Şimdi Ara

Alien: Isolation Steam'de 2,95 TL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
3.014
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İyi fırsat

İndirimin Bitiş Tarihi: 28 Nisan - 20:00

store.steampowered.com/app/214490/Alien_Isolation

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Nisan 2020; 14:3:1 >

• Bu oyunu 5 yıl önce ps4 te oynamıştım. Oynamadan önce bütün Alien serisi filimlerini izledim 1970lerden başlayarak. Filmi izleyince oyun o kadar anlamlı hale geliyorki anlatamam. Oyunun bana yaşattığı uzay ortamında boşlukta kalmış uzay sessizliği gidecek hiç bir yerin yok bu hissi o kadar iyi verdi ki bazen oturup oyunda yaşadığım bu hissi düşünürüm. Bu oyunu resident evil serisi gibi korku oyunu olarak düşünmeyin. Film serilerini de izleyerek bütünüyle tabloya bakmanızı şiddetle öneririm.
    Oyunu 2014'te çıktığında almıştım ancak o kadar korkuyordum ki karakteri haraket bile ettiremiyordum. Twitch'ten youtube'tan düzinelerce yayın izledim, her sahneyi her dakikayı ezberleyip öyle oynayabildim oyunu.

Oyunu 6 7 kere izleyerek 4 5 kere de kendim oynayarak bitirdim. Son oynayışımda artık speedrun, hiç ölmeme felan deniyordum en zor seviyede. Dlc'lerini almanızı tavsiye ederim, Alien film serisini sevenler için "Crew Expendable" dlc'sini özellikle öneririm. 1979 yapımı Alien filminin bazı sahnelerini oynuyorsunuz.

Korku/gerilim film ve oyun türünden nefret eden birisi olarak beni bu oyun o kadar bağladı ki aklım almıyor hala. Gözümde piyasanın en iyi korku oyunudur kendisi. Hikaye mekanikler gerilim atmosfer o kadar güzel fermanlanmış ki oyunu hala hiç sıkılmadan bugün bile oynayabilirim.
  • 405 tıklama sıfır teşekkür
  • 452 tıklama sıfır teşekkür
  • Çoktan aldım bile 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kaptım hemen. teşekkürler
  • konuyu açana teşekkür ederim, fakat youtube'dan bir gameplay videosu izledim, üstüne para verseler oynamam. Bu ne biçim gerilimli oyun. Tabi tarzın seveni için güzel fırsat.
    https://www.youtube.com/watch?v=xq4pHlkJ22E
  • Oyunu 2014'te çıktığında almıştım ancak o kadar korkuyordum ki karakteri haraket bile ettiremiyordum. Twitch'ten youtube'tan düzinelerce yayın izledim, her sahneyi her dakikayı ezberleyip öyle oynayabildim oyunu.

Oyunu 6 7 kere izleyerek 4 5 kere de kendim oynayarak bitirdim. Son oynayışımda artık speedrun, hiç ölmeme felan deniyordum en zor seviyede. Dlc'lerini almanızı tavsiye ederim, Alien film serisini sevenler için "Crew Expendable" dlc'sini özellikle öneririm. 1979 yapımı Alien filminin bazı sahnelerini oynuyorsunuz.

Korku/gerilim film ve oyun türünden nefret eden birisi olarak beni bu oyun o kadar bağladı ki aklım almıyor hala. Gözümde piyasanın en iyi korku oyunudur kendisi. Hikaye mekanikler gerilim atmosfer o kadar güzel fermanlanmış ki oyunu hala hiç sıkılmadan bugün bile oynayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuharremAylar -- 27 Nisan 2020; 3:3:51 >
  • tesekkurler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun. Oyunu yıllar önce aldıydım. Aksiyondan ziyade hayatta kalmaya dönmüş oyun, yarıda bırakmıştım.

• Kaptım hemen. Paylaşım için teşekkürler.

