Şimdi Ara

****ALİBABA VE ALİEXPRESS ***** (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.453
Cevap
228
Favori
651.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araştırdıım sadece 177 TL ile bitmiyormuş.
    Tüm resimleri ödedikten sonra son anda 80-100 TL gibi ayrı bir masraf daha çıkarıyorlarmış. Vatandaşta yüzdük kuyruğuna geldik diye kuzu kuzu ödüyormuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppsional

%99 olan ürünler var onlardaki idirimler gerçek mi peki

Onlar sınırlı sayıda gelip saniye bitmeden tükeniyor. Millet botlarla alıyor onları, bakmaya bile gerek yok aslında.
  • Arkadaşlar ilk defa alışveriş yapacağım burdan kıyafet alacağım gümrüğe falan takılır mı?

Alacağım kıyafet :http://www.aliexpress.com/item/9-Freeshipping-Hot-Selling-Winter-Autumn-Men-s-Fashion-Brand-Hoodies-Sweatshirts-Casual-Sports-Male-Hooded/1570961211.html?spm=5261.7132366.1996734150.182
  • Satıcı paranın tamamının iadesi için açtığım dispute a 177 liralık vergi ve ardiye ücretinin yarısını ödemeyi teklif ederek cevap verdi, kabul etmedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam, daha önce bu ürünü haziran ayındahttp://www.aliexpress.com/snapshot/6196109125.html 33 dolara almıştım ancak şuan fiyat 2 katı. Satıcıya sebebini sorduğumda ise gelen cevap;

Hello Deniz,
    Because we offer a discount shop activities before,and now all the goods are at the regular price.
    Regards
    Holly

peki ben bu ürünü indirimli olarak nasıl alabilirim?
  • MNG' ye email gönderdim; 177 TL havale yaparsam ürünü başka bir ücret ödemeden alabilecek miyim diye.
    Cevap olarak "Şu an hiçbir ödeme yapmayın. Paketiniz bugün fiziki muayeneye alınacak, muayene sonucu ve gümrük masraflarınız, ödemeniz gereken tutar tarafınıza gün içinde bildirilecek." dediler.
    177 TL ile doymayacaklarını biliyordum zaten.
  • selam, daha önce bu ürünü haziran ayındahttp://www.aliexpress.com/snapshot/6196109125.html 33 dolara almıştım ancak şuan fiyat 2 katı. Satıcıya sebebini sorduğumda ise gelen cevap;

Hello Deniz,
    Because we offer a discount shop activities before,and now all the goods are at the regular price.
    Regards
    Holly

peki ben bu ürünü indirimli olarak nasıl alabilirim?
  • selam arkadaşlar tecrubeli arkadaşlara sormak istedigim bir şey var güvenlik kamerasında izlemek için 10 inç bir hdmi cıkışı olan bir lcd arıyorum ama turkiyede satan yer bulamadan yer sıkıntısı yuzunden kucuk arıyorum şimdi aliexpres de buldum acaba gümrükten gecermi takılırmı yada satıca ya gümrükten gecmesi için herhangi bir şey söylemem gereklimi yardımcı olursanız sevinirim saygılar
    2014 NEW LEADSTAR Televisions Portable TV 10.2" LED TFT Portable Multimedia Player With HDMI /VGA /USB /SD,U DISK/TV Tuner

http://www.aliexpress.com/item/2014-NEW-LEADSTAR-Televisions-Portable-TV-10-2-TFT-Portable-Multimedia-Player-With-HDMI-VGA-USB/1674639671.html

• Bilmeyip merak edenler için;

Fiyatı 75 euro ile 1.500 euro arasında olan ürünler için tek ve sabit oranda gümrük vergisi ödenir. Bu vergi oranı Avrupa Birliği'ne üye ülkelerden gelen ürünler için %18, diğer ülkelerden gelenler için ise %20'dir. Burada vergilendirme oranına kargo ücreti dahil değildir. Örneğin Çin'den aldığınız 1.000 euroluk bir ürünü getirmek için 100 euro kargo ödediğinizi düşünelim. Bu durumda %20'lik vergiyi sadece 1000 euro için ödersiniz.

