Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.955
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15751576157715781579
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birebir aynı umarım gelir 6cı aydan beri bekliyorum tr ye girdi diye sevindim buranın da farkı kalmadı 5 günde bir işlem görüyor. Yasal süreleri 5 gün olduğu için

Edit : belki Ankara’ya gelir orada fatura yada fiyatı hakkında bilgi isterler diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhan91 -- 31 Ağustos 2019; 13:11:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon kılıfını 100 liraya almıştım, satıcıdan fiyatı düşük göstermesini istemiştim. 11.7 Tl damat vergisi çıkmış

• Arkadaşlar merhaba. Siparişim gelmiş Ukim'den PiM'e aktarılmış. 66 tl kadar bir ödeme yapmıştım 40TL gibi fahiş vergilendirme olmuş. itiraz ile ilgili google de yaptığım araştırmada doyurucu ve yeterli herhangi bir bilgiye rastlayamadım. Şimdi bunun muhatabı il gümrük müdürlüğü mü? Ukim mi? Ticaret Bakanlığımı? Ukim bulunduğum ikamete uzak gidebilmem söz konusu değil. Mail vasıtasıyla ilgili ekran görüntüleri ile itiraz edip sonuç alabilen oldu mu? Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

kusura bakmayın google a türk gümrük tarife cetveli ve ötv kanunu yazmak çok zormuş farkedememişim. hemen size bir link atıyorum.2019 gümrük tarife cetveli
    4760 sayılı ötv kanunu
    Ukalalık yapma yapacaksan bir iyilik yap yapmıycaksan hiç yapma

• arkadaşlar gümrük müdürlüğüne mail atmıştım gelen cevap

27 Haz 2019 Per 14:39 tarihinde
    Merhaba son yasa ile gelen yeni gümrük vergisi limiti kaldırıldı şimdi 0.50 $ ürün alıyoruz gelen gümrük vergisi 12 TL normalde ürünün fiyatı neyse onun üzerinden hesaplanmıyormu bazende gelen ürünü kilo hesabı ile vergi alıyorlar avrupa ülkeleri için %18 avrupa dışı ülkeler için %20 olması gerekmiyormu lütfen bu konu ile ilgilenin ciddi bir mesele

T.C.
    TİCARET BAKANLIĞI
    İstanbul Posta Gümrük Müdürlüğü

Sayı:12333411-622.01

Konu

27.06.2019 tarihli e-posta başvurunuzda belirtmiş olduğunuz hususlarla ilgili gerekli incelemeler yapılmış olup,
    2009/15481 sayılı 4458 sayılı Gümrük Kanunun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya başlıklı 45 inci maddesinde değişiklik yapan 15/05/2019 tarihli 1111 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına göre (31/05/2019 tarihinde yürürlüğe girmiştir.) “Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap veya benzeri basılı yayına muafiyet tanınır.” hükmü amir olduğundan, Müdürlüğümüze gelen bütün posta gönderilerine tek ve maktu vergi tahakkuk ettirilmektedir. Şahsınızdan alınan 5.20TL (Gümrüğe Sunma Ücreti ve Damga Vergisi) PTT tarafından tahsil edilmektedir.
    Tebliğ olunur.

Vedat AYDIN
    Gümrük Müdürü

• Merhaba
    Arkadaşlar yeni kullanıcı indirimi almak için farklı bir üyelik ile ürün aldım ama kredi kartım daha önceki hesapta kullandığım karttı ve güvenlik nedeni alışverişin iptal edildi diye not düşerek sipariş kapatıldı.
    Bundan sonraki süreç ile ilgili ne yapmam gerek.Para kredi kartıma geri döner mi yoksan benmi girişimde bulunmam gerekiyor
  • enja kullanıcısına yanıt
    Uyanık olan sizsiniz, iki kelam arama motoru kullanamıyorsanız bir zahmet internetten alışveriş yapmayın, ki arama motoru da kullanmanıza gerek yok ilk bu olay çıktığında maktu vergi alacaklarını söyleyip, diğer ürünler için türk gümrük tarifesini atmıştım, site içi aramayı bile kullansanız bulurdunuz.

Gerçi resmi başvuruyu bile arkadaşına mektup yazar gibi yazan bir vergi mükellefi vatandaştan ne bekliyorsam...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ergin. kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam,

Verginin tahsilatı ürünün vergilendirildiği gümrük müdürlüğü tarafından yapılıyor. Bu itirazı da ödemeden yapamıyorsunuz -ülkemiz geleneği- ama kanun geçtikten sonraki iki ayda sadece yanlış vergilendirme yaptılar. Diğerleri mevzuata oturtuldu maalesef. Büyük ihtimalle itirazınız aleyhinizde sonuçlanır.

