Şimdi Ara

Alfa Romeo ters orantı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
6.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cihanair

alfa romeo volvo (biraz daha az diğerlerine nazaran) mazda

bu araçlar çok kaliteli araçlar ama araç satın almak değil bence sonrası çok önemli bu sebpten dolayı çoğu insan bu markları tercih ederken hep acaba elimde kalırmı ya satamazsam kaygısına kapılıyor bu sebepten dolayı araç satışları az oluyor

volvodan örnek verelim

ankarada sadece 2 tane servisi var

istanbulda en fazla servisi var oda 6

türkiyede toplam 29 tane servisi var

alfanın ise

ankarada sadece 1 tane servisi var

türkiyede ise sadece 25 tane

bence bunlarda çok önemli

sanırım haberiniz yok alfaya lanciaya fiat grubu bakıyor butun birmot fiat servislerinde alfa satış bakımı yapılıyor istanbulda kaç tane olduğunu yazmama gerek yok sanırım

nereye baksan fiat bimot ayrıca sıfır lancia alfa romeo ve fiat araçlarıda yine birmot yapıyor satışını bakımını uzun suredir

yine yok servisi kulaktan dolması ..

ayrıca bu işe 15 20 yıldan fazlasını vermiş tecrubeli özel servislerin sayısını yazmıyacağım istanbulda maslak oto sanayi bostancvı oto sanayide 10 larca var alfist sportivo ve 5 6 tane daha özel servis sadece bostancıda var yetkili alfa servisi birmot haricinde

istanbulda size en az 25 adet alfa romeo servisi sayarım birmot haricinde birmotta zaten heryerde var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 24 Aralık 2011; 2:56:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

sanırım haberiniz yok alfaya lanciaya fiat grubu bakıyor butun birmot fiat servislerinde alfa satış bakımı yapılıyor istanbulda kaç tane olduğunu yazmama gerek yok sanırım

nereye baksan fiat bimot ayrıca sıfır lancia alfa romeo ve fiat araçlarıda yine birmot yapıyor satışını bakımını uzun suredir

yine yok servisi kulaktan dolması ..

ayrıca bu işe 15 20 yıldan fazlasını vermiş tecrubeli özel servislerin sayısını yazmıyacağım istanbulda maslak oto sanayi bostancvı oto sanayide 10 larca var alfist sportivo ve 5 6 tane daha özel servis sadece bostancıda var yetkili alfa servisi birmot haricinde

istanbulda size en az 25 adet alfa romeo servisi sayarım birmot haricinde birmotta zaten heryerde var

Kaç tane birmot bayii var merak ettim baktım sitesinden.

Adana
    Ankara
    Antalya
    Bursa
    Eskişehir
    İzmir
    Kütahya
    Samsun
    İstanbul: Beylikdüzü - İstinye - Küçükyalı - Zincirlikuyu

Türkiye'de toplam 9 farklı ilde, 12 farklı bayii var ve bunların 4'ü İstanbul'da.

Ayrıca yine sitesinde Alfa Romeo satış-bakımını yapan birmot servisleri sadece

Antalya
    Bursa
    İstanbul: Beylikdüzü - Küçükyalı - Zincirlikuyu

Bu linkte sağ tarafta "Size En Yakın Birmot Şubesi" diye bir bölüm var oradan aratabilirsiniz:
    http://www.birmot.com.tr/Sayfalar/15/Iletisim/Iletisim-Bilgileri.aspx

Gerçekten bayağı yaygınmış servis ağı(!)

