Şimdi Ara

Alfa Romeo ters orantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
183
Cevap
1
Favori
5.931
Tıklama
Giriş
    894 Mesaj
    Türk insanı bir araba alacağında ilk düşüncesi 2. eli nasıldır ve çok değer kaybeder midir. Bu sebepten bazı markalar ve modeller hep geri planda kalmıştır.
    |
    |

bu araçlar çok kaliteli araçlar ama araç satın almak değil bence sonrası çok önemli bu sebpten dolayı çoğu insan bu markları tercih ederken hep acaba elimde kalırmı ya satamazsam kaygısına kapılıyor bu sebepten dolayı araç satışları az oluyor

volvodan örnek verelim

ankarada sadece 2 tane servisi var

istanbulda en fazla servisi var oda 6

türkiyede toplam 29 tane servisi var

alfanın ise

ankarada sadece 1 tane servisi var

türkiyede ise sadece 25 tane

bence bunlarda çok önemli
    2020 model VOLVO V60 Cross Country D4 AWD 2.00 Dizel 190 PS Beyaz
    İnsana saygı yok ama Arabaya var !!!!
  • Yüzbaşı
    329 Mesaj
    Alfa her zaman değer kaybeder, erken yıpranır. 145 'de zamanın en güzel C sınıfı idi ancak bugün 145 görsem kafamı çeviri bakmam bile.. Kalitesi beli, motoru belli. Giulettanında kaderi farklı olmucak.
    |
    |
    Tutulmayan araçların büyük çoğunluğu sevis ağı ve yedek parça fiyatları ile tedarik sıkıntısından kaynaklanıyor. Şahsen ben 159'u çok beğeniyorum ama bulunduğum şehirde Alfa servisi olmadığı için alacağım arabayı sanayi USTA!!!!! larının eline terk etmek istemediğim için almam.
    |
    |

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)
  • Binbaşı
    1781 Mesaj
    5-6 sene alfa kullandım. en güzel özelliği piyasada çok olmamasıdır zaten. özellikle 156 ilk çıktığında insanlar nasıl bakardı. ilk defa binenler 3 kapı zannederlerdi, koltukları yatırmamı beklerlerdi binmek için. polis plakanı okumaz "alfa bekleme yapma" diyerek anons geçerdi.
    çok keyifli bir araçtır. tek beğenmediğim yönü yılda kesin bir arızası vardı. 156larda ise varyatör kronik arıza idi. onun dışında benim için halen efsanedir. bir gün yönetim kurulu kandırıp kendime 159 aldıracağım hayali ile yaşıyorum.
    diyeceğim çok satmasın zaten ama bence de biraz daha fazla olabilirdi satış rakamları. olmamasının sebei ürün gamının çok sınırlı olmasıdır. önyargılardır, fiat'ın alfa romeo'ya iyi sahip çıkamamasıdır, koç kazıkçılığıdır, falan filan...
    |
    |

• Yüzbaşı
    329 Mesaj
    Türkiyede Alfa alınmaz.. TR ye uygun değil hassas araçlar.
    |
    |
    Eski distribütör zamanında Eskişehir'de çok alfa vardı. Sanırım Tavşanlı'dan Eskişehir'e göçmüş bir aileydiler zaten...Daha sonra da 156 makyajlanıp canavar olunca da memleketim olan Balıkesir'de baya bir sattı.Deri döşemeli falan çok vardı piyasa yapan....
    Deme ki satmamasının sebebi sorunlu olup olmaması değilmiş. Bizim millet etrafta çok gördüğü aracı alır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: onboardx

uzun vadede sorun çıkaran bir araçtır.

"uzun vadede sorun çıkaran bir araç?????" mükemmel bir yorum başka söze gerenk yok............
    |
    |

Orijinalden alıntı: hyildiz2

6 7 ay ankarada bayisi yoktu. Daha yeni acmislar. Cok guzel arabalar ama biraz daha iyu bayii ve servis agi gerek

istanbul yolu üzerinde var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: MERTERAK

Alfa hakkında saçma sapan söylentilerde var daha dün duyduğum söylentiler simgesinin hac işareti içerdiği ile alakalı saçma sapan laflar.