Umarım sıkıntısız bir şekilde ürününüze kavuşup vergi sıkıntısını halledersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 31 Ağustos 2019; 15:48:52 >
  • kaan08 kullanıcısına yanıt
    Normal şartlarda maksimum 1 ay içerisinde iadesi oluyor sipariş kapatılan alışverişlerde. En sağlıklı bilgiyi aliexpress çevrimiçi destek sisteminden alabilirsiniz.

• Merhaba
    Arkadaşlar geçen hafta AliExpressten 10,11 parça toplam değeri 30 lira olan ürün almıştım.ben her ürüne %20 vergi alındığını düşünerek almıştım ama bazı arkadaşların yorumundan 1 liralık ürüne bile 11 lira vergi kesildiğini okudum. Eğer durum bu şekilde ise ürünleri kapıda almayıp vergileri ödemeye bilir miyim.en azından 30 lira zarar edim

• Öyle 3-5 dolarlık ürünler için alibabadan mal alma olayı bitmiştir. Minimum vergi 11.50₺ istersen 1 kuruşluk mal al.

• bahadır akgün B kullanıcısına yanıt
    Geri gönderebilirsin, geri dönünce de satıcıdan para iadesi alırsın.
  • Aliexpress Ana Konu •

Damat vergisi tahakkuk ettirilmiş.
    Kapıya geldiğinde red edebiliyor muyuz?

Bir daha da Ali Expressden sipariş geçmem. Önceden yoktu, bundan sonra da yok olsun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: tek_Türk

Damat vergisi tahakkuk ettirilmiş.
    Kapıya geldiğinde red edebiliyor muyuz?

Bir daha da Ali Expressden sipariş geçmem. Önceden yoktu, bundan sonra da yok olsun!
    devletin koydu aliexpress değil yeni kanundan haberin yok herhalde 1 kuruşlık şey alsan 10 tl küsürlük verig ödüycen made in banana...

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadır akgün

Merhaba
    Arkadaşlar geçen hafta AliExpressten 10,11 parça toplam değeri 30 lira olan ürün almıştım.ben her ürüne %20 vergi alındığını düşünerek almıştım ama bazı arkadaşların yorumundan 1 liralık ürüne bile 11 lira vergi kesildiğini okudum. Eğer durum bu şekilde ise ürünleri kapıda almayıp vergileri ödemeye bilir miyim.en azından 30 lira zarar edim
    Takipsiz kargoların buyuk çoğunluğu gelmiyor artik. Sipariş bölümünden kontrol et hangileri takipli diye. Zaten 10 ürüne toplam 30 tl verdiysen zaten çoğu takipsizdir, bekleme süresi dolmaya yakın para iade talebinde bulunursun

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

devletin koydu aliexpress değil yeni kanundan haberin yok herhalde 1 kuruşlık şey alsan 10 tl küsürlük verig ödüycen made in banana...

Alıntıları Göster
    Tank Yapıcaz diye Milletin Anasını Ağlattılar Paraları Akıttılar Yabancı Firmalara ihale yolu ile tank fabrikası olmayan bir firmaya verdiler onlar almanlara gitti almanlar sana bu teknoloji fabrikamı açamam sana bu milli Teknoloji projemi satamam dedi ihaleyi alan firma Türkiye'ye Ağlayarak Benim FAbrikam yok Dedi Ve Kendi Fabrikamızı Al Kullan Üret ÇAlıştır mantığı ile ihaleyi alan firmaya Hibe Etti yani daha doğru düzgün tank bile üretemiyoruz... Paramızla Rezil Oluyoruz. Kaldı ki posta gelecek yurt dışından ÖLME EŞŞAAM ÖLME. Vatandaşa da bu Parçayı Armağan Ettiler, LEts RocK ( DOPE Die Mother F.cker Die. )

• arkadaslar benim 4 haziranda kargoya verilmis takipli urun var çin den cikmis ama ulkeye giris yok 3 ay oldu bir yere mail falan atmak gerekiyormu gumrukte bekletiyorlar sanirim

• pm204 kullanıcısına yanıt
    444 1 788 Ara Bakalım ne diyecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

Uyanık olan sizsiniz, iki kelam arama motoru kullanamıyorsanız bir zahmet internetten alışveriş yapmayın, ki arama motoru da kullanmanıza gerek yok ilk bu olay çıktığında maktu vergi alacaklarını söyleyip, diğer ürünler için türk gümrük tarifesini atmıştım, site içi aramayı bile kullansanız bulurdunuz.

Gerçi resmi başvuruyu bile arkadaşına mektup yazar gibi yazan bir vergi mükellefi vatandaştan ne bekliyorsam...
    Uyanık diye bir kelime kulanmadım ben 2 satır yazı yazdın diye karşılığını bekliyorsan forum yönetimine yaz benden para çıkmaz

• cabuk gelir diye turkey post aldık 3 gündür arrived destination yazıyor cok sacma olmus
  • 
Sayfa: önceki 15751576157715781579
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.