Şimdi Ara

Alfa Romeo ters orantı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
6.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 7b6s

quote:

Orijinalden alıntı: Hasener

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

quote:

uzun vadede sorun çıkaran bir araçtır.

Başka mesajlarınızı da görüyorum da, Alfa ve VW konularından eksik olmuyorsunuz ve söyledikleriniz hep aynı

Evet, VW daha kısa vadede sorun çıkarıyor

DSG'leri garantiden değişen sadece 1-2 yaşında Scirocco, Passat ve Golf'ler, mekatroniği sorun çıkaran DSG'ler, Audi'de S-Tronic'ler...
    Başka forumlarda "7 ileri DSG'lerden uzak durun, ya da dikkatli kullanın" mesajları...
    1.000 km'de motordaki tüm yağı yakabilen Audi'ler, Polo GTI'lar, Scirocco'lar...

Örnekler başka marka-modeller şeklinde de çoğaltılabilir.

O yüzden böyle "muhteşem" genellemeler yapmayalım lütfen.

Oldu olacak audiylede karşılaştırın alfayı birde iyice marka fanatikliğiniz belli olsun.Marka fanatizmini hiç sevmem.

Giuletta yı tutup a8 ile karşılaştırmak yanlış olur, ama a3 ile her kulvarda karşılaştırılır. Giuletta ya para sayabilecek biri hayli hayli a3 e para sayabilir.

audi a3 ile Giuletta

Gayet de karşılaştırılır, hatta gidip jülyet alırım.A3'ün üstün olduğu kulvarlar nedir acaba?İkinci el mi?

nedense a3 diyince 102bg lik a3 geliyor hemen herkesin aklına..

Evet tabi gelir herkesina klına, giu 170 hp parasına 102 hp a3 alabiliyorsun. Ha sen a3 e 110-120 kağıt sayıp full almak istiyorsan başka, öyle bir mallık yapacağıma scirocco 2.0 alırım keyfime bakarım

• @7b6s,1.4 tfsi 125 hp lik motordan mı bahsediyorsunuz?Bu motor 1.4 multiairden üstün demek talihsiz bir yorum olmuş..Sürüş dinamikleri derken?Bahsettiğiniz magnetic ride 140 hp üzeri araçlarda alınabiliyormuş..Ne kaldı geriye?1.6 102 den başka bir şey bilmiyormuşuz,komik olmayın lütfen.S3 müş..Bahsettiğin araç 70000 euro.s3 e gelene kadar bir ton araç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasener -- 23 Aralık 2011; 1:09:45 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

quote:

uzun vadede sorun çıkaran bir araçtır.

Başka mesajlarınızı da görüyorum da, Alfa ve VW konularından eksik olmuyorsunuz ve söyledikleriniz hep aynı

Evet, VW daha kısa vadede sorun çıkarıyor

DSG'leri garantiden değişen sadece 1-2 yaşında Scirocco, Passat ve Golf'ler, mekatroniği sorun çıkaran DSG'ler, Audi'de S-Tronic'ler...
    Başka forumlarda "7 ileri DSG'lerden uzak durun, ya da dikkatli kullanın" mesajları...
    1.000 km'de motordaki tüm yağı yakabilen Audi'ler, Polo GTI'lar, Scirocco'lar...

Örnekler başka marka-modeller şeklinde de çoğaltılabilir.

O yüzden böyle "muhteşem" genellemeler yapmayalım lütfen.

Oldu olacak audiylede karşılaştırın alfayı birde iyice marka fanatikliğiniz belli olsun.Marka fanatizmini hiç sevmem.

Giuletta yı tutup a8 ile karşılaştırmak yanlış olur, ama a3 ile her kulvarda karşılaştırılır. Giuletta ya para sayabilecek biri hayli hayli a3 e para sayabilir.

audi a3 ile Giuletta

Gayet de karşılaştırılır, hatta gidip jülyet alırım.A3'ün üstün olduğu kulvarlar nedir acaba?İkinci el mi?

nedense a3 diyince 102bg lik a3 geliyor hemen herkesin aklına..