Bir de şu linklere bakın, "yaygın servis ağı" nasıl oluyor gayet güzel örnekleri var:

VOLVO

RENAULT

VW

Oto sanayi sitelerindeki özel servislere gelirsek. Garantili aracı nasıl özel servislere götürmeyi düşünüyorsunuz? Hadi 2 yıl bitti diyelim ama ben aracımın garantisini 4 seneye uzattım ve garanti kapsamından çıkmaması için bakımlarının düzenli olarak yetkili servisinde yapılması lazım. Nasıl olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _KadirşinaS_ -- 24 Aralık 2011; 11:31:40 >

• İç-dış tasarım elbette ki zevk-renk meselesi...
    Ancak, "malzeme kalitesi kötü, her yerde sert plastik var" cümlelerine katılamayacağım.
    Sizlere örnekle ve nerede ne malzeme olduğuyla açıklamak isterim:

Alfa Romeo ters orantı

Fotoğrafta da göreceğiniz üzere, otomobillerin çoğunda nerede ne malzeme kullanılıyorsa Giulietta'da da kullanılıyor.
    Bazen öyle cümleler geliyor ki, sanırsınız içeride Şahin plastiği kullanılmış.

1. Orta konsolu çevreleyen ince plastik şerit: Yumuşak plastik, elinizle bükebiliyorsunuz.
    2. Radyonun etrafındaki malzeme: Metal veya metal görünümlü plastik, zaten kaplama malzemesi.
    3. Konsolun üst taraftaki ana malzemesi: Sert ancak dandik olmayan orta karar kalitede plastik. Zaten sınıfındaki diğer araçlarda da plastik kalitesi benzer.
    4. Klima düğmelerinin etrafı: Sert ama kaliteli plastik.
    5. Konsolun alt bölümü-diz hizası: Bu kısımda daha düşük kaliteli sert plastik var, kapılarda da en alt bölüm bu plastikten.

Peki söyler misiniz, bu bölümünde yumuşak plastiği olan, bu sınıfta hangi araç var? A3'te de böyle, Scirocco'da da böyle, Golf'te de, Focus'ta da, Astra'da da...

Herneyse devam edelim;

6. Kapı içi, orta bölüm: Bu kısım deri kaplamadır. Derinin kalitesini geçelim, karşılaştırılan araçların hangisinde kapılarda deri var. Cam açma butonlarının etrafında "piano black" denilen kaplama var. Tabi aslında bu kaplama spor paketle geliyor, normal versiyonlarda ise metal görünümlü bir malzeme var.
    7. Kapı içi, en üst bölüm: Burada sert plastik var ama garip bir malzeme. Aslında uğraşıp kuvvet uygulayıp biraz bastırınca çok da sert olmadığını anlıyorsunuz ancak pütürlü, bazısına dandik görünebilecek bir malzemeden yapmışlar. Fakat bu da benim "tahta plastik" tabir ettiğim plastik türünde değil.
    8. Vites kolu etrafı: Sert plastik ancak kaliteli bir plastik, elle dokunduğunuzda kadifemsi his verenlerden...
    9. Vites kolundan sonrası, koltukların arasındaki bölüm: Burada da sert plastik var ancak, sınıfındaki araçların da bu noktada hiç mi hiç farkı yok.

Örneğin "kaliteli" denilen Golf'ü de gördüm, bu noktadaki malzeme kalitesi daha kötü, ondan eminim. Kapı içleri de çok farklı değil. Konsolda kullanılan malzemeleri de.
    Onda da kumanda bölümü etrafında sert ama kaliteli plastik var. Ancak konsolun etrafı ve alt bölümlerinde bildiğimiz sert plastik var.

Bir ara bazı testlerde veya forumlardaki mesajlarda, "kapı içleri Doblo gibi" diye bir muhabbet dönüyordu.
    Arabaya bakmaya gittiğimde ilk yaptığım iş, kapıyı açıp ona bakmak oldu. Aşırı dandik bir plastik kalitesi bekliyordum. Halbuki alakası yoktu. Ha bu tasarıma "ruhsuz, daha iyi bi kapı içi tasarımı olabilirdi" deseniz, tamam haklısınız derim. Ancak Doblo gibi değil, o kalitede kesinlikle değil. Doblo'da kapı içinde deri kaplama yok sanırım Evet, fotoğraflarda kapının o orta kısmı da sanki siyah plastikmiş gibi görünüyor, ama değil.

