Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.880.891
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kırmızışimşek

28 dolar gibi bir şey yazmış,Tnt kargo ile geldi 8 günde.

Peki hocam çok sağolun Tnt kargoyu hiç kullanmamıştım bende, DHL ile kesin vergi çıkıyor deniliyor çünkü. Tnt kargoyu seçmek lazım o zaman başka alışverişlerde de, sağolun tekrar. Bu arada Ptt mi getirdi yoksa başka firma mı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

20 günde gelmesi imkansız bir şey değil ama bu aralar yoğunluk olduğundan zor bir ihtimal.
    Ali den alacağınız ürün kayıtlı posta ile gönderilir tabi satıcı farklı bir durum yaşatmazsa, onu yeni adresinize isteyin.
    Diğeri takipsiz kargoyu seçerseniz ne olacağı belli değil, takip edemezsiniz ve durumu meçhul olur.
    Ben 11.11 de aldığım takiplileri bekliyorum hala takipsiz bir kargo geleli 10 gün oldu.
    Yani her şey meçhul, şansınıza ne çıkar bilinmez...

Teşekkürler eninde sonunda gelir di mi? Ben üniversitedeyim evin adresini vereyim o halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesap gereksiz yere ban yemiş...

gelmeyen ürünlerim var kısacası 10 dolar civarı ürünüm içeride kaldı ne saçma iştir bu.

yeni hesap açtım başka ürünler geçtim onu kabul etti aynı kartla.

kaşınıyorum resmen

edit: şöyle birşey oldu bir ürün aldım bu karttan yeni hesapla. sonra başka ürün alırken yine kart fail hatası verdi. bunu da blokladılar bu ne ya şaka gibi naptım ben bunlara tecavüz mü ettim de bunu yapıyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panamalı Hasta -- 13 Aralık 2017; 17:49:8 >
  • Şekilsiniz ya kullanıcısına yanıt
    Mutlaka gelir ama takipsizin kaybolma yada çalınma riski var aklınızda bulunsun.
  • Dün sabah aliexpressden mail gelmiş kargonuz varış ülkesine ulaştı diye kargoyu kontrol ettiğimde en son hareket olarak ayın 5.de yurtdışına sevk edildi yazıyor. Birkaç farklı siteden daha kontrol ettiğimde en son hareket olarak ayın 5. Gözüküyor. PTT acaba sisemlere yavaş mı ekliyor?
    Bu arada 2 kod var biri Türkiye için takip kodundan takip ettiğimde de PTT sayfasında en son işlem 5i olarak görünüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heîsenberg -- 13 Aralık 2017; 21:22:55 >
  • ugreen kablolarından uzun zamandır haber gelmiyordu, şimdi hareket başlamış.

Shipped by air

2017-12-11 09:34:37

Export customs clearance complete

2017-12-10 10:07:37

arrive export exchange

2017-12-10 08:57:36

arrive export exchange

2017-11-29 08:15:39

arrive export exchange

2017-11-22 08:13:01

yolun 5 te 3 ü tamamlandı.
  • Kronen söhne mekanik saat alıp kullanan varmı.

Shark saate ait bir marka galiba.Aliexspressde shark watch offical satıyor.

• Baseus'tan aldığım ürün sözde 25 gündür yolda hâlâ gelemedi. Mesaj attım cevap veren de yok. Diğer siparişler geleli 2 hafta oldu. Bu Baseus firması mı sıkıntılı bende mi bahtsızlık var anlamadım. Ne yapmam lazım.

Bir başka firmadan da saat aldık arkasında su geçirmez yazıyor ancak ürün bariz su geçiriyor içindeki suyu kurusun diye bırakıyoruz 5 gün kullanmiyoruz kullanınca bir el yıkamada gene su geçiriyor. Tartışma açtım fotoğrafları yükledim. Aliexpress satıcıyı haklı buldu nasıl olduysa. Açıkçası hiç güvenim kalmadı Aliexpress'e.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNKaLe -- 13 Aralık 2017; 23:36:45 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

Dün sabah aliexpressden mail gelmiş kargonuz varış ülkesine ulaştı diye kargoyu kontrol ettiğimde en son hareket olarak ayın 5.de yurtdışına sevk edildi yazıyor. Birkaç farklı siteden daha kontrol ettiğimde en son hareket olarak ayın 5. Gözüküyor. PTT acaba sisemlere yavaş mı ekliyor?
    Bu arada 2 kod var biri Türkiye için takip kodundan takip ettiğimde de PTT sayfasında en son işlem 5i olarak görünüyor

Hocam bu durumla birkaç kere karşılaştım; bendekilerde Aliexpress uygulamasında Ülkeye giriş yaptı diye bildirim geliyorsa ülkeye giriş yapmış oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