Evet tabi gelir herkesina klına, giu 170 hp parasına 102 hp a3 alabiliyorsun. Ha sen a3 e 110-120 kağıt sayıp full almak istiyorsan başka, öyle bir mallık yapacağıma scirocco 2.0 alırım keyfime bakarım

zaten Tr de değil ingiltere fransa ispanya da da durum böyle,sadece burda değil.fiyatı konusunda yorum yapamam ama kalite farkı bu denli fazla iken zaten bilemiyorum..

tamam araba güzel,arkası muazzam,motorları çok iyi,rakipleri bmw 1-c30 ve a3 den daha ucuz bir fiyata sahip,sende kendi ağzınla söyledin 102 lik a3 e verilen para ile 170 lik giu alıyosun yada eski kasa 1 ler 116 lıklara verilen para ile giu alıyosun.f/p dışında bir avantaj göremiyorum ben.

a3-bmw 1 veya c30 un fiyatlarını bende hoş bulmuyorum ve eleştiriyorum,ama bu arabaların haklarını yemek için bir sebep değil,biz burda fiyat değil arabanın özelliklerini tartışıyoruz,bizim insanımız burada 95.000 tl ye 1.4 tfsi a3 alırken usa de adam bu fiyata sıfır e550 4matic alıyor,biz daha fiyat tartışalım

fiyatlarını ve tasarımını(göreceli) bir kenara bırakırsak a3 çok daha iyidir total de..

Alfa Romeo ters orantı

donanımlı bir giu iç mekanı:

Alfa Romeo ters orantı

donanımlı bir a3 iç mekanı:

Alfa Romeo ters orantı

• Yemin ederim bana alfa daha güzel göründü.
    102 lik a3 lük almak da akıl karı değil, ayar üstüne ayar yicen hergün polo gti ,scirocco , giulardan. Sırf güzel görünüyor diye o kadar para dökülmez bence bir araca.
  • a3 giudan dahamı iyi?

Allah aşkına hayatında Alfanın koltuguna bile oturmamış insanlara sesleniyorum. Boş boş konuşmayın. Giunun verdiği sürüş keyfinin yarısını veremez a3. Hangi alanda daha başarılıymış a3? Motor?Sanzıman?Sürüş dinamigi?İç mekan kalitesi?Yol tutuşu? Hangisi?
  • quote:

@7b6s,1.4 tfsi 125 hp lik motordan mı bahsediyorsunuz?Bu motor 1.4 multiairden üstün demek talihsiz bir yorum olmuş..Sürüş dinamikleri derken?Bahsettiğiniz magnetic ride 140 hp üzeri araçlarda alınabiliyormuş..Ne kaldı geriye?1.6 102 den başka bir şey bilmiyormuşuz,komik olmayın lütfen.S3 müş..Bahsettiğin araç 70000 euro.s3 e gelene kadar bir ton araç var.

komik olma arkadaşım ben ikisini karşılaştırmadım,170 liğin a3 te rakibi 1.4 tfsi değil 1.8 tfsi dır,1.4 ün verimliliğine dikkat çektim.bence bir soluklan ve dikkatli bi biçimde daha iyi oku.fiyatları bir kenara bırakırsak dedim. fiyatları yüzünden a3 ün hakkını yemeyin. 2.0 tfsi quattro olsun,s3 olsun rs3 olsun a3 ün performans motorlarıdır. giu da ise sadece 235 lik motor vardır ki kullanmışlığım vardır kendisini.

motor-kalite-işçilik-teknoloji hepsinde a3 önde gözüküyor.

eleştirilecek tek noktası var ise oda ncap ten aldığı 4 yıldızdır (;

fiyatları yüzünden yerin dibine soktunuz güzelim aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vet147

a3 giudan dahamı iyi?

Allah aşkına hayatında Alfanın koltuguna bile oturmamış insanlara sesleniyorum. Boş boş konuşmayın. Giunun verdiği sürüş keyfinin yarısını veremez a3. Hangi alanda daha başarılıymış a3? Motor?Sanzıman?Sürüş dinamigi?İç mekan kalitesi?Yol tutuşu? Hangisi?

yukarda yazdım hepsini okuda öğren. 235 lik giu kullandım merak etme.
  • quote:

Yemin ederim bana alfa daha güzel göründü.
    102 lik a3 lük almak da akıl karı değil, ayar üstüne ayar yicen hergün polo gti ,scirocco , giulardan. Sırf güzel görünüyor diye o kadar para dökülmez bence bir araca.

ayar yemek ? o kadar param olsa 102 a3 almam o ayrı meselede ayar yemek,trafikte yarışmak vs. gibi apaçilikleri zaten yapmam.

araba dışında silik-özgüvensiz ve pısırık olan arabaya binince aşağılık duygusu ile gazlayan apaçi ruhlu insanlardan değilim zaten
  • quote:

quote:

a3 giudan dahamı iyi?