Ben Alfacı malfacı değilim. Fanatik de değilim. Bu aracı çok beğendim, aldım, o kadar.
    Forumlarda bahsedilen "orası böyle, şurası şöyle" denilenlerin hepsini okuyarak bayiye gittim. Abartıldığı kadar bir abukluk olmadığını gördüm.
    Sadece gördüklerimi objektif bir gözle anlatıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kyouraku

quote:

quote:

Kaçınız alfa kullandı bilmiyorum ama ben 2 sene 156 kullandım. İnanılmaz işçilik sorunları vardı, uzun ömürlü arabalar değiller. Çok güzel dizaynları var kabul. Ben de dışına kandım arabanın gerçekten çok güzel yapıyorlar hiç birşey demiyorum ama şu an audi sahibiyim kıyas bile kabul etmez. Gerçekten kullanan arkadaşların görüşleri yararlı olur bence, hayalleriniz değil.

sen hor kullanılmış araç almışşın belki de pert kaydı vardı

0 156 ya bindim 2008 147 ye bindim özellikle makyajlı kasa 156 ve 147 kullanan tanıdıklarım var eski modellerine göre çok daha sorunsuz

bu arada kendimden de örnek verirsem ilk aracım alfa romo ve 1 sene de bir servise gidiyordum o da bakıma

opel astra wolswagen golf corolla da elimden geçti pne parçası onlardan pahalı nede onlardan daha sorunlu

şehir efsanesi bide o amblemindeki artı yuzunden çoğu kişi bu şekilde sorunlu olduğunu iddia ediyor hiç alfaya binmemişler özellikle

Ben sıfır aldım. İkinci el araba aldığım kanısına nerden vardın anlamadım.

uzun ömürlü arabalar değiller.

YAZMISSINIZ BUDA UZUN SURE YADA 2.EL ALMISSINIZ GİBİ BİR ON YARGI OLUSTURDU BENDE

0 alıp sorun yasadıysanız onu bilemem ve 2 sene yazmıssınız 2 sene garanti kapsamında değilmi araç 0 alındığında yine bir terslik var yazdığınızda ..

Kardeşim yazdığımın garanti kapsamıyla ne ilgisi var? İşçiliği kötü arabanın, iç aksam zayıf, 3 ay kullanıyosun citroen gibi sesler gelmeye başlıyor konsoldan, bunu herkes kabul ediyor ben eski bir alfa sahibi olarak geldim yorumumu yaptım şu iyidir bu iyidir demiyorum ne fanatiksiniz siz de. Son derece parasını haketmeyen bir araba. Ha jülyete binmedim belki bişeyler değişmiştir ama çok samimi bir arkadaşım 159 aldı (o da sıfır) 1 sene sonra illallah edip sattı. Ben şu an audi kullanıyorum fiyatı biraz daha yüksek ama bariz şekilde daha iyi. Sadece kendi yaşadığım tecrübeleri anlattım siz de öyle yapın bilmeden etmeden sanki ben kendi yaşadığımı bilecek mental kapasitede değilmişim gibi " şöyle yapmışsındır sen şöyle kullanmışındır öyle olmuştur " falan demeyin.