Yukarıda açıkladığım gümrük vergileri ticari olmayan ürünler için geçerlidir. Eğer aldığınız ürünün değeri 1500 eurodan fazlaysa veya paket içerisinde aynı üründen 2 taneden fazla varsa veya gelen paket 30 kg'den ağırsa ticari ürün olarak değerlendirilir. Bu durumda ürünlerinizi almak için gümrük komisyoncusu tutmanız ve ürün değerinin ortalama olarak %50'si civarında vergi ödemeniz gerekir

• (Ek bilgi) Alınan ürün gümrüğe takılmasın diye satıcılar genelde ambalajın üzerine "hediye (gift)" ibaresini yazıp, değerini de olduğundan düşük gösteriyorlar.
  • mtbediz M kullanıcısına yanıt
    Deyyusa yazdık "50 $ yaz koli üzerine" diye
    O gidip 20 $ yazmış

****ALİBABA VE ALİEXPRESS *****

Gerekirse dispute için bu yazışmayı da delil olarak gösteririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 19 Ağustos 2014; 14:14:15 >
  • Ben direkt kredi kartı ile alışveriş yapıyorum bugüne kadar 2 hasarlı kargo geldi 2'si için de 36 saat içinde iademi aldım, paypal falan filan kullanmaya gerek görmüyorum. Gittigidiyor'da alışveriş yapar gibi yapıyorum.
  • http://www.aliexpress.com/item/New-2014-White-cctv-Ip-Camera-HW00033-P2P-Wireless-WiFi-outdoor-Network-IR-Night-Vision-Security/1955577210.html

Türkiye' ye gelen kargoda 4 gündür güncelleme olmayınca PTT' ye sordum ve bu cevabı verdiler:

"Gönderiniz Gümrüklü Merkezimiz UKİM'e henüz sevk edilmiştir. Burada gümrük muayenesi yapıldıktan sonra gümrük muayene memurlarının uygun göreceği şekilde adresinize sevk olunacak yada sizin gelip gönderinizi ilgili Merkezimizden almanız istenecektir.Buna dair size tebligat gönderilecektir.Eğer tebligatta tarafınızdan belirli belgeleri (ilaç ve besin takviyesi vb. ürünler için reçete, değer tespiti yapılamayan ürünler için ödeme belgesi veya fatura vb. ) Merkezimize fakslamanız isteniyorsa, gönderinizin adresinize sevk edilmesi için lütfen bekleme süresi geçmeden ilgili belgeleri Merkezimize fakslayınız.
    Gönderiniziwww.ptt.gov.tr den takip etmeye devam edebilirisiniz."

• habip07 H kullanıcısına yanıt
    Alacağın ürünün değeri 75 euro'nun altında ise hiçbir sorun yaşamadan verdiğin adrese posta ile teslim edilir. Kargo ücreti ödeyip ödememek sana bağlı. Çabuk gelmesini istiyorsan, Hong Kong Post, DHL veya EMS ile kargoluyorlar, ama ücretli tabiki. "Free Shipping" i seçersen "China Post" ile ücretsiz gönderirler. Tabi ki gelmesi daha uzun sürer (15-20 gün). Siteye üye olmadan sipariş veremezsin.
  • mtbediz M kullanıcısına yanıt
    İşin ilginç yanı aynı anda sipariş verdiğim ve biri DHL ile 7 günde teslim diyerekten gönderilip gümrüğe takılan kamera ile ChinaPost ile gönderilen diğer kamera aynı zamanda Türkiye' ye geldi.
  • alper1059 kullanıcısına yanıt
    X-Ray'den geçirip bakarlar. Kabak gibi görünür.
  • İYİ GÜNLER ben 250$ a giyim ayakkabı alışverişi yaptım gümrüğe takılır mı.
    takılacaksa aynı adrese ve aynı kartla bu parayı 2 ye bölerek farklı hesaplardan çeksem problem olur mu :)
  • TuVNeRa kullanıcısına yanıt
    Sen de biliyorsun, kargo şirketleri vasıtasıyla gelen ürünlerin gümrüğe takılma problemi var. En sağlamı China post. Geç olsun güç olmasın.
  • Onu bildiğim için deyyusa kolinin üzerine 50 dolar yaz demiştim ama abartmayı tercih etti

Gümrüğe takılan kamera ile ilgili MNG email gönderdi:

"Malzemeniz incelendi. Fakat malzemenin içerisinde bulunan ürünün gümrük değerinin, paket üzerinde yazılı olan değerden daha fazla olduğu bilgisini ilettiler. Malzemenizi yurtdışından alırken yapmış olduğunuz harcamanızı kanıtlayacak evrakı mail/fax olarak göndermenizi rica ederim"

Ben de henüz ekstresi kesilmemiş olan kredi kartımın güncel dönem harcama dökümünü gönderip işlem tarihini yazdım.
  • fatmaogz F kullanıcısına yanıt
    $100 üzeri alışverişlerde %20 gümrük vergisi ödersiniz. Ancak genelde satıcı, ambalajın üzerine ürünün değerini, gümrükte takılmasın diye, düşük yazıyor. Fatura falan da yok ortada zaten. Zaten giysi ve ayakkabıyı ayrı ayrı sipariş vereceksiniz. Bir iki gün arayla sipariş edin bence.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.