Şimdi Ara

Alfa Romeo ters orantı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
6.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reno %90 konuda Alfadan iyidir. Ayrıca f/p aracı reno alfa pahalı etmez o para.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNR GT

Reno %90 konuda Alfadan iyidir. Ayrıca f/p aracı reno alfa pahalı etmez o para.

Şu yazdığından sonra verecek cevap bulamadım gerçekten. Neymiş bu %90 merak ettim. Sağlamlık %50 az yakması(ki aralarında yarım litre oynuyor) %20 ikinci el %20 diyorsan haklısın. SANA GÖRE megane=S Klasse
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: Hasener

quote:

quote:

Alfa alacağma Reno alırım en azından arabam dökülmez. Bozuk yolda da canavar gibi gider altı yüksek, bagajı büyük daha az yakıyor hemde çok daha ucuz.

kardeş reno,fiattan,alfadan daha iyidir elbette.

Salla boş boş,nasıl olsa net ortamındasın di mi?Reno daha iyiymiş,hangi yönden iyi bilgilendirir misin lütfen?

sağlamlık yönünden tabi ki.yoksa tasarım alfada daha iyi.

Sağlamlığı açar mısın biraz?Nedir sağlamlık dediğin?

• quote:

Alfa alacağma Reno alırım en azından arabam dökülmez. Bozuk yolda da canavar gibi gider altı yüksek, bagajı büyük daha az yakıyor hemde çok daha ucuz.

Alfa Romeo'yu Renoyla kıyaslama kriterlerine bayıldım . Köy yolları, geniş bagaj, altı yüksek, vs.

Reno'nun bagajda 2-3 çuval samra taşıyabilme, gerektiğinde köyden 3-4 çuval patates getirebilme, vs. gibi avantajları da var Alfa'ya karşı.

Yanlış anlaşılmasın, ben de Köylüyüm, sık sık Köye gideriz, annem her gittiğimizde bagajı ıvır zıvırla doldurur. Köye gidenleri aşağılamak gibi amacım asla olamaz ama Alfa Romeo gibi bir marka da böyle kriterlerle değerlendirilmez artık...

• quote:

O dediğin 20 sene öncenin Toros'ları için geçerliydi

Evet, Toros'lar dökülmüyor, fabrika çıkışı "dökük" olarak geliyor zaten

İşte nasıl 20-30 sene öncenin şehir efsaneleriyle hareket edildiğini görüyoruz.
    Tıpkı Alfa için 20-30 sene önce söylenenler gibi...

Problemlerden kurtulamayan Fransızlar bile Fiat'tan Alfa'dan iyi olarak görülüyor ya daha birşey diyemiyorum
    Soın 4-5 nesildir Megane'ların hangisinin bagajı büyükmüş, hangisi yerden diğer araçlara nazaran yüksekmiş, çok merak ettim gerçekten

Size kendi dünyanızda iyi eğlenceler diliyor, konuyu büyük bir zevkle terk ediyorum.

Evet, arkadaşın dediği gibi, sizler Alfa almayın, bakmayın da... Gerenk yok
    Alfa fazla yakar, Alfa çok arıza çıkarır, Alfa çok bilmemne olur ne de olsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 26 Aralık 2011; 15:49:51 >

• quote:

Reno %90 konuda Alfadan iyidir. Ayrıca f/p aracı reno alfa pahalı etmez o para.
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardeş reno,fiattan,alfadan daha iyidir elbette.

Salla boş boş,nasıl olsa net ortamındasın di mi?Reno daha iyiymiş,hangi yönden iyi bilgilendirir misin lütfen?

sağlamlık yönünden tabi ki.yoksa tasarım alfada daha iyi.

Sağlamlığı açar mısın biraz?Nedir sağlamlık dediğin?

yazmış ışte yukarıda. Bagaja 2 çuval patates atıp köye gidip gelmek. Köy yollarında dağılmayan kaliteli araba megane. Amcamların 2008 meganeda direksiyon, kapı kolları vites topuzu soyuldu. Içinde tıkırtıdan oturulmuyor.08 model 25.000TL'lik araçta 2 havayastığı var ve arka camlar manuel:) kapak jantlardan bahsetmiyorum bile:) neyse bayağıda sağlammiş ama. Köyde mallar aracın yanından geçerken boynuzunu çamurluğa taktı çamurluk kırıldı. Sağlam araç maşallah:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio159

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maniac_Turk

Sevgili arkadaşlar ! Yılanın ağzındakinin bir insan değil de hani hep tabir edilen " çatal dil " olabileceği hiç mi aklınıza gelmez ? Nasıl bir saçmalıktır bir bu ? İllaki dinimizle özdeşleştiriyorsunuz ?