• arkadasim sifir alfa 156 aldi , 2005 gibiydi sanirim.40 kusura aldi , 23'e zor satti ikisene sonra.
    alfa topigine girin , koskoca bostanci sanayide iki kisinin iki servisin adi geciyor.
    arabayi hangi ustayi canin cekerse ona gotureceksin ve ustada bunun bilincinde olacak ki seni kaybetmez istemesin.
    elin mecbur oldugunu bilirse vay halineee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26_bbz_26

arkadasim sifir alfa 156 aldi , 2005 gibiydi sanirim.40 kusura aldi , 23'e zor satti ikisene sonra.
    alfa topigine girin , koskoca bostanci sanayide iki kisinin iki servisin adi geciyor.
    arabayi hangi ustayi canin cekerse ona gotureceksin ve ustada bunun bilincinde olacak ki seni kaybetmez istemesin.
    elin mecbur oldugunu bilirse vay halineee

Hep bunu soyluyorum ama

Kimse en onemli problemi gormuyor 60.000 tl giluetta al azcik sikis en fazla 50.000 satarsin buda en fazla
  • @cihanair,

Merak etme, Euro artınca Scirocco gibi oldu arabanın piyasası, 57.000 TL'ye alınan aletler, şimdi 65.000 TL, haliyle 2.elde 57.000 TL'ye satılıyor tekrar
    Aynı paraya satışan başka aracı kaça satmaya kalkacaksın bu durumda çok merak ediyorum.
    Mantığına hayran kaldım.

@26_bbz_26,

Tamam evet, bazı markalar gibi yaygın servis ağına sahip değil, bu bir eksi sayılır, doğrudur.

Ancak arabayı garanti kapsamı bittikten sonra her şekilde işinin ehli, gerçekten "usta" birine götürebilirsiniz.
    İlla Alfa ustası olmasına gerek yok, bu arabalar uzay teknolojisiyle üretilmiyor, bahsi geçen ustalar da NASA'da bu iş için yetiştirilmiş ustalar değil.
    O yüzden el mecbur falan değil, merak etmeyin.
  • ormanci hocam dogrudur da kulaktan dolma bilgi iste.cesaret edemiyor insan...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaçınız alfa kullandı bilmiyorum ama ben 2 sene 156 kullandım. İnanılmaz işçilik sorunları vardı, uzun ömürlü arabalar değiller. Çok güzel dizaynları var kabul. Ben de dışına kandım arabanın gerçekten çok güzel yapıyorlar hiç birşey demiyorum ama şu an audi sahibiyim kıyas bile kabul etmez. Gerçekten kullanan arkadaşların görüşleri yararlı olur bence, hayalleriniz değil.

sen hor kullanılmış araç almışşın belki de pert kaydı vardı

0 156 ya bindim 2008 147 ye bindim özellikle makyajlı kasa 156 ve 147 kullanan tanıdıklarım var eski modellerine göre çok daha sorunsuz

bu arada kendimden de örnek verirsem ilk aracım alfa romo ve 1 sene de bir servise gidiyordum o da bakıma

opel astra wolswagen golf corolla da elimden geçti pne parçası onlardan pahalı nede onlardan daha sorunlu

şehir efsanesi bide o amblemindeki artı yuzunden çoğu kişi bu şekilde sorunlu olduğunu iddia ediyor hiç alfaya binmemişler özellikle

Ben sıfır aldım. İkinci el araba aldığım kanısına nerden vardın anlamadım.

uzun ömürlü arabalar değiller.

YAZMISSINIZ BUDA UZUN SURE YADA 2.EL ALMISSINIZ GİBİ BİR ON YARGI OLUSTURDU BENDE

0 alıp sorun yasadıysanız onu bilemem ve 2 sene yazmıssınız 2 sene garanti kapsamında değilmi araç 0 alındığında yine bir terslik var yazdığınızda ..

