Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (136. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana kaliteli saat önerir misiniz aldığım saatlerin alayı dandik. :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cumartesi günü ptt pim şubeleri açık oluyor mu gidip alabilir miyim kargo mu ?
  • <!--ok-->
    ptt cumartesi saat 12:30 kadar hizmet veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut123

<!--ok-->
    ptt cumartesi saat 12:30 kadar hizmet veriyor.

sabahtan gidip alayım öyleyse teşekkürler.
  • Arkadaşlar Buradan telefonuma s3 mini 7.50 Dolara.pil aldım sorunsuz 10 günde evime kadar geldi.Ekstra hiçbirşeyödemedim

http://www.aliexpress.com/item/2450mAh-High-Capacity-Gold-Business-Battery-for-Samsung-Galaxy-SIII-mini-s3-i8190/946937721.html
  • mtbediz M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim :) bide benim kartımı kabul etmiyor websiteden dene diyor ordan yapıyorum yine olmuyor neden acaba

• Arkadaslar böyle diyor yani siparis onaylanmış mi

• Arkadaşlar bir sorum bu sitelerden alışveriş yaparken kargo parasıda bu 100 dolar/75 euro gümrük limitine yazılıyormu? Mesela 90 dolarlık bir ürün aldık 30 dolarda kargo parası tuttu o zaman 100 dolar lık gümrük limitini geçmiş mi oluyoruz?
  • seymaozlem S kullanıcısına yanıt
    Kredi karti ile odeme yaptiysaniz odeme onayi sureci baslamis onaylaninca kargo sureci baslicak..emin olmak icin order no ile online chat hattini kullanarak saticiya soru sorabilirsiniz.

• Çok teşekkür ederim :) kredi kartı dışında ödeme seçeneği var mı peki çünkü uygulamada onaylamıyor oysa limit var ve yurt dışı alışveriş için açık

• Arkadaslar siparişlerde kredi kartı geçerli değil mi kredi kartım visa ve yurt dışı alışverişe açık ama kabul etmiyor neden olabilir ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: leke900

Arkadaşlar bir sorum bu sitelerden alışveriş yaparken kargo parasıda bu 100 dolar/75 euro gümrük limitine yazılıyormu? Mesela 90 dolarlık bir ürün aldık 30 dolarda kargo parası tuttu o zaman 100 dolar lık gümrük limitini geçmiş mi oluyoruz?

Hayır
    Ama gümrük ödeme belgesi ister ve ürünü 100$ altına aldığınızı ispat etmeniz lazım ki karttan kargo parasını ayrı çekmedikleri için ispat edemezsiniz.
    PTT ile gelecekse 100$ sınırını bütçeniz elverdiği ölçüde huzur içinde geçebilirsiniz. Çünkü sadece ödediğiniz tutarın %20' sini gümrük vergisi olarak tahsil ediyorlar.

Bu ara benim 145 dolarlık güvenlik kamerası için 215 TL tutarın (Sadece 68 TL gümrük vergisi geri kalan ardiye ve terminal ücreti) tamamını ödeyip malı gümrükten çektim ve adresime teslimat bekliyorum.
    Gümrükler Genel Müdürlüğü web sayfasında; Hızlı Kargo firmalarının terminal, ardiye ücreti vb. isimler altında ekstra ücret almaları mümkün bulunmamaktadır, dediği halde tahsil edilen bu tutar için ilgili yerlere başvurumu yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: seymaozlem

Çok teşekkür ederim :) kredi kartı dışında ödeme seçeneği var mı peki çünkü uygulamada onaylamıyor oysa limit var ve yurt dışı alışveriş için açık

malesef yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: seymaozlem

Arkadaslar siparişlerde kredi kartı geçerli değil mi kredi kartım visa ve yurt dışı alışverişe açık ama kabul etmiyor neden olabilir ne yapmalıyım

birde pc den odemeyi deneyiniz.yine kabul etmez ise bir baska kredi karti deneyiniz.
  • ucret limti varmi?
  • Evet limit var dün bankada açtırdım yurt dışı alışverişe başka kredi kartımda yok pcden sitedende denedim ordada ticari Kart ve kredi kart geçerli değil yazıyor hani kartin üzerindeki numarayı yazdığımız boşluğun altına bi saniye isterseniz foto çekip atayım

• Yinede yazdım kredi kartı bilgilerimi Üzgünüz suan olmadı sonra tekrar deneyin falan diyor

• 100 dolar üzeri ürünleri gümrüksüz satın alabilmek için satıcılara parçalı tahsilat teklif ediyorum.
    Misal; 150 dolarlık ürünü 99 dolar ve 51 dolar olarak iki parça halinde karttan çekecek
    Ürün PTT gümrüğüne geldiğinde benden kredi kartı dökümü istediklerinde ben de 99 dolarlık harcamayı delil gösterip gümrüksüz geçirebileceğim.
    Çözüm nasıl?
  • Tango-1 kullanıcısına yanıt
    Şey bende kredi kartı bilgilerimi yazıyorum fakat uygulamada websiteden dene diyor ordan yapıyorum olmuyor sorun ne olabilir is Bankası kredi kartım bankaya gittim yurt dışı alışveriş yapacağım açar misiniz dedim sorun ne olabilir sizce

• Arkadaslar su konuya lutfen bir bakarmisinz ?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96196428&p=1#96241982

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.