Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: c1234 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.881.020
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar AliExpress den aldığım ürünun kargo bilgilerine baktım. 3 Şubat'ta vermiştim siparişi .Bu ne anlama geliyor.

- 4 Şubat; kargo şirketi tarafından alınmayı bekliyor

- 21 Şubat; Gönderi iptal edildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt
    Gönderi iptal dediğine göre ürünü göndermiyor ve siparişi de iptal edecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Aliexpress Ana Konu •

Daha önce kargolarım İstanbul da tek yere gelir oradan direk yaşadığım şehre gelirdi. Ama bu kargom Arnavut Köye gitmiş görünüyor

Önce yurt dışından gelen tüm ürünler Başakşehirdeki PTT'in ana lojistik,(depolama)gümrükleme yerine gelir.Orada yasaklı ve yasaksız ürünler x ray cihazından ayrılır.Gerekirse,şüpheli ürünler(Fiyatı düşük gösterilenler) UKİM'e gönderilir ve kendilerine göre ürünün fiyatı tespit edilir.Burdaki gümrük işlemlerinden sonra ,en son aşama artık arnavutköydeki PTT merkez ana dağıtım yerinden senin bulunduğun, İl,İlçe ptt dağıtım yerine gelir.Buradanda Ptt kuryesine zimmetlenir ve son aşamada teslimat bitmiş olur.
    Arkadaşlar artık buraya bununla ilgili detayları buraya konu açarak yazmayın.Biraz araştırın okuyun. Size sorunlarınızın cevabını bulabileceğiniz link verdim bir kaç yazı geride neden bakmayı ve okumaya üşeniyorsunuz.
    aşağıdaki link te tüm sorunların cevapları harfiyen var.Konuları burada birbirine karıştırıyorsunuz.Burası bunun konusu değil.

https://aliexpressturk.com/

• fredoo43 F kullanıcısına yanıt
    Anladım. Bilgi için teşekkür ederim. Bu arada yazınızda arnavutköydeki PTT merkez ana dağıtım yerinden senin bulunduğun, İl,İlçe ptt dağıtım yerine gelir. Ptt kuryesine zimmetlenir ve son aşamada teslimat bitmiş olur. Demişsiniz fakat ben Yalova da yaşıyorum kargom ise şimdi de Bursa pim'e gitmiş. Yani ana dağıtım yerinden benim bulunduğüm ile gelmiş olmuyor.

• Bursadan aktarma olup oradan yalovaya gelecektir. Sıkıntı yok. Hafta sonuna kadar teslim yaparlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fredoo43 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha önce 2 sefer alışverişim olmuş biri takipliydi o Başakşehir den direk gelmişti. Annemin de 7-8 defa alışverişi oldu ve onunda kargolarını hep ben takip ettim ve onlarda da direk Yalova gelmişlerdi. İlk defa böyle bir durum görence şaşırdım.

EDİT: Şimdi baktım sayfada güncelleme olmuş ama sanki hiç Arnavut köy ve Bursa'ya gitmemiş direk Yalova'ya gelmiş gibi görünüyor. Oraları silmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 1 Mart 2018; 10:53:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Teşekkür ederim. Daha önce 2 sefer alışverişim olmuş biri takipliydi o Başakşehir den direk gelmişti. Annemin de 7-8 defa alışverişi oldu ve onunda kargolarını hep ben takip ettim ve onlarda da direk Yalova gelmişlerdi. İlk defa böyle bir durum görence şaşırdım.

EDİT: Şimdi baktım sayfada güncelleme olmuş ama sanki hiç Arnavut köy ve Bursa'ya gitmemiş direk Yalova'ya gelmiş gibi görünüyor. Oraları silmişler.

Hocam ona bakmayın bende ilk siparişimi vermiştim sabah akşam takip ediyordum ama internette şubede gözüküyordu dediğiniz gibi aşamalar siliniyor sonradan ve bulunduğunuz ilin şubesine geliyor sonra ilçe ve ilde kayıt işlemleri yazan kısımlar siliniyor. Neyse dediğim gibi ilçemin şubesine gelmiş görünüyordu gittim aradılar bulamadılar, sisteme bakmayın siz diyorlar farklı bir işleyiş var dediler. Sinir bozucuydu ulan nasıl bulamıyorsunuz diye yaygara çıkarıcaktım. 5-6 gün uğraştım sonra baktım dağıtıcıya verildi yazdı sistemde o gün içinde geldi. O yüzden takipliyse sıkıntı çıkacağını pek düşünmüyorum ben ilk siparişimi sorunsuz gerçekleştirdim ve satıcıya çok geri bildirim gelmişti.

• Gümrük limitinde son zamanlarda değişme olacak denmişti. Yeni durum yürürlülüğe girdi mi? 35 dolarlık bir sipariş gümrükte sıkıntı yaşatır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taylesoff

Gümrük limitinde son zamanlarda değişme olacak denmişti. Yeni durum yürürlülüğe girdi mi? 35 dolarlık bir sipariş gümrükte sıkıntı yaşatır mı?

ali de düşük yazıyorlar fiyatları zaten, olmadı adamdan rica edersin fiyatı ona göre ayarlar. ilk sayfada satıcıya ne yazacağın hakkında bir bilgi vardı. onu kontrol et yada ingilizcen iyiyse kısa ve net olarak durumu anlat düşük yazsınlar..
  • Sitede aramalarda bir sorun mu var ? Az ürün görünüyor ben de. Sol taraftan seçtiğimde de öyle "arama" kısmından isimle aradığımda da öyle.