Kardeşim yazdığımın garanti kapsamıyla ne ilgisi var? İşçiliği kötü arabanın, iç aksam zayıf, 3 ay kullanıyosun citroen gibi sesler gelmeye başlıyor konsoldan, bunu herkes kabul ediyor ben eski bir alfa sahibi olarak geldim yorumumu yaptım şu iyidir bu iyidir demiyorum ne fanatiksiniz siz de. Son derece parasını haketmeyen bir araba. Ha jülyete binmedim belki bişeyler değişmiştir ama çok samimi bir arkadaşım 159 aldı (o da sıfır) 1 sene sonra illallah edip sattı. Ben şu an audi kullanıyorum fiyatı biraz daha yüksek ama bariz şekilde daha iyi. Sadece kendi yaşadığım tecrübeleri anlattım siz de öyle yapın bilmeden etmeden sanki ben kendi yaşadığımı bilecek mental kapasitede değilmişim gibi " şöyle yapmışsındır sen şöyle kullanmışındır öyle olmuştur " falan demeyin.

cıtroen gibi sesler mi geliyordu ben 156 kullandım arkadaşlarımda da var yeni kasası 147 de var kullandım ne ses alıyordu içeri nede iç aksamı kotuydu ama audi nin hangi modelini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bir a3 ile bir 156 yı karşılaştırıyorsanız tabiki daha iyidir audi ama aradaki fiyatta var

fiyatını bence hakediyor fanatik falanda değilim 98 2000 model honda parasına 2004 model makyajlı kasa 156 satılıyor 2.eli az olduğu için fiyatı düşük saçmalamışsınız ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

İç-dış tasarım elbette ki zevk-renk meselesi...
    Ancak, "malzeme kalitesi kötü, her yerde sert plastik var" cümlelerine katılamayacağım.
    Sizlere örnekle ve nerede ne malzeme olduğuyla açıklamak isterim:

Alfa Romeo ters orantı

Fotoğrafta da göreceğiniz üzere, otomobillerin çoğunda nerede ne malzeme kullanılıyorsa Giulietta'da da kullanılıyor.
    Bazen öyle cümleler geliyor ki, sanırsınız içeride Şahin plastiği kullanılmış.

1. Orta konsolu çevreleyen ince plastik şerit: Yumuşak plastik, elinizle bükebiliyorsunuz.
    2. Radyonun etrafındaki malzeme: Metal veya metal görünümlü plastik, zaten kaplama malzemesi.
    3. Konsolun üst taraftaki ana malzemesi: Sert ancak dandik olmayan orta karar kalitede plastik. Zaten sınıfındaki diğer araçlarda da plastik kalitesi benzer.
    4. Klima düğmelerinin etrafı: Sert ama kaliteli plastik.
    5. Konsolun alt bölümü-diz hizası: Bu kısımda daha düşük kaliteli sert plastik var, kapılarda da en alt bölüm bu plastikten.

Peki söyler misiniz, bu bölümünde yumuşak plastiği olan, bu sınıfta hangi araç var? A3'te de böyle, Scirocco'da da böyle, Golf'te de, Focus'ta da, Astra'da da...

Herneyse devam edelim;

6. Kapı içi, orta bölüm: Bu kısım deri kaplamadır. Derinin kalitesini geçelim, karşılaştırılan araçların hangisinde kapılarda deri var. Cam açma butonlarının etrafında "piano black" denilen kaplama var. Tabi aslında bu kaplama spor paketle geliyor, normal versiyonlarda ise metal görünümlü bir malzeme var.
    7. Kapı içi, en üst bölüm: Burada sert plastik var ama garip bir malzeme. Aslında uğraşıp kuvvet uygulayıp biraz bastırınca çok da sert olmadığını anlıyorsunuz ancak pütürlü, bazısına dandik görünebilecek bir malzemeden yapmışlar. Fakat bu da benim "tahta plastik" tabir ettiğim plastik türünde değil.
    8. Vites kolu etrafı: Sert plastik ancak kaliteli bir plastik, elle dokunduğunuzda kadifemsi his verenlerden...
    9. Vites kolundan sonrası, koltukların arasındaki bölüm: Burada da sert plastik var ancak, sınıfındaki araçların da bu noktada hiç mi hiç farkı yok.

