Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.950
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15011502150315041505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, PTT kargo en ucuza gönderim sağlar. Ancak ürün boyutu, ağırlığı da önemli. Bir PTT şubesine gidip takipli kargo olarak hesaplattırabilirsiniz.
  • kerbuga K kullanıcısına yanıt
    Aynı tarayıcıda veya mobil uygulamada aynı kredi kartıyla alışveriş yaptığınız birden fazla hesap kullanıyor musunuz? Bundan dolayı sorun yaşamıştım birkaç defa.
  • Hocam 30$ ürün bir daha risk almam sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar böyle kalması normal mi? Son adımdan sonra hemen bir işlem daha olması gerekmiyor mu?

Aliexpress Ana Konu •
  • Tvbox giriş yaptı bakalım vergi çıkacakmı :)
    Aliexpress Ana Konu •

ürün bu:https://www.aliexpress.com/item/32905777399.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16534c4dzhRkEO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mserkanturkel -- 23 Nisan 2019; 18:1:58 >

• Bizim ülkeye giriş yapınca orası güncellenir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 5.20 ödediğiniz paketleri ne zaman aldınız..?
    P.tesi 2 paletim geldi kılıf aldım ücret ödemedim

• ibo3182 kullanıcısına yanıt
    Haksızca alınan 5.20 tl yi de ödemeyi kabullenerek sipariş vereceğim ancak dediğiniz gibi Ukim e gönderilirse süreç nasıl olur.Ankaradayim kimle muhatap olacağım ekstra ücretler çıkar mı orda kaldığı sürece.Depo ücreti falan gibi zamanında ups kargo tarafından böyle bir durumla karşılaşıp olağanüstü tutarlar çıkarıldı.

Yani 5,20 direk yansıtılıp geçerse eve getiren ptt memuruna ödüyoruz. Ancak paket ağır veya değeri belirlenemezse üzerindeki faturada 25 dolar altı bi rakama fatura da edilse UKİM e gidiyor.ondan sonrası...?

Son olarak takipli kargo seçilecek dimi mecburen.? Ki takipli seçince alışverişin mantıklı tarafı kalmıyor.

Örnek telefon kılıfı 1.50 dolar + 3 dolarda takipli kargo + 5,20 tl de vergi SONUÇ: 30 31 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 23 Nisan 2019; 22:25:43 >
  • arkadaşlar mrb.bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.ali expressten kuponla 2. alışverişi yapınca telefonu tanıyor hesabıda alışverişide iptal ediyor.ancak bazı telefonlardaki (örneğin j7)gömülü cleaner ile silme yapınca tekrar tekrar alınabiliyor.ancak uygulamalar gömülü başka telde açılmıyor.bildiğiniz bir uygulama varmı bu işi yapabilen.ben mi4 kullanıyorum.root yok telimde.en iyi bilinen cleanerları denedim ama olmadı.deneyen ve sonuç alabilen varmı acaba.

• kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    tek hesabım var ama sorun mobil uygulamadan kaynaklıymış herhalde. bilgisayardan ödeme yapınca kabul etti. ama bu zamana kadar mobil uygulamadan sipariş verirdim bir sıkıntı olmazdı.
  • 45$/5$ kuponlar umarım hala çalışıyordur

aliexpress19152
    aliexpress19178
    aliexpress19084
    aliexpress19023
    aliexpress19182
    aliexpress19146
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1439

arkadaşlar mrb.bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.ali expressten kuponla 2. alışverişi yapınca telefonu tanıyor hesabıda alışverişide iptal ediyor.ancak bazı telefonlardaki (örneğin j7)gömülü cleaner ile silme yapınca tekrar tekrar alınabiliyor.ancak uygulamalar gömülü başka telde açılmıyor.bildiğiniz bir uygulama varmı bu işi yapabilen.ben mi4 kullanıyorum.root yok telimde.en iyi bilinen cleanerları denedim ama olmadı.deneyen ve sonuç alabilen varmı acaba.
    telefonu değil kullandığınız kartı tanıyor..!

• 5.2 ücret vergi değil bakma ücreti sadece!
    Ayakkabı kutusu büyüklüğünde takipli kargom hiç takılmadan geldi.bende şaşırdım.
    Ama rakipsiz küçücuk kulaklık gümrüge uğradığı için 5.2 TL aldılar.
    Şaşırdı bunlar.

Geçen hafta da kargo paketim dağıtım yapılacak son şubeye kadar geldi sonrada bilinmez bir şekilde geri gitti:)
    Güler misin ağlar mısın.