1. olarak benim lafım sana değildi.
    2.olarakta a3 ün giu dan kaliteli oldugunu söyledin ya daha bişey demiyorum,sürmüşsün üstelik birde..
    Zaten herseyi golf olan ruhsuz a3 le giuyu karşılaştırmak ne derece dogru bilemiyorm.Alfa zevk arabasıdır,keyif arabasıdır. Alfanın her modelinde en üst seviyede sürüş dinamizmi vardır,ruh vardır. Sıkı vw ci olan babam bile benim alfaya binince kendi jettası keyifsiz geldi adama.

• Audi daha iyi çünkü LED teknolojisine Alfa'dan daha önce geçti
  • quote:

quote:

ayar yemek ? o kadar param olsa 102 a3 almam o ayrı meselede ayar yemek,trafikte yarışmak vs. gibi apaçilikleri zaten yapmam.

araba dışında silik-özgüvensiz ve pısırık olan arabaya binince aşağılık duygusu ile gazlayan apaçi ruhlu insanlardan değilim zaten

Basmıcaksan o kadar parayı niye döküyorsun araca, git lada samaraya aynı işlevi görüyor. Ehliyetsiz biri olduğundan şüpheleniyorum merak ettim daha önce hiç araba kullandınmı?

Alfa Gio nun direksyonuna geçmiş adam burda gelip sürüş dinamikleri bla bla bla diye 102 beygirlik bir aracı övmez.

Ben gidip 80 bin lira saycam araca sonra kırmızı ışıkda kalkışta 40-50 bin araçlar geçicek beni? Enayimiyim ben?

Bir kere sürüş zevkinden hayatta vuramazsın alfayı, sürüş zevki konusunda çok üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 23 Aralık 2011; 1:32:36 >

• quote:

quote:

quote:

a3 giudan dahamı iyi?

1. olarak benim lafım sana değildi.
    2.olarakta a3 ün giu dan kaliteli oldugunu söyledin ya daha bişey demiyorum,sürmüşsün üstelik birde..
    Zaten herseyi golf olan ruhsuz a3 le giuyu karşılaştırmak ne derece dogru bilemiyorm.Alfa zevk arabasıdır,keyif arabasıdır. Alfanın her modelinde en üst seviyede sürüş dinamizmi vardır,ruh vardır. Sıkı vw ci olan babam bile benim alfaya binince kendi jettası keyifsiz geldi adama.

a3 her zevke hitap eder,standart donanımı ile konfor odaklıdır,sline ile spor odaklıdır,s3-rs3 ile spor ruhludur,quattro ve magnetic ride ile sürüş zevkini değil sürüş orgazmını verir.

kalite konusunda söylenecek söz yok,giu daha iyi diyosan vay vay vay diyorum.. audi nin en iddiali olduğu noktalardan biri işçilik ve kalitedir,bravo dan bozma bir araçla karşılaştırmak nasıl iş anlamadım.

bmw 1-c30 ve a3 apayrı bir noktada,dediğim gibi gerisinin daha çok yolu var.

ruh konusunda ise neyin ruhundan bahsediyosun altındaki aracın kuruluş tarihinden haberin var mı acaba,nasıl gelişmiş haberin var mı nasıl bugunlere gelmiş.bi tutturmuşlar ruh,nedense bitek alfa da var bu ruh,başka hiç bi araçta yok,ne bmw de var ne mercedes te.

bana göre de MINI alfa dan daha ruhludur..

neyse giu sahibi olduğun belliydi zaten,güle güle bin hayırlı olsun araban,arabana lafım yok ama güzelim arabayı yerden yere vurmanıza gerek yok..

• quote:

quote:

quote:

Basmıcaksan o kadar parayı niye döküyorsun araca, git lada samaraya aynı işlevi görüyor. Ehliyetsiz biri olduğundan şüpheleniyorum merak ettim daha önce hiç araba kullandınmı?

Alfa Gio nun direksyonuna geçmiş adam burda gelip sürüş dinamikleri bla bla bla diye 102 beygirlik bir aracı övmez.

Ben gidip 80 bin lira saycam araca sonra kırmızı ışıkda kalkışta 40-50 bin araçlar geçicek beni? Enayimiyim ben?

Bir kere sürüş zevkinden hayatta vuramazsın alfayı, sürüş zevki konusunda çok üstündür.