Örneğin "kaliteli" denilen Golf'ü de gördüm, bu noktadaki malzeme kalitesi daha kötü, ondan eminim. Kapı içleri de çok farklı değil. Konsolda kullanılan malzemeleri de.
    Onda da kumanda bölümü etrafında sert ama kaliteli plastik var. Ancak konsolun etrafı ve alt bölümlerinde bildiğimiz sert plastik var.

Bir ara bazı testlerde veya forumlardaki mesajlarda, "kapı içleri Doblo gibi" diye bir muhabbet dönüyordu.
    Arabaya bakmaya gittiğimde ilk yaptığım iş, kapıyı açıp ona bakmak oldu. Aşırı dandik bir plastik kalitesi bekliyordum. Halbuki alakası yoktu. Ha bu tasarıma "ruhsuz, daha iyi bi kapı içi tasarımı olabilirdi" deseniz, tamam haklısınız derim. Ancak Doblo gibi değil, o kalitede kesinlikle değil. Doblo'da kapı içinde deri kaplama yok sanırım Evet, fotoğraflarda kapının o orta kısmı da sanki siyah plastikmiş gibi görünüyor, ama değil.

Ben Alfacı malfacı değilim. Fanatik de değilim. Bu aracı çok beğendim, aldım, o kadar.
    Forumlarda bahsedilen "orası böyle, şurası şöyle" denilenlerin hepsini okuyarak bayiye gittim. Abartıldığı kadar bir abukluk olmadığını gördüm.
    Sadece gördüklerimi objektif bir gözle anlatıyorum.

aynen katılıyorum işte bunları yazınca farklı nickle foruma girip bize fanatik damgası vuruyorlar bumu fanatiklik ne çok alfa düşmanı varmış

ama daha iyi oluyor herkes alfa almıyor bu sayede trafikte nereye baksan reno woswos ama alfa tek tuk

• quote:

ama daha iyi oluyor herkes alfa almıyor bu sayede trafikte nereye baksan reno woswos ama alfa tek tuk

alfanın en sevdiğim yanı da bu işte. .
  • iç mekan tasarımı çok kötü konsol karma karışık savaş var sanki
  • Ehe ehe...

• Alfa alacağma Reno alırım en azından arabam dökülmez. Bozuk yolda da canavar gibi gider altı yüksek, bagajı büyük daha az yakıyor hemde çok daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNR GT

Alfa alacağma Reno alırım en azından arabam dökülmez. Bozuk yolda da canavar gibi gider altı yüksek, bagajı büyük daha az yakıyor hemde çok daha ucuz.

kardeş reno,fiattan,alfadan daha iyidir elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Alfa alacağma Reno alırım en azından arabam dökülmez. Bozuk yolda da canavar gibi gider altı yüksek, bagajı büyük daha az yakıyor hemde çok daha ucuz.

Bozuk yol,,yerden yüksek olsun,büyük bagaj(kaç patates çuvalı sığar),tüpte az yaksın..
    Alfa çobana gitmez .Başka seçenekleri değerlendirin.
  • Kardeş Reno aldık bizde köy yollarına uygun olsun diye hem bagajı büyük, hem az yakıyo, hem yksek hemde keçi gibi tırmanıyo dizel. Kötü mü yaptık?

Köy yollrı için Fluence ve Megan 3 daha iyi değil mi alfadan?
  • quote:

quote:

Salla boş boş,nasıl olsa net ortamındasın di mi?Reno daha iyiymiş,hangi yönden iyi bilgilendirir misin lütfen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasener

quote:

quote:

Salla boş boş,nasıl olsa net ortamındasın di mi?Reno daha iyiymiş,hangi yönden iyi bilgilendirir misin lütfen?

sağlamlık yönünden tabi ki.yoksa tasarım alfada daha iyi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hasener

quote:

quote:

sağlamlık yönünden tabi ki.yoksa tasarım alfada daha iyi.

Tasarım mı sadece? Yoksa Tasarım, motor, yol tutuş, donanım, marka imajı, sürüş keyfi vs. vs. olmasın?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.