Şimdi Ara

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
7
Favori
24.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • soma bitince bu oyuna başladım ..Şuan için gayet iyi gidiyor:)))
  • Bu oyunun Crew Expandable ve Last Survivor dlc'leri muhteşem. Özellikle Crew Expandable'daki havalandırma tüneli sahnesi uzun süre unutamayacağım bir gerilim yaşattı bana, gerçek gibi yav çok korkunç
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    dostum bari spoiler e al..daha oyuna yeni başladım...
  • Ewarrr kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim dlc'lerin hikaye modu ile değil daha çok 35 yıl önceki filmle alakası var ve bu zaten biliniyor, gizli bişey değil. 25 dakikada biten ufak dlc'ler yapmışlar ve ilk Alien filminden esinlenme sahneler/görevler var. Onları oynamanı da tavsiye ederim, ilk Alien filmini çok seven biri olarak Ellen Ripley'nin yaşadıklarını hissettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isbara alp -- 10 Aralık 2015; 17:47:41 >
  • Oyunu ancak oynama fırsatım oldu; konuyu hortlatmış gibi oldum ama yorum yapmak istedim. Gerçekten ilk filmin atmosferine sahip olması nedeniyle çok güzel bi oyun olmuş; gerilim üst düzeyde. Ancak Alien'ın sürekli girdiğimiz mekanın içinde odalarda ayakta yürüyerek sizi araması çok saçma olmuş, zorlaştırma amacıyla Alien mantığına ters düşmüşler. Medikal birimdeyim ve bir doktorun kartını almam gerekiyor. Medikal salonlarda alien sürekli dolaşıyor. Açık bir şekilde yürüyor sürekli, dolayısıyla hareket dahi edemiyorum.

Alien sinsidir; ölüm makinasıdır ama öyle kendini açık etmez, sabırlı bir avcıdır, tam bir avcıdır. Öyle uzay gemisi salonlarında cep telefonunu kaybetmiş insan gibi durmaksızın dolaşıp aranması çok saçma olmuş lap lap lap ayak sesleriyle. Alien aramaz zaten bekler, en güzel anı bekler ve hoop seni hiç ummadığın anda tepeler. Devriye gezmez yani. S.çmışlar.

Bu nedenden ötürü oyundan soğudum diyebilirim; umarım bundan sonra da sürekli böyle olmaz.

• Konuyu hortlatanlar olmuş bizde devam ettirelim.

Oyunun motor ayarlarıyla oynayıp tam sürümünde kapalı halde gelen bir çok ayarı açabiliyoruz. Birkaç sayfaya baktım ancak daha önce bahsedildi mi göremedim. 4K gölge çözünürlüğü, daha geniş fov açısı, ekstra lod, yansıma, partikül efektleri vs vs. Üstüne de biraz oynanmış bir ReShade attım ve Ridley abimizin 1979'da çıkardığı o efsaneyi adeta oyuna taşımayı başardım.

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

• KingdomOfH3aven kullanıcısına yanıt
    Görüntüler şahane.Nasıl yapıtınız? Denemek isterim açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

Görüntüler şahane.Nasıl yapıtınız? Denemek isterim açıkcası

Teşekkürler. Baştan belirtmek isterim bu görsellerden daha da iyi görseller çıkarmak mümkün, özellikle ben 900p monitörümde downsampling ile 1080p oynuyorum yani eğer benimkinden daha iyi bir monitörünüz var ise zaten bu screenshotlardan çok daha iyi bir görsellik alacaksınız. Ayrıca daha önce ReShade kullandınız mı bilmiyorum ancak daha farklı efektler kullanmak isteyebilirsiniz. ReShade presetlerinin nasıl değiştirildiğini, üstünde oynandığını biliyorsanız kendinize has bir görsellik yakalarsınız.

Biraz yavaş anlatabilirim yazılar çok görünürse gözünüz korkmasın aslında değiştireceğimiz 2 tane dosya var ancak karmaşıklık olmasın diye her şeyini anlatacağım.

