Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu •

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sallaherseyi , metinnitem1 , omerkartalfb Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil1 iOS
34.997
Cevap
1.511
Favori
2.326.823
Tıklama
Giriş
    2341 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    HatersGonnaHate

Merhaba arkadaşlar.

Aliexpresste ilk defa bir ürünüm gelmediği için ilk kez dispute açma deneyimi yaşadım. Satıcı, dispute süresi bittiği zaman paranız iade edilecek dedi. Ancak dün bitmiş olmasına rağmen para hesabıma yatmadı henüz. Acaba belli bir süre geçmesi mi lazım yoksa bir hata mı oluştu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Çıkıyor.Bir arkadaşıma almıştık gümrükten geri dönüdü
    |
    |
    Atlas06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

200 jetona 2 dolar (2/10)
    1000 jetona 10 dolar kupon (10/69) veriyor.
    |
    |
    Bakalım ya inş Turkey Post veya Aliexpresin kendisi bu vergi işini Banggood ve Amazon(Amerika) gibi çözer de rahatlarız. Mesela banggoodda Turkey Direct mail sayesinde sorunsuz geliyor vergisiz diyolar da denemedim.İncl tax diyor sanırım vergi kargo ucretinin içinde.Yurtdışı Amazondada vergi kargo ücretine ek olarak koyuluyor ...
    |
    |

1 haftada yatar

|
    |
    HatersGonnaHate kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    HatersGonnaHate

eyvallah hocam
    |
    |
    ahmetbayram5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Arkadaşlar ayın 27 sinde süren doluyor. 23 ünde kargo Türkiye'ye giriş yaptı. Satıcıya süre nasıl uzatılır diye mesaj attim. Cevap ok yazmış sadece. Süre bitmeden dispute açılır mı kargoyu beklemek istiyorum ama süre doluyor ek süre talebi oluyor mu

Special-Line YW takipsiz mi oluyor.Tablet kilifi aldim sanirim artik gelmiyormus kargolar.Pisman oldum

|
    |
    Yazıklar olsun ya ne diyelimki

|
    |
    aliexpresten bir kargom gecikti ptt kargo takipte 10 gundur ayni durumda bekliyor saticiya yazdigimda turk postanesinin paketi isleyip lojistik bilgileri guncellemesini bekliyor cevabini verdi sanirim gumrukte fakat 10 gundur neden bwkliyor yada ben ukime gitsem basaksehirdwymis elden kargoyu alabilirmiyim

|
    |

Ek süre talebi oluyor tabiki. Sürenin tam bitimini takip edip hemen süreyi uzatmalısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Ergin. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    188 Mesaj

Kargo takip numarası yoksa posta kutusuna atıp giderler. Eğer takip numarası var ise kapıya not yazarlar.

|
    |
    mrkrc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    178 Mesaj
    Arkadaslar selam toplamda 8 dolarlik 4 parca urunum bulunuyor. Hepsi takipsiz. 2 urun turkiye ye giris yapmis gorunuyor. Kargo basi ortalama 2 dolarlik urunler icin benim ekstra bir vergi falan odemem gerekiyor mu, yoksa zaten odemis oluyor muyum. Urunler istanbulda Ben izmirdeyim. Gumrukte sorun olup olmadigini nasil ogrenebilirim

• Kurmay Yarbay
    8854 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _freemaniac_

Arkadaslar selam toplamda 8 dolarlik 4 parca urunum bulunuyor. Hepsi takipsiz. 2 urun turkiye ye giris yapmis gorunuyor. Kargo basi ortalama 2 dolarlik urunler icin benim ekstra bir vergi falan odemem gerekiyor mu, yoksa zaten odemis oluyor muyum. Urunler istanbulda Ben izmirdeyim. Gumrukte sorun olup olmadigini nasil ogrenebilirim
    Her birbirine 2 $ vergi ödersiniz.
    Sıkıntı olmaz.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Yarbay
    6673 Mesaj
    Bu nedir ya 7₺ kulaklık aldık 11₺ damada verdik.

• Binbaşı
    1800 Mesaj
    50 şer liradan iki tablet Kılıfı aldım.Konudaki vergi miktarlarını gördükçe beni bi ateş basıyo kaç para çıkacak vergi o kadar merak ediyorum ki

Orijinalden alıntı: radko

Bu nedir ya 7₺ kulaklık aldık 11₺ damada verdik.

11 ila 12.5 tl standart artık.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Peugeot 3008 GT LINE 1.6 BlueHDi 120HP Eat6 300Nm Tork, Ultimate Kırmızı, Parçalı Deri Döşeme, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    Peugeot 5008 1.6 HDi 140HP FAP Auto6R 340Nm Tork, Aluminyum Gri, Açık Gri Döşeme, Cyclone-2 DVD Multimedia, Touch Control Gearbox System, Novatek96655 A118 Araç Kamerası.
    LG 55 LB 652V / LG 65 UB 950V / SONY HT-DDW750 / SONY DAV-IS10 / SONY BDV-E300 / IBM THINKPAD Z60t / ECA CONFEO PREMIX / NOTE 9 512 GB / HONDA KINETIX ZX

• Yarbay
    6673 Mesaj

5-50 ₺ arası birşey almanın hiç bir mantığı kalmadı artık bi sürü vergi öde birde 4,5 ay min bekle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 25 Ağustos 2019; 15:29:41 >
    |
    |
    melodramm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
Media Sözlük
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.