Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.981
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: performer999

Yoldaki ürünler nolucak
    Ne kadar kısa sürede bize geçirebilirlerse kar olarak gördükleri için ülkeye giriş yapmamışsa ürünlerimiz. Karar yürürlüğe girdiği anda bizden gümrük vergisini alacaklar. Gümrük memurlarıda rahat bir nefes alırlar artık 8.30 _ 5.00 gel git ;)
    Aliexpress Ana Konu •
    Aliexpress Ana Konu •
    Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CB1111 -- 15 Mayıs 2019; 13:41:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• boa17 kullanıcısına yanıt
    Şimdi ürün alsam, %20 vergi + 5.20 TL gümrüğe sunma ücreti mi ödeyeceğim?

Ayrıca bu ücreti ptt memuru mu tahsil ediyor yoksa ukim'e falan mı gidip yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BusteID -- 15 Mayıs 2019; 14:22:17 >
  • aliexpresside öptüler,durmak yok devam...made in banana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Mayıs 2019; 14:39:33 >
  • travellerrr T kullanıcısına yanıt
    Ücreti ptt memuru mu alıyor?
  • CB1111 C kullanıcısına yanıt
    Ücret %20 vergi + 5.20 tl gümrüğe sunma ücreti mi olacak? Yoksa hepsi vergiye tabi olduğu için 5.20 Tl alınmayacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BusteID

Ücret %20 vergi + 5.20 tl gümrüğe sunma ücreti mi olacak? Yoksa hepsi vergiye tabi olduğu için 5.20 Tl alınmayacak mı?
    Bende tam emin değilim ama 5.20 nin bir mantığı olmaz ki çünkü o ücret gümrük memuru bir paketten şüphelenirse içine baktığı zaman ve ürün ücrete tabi değil ise alınıyor du şimdi ise herşeye zaten bakacaklar sunum ücreti almamaları lazuım ama burası türkiye para alabildiği birşeyden neden vazgeçsin ki devlet :)...

Peki ücret ptt memuruna mı ödeniyor yoksa ukim'e mi gitmek gerekiyor? O zman artık takipli ürün almaya gerek kalmadı ülke içine giren her türlü ulaşacak bana?
  • quote:

Peki ücret ptt memuruna mı ödeniyor yoksa ukim'e mi gitmek gerekiyor? O zman artık takipli ürün almaya gerek kalmadı ülke içine giren her türlü ulaşacak bana?
    Ben sadece gearbestten laptop aldığımda gümrük ücreti ödedim onda da hesap numarası verildi ona yatırdım. Aliexpressten aldığım hiçbir ürün ne gümrüğe takıldı nede gümrük sunum ücreti alındı. Bildiğim kadarı ile gümrük sunum ücretini ptt memuruna direk ödüyorsun yada ptt ye gidip ürününü alırken orada ödeme yapıyorsun...

Mantıken evet takipli bir ürün almana gerek yok zaten ülkeye girdiği an gümrük parasını senden almak için peşine düşecekler :)...

Bir arkadaş ukim'e gidilecek yazmış da onunla uğraşamam 5.20 tlyi de almazlarsa %20 vergi 25 dolarlık ürünler için prblem değil gibi çünü o ıvır zıvırları burada bulmakta zorlanıyorum.
    Ürün fiyatına göre bir otomasyona gidebilirler tüm paketleri gümrüğe sunup tek tek inceleyecek altyapı olduğunu sanmıyorum. Dağ gibi yığılır paketler.

Edit: Şimdi bu yolda olan henüz gelmemiş vergili mi yoksa vergisiz mi geleceği belli olmayan kargolarda vergi çıkarsa teslim almama durumu oluyor değil mi yanlış bilmiyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shark1907 -- 15 Mayıs 2019; 15:25:16 >
  • quote:

Bir arkadaş ukim'e gidilecek yazmış da onunla uğraşamam 5.20 tlyi de almazlarsa %20 vergi 25 dolarlık ürünler için prblem değil gibi çünü o ıvır zıvırları burada bulmakta zorlanıyorum.
    İstanbul da isen gitmen gerekebilir ama diğer illerdeki adam kalkıp gümrük için istanbula mı gidecek o çok mantıksız olur iyice araştırmak gerek...

• shark1907 kullanıcısına yanıt
    Gümrüğe sokmak yok artık ben de onu anladım. Hepsine %20 ekleyip ptt memuru kapıdan ücreti alacak sanırım. Üzerindeki fiyata inanmazlarsa x-ray vs. yaparlar ya da paketi açarlar fiyatlandırma yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BusteID -- 15 Mayıs 2019; 16:26:26 >
  • Artık paketler 6 ayda fln gelir heralde

• Yazık ya çok kötü oldu. Biter bu iş...

• BusteID B kullanıcısına yanıt
    Evet ptt memuru bizzat tahsil ediyor.
  • shark1907 kullanıcısına yanıt
    evet gümrüğe kalıyor. GÜmrük de onları kendi shoplarında stıyor, Sirkeci de var bir tane. Gümrükte kalan malları satan bir yer.
  • Şimdi bir tane telefon kılıfı alsak bu da mı vergi+gümrük sunum ücretine tabi olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: travellerrr

Şimdi bir tane telefon kılıfı alsak bu da mı vergi+gümrük sunum ücretine tabi olacak?
    Kürdan bile alsan %20 vereceksin...

• En azından takipsiz kargoları iç etmezler :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İç piyasadaki ürünler akıl almaz fiyatlara satıldığı için sadece kardan zarar etmiş olacağız. Burada 5 liraya satılan bir ürünü Aliexpress'ten 1 liraya alabilirken şimdi algısı vergisi derken bize bu 2 liraya gelecek. Olacak olan olay budur bana göre.
  • 
Sayfa: önceki 15091510151115121513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.