Şimdi konuya geçelim:

Oyunun ayarlarında sunulmamış ama motorun desteklediği açmak için bir tane .xml uzantılı text dosyasını oyun klasöründeki dosya ile değiştireceğiz.

https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/2iysz0/you_can_unlock_and_enable_additional_graphical/

Attığım reddit linkinde, 7-8 post aşşağıya inip "drogean2" adlı kullanıcının paylaştığı dosyayı indiriyoruz. İndirdiğimiz text dosyasının uzantısını .txt yerine xml yapıyoruz. İsmide "ENGINE_SETTINGS" olarak değiştiriyoruz. Yani "ENGINE_SETTINGS.XML" olacak dosyanın adı ve uzantısı.

Daha sonra oyun klasörüne girip data klasörünü açıyoruz ve buraya atıyoruz. Bende sıkıntı çıkmadı ancak ne olur ne olmaz değiştirmeden önce datadaki "Engine_Settings.xml" dosyasının backup'ını almak sağlıklı olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra oyuna girip ayarları açtığınızda daha önceden fullediğiniz ayarları daha da fazla açabildiğinizi göreceksiniz. 2k shadowları 4 veya 8k yapmak gibi bir çok ayar açılıyor. Özellikle yansımalar vs çok güzel oluyor.

Oyunun kısıtlanmış ayarlarını açmanın yolu bu kadar. Bundan sonrası ReShade presetine geliyor. Bunu yapmamakta isteyebilirsiniz, tamamen tercih meselesi. Daha kaliteli görseller yakaladığım için ben çoğu oyunda kullanıyorum.

https://sfx.thelazy.net/games/preset/3114/

Bu verdiğim linkteki "LINK" yazan altında mediafire linki bulunan adresi açıp .rar dosyasını indiriyoruz ve .rar dosyasının içindekileri oyunun .exesinin bulunduğu klasöre atıyoruz. Yalnız data dosyası değil .exe neredeyse o klasöre bu sefer.

ReShade'de böylece aktif oluyor ancak ben birkaç ayarı değiştirdim dediğim gibi. LumaSharpen kapalıydı bu arkadaşın ayarlarında ben keskin görselleri sevdiğim için açtım. Gaussian Anamflare çok göze batan bir efekt özellikle text tabanlı yazılarda vs. o açık gelirken onu kapadım. Dediğim gibi bu açıp, kapamak, değiştirmek vs tamamen size kalmış. ReShade kişiye özel görseller kullanırken çok işe yarıyor. Eğer nasıl ReShade presetleri üstünde oynarım bilmiyorum derseniz bolca tutorial bulursunuz youtubeda. Ama hiç oynamasanız bile sadece bu Engine_Settings ve linkteki ReShade dosyası bile bu attığım görsellere bayağı yakın şeyler sunacaktır. İyi eğlenceler.

Edit: Reddit linkinde verilmiş ama bende koyayım dedim. Bu arkadaş büyük ihtimal ReShade falan kullanmıyor sadece engine_settings dosyasını değiştirmiş ama 2kda oynadığı için böyle muhteşem bir görüntü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KingdomOfH3aven -- 21 Mart 2016; 14:32:40 >

• KingdomOfH3aven kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam görüntü muhteşem ötesi olmuş. Oyunu 1 saat oynayıp bırakmıştım ruhumu sıkmasa mutlaka denemek isterdim
  • Öncelikle detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim.Gerçekten muazzam bir anlatım olmuş

Oyundaki etkisi gerçekten harika.Oyun resmen çağ atlıyor

ReShade ve Sweet fx biliyor ve bende her oyunda kullanıyorum.Sizin paylaşmış olduğunuz ReShade ile deneme yaptım.Daha sonra kendi kullandığım Sweet fx ile kullanmaya karar verdim.Birkaç resim paylaşarak görsel şölen görelim bakalım

Öncelikle 1080p monitör kullandığımı belirtmek isterim.Ancak Nvidia DSR ile 2k çözünürlükte de bir kaç fotoğraf paylaşacağım

1080p

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

2K

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 23 Mart 2016; 0:40:39 >

• Oyunu zar zor bitirebildim.Bu yaratıktan çok tırstım açıkcası.Dayanamayıp sonlara doğru görünmezlik hilesi kullandım.Oyun kesinlikle mükemmel bir oyun olmuş.Atmosfer,hikaye müzik herşeyiyle muazzam.Karakterimizin konuşmaları,tepkileri çok güzel.Tam bir şaheser.