Aliexpress te kur çevirme işlemi yok, yani parayı her türlü dolar olarak çeker karttan.
    Ama amazonda TL kuru var ve karttan tl olarak çekebiliyor, fakat kuru çok yüksektir.
    Biraz araştırın, hayret bunca zaman alışveriş yapmışsınız nasıl fark edemediniz.
    Bankadan bankaya da değişiklik gösteren bir durumdur bu, paranın dönem içine yansıdığı anda kuru alanda var provizyona geçtiği andaki kuru baz alanda var ama komisyon mutlaka var bunu unutmayın.
    Sözde yüzde 2 dir bu komisyon...

amazonda en azından kurs seçme şansı var karşılaştırma yapabiliyoruz. aliexpresten dolar olarak alıyorsun, ödeyeceğin tl miktarını bankandan görebiliyorsun sadece ki bu haksızlık.

• thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    listeden ücretsiz kargo olarak işaretlerseniz kargo ücretliler karşınıza çıkmaz.

Aliexpress Ana Konu •
  • gümrükde 30€ üzeri vergilendirme nasıl yapılıyor tutar olarak bilgisi olan varmı
  • Beyler neye inanıyorsanız onun aşkına sorunlarınızı ilgili konuya yazın.

• sadistica kullanıcısına yanıt
    Hocam onun farkindayim ama en son su durumla karsilastim bir tane alirsam kargo ucreti cikartmiyor iki tane alirsam kargo ucreti cikiyor ve bu ara isime yarayan ne kadar ürün varsa hepsinde kargo ucreti cikmaya basladi.

• aliexpress hesabı banladı galiba.

nasıl iletisime geçip açtırabiliriz la kartı kabul etmiyor. kart ziraat visa bu arada.
  • Kulaklık ihtiyacım var fazla bütçemde yok bunu almayı düşünüyorum haliyle isteğim yalıtımı iyi olması ve yüksek ses/bas vermesi umarım pişmam olmam
    Yeni QKZ KD8 Çift Birim Sürücü Kulak Kulaklık Bas Subwoofer Kulaklık HIFI DJ Spor Kulaklık kulaklık kulaklık Çalışan Monito
    http://s.aliexpress.com/2iiYB3YN
    (from AliExpress Android)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esVed -- 14 Aralık 2017; 11:55:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESvED1453

Kulaklık ihtiyacım var fazla bütçemde yok bunu almayı düşünüyorum haliyle isteğim yalıtımı iyi olması ve yüksek ses/bas vermesi umarım pişmam olmam
    Yeni QKZ KD8 Çift Birim Sürücü Kulak Kulaklık Bas Subwoofer Kulaklık HIFI DJ Spor Kulaklık kulaklık kulaklık Çalışan Monito
    http://s.aliexpress.com/2iiYB3YN

Tasarımı çok hoşuma gitti lakin bir inceleme sitesinde eleştiriler gördüm o yüzden bunu sipariş geçtim gelince görüşlerimi yazarım

Yeni KZ ED9 3.5mm kulak Kulaklık Ağır Bas HIFI DJ Stereo Kulak Tıkacı gürültü izole KZ Kulaklık High End kulaklık

http://s.aliexpress.com/IjimqaA3

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aspiratör

6 7 takipsiz kargom geldi 2 yanwen post geldi 1 turkey post geldi ama 3 tane kayıtlı çin postasi bi türlü gelmedi trye girisleri de gözükmüyor.

15 kasimdan beri ucakta gözüküyor.

https://forum.donanimhaber.com/aliexpress-standard-shipping-magdurlari-tum-kargo-magdurlari-toplaniyoruz--122930185-278#122930185??

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

Baseus'tan aldığım ürün sözde 25 gündür yolda hâlâ gelemedi. Mesaj attım cevap veren de yok. Diğer siparişler geleli 2 hafta oldu. Bu Baseus firması mı sıkıntılı bende mi bahtsızlık var anlamadım. Ne yapmam lazım.

Bir başka firmadan da saat aldık arkasında su geçirmez yazıyor ancak ürün bariz su geçiriyor içindeki suyu kurusun diye bırakıyoruz 5 gün kullanmiyoruz kullanınca bir el yıkamada gene su geçiriyor. Tartışma açtım fotoğrafları yükledim. Aliexpress satıcıyı haklı buldu nasıl olduysa. Açıkçası hiç güvenim kalmadı Aliexpress'e.

Edit: İmla

11.11 de aldığım baseus marka kablolar geleli, nerdeyse 3 hafta oldu hocam.
  • Arkadaslar 5/4 Dolar indirim kuponunu kullanmanin bir Yolu var mi ne yaptiysam cihazi taniyor

• 
Sayfa: önceki 12781279128012811282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.