PTT bunun bir personel hatasından olduğunu belirtti,bu hatayı yapan kişi bile aradı.

İşin kötüsü normal iade süresi işletilmedigi için site de hala dağıtım merkezinde görünüyor ve ürünü git al diyorlar.dispute açtım bakalım

malesef hocam telefonu tanıyor.buna eminim.çünkü temiz kartla yaptım yine aynı sorun oluyor.şöyle bir durum var.arkadaşta ki j7 yi bellek silme yapıp aliexpress uygulamasını açtığımızda direk üye ol sayfası çıkıyor.ama benim telefonda oturum aç sayfası çıkıyor.başka telde de format atıp denedim sorunsuz aldım.ancak sürekli format çok zahmetli.yani teli tanıdığına eminin.kart konusundada, aynı kartla ilk alışverişiniz bitip ürünü onayladıktan sonra yine o kartla sipariş verdiriyor.

tabi bu bahsettiğim yeni kullanıcı kuponları 4/5 3/4 gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1439

tabi bu bahsettiğim yeni kullanıcı kuponları 4/5 3/4 gibi.
    bende ondan bahsettim.. Çok aldım neyi varsa öğrendim.. bi kaç hafta bişi almazsanız kartda sıkıntı yapmıyor.. başkasının telden üye olun app indirip

sağol hocam cevap için.etrafta hiç temiz tel kalmadı :)) j7 alasım var o derece artık

• 2 ürün için 2 aydan fazla zamandır bekliyorum dispute açmayı da unutmuşum otomatik onaylamış. Hala transit görünüyor ülkeye giriş yapmamışlar. Son siparişlerimde sürekli sorun yaşamaya başladım.
  • Bu vergiye bir hal çare yok mu ya 1 tllik ürün alıcağım 5.2 vergi ödenir mi ne yapacağız buna karşı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

Haksızca alınan 5.20 tl yi de ödemeyi kabullenerek sipariş vereceğim ancak dediğiniz gibi Ukim e gönderilirse süreç nasıl olur.Ankaradayim kimle muhatap olacağım ekstra ücretler çıkar mı orda kaldığı sürece.Depo ücreti falan gibi zamanında ups kargo tarafından böyle bir durumla karşılaşıp olağanüstü tutarlar çıkarıldı.

Yani 5,20 direk yansıtılıp geçerse eve getiren ptt memuruna ödüyoruz. Ancak paket ağır veya değeri belirlenemezse üzerindeki faturada 25 dolar altı bi rakama fatura da edilse UKİM e gidiyor.ondan sonrası...?

Son olarak takipli kargo seçilecek dimi mecburen.? Ki takipli seçince alışverişin mantıklı tarafı kalmıyor.

Örnek telefon kılıfı 1.50 dolar + 3 dolarda takipli kargo + 5,20 tl de vergi SONUÇ: 30 31 tl.
    takipli almanıza verek yok.. daha önce takipsiz pakediniz kaybolmadan geldiyse yine gelir zaten kargoya para verince pek cazip tarafı kalmıyor..!

Genelde satıcılar Tr'deki bu gümrük limiti biliyor ve pakete düşük fiyat yazıyorlar.. Emin olmak için msj ile satıcıdan isteyebilirsiniz.

Eğer takılırsa da sizden belge istenmeden geçerse ptt getirdiğinde 5.20 elden peşin veriyorsunuz..

-Ukim'den direk geçmezse 3-5 iş günü içinde size içinde paketin takıldığına dair bir yazı ve istenen belgeleri bildirmek amaçlı dilekçenin bulunduğu bir zarf getiriyor..
    Paket için yapılan alışveriş fiyatı gösteren ekstrenizde ki fiyat bilgisi, kimlik fotokopisini kağıtta yazan mail adresine atmanız isteniyor..
    Attıkdan sonra fiyat gümrük limitinin üstündeyse size vergi çıkartıyorlar bu vergileri yine kapıda ödeyerek paket alınabiliyor..
    Vergi alınan ürüne göre değişiyor genelde %20 +%20 oluyor.(!)

Memur ekstre fiyatına ikna olmazsa paketi bulunduğunuz ildeki gümrüğe gönderiyor.. ordan gidip belgeleri bire bir gösterip memur ile konuşup alıyorsunuz..
    Çok vergi çıkartırsalar almak istemeyip geri de gönderebilirsiniz..
    İstanbul içindeyseniz Ukime gidip alabilirsiniz..

• 
Sayfa: önceki 15011502150315041505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.