Net den konuyu araştırdığımda bu yazıyı buldum
    quote:

Amblemin sol tarafinda ki bir HAC,
    sag tarafda ise hiristiyanlari sembolize eden bir YILAN
    ve yilanin agzindaki MÜSLÜMAN bir COCUK

Sizce ne işareti içeriyor?

• Yarbay
    13638 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Krandei

quote:

Orijinalden alıntı: MERTERAK

Alfa hakkında saçma sapan söylentilerde var daha dün duyduğum söylentiler simgesinin hac işareti içerdiği ile alakalı saçma sapan laflar.

Net den konuyu araştırdığımda bu yazıyı buldum
    quote:

Amblemin sol tarafinda ki bir HAC,
    sag tarafda ise hiristiyanlari sembolize eden bir YILAN
    ve yilanin agzindaki MÜSLÜMAN bir COCUK

Sizce ne işareti içeriyor?

sizce o haç a mı benziyor? bir ülke bayrağını anımsattı bana ama haçla alakası yok. çünkü haç ın yatay çizgisi daha yukarıda olur. Bu bildiğimiz "+"

|
    |

• Yarbay
    2070 Mesaj
    Çocuğun müslüman olduğunu nasıl anladınız .ipisine mi baktınız

Orijinalden alıntı: EL_MARIACHI

Çocuğun müslüman olduğunu nasıl anladınız .ipisine mi baktınız

MuahahahahHaahahahaha

|
    |

alfa bmw mercedes sınıfı bir araçtır kalitesi bellidir. O sınıfta parası olan adam alır alan yakıtı dusunmez parcasını dusunmez keyfine bakar.

Gene yazıyorum sacma sapan yerlerde yok renault yok fransız sıkılmadınızmı renaulta ne gıcıgınız var az yakıyo sorun cıkarmıyor ucuz diye enayi oldugunuzumu hissettiriyor. Ne acınız var paylasın lütfen.
    |
    |
  • Yarbay
    4578 Mesaj
    Müslüman çocuğu yiyen ŞEYTAN kırmızısı Alfa Romeo...
    |
    |
    |
    |
    |
    |

"Alfa narin araçtır, uzun vadede sorun çıkarır" vs.vs.vs.
    Hep 20 sene öncenin Alfa'larına söylenen laflar bunlar.

Giulietta'lar Türkiye tarihinde en çok satan Alfalarmış bu arada, konuyu açan arkadaşa bilgi olsun

Bunun haricinde, Giulietta'lara "kaderi farklı olmayacak" diyen arkadaş için söyleyeyim, "son bilmemkaç yılın en iyi Alfa'sı" deniliyor.
    Adamların satışı-batması vs.'si gündeme gelmişti.
    Sırf satılmasın, İtalya'da kalsın diye birçok şeyini adam gibi geliştirip piyasaya sunmak istedikleri ve başarılı oldukları söyleniyor.

Eski 156'lar bile dağılmamış vaziyetteyken millet nasıl böyle "erken dağılır" bilmemne gibi yorumlar yapıyor çok komik doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 22 Aralık 2011; 16:59:12 >
    |
    |

• Yarbay
    3037 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

uzun vadede sorun çıkaran bir araçtır.

Başka mesajlarınızı da görüyorum da, Alfa ve VW konularından eksik olmuyorsunuz ve söyledikleriniz hep aynı

Evet, VW daha kısa vadede sorun çıkarıyor

DSG'leri garantiden değişen sadece 1-2 yaşında Scirocco, Passat ve Golf'ler, mekatroniği sorun çıkaran DSG'ler, Audi'de S-Tronic'ler...
    Başka forumlarda "7 ileri DSG'lerden uzak durun, ya da dikkatli kullanın" mesajları...
    1.000 km'de motordaki tüm yağı yakabilen Audi'ler, Polo GTI'lar, Scirocco'lar...

Örnekler başka marka-modeller şeklinde de çoğaltılabilir.

O yüzden böyle "muhteşem" genellemeler yapmayalım lütfen.

• Yarbay
    2175 Mesaj
    Sevgili arkadaşlar ! Yılanın ağzındakinin bir insan değil de hani hep tabir edilen " çatal dil " olabileceği hiç mi aklınıza gelmez ? Nasıl bir saçmalıktır bir bu ? İllaki dinimizle özdeşleştiriyorsunuz ?
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.