Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazartesi ve salı günü sipariş verdim, önümüzdeki hafta takip etmeliyim değil mi? Ürünlerin birisinin ücreti çekildi, öteki niyese bekliyor
  • Aliexpressten 20 adet telefon kılıfı almıştım ama zimmete alındı diye bir şey yazıyordu.
    Bugün postaneye gittim, adam paketiniz incelemede dedi ve vergi ödemem gerektiğini söyledi.
    Geçen sene defalarca sipariş yaptım ama ilk defa böyle oldu. Ne yapmam lazım fikri olan var mı?
  • yaman0602 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam, bu linkten ne yapacağım anlamadım.
  • merhaba arkadaşlar.
    önceki sayfalarda yazmıştım 52 dolarlık akıllı saat almıştım. postada adres telefon doğru sadece ismim yazmadığı için ukim geri göndermişti. ürün postnl ile gelmişti. 9 mayısta Türkiye çıkışı ve 10 mayısta Hollanda girişi yapılmış görünüyor. fakat o tarihten itibaren işlem yok. satıcıdan sürekli süre uzatma istiyorum, onlarda uzatıyor ama 20 gündür kargonun nerede olduğu belli değil. postNL ye mail attım kendi posta servisinize sorun diye cevap verdiler. kargonun durumunu nereden öğrene bilirim?

bu arada ukim telefonları açmıyor, ulaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi axellus1 -- 30 Mayıs 2016; 16:58:52 >
  • cemocem C kullanıcısına yanıt
    Adetli alımlarda fiyat önemi olmadan gümrüğe takılır.
    Ya geri gönderin diyeceksin yada vergisini ödeyeceksin.
  • husam00 kullanıcısına yanıt
    Parasını ödemek istedik ama gümrük müsteşarlığına müracat edip, bir sürü formaliteyi yerine getirmemiz gerekiyormuş.
    Biz de geri gönderin dedik. Şimdi Aliexpress'ten para mı nasıl iade alacağım? Açıklama yapmam gerekecek mi?

• Beyler
  • cevap verebilecek arkadaş var mı acaba?
  • Arkadaşlar aliexpress üzerinden başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum size.

2 gün önce aliexpress mobil üzerinden 100 coins vererek 2$ kupon aldım. Siparişi oluşturdum ama ödeme yapmadım. 2 gün sonra hiç tutara bakmadan ödemeyi yaptım. Sonradan baktım ki haysiyetsiz satıcı 2$ eklemiş. Şimdide zarar ediyorum diye ağlıyor. O zaman niye satıyorsun arkadaş. Tutar fazla değil ama yaptığı tamamen saçmalık.

Böyle kişilere karşı dikkatli olun.

• 1 hafta önce sepete ürünler koymuştum,bugun sipariş verim dedim,dikkatimden kaçtı aynı ürünlerden 2 şer defa vermişim,anında iptal ettim sonra para iadesi olurmu,satıcı sorun çıkarırmı sizce
  • Hocam bunların adı niye Alibaba ya da Aliexpress? Yabancı site değil mi bunlar?
  • 2016-06-02 11:49 总部, Return to shipper 总部
    2016-05-30 10:41 HKAMC, Hong kong Airport, Preparing Shipment HKAMC
    2016-05-28 14:43 HKAMC, Hongkong Facility, arrived at HKAMC HKAMC

Hava alanından, gemiye mi aktarıyorlar nedir? Çevirebilen? Küçücük paket gemi ile mi gelecek
  • RAYBAN GİBİ ÜRÜNLERİN ÇAKMALARINI HEMEN KALDIRIYORLAR LAPTAP ÇANTASI OLUYOR SAYFA Bİ BAKIYORSUN YADA O SATICIYA SİPARİŞ VERDİĞN AN ARTIK UKAŞAMIYUORSUN. ÇİN ASLINDA BU TARZ ŞEYLERİ PEK SALLAMAZ AMA SİTEYE İYİ BASKI VAR SANIRIM
  • arkadaşlar merhaba;
    siparişim gümrükten geri döndü. 10 mayısta yurt dışına sevk edildi. bu tarihten itibaren herhangi bir işlem yapılmamış olarak görünüyor. alışverişin tamamlanmasına 1 gün 20 saat kaldı. satıcıyla görüşmem sonucunda verdiği cevap " if our receive the package, we will full refund to you, thank you!" . 10 mayıstan itibaren takibini yapmadığım ürünün ellerine geçmesini beklersem süre dolduğu için dispute açamam. hemen dispute açtığım taktirde paramı geri alma ihtimalim nedir acaba? acil cevaplarınızı bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar, aynı üründen en fazla kaç adet alabiliyoruz aynı anda? Örneğin bir bileklikten aynı anda 5-6 tane almak istiyorum. Sorun çıkar mı gümrükte?
  • beyler Payment being verified de takıldı kaldı parayıda çekmiş ne yapmam lazım ?
  • 2 gün önce sipariş verdim. ürünü aldım diye onaylamadım ama onaylanmış gözüküyor. Dispute açmalımıyım ? yada ne yapmalıyım ?
  • Arkadaşlar aliexpressten ayakkabı alsak gümrükten geçmez deniliyor fakat ayakkabı satıcılarının modellerine bakınırken alanların yorumlara bakıyorum bizim türklerden alanlarda olmuş hatta yorum atmış falan,gümrük yönergeleri mi değişti acaba yada gift diyerek mi yollatıp gümrüğe takılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aliexpres den Pover Bank alıp ve gelen varmı.Varsa aldığı firmanın linkini yollayabilirmi
  • 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.