Bir kaç güzel görsel ile noktalıyorum

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

• Oyunun son sürümü var ve 5. bölümdeki "Return to Dr. Kuhlman" bugından dolayı oynanmıyor. Sorunu yaşayan birçok kişi olduğu halde çözüm yok. Önceki saveler falan işe yaramıyor.

edit; bölümü mission savedan yani en başından yükleyip tekrar deneyince düzeliyor. şuan 16. bölümdeyim. Oyun gerçekten çok iyi.

Öneriler;

Alien ortalardayken, devalı eğilerek hareket edin, ortaya çıkınca, CTRLye basın, hareket sensörünü çalıştırmayın duyuyor, sağa sola bile bakmayın. CTRLye basılı tutarak kaç defa ortada durduğum halde beni görmeden yanımdan geçti gitti. Tabi Easyde oynuyorum. Mediumd ve hardda değişiyor sanırım. Bu şekilde hemen hiç yakalanmadan oynarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DnzIrmk -- 9 Aralık 2016; 5:0:30 >
  • Nightmare pişmanlıktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

Nightmare pişmanlıktır.

Ben dedim, yapma, etme dedim.
  • Oyunu Nightmare de oynamak çok zorluyor belki ama oyunu bitirince yaşanan tatmin duygusu çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R-10

Öncelikle detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim.Gerçekten muazzam bir anlatım olmuş

Oyundaki etkisi gerçekten harika.Oyun resmen çağ atlıyor

ReShade ve Sweet fx biliyor ve bende her oyunda kullanıyorum.Sizin paylaşmış olduğunuz ReShade ile deneme yaptım.Daha sonra kendi kullandığım Sweet fx ile kullanmaya karar verdim.Birkaç resim paylaşarak görsel şölen görelim bakalım

Öncelikle 1080p monitör kullandığımı belirtmek isterim.Ancak Nvidia DSR ile 2k çözünürlükte de bir kaç fotoğraf paylaşacağım

1080p

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

2K

Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU] Alien: Isolation (2014) [PC ANA KONU]

Hocam üstteki arkadaşın paylaştığı reshade linki kırık, o arkadaşa yazmak istedim fakat son girişi 1 ay önce olduğu için size sorayım dedim. Bu reshade dosyaları elinizde var mı acaba ?

• MRCTYLN kullanıcısına yanıt
    Yok elimde ancak o sayfadan Download preset yaparak kendinizde sweet fx dosyasını kurabilirsiniz.
  • arkadaşlar oyunu tam ekran oynayamıyorum. ne yaptıysam olmuyor alt+enter tepkisiz. var mı bunun çözümü ?
  • notbigchef N kullanıcısına yanıt
    Görüntü ayarlarından pencereli yapmayı dene bende öyle tam ekran oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Oyunu ancak oynama fırsatım oldu; konuyu hortlatmış gibi oldum ama yorum yapmak istedim. Gerçekten ilk filmin atmosferine sahip olması nedeniyle çok güzel bi oyun olmuş; gerilim üst düzeyde. Ancak Alien'ın sürekli girdiğimiz mekanın içinde odalarda ayakta yürüyerek sizi araması çok saçma olmuş, zorlaştırma amacıyla Alien mantığına ters düşmüşler. Medikal birimdeyim ve bir doktorun kartını almam gerekiyor. Medikal salonlarda alien sürekli dolaşıyor. Açık bir şekilde yürüyor sürekli, dolayısıyla hareket dahi edemiyorum.

Alien sinsidir; ölüm makinasıdır ama öyle kendini açık etmez, sabırlı bir avcıdır, tam bir avcıdır. Öyle uzay gemisi salonlarında cep telefonunu kaybetmiş insan gibi durmaksızın dolaşıp aranması çok saçma olmuş lap lap lap ayak sesleriyle. Alien aramaz zaten bekler, en güzel anı bekler ve hoop seni hiç ummadığın anda tepeler. Devriye gezmez yani. S.çmışlar.

Bu nedenden ötürü oyundan soğudum diyebilirim; umarım bundan sonra da sürekli böyle olmaz.

Ben de aynı bölümdeyim bir türlü geçemedim. Daha sık kayıt noktası olsa keşke.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.