Mesela x ürünü aratıyorum 1 tane çıkıyor. Ürüne tıkladığımda ise en altta benzeri ürünler çıkıyor fakat onları aramalarda bulamıyorum.
  • sevgili arkadaşlar, mart ayı indirimi ne zaman başlayacaktı ?
  • Dispute açtım bu yanıt geldi, tam anlayamadım. Şimdi geri ödeme yapılacak mı? Yoksa henüz karar açıklanmadı mı?

""""We will look at the refund request and make a fair decision based on the information provided by both you and the seller. We will propose a solution which you can find on the dispute details page. For more information, please check the 'AliExpress' Judgment Details' or your email inbox. While we are looking into this case, you are still allowed to contact the seller and attempt to resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal). 8 Mart 2018 , Negotiation Finished Estimated time."""

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 111222333hhh

Dispute açtım bu yanıt geldi, tam anlayamadım. Şimdi geri ödeme yapılacak mı? Yoksa henüz karar açıklanmadı mı?

""""We will look at the refund request and make a fair decision based on the information provided by both you and the seller. We will propose a solution which you can find on the dispute details page. For more information, please check the 'AliExpress' Judgment Details' or your email inbox. While we are looking into this case, you are still allowed to contact the seller and attempt to resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal). 8 Mart 2018 , Negotiation Finished Estimated time."""

Sorduğun cevabı aşağıdaki link'e kopyala yapıştır yap.cevab verilecektir.defalarca link paylaştım aliexprees ile sorunlar için nereden yardım alacaksınız diye hiç okumuyormusunuz bu sayfa veya önceki sayfaları.

https://aliexpressturk.com/

• Arkadaş şu hızlı kargolar bir bize denk gelmiyor yahu, Çin tatilini düşünerek yine 23'ünde geçtim siparişi 24'ünde 4 siparişinde kargo numarası geldi daha yeni çıktılar ülkeden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noix~ -- 2 Mart 2018; 23:37:16 >
  • Dizüstü bilgisayarı olup sırt çantası almak isteyenlere önerebilirim.

14 ve 17'' olarak iki seçenek var. Renk seçme kısmından kaç inç olacağını seçiyorsunuz

2018 Tasarım Tigernu marka erkekler sırt çantası anti-hırsızlık USB şarj portu için 14 "17" laptop

Yalnız 17'' olanı alacaklar için belirteyim 17.3'' dizüstü sahibiyseniz anti hırsızlık bölme özelliğine sahip olan kısma dizüstü biraz zor sığmakta ve çıkarmakta zor. Onun dışında gayet güzel bir çanta. Diğer bölmeleri kilitli tutmak içinde kilit beraberinde geliyor. Az önce test ettim çanta sayfasında da belirtildiği gibi gerçekten su geçirmeme özelliğine de sahip. Çantanın bir özelliği orta kısmında ki cepler den birine taşınabilir şarj cihazı koyup içinde yer alan kabloyu taşınabilir şarj cihazına bağladıktan sonra çantanın dışında bulunan bir usb girişine Telefonu katarsanız Telefonunuz şarj edebiliyorsunuz.

Satıcı bizzat üretici firmanın kendisi. 3 kargo seçeneği var ve ben takipli ücretsiz olanı tercih ettim 21 Şubatta satıcı tarafından kargo oluşturulmuştu. 26 şubatta çinden çıkan ürün 27 şubatta İstanbul'a vardı 1 Şubatta Yalova'ya geldi bu gün de teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 3 Mart 2018; 18:11:40 >

• Arkadaşlar son zamanlarda takipsiz ürünlerimin bir kısmı gelmemeye başladı ve bende haliyle 60 gün süre doluğu için ve sonrasında dispute açamayacağım için açtım ve sonuçlananlardan para iademi aldım. Hala da gelmediler iyiki zamanında açmışım. Merak ettiğim konu ise aliexpress 5-6 tane dispute açtım diye bukadar çok sipariş olan hesabımı kapatabilirmi veya başka bir durum sözkonusu olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EA805F4C -- 4 Mart 2018; 13:20:33 >
  • KAYA Manyetik Araç Telefonu Tutucu Hava Firar Çıkışı Dönebilir Dağı Mıknatıs Telefon Mobil Tutucu Evrensel iphone Samsung Için standı

http://s.aliexpress.com/If2eMRji?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Bu ürünün dip fiyatını nasıl görebilirim? İlk sayfadaki linklerden epey Uğraştım ama bir türlü olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: soar

KAYA Manyetik Araç Telefonu Tutucu Hava Firar Çıkışı Dönebilir Dağı Mıknatıs Telefon Mobil Tutucu Evrensel iphone Samsung Için standı

http://s.aliexpress.com/If2eMRji?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Bu ürünün dip fiyatını nasıl görebilirim? İlk sayfadaki linklerden epey Uğraştım ama bir türlü olmadi.

ben bunu kullanıyorum

https://chrome.google.com/webstore/detail/aliexpress-shopping-and-c/mbpccgpiidnajgnapidpjmcjakjhkbom

• Hocam denedim kaç defa ama olmadı o linkten. Sen bakabilir misin ürüne?

• quote:

Orijinalden alıntı: soar

Hocam denedim kaç defa ama olmadı o linkten. Sen bakabilir misin ürüne?

Hocam chrome dan linke girip uygulamayı chrome a ekleyeceksin. Şuan mobildeyim bakamam.

• 
Sayfa: önceki 13311332133313341335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.