• Bu oyunu 5 yıl önce ps4 te oynamıştım. Oynamadan önce bütün Alien serisi filimlerini izledim 1970lerden başlayarak. Filmi izleyince oyun o kadar anlamlı hale geliyorki anlatamam. Oyunun bana yaşattığı uzay ortamında boşlukta kalmış uzay sessizliği gidecek hiç bir yerin yok bu hissi o kadar iyi verdi ki bazen oturup oyunda yaşadığım bu hissi düşünürüm. Bu oyunu resident evil serisi gibi korku oyunu olarak düşünmeyin. Film serilerini de izleyerek bütünüyle tabloya bakmanızı şiddetle öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuharremAylar

Oyunu 2014'te çıktığında almıştım ancak o kadar korkuyordum ki karakteri haraket bile ettiremiyordum. Twitch'ten youtube'tan düzinelerce yayın izledim, her sahneyi her dakikayı ezberleyip öyle oynayabildim oyunu.

dlc ile beraber fiyat epey uçuyor hocam.

Dlc'ler oyunun kendisinden daha pahalı.
    Dlc'lere para dökmek için yapılmış bir indirim.

Ubisoft gibi ana oyunu ücretsiz verip dlc'lerden oyunun 10 katını kazanmaya çalışıyorlar bunlar da.
    Oyun güzel ona lafım yok; ama pazarlama yöntemleri adice.

• MuharremAylar kullanıcısına yanıt
    Şu yorumu okuyunca caydım. Korku oyunlarını oynayamıyorum ben de ne hikmetse. Dying light bayılarak oynamış olmama rağmen oyunda bir defa bile gece dışarda kalmadan oyunu bitirdim. Dışardayken hava kararmaya başlayınca elim ayağına dolanarak hemen bi safe house arardım

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

dlc ile beraber fiyat epey uçuyor hocam.

Dlc'ler oyunun kendisinden daha pahalı.
    Dlc'lere para dökmek için yapılmış bir indirim.

Ubisoft gibi ana oyunu ücretsiz verip dlc'lerden oyunun 10 katını kazanmaya çalışıyorlar bunlar da.
    Oyun güzel ona lafım yok; ama pazarlama yöntemleri adice.

Alıntıları Göster
    koleksiyon paketine season pass eklemeselermiş iyiymiş.

edit: season pass denen şey zaten o paketteki 5 dlc'yi içeriyormuş. aynı şeyi 2 kez satıyorlar yani. bunu farkedince sadece oyunu almaya karar verdim. çok övülen dlc varsa onu alırım ayrıyetten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H A N -- 27 Nisan 2020; 6:3:21 >

• Filmleri izleyip arkasından oyunu çakma zamanı gelmiş, teşekkürler.
  • MehmetNY kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde oyunun indirimli fiyatı 14,75 idi yani 6 lira farkla Collection (20,75) alınıyordu. O yüzden son derece makul. 3 lira şu an bu oyun için çerez parası bile değil şayet 3 liraya bir avuç leblebi anca alınıyor. Ben zamanında 50 küsür vermiştim, hiç pişman değilim. Evet dlc'leri uzun veya kapsamlı değil ancak oyunu bitirdikten sonra biraz daha fazlasını istiyen insanlara hitap ediyor.
  • extra34 E kullanıcısına yanıt
    Dying light'da favori oyunlarımdandır, hatta geçen hafta 3. defa başladım. Dying light'da zombileri öldürebiliyor olmak korku elementini rahatlatıyor baya (şayet Alien Isolation'da sadece saklanabilirsin ama kaçamazsın). Ben de ilk oynadığım da hava kararmaya başlayınca hemen safe house'da uyur vakti sabah yapardım. Gece görevlerini olabildiğince ertelerdim çok korktuğum için. Tabii sonra oyunda ustalaşınca hardcore modunda gece volatile'lerin arasında koşmak onlarla vs atmak, yuvalarını basmak felan benim için şeker göreve döndü.
  • Bu fiyata bedava. Çok sağlam gerilim-korku oyunudur. Bende türkçe yamasıyla oynamıştım.
    https://oyunceviri.net/alien-isolation-turkce-yama-v1-0/
  • Oynamayan varsa alsın oynasın.

Ama keyfi gece ve kulaklıkla çıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.