulamayı deneyin, bazen geç güncellenebiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 16091610161116121613
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.