102 lik ten bahsetmiyorum okuma yazma bilmenden şüpheliyim. yukarda onca motor yazdım. nerde görülmüş 102 lik a3 te quartto olduğu magnetic ride olduğu ??

• a3 te sürüş keyfi orgazmımı yaşarsın. a3te bunu yaşıyorsan giu da ne yaşarsın.Gerçekten yukarıda arkadaşın dediği gibi sürüş keyfinden Alfayı vurma vuramazsın zaten.
    Çok zor değil internete yazarsanız bile ögrenebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

Giulietta 1 serisi c30 ve a3 ten daha gerimi.Bu 4 aracıda test et en azından yurt dışında yapılan testlere bak nediyim.

Altımdaki aracın kuruluş tarihindende haberim var ilk çıkardığı araçlarındanda haberim var.
    Zaten tutturmuşlar bir ruh lafın kesinlikle Alfanın direksiyonuna dair oturmadığının kanıtıdır.Kim sürerse sürsün ilk binişinde oturuş pozisyonundan kavrama noktasına kadar etkileniyorlar araçtan.
    En azından oku Alfa Romeo nun nasıl bir tarihi var kısaca bilgilenirsin.

http://www.alfistiturkey.com/index/topic.asp?TOPIC_ID=2259&FORUM_ID=4&CAT_ID=3&Topic_Title=K%FDsaca+Alfa+Romeo+Tarihi+%2D+G%FCncelleme+%2819%2E09%2E2010%29&Forum_Title=Genel

Sen eger giu ya bravodan bozma diyorsan allah aşkına a3 ne? Bana golf le leondan farkını söyleyebilirmisin? Kullanılan salterlerden tut motor sanzıman yuruyen herşey aynı..Araca makyaj yapa yapa bir hal oldular bir kere.

Ben a3 ü yerden yere vurmuyorum.O parayı golfle aynı arabaya verecegime giderim paşalar gibi golf 1.4 tsi highline alırım.

• Cok yazik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

Cok yazik..

sen kimsin,yazık olan nedir açıklada bilelim ?
  • yukarıda yazanları abartısız gülerek okudum:)
    Magnetic ride'ı anlatan arkadaşın Alfa dna'dan haberi yok. 1.4 multiair motora karşılık 1.8 tsi motoru örnek gösteren var. Gülünç yorumlar bunlar:) 1.8 turbo ile 1.7 turboyu karşılaştıralım diyen yok. Bir motora turbo-süperşarjer doldurup sonra 1.7 turbonun karşısına çıkaran vag nasıl daha iyi ve teknolojik? Yol tutuşu ve sürüş keyfi Alfanın çok gerisinde olan bir araç nasıl rakip? Konsolun kalitesiyle mi? Alfa ruhu var midir? Bunun cevabını kapınızda bir alfa yokken anlayamazsınız. Audiden iner kapıları kilitler evinize girersiniz. Sabah tekrar biner çalıştırır ve gidersiniz. Alfanız varsa kapıları kilitler arkanızı döner bakarsınız. Eve girer arada bir perdeyi aralar bakarsınız. Sabah binmeden önce karşıdan bir süzersiniz. Biner çalıştırır motorun tatlı hırıltısını dinlersiniz. Bu aranızdakini bir aşkla betimlersiniz. Ruhu olmayan birşeyle aşk yaşayabilir misiniz? Sanmam. Tutturmuş bir dsg gidiyor acaba bu arkadaşların tctden haberleri var mi? Neyse daha fazla yazmak istemiyorum. Iyi geceler:)

• giu yu kullanmasam bukadar abartılara inanıcam. süspansiyonları pug 307 gibi olan bir araç,yol tutuşunu yiyim,düz yolda bile hop hop gittikten sonra bu forumdakilerin sürüş zevki sürüş zevki bla bla derken ne tür bi sürüş zevkinden bahsettiklerini halen çözemedim ya neyse..

tavsiyem gidin adam akıllı 118i filan test edin araba neymiş görün.a3 ile giu nun kalitesini,işçiliğini bir tutmakta iyiymiş buarada (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

Cok yazik..

Kanka ben Kara Murat.
    Sanane kimsem kimim sen Muhtar mısın?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

Cok yazik..

Kanka ben Kara Murat.
    Sanane kimsem kimim sen Muhtar mısın?

hahahahhh

bana ismin takashi gibi geldi de neyse

yazık nedir cidden merak ettim yalnız
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.