Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
42.508
Cevap
1.503
Favori
2.880.291
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vergi dairesine kadar takibi gidermi ya . Bu sahis hergun kolye sokuyor fln diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talhan07

Vergi dairesine kadar takibi gidermi ya . Bu sahis hergun kolye sokuyor fln diye

GittiGidiyor da satis yapanlari cagirabiliyorlar mesela. Tespit ederlerse cagirirlar tabiki.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Maliyeciymissin gibi soruyorum hocam surekli ama cagirsalar nolcakki vergi kesseler ne kadar kescekler . Zaten aldigim urunu burda 4 5 katina satarsam vergiyi kabul ederim

• quote:

Maliyeciymissin gibi soruyorum hocam surekli ama cagirsalar nolcakki vergi kesseler ne kadar kescekler . Zaten aldigim urunu burda 4 5 katina satarsam vergiyi kabul ederim

Hevesinizi kırmak istemem ama bakış açınızı değiştirmeniz lazım ! Öncelikle devlet duyguyla yönetilmiyor yani az kazanıyor 2 katına satıyor dur şundan vergi almayayım bu 4 kat kazanıyor şundan vergi alayım demez. Siz bir satıştan gelir elde ediyorsanız bunun vergisini ister isterseniz zararına satış yapın. Maliyeci değilim ama şu kadarını söyleyebilirim cezalar çok ağır. Ayrıca siz faturasız ürün satıp hesabınıza para girdikçe maliye bir gün gelin bu gelen paraların kaynağı ne diye sorup cezayı basıyor. Ha dersinki ben letgodan satacam sahibinden satacam o vakit ikinci el satışı gibi algılanabilir ama bu şekilded e ne büyünebilir nede fazla kar elde edilebilir.

• Kulaklik onerisi yapacak var mi jbl tarzi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oncelikle tesekkurler uygun dille anlattiginiz icin . Ben kolye getircem magazama koyup orda satisini yapcam . Oda zaten ufak bi kisim olcak buyuk paralar tabiki beklemiyorum hocam . Sonucu neyse odenir vergiden kacma gibi niyetim yok sadece geri donmesin ürün gumrukten

• quote:

Hocam cagirirlarsa geçmişe yonelik agir ceza kesmeye kalkarlar. Orada sizi korkutup tutanak imzalatmaya kalkarlar. Öyle bir durumda kesinlikle birsey imzalamayin ve yakinlarima danisip gelecegim deyin. Pazarlikla düşer ceza ama keserler yine de.

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    Gecen gun n11 de bi satici gordum . Adam aliden 4 liraya aldigi araba sticker i 14 liraya satiyor :) eminim ordan aldigini fotolar bile ayni . Bu olay nasıl oluyor . Aliciya faturasını kesince is bitiyormu

• Zangieff kullanıcısına yanıt
    Bu üründen aldım 2 farklı satıcıdan ve satılan ürünlerin hemen hemen hepsi aynı.
    Siz kullanmadınız sanırım, ürünün problemi şu gücü kesince ve tekrar gücü verdiğiniz de ses sonda açılıyor.
    Hoparlör yada kulak patlaması yaşatıyor, video çekip 2 satıcıya da gönderdim hiç itiraz etmeden iade aldım parasını.
    Araca bağlantı yapılırken sürekli voltaja bağlanabilir ancak araçta sürekli voltaj çekeceğinden aküyü bitirme olasılığı olacaktır.

Ayrıca amfi yok araçta bağlantı nasıl olur bilmem ama ben direk hoparlöre bağladığım için ayrıca amfi devresi almak zorunda kaldım.
  • uzman arkadaslara bırsey danısacaktım aradım ama cok sayfa oldugu ıcın bır turlu bulamadım fıyatı cok uygun kulak ıcı kulaklık basları tızlerı ıyı olarak telefonda kullanabılecegım tavsiye edebılırmısınız tesekkurler ılgılenenlere sımdıden....
  • Arkadaşlar 2018 yılında da 30 euro altında alışveriş yapıldığında vergi falan ödüyor muyuz. Kullanım amaçlı tabi ki. Ticari amaçlı değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

Verdiğim link katalog.Beğendiğin saati söylüyorsun aliexpress mağaza linki veriyor ödemeyi aliexpresse yapıyorsun.Bu kadar.

neredeyse orjinal fiyatına yakın fiyatlar verdi. 80 95 dolar civarı. amazonda indirimi beklesem aynı fiyata orjinalini alırım. 50 dolar seviyesinde olsaydı da olmuyor
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    SaMoVe kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, bluedio bluetooth kulaklık aldım, 3-4 dolara satılan mıknatıslı bluetooth kulakiçi kulaklıklar daha iyi ses veriyor, ve sürekli cızırtı sesi var, dispute açtım sonuç bekliyorum.
  • 11.11 de aldığım urunlerden 3 u halen gelmedi sadece birisi geldi ve ayin 10 una kadar gelmezse destek birimimiz ile iletisime gecin yaziyor para iadesi mi istemeliyim bu durumda bilen birisi yol gösterir mi ilk defa böyle bir durumla ve bu kadar gec gelmesiyle karsilasiyorum

• hacılar iki farklı dükkandan ürün aldım AEL1133692721083TR gibi bir takip numarası verdiler. hangi kargo olaki

• Kıyamet kopacak herhalde 22 Aralıkda aldığım ürünler 23 Aralıkta kargoya çıktı ve bugün İstanbul PİM girişi yapıldı çok şaşırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

Kıyamet kopacak herhalde 22 Aralıkda aldığım ürünler 23 Aralıkta kargoya çıktı ve bugün İstanbul PİM girişi yapıldı çok şaşırdım

Hangi kargo hocam? Benim hala hareket yok...

• quote:

Gecen gun n11 de bi satici gordum . Adam aliden 4 liraya aldigi araba sticker i 14 liraya satiyor :) eminim ordan aldigini fotolar bile ayni . Bu olay nasıl oluyor . Aliciya faturasını kesince is bitiyormu

Resmi ithalat yapmis olabilir. Bu zor bisey degil. Bir gumrukcuyle anlasinca butun burikratik islemleri adiniza yapiyor.

• h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    China Post Registered Air Mail ile aldım. ilk defa bu kadar hızlı geldi
  • 
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.