Alfa Romeo'nun logosu ile ilgili söylenenlerde maalesef haklılık payı var. Alfa Romeo logosunu Milano şehrinin simgelerinden alıyor çünkü ALfa Romeo fabrikası Milano'da. Amblemin sol ve sağ yanını 2 ayrı bölüm olarak düşünmemiz gerekiyor. Bunlar Ortaçağda Milanonun en nüfuzlu 2 ailesininin beslediği orduları temsil ediyor. İkinci ordunun (sağdakinin) haçlı seferlerine katılmış ve zaferle dönmüş bir ordu olduğu biliniyor. İnanış o ki, yılanın ağzındaki bu zaferi temsilen yenilen bir Sarajin yani orta çağda müslümanlara verilen ad. Soldaki Haç ise diğer Milano ordusunu temsil ediyor. Bu sembol Milano şehrinin sembollerinden biri ve Alfa Romeo da bunu logo olarak seçmiş. Bunu logo olarak seçtiği zaman bundan 90 yıl öncesi. O zamanlar küreselleşme öngörülmemişti herhalde ki böyle riskli bir logo seçilmiş..

http://www.alfalegend.com/history_of_alfa_badge.htm

• Evet Sarajin orta çağda Müslümanlara verilen ad olarak geçiyor ancak Mısır taraflarındaki bir Müslüman nüfustan bahsediliyor.
    Yani olay "Müslümanları yendik" değil, oradakileri yendik gibi de düşünülebilir.

Hoş, Müslümanları yenmiş olsa nolur, olmasa ne olur, tek Müslüman biz miyiz?
    Umurumda da olmaz kimin neyin logosu olduğu.
    Adamlar siyasi bir şey yapmıyor, Milano'da üretilen arabaya oranın sembolünü koyuyorlar.

Milano'ya gidip "hülen Müslümanlara ne diyonuz, ne biçim logo gullanıyonuzzzzz" diyebiliyor musunuz?
    Diyebilen delikanlı varsa beri gelsin.

Yurtdışında hangi ülkedeydi hatırlayamadım, Türk bayrağını ezen heykel var, ona kimse laf etmez, gidip beraber fotoğraf çektirirler ama Müslüman dedin mi akan sular durur. Çok merak ediyorum bu anında duyarlı kesilenler ve her Alfa muhabbetinde gerizekalıca bir şekilde bunu çok acayip bir şeymiş gibi dile getirenler ne derecede ne kadar Müslümanlar.

• Neticede tevil etmeye çalışanlar yanılıyor/yanıltıyorlar, "yılanın ağzındaki müslüman çocuk" imgesi uydurma - komplo teorisi değil, gerçeğin ta kendisi. Bunu önemsersin ya da önemsemezsin, bu herkesin kendi bileceği bir şey.
  • Eee. önemsedinde ne oldu?
    Zamanında ve hala müslümanları katledenlere karşı bir atakmı başlattın?
    Alfa aldın yada bakmaya gittin yanında müslümanları nasıl yok ederiz kitapçığımı verdiler?
    Bagajında kılıç ve zırhmı vardı?
    Madem çok müslümansın, markaya takılmışsın neden yurdundaki diğer dinleri bitirmiyorsun?
    Hergün kilisenin önünden geçiyorsun, hatta içerisini merak ediyor girip foto bile çekiyorsun..?
    Boş düşüncelerin alemi yok, azıcık mantıklı olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRCotaimer -- 26 Aralık 2011; 17:46:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio159

Alıntıları Göster
  • bu alfa 156 2.0 98 modelller bende tutku oldu. 6 aydır arastırıyorum. 14000 tl bırıktırdım. 14-15 bın tl arası alınacak en ıyı arac dıyee dusunuyorum. almalımıyım sızcede?? artık bıtsın bu hulya. kullananlar ne dersınız en ıyı sız bılırsınız===???
  • Hala adını avatarımdan silmiyorum. Silemiyorum.
  • motor olarak ve tasarım olarak iyiler ama o amblemin anlamı kötü arap ülkelerinde alfa yoktur diye biliyorum bir de hiç sağlam araba değiller hyundai ile kazasını görmüştüm (30 km ile) hyundai daha sağlamdı :)
  • 2011 yılının sınıfında en güveli arabası seçildiğini size söyleyim... ama boşverin, işkembeden atalım gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_3482

Ben bir giulietta sahibi olarak Alfa romeo'nun az araç satmasını istiyorum.Zira benim gibi her Alfa sahibi trafikte adım başı kendi arabasından görmek istemez.

Rover sahipleri de aynı düşüncedeler müthiş bir duygu yalnız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lé Cola

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_3482

Ben bir giulietta sahibi olarak Alfa romeo'nun az araç satmasını istiyorum.Zira benim gibi her Alfa sahibi trafikte adım başı kendi arabasından görmek istemez.

Rover sahipleri de aynı düşüncedeler müthiş bir duygu yalnız

220 Turbo'yu bugün inceledim, Veliefendi'den Bakırköy sahiline giden yolda da denedim.
    Çok keyifli araba.
  • amacım polemik yaratmak degil benimde çok sevdigim bi araçtır alfa ama bizim burda 10-15 tane var hepsi birbirine bakıp alan adamların arabaları 2004-2007 arası 156- 147 araçlar ilk aldıklarında pırıl pırıl olan araçlar şimdi dökülüyo farlar sararmış stoplar siyahlaşmış boya matlaşmış 2004 opell wv grubu araçlar daha 0 gibi parlarken bu alfaların hepsinin tamponu kaymış rengi solmuş amblemleri düşmüş
    üzülüyorum ama cidden kalitesiz araçlar bunlar karar verdim bizim burda bitek 159 lar saglam o da yeni alınmış diye :) bu adamlarında 3 ü araçlarına bakan adamlar yani..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.