Şimdi Ara

Alfa Romeo Kulübü - 15 Üye- ....henüz.... (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.494
Cevap
19
Favori
217.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15.000 TL ye 2001 model 156 ts var manuel. bütçem sınırlı. Uyduruk sıfır arabalara 25.000 tl vermektense lpg takıp kupon araba alayım diyorum ancak ikinci elde seçenek çok. Alfa 156 mantıklı bir seçimmidir ve fiyat uygun mu ? varyatör mevzusunu okudum forumda birde alt takım olayları filan derken acaba peugeot 307 kadar sorunlumu bu araçlar diyorum ve sizden yorum bekliyorum ?

Tabii parça fiyatlarıda önemli. Amortisör, debriyaj seti gibi parçalar ne civarda acaba ? Kısaca bu araç sorun manyağımı yoksa alınası bir araç mı ?
  • yetkili servisine yakın yerde yaşıyorsan alfa almanı tavsiye ederim.parçaları avrupa arabalarla aynı fiyata. servis sorunu yaşayacaksan arızayı yaptıracak usta zor bulunuyor. binerken keyif vermesi ayrı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lider48

yetkili servisine yakın yerde yaşıyorsan alfa almanı tavsiye ederim.parçaları avrupa arabalarla aynı fiyata. servis sorunu yaşayacaksan arızayı yaptıracak usta zor bulunuyor. binerken keyif vermesi ayrı tabi.

teşekkürler dostum. almaktan vazgeçtim. ideali japon arabaları. dert yok tasa yok. bir ton yan sanayi parçalarıda var.
  • merhabalar,arkadaşlar umarım bana yazacağım konuda yardımcı olur aydınlatabilirsiniz,ben 2000 model bir alfa romeo 156 almayı düşünüyorum araca bir kez baktım ve karar veremedim,parçasının ve masraflarının diğer araçlara nazaran çok daha pahalı olduğunu söylediler,ben aracı çok beğendim ve aslında almayı çok istiyorum ama söylediğim gibi bu araba konusunda bir çok kuşkularım var,çevreme ve yakınlarıma sorduğumda 16000 bine çok daha iyi arabalar bulabilirsin dediler ve sanırım her sorduğum kendi zevkine göre cevap verdiler sizden sormak istediğim ben bu arabayı alırsam çokmu pişman olurum araba lpg li açıkçası daha önceden hiç bilmediğim ve denemediğim bir araba,önceki arabam opel astra idi bu arabanın parçaları ve servis bakımı opellerden çokmu pahalıdır bilgisi olanlar lütfen bana acil cevap yazsınlar,birde bu araç lüx araç sınıfındanmı vergilendirilir bilgisi olanlar lütfen kısa zamanda bildiklerini yazarlarsa çok müteşekkür kalırım herkese selamlar...

• Alfa 147 sini satmak isteyen olursa haberim olsun.
  • evet aslında araba zevk meselesi bindinmi haz verecek ama hem kafamızda soru işareti kalmasın hemde bilgilenelim istiyorum 156 almaya karar verdim fakat Bu lpg olayında pek bi yararı var mı lpg nin alfalarda nebiliyim cogu arabada öle deniyor ama

Aslında kafamda seat leon vardı ama biraz araştırıp bide alfayı görünce nebiliyim biraz çekti beni ama

Şu anda çok farklı klasmanda araç kullanıyorum opel combo 1.3 şimdi değiştirecem aracı seat leon ve alfa 156 arasında kaldım alfanın biraz narin olduğu opel den falan biraz parça olarak pahalı olduğu ne kadar doğru bide 90.000 geçmiş araba almak ne kadar mantıklı bide yakıtına fazla deniyor ama Lpg taktırsam işimi görmezmi? mesela şu anda 2006 model araç sahibiyim 40000 olmadı daha fazla km yapmıyorum açıkcası yorumlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzucu33 -- 25 Ağustos 2009; 2:39:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzucu33

evet aslında araba zevk meselesi bindinmi haz verecek ama hem kafamızda soru işareti kalmasın hemde bilgilenelim istiyorum 156 almaya karar verdim fakat Bu lpg olayında pek bi yararı var mı lpg nin alfalarda nebiliyim cogu arabada öle deniyor ama

Aslında kafamda seat leon vardı ama biraz araştırıp bide alfayı görünce nebiliyim biraz çekti beni ama

Şu anda çok farklı klasmanda araç kullanıyorum opel combo 1.3 şimdi değiştirecem aracı seat leon ve alfa 156 arasında kaldım alfanın biraz narin olduğu opel den falan biraz parça olarak pahalı olduğu ne kadar doğru bide 90.000 geçmiş araba almak ne kadar mantıklı bide yakıtına fazla deniyor ama Lpg taktırsam işimi görmezmi? mesela şu anda 2006 model araç sahibiyim 40000 olmadı daha fazla km yapmıyorum açıkcası yorumlarınızı bekliyorum

İyi akşamlar. Öncelikle dediğin gibi araba zevk meselesi ve haz almak ister insan, alfa romeo dediklerini karşılayacak bir araçtır. Bende 2.0 ts motorlu 156'ım var brc marka sıralı tüp var üstünde aslına bakarsan tüp olayı eğer düzgün takılırsa ve düzenli arabanın yağına suyuna bakılırsa fazla bir zararı yok. Benim sana tavsiyem eğer tüp istiyorsan tüpsüz araca ilk sen taktır veya yeni takılmış tüplü al ne kadar olsa yine de arabanın motor ömrünü kısaltıyor ve senden öncekinin aracı nasıl kullandığı bilmediğin için tüpün araca yarardan çok zararı olmuş olabilir. Alfa romeo biraz narin arabadır dediğin gibi ama seat leonla karşılaştırırsan aynı derecededir ikiside. Alacağın zaman ne araba alırsan al mutlaka bilen bir servise götürüp baktır ve onaylatmadan alma. Birde 90 bini geçmiş ise mutlaka triger vs. gibi ağır bakımları yeni yapılmış, visesi de yeni olan araçlara bakman daha mantıklı olur. Son olarak arabam şehir içi ortalama 21krş/km şehir dışı 15-16krş/km gibi yakıyor. 1.6 motorlu araç tabi ki daha az yakar düşünürsen.

• Arkadaşlar herkese merhabalar foruma yeni üye oldum...Alfa 159 almayı düşünüyorum ancak herkes eskiden gelen önyargılarla alma elinde kalır...arıza yapar...servis masrafı yuksek...yakıt tüketimi yüksek vs gibi yorumlar yapıyor...Alfa 159 kullanan yada bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse çok iyi olur...şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahkann

İyi akşamlar. Öncelikle dediğin gibi araba zevk meselesi ve haz almak ister insan, alfa romeo dediklerini karşılayacak bir araçtır. Bende 2.0 ts motorlu 156'ım var brc marka sıralı tüp var üstünde aslına bakarsan tüp olayı eğer düzgün takılırsa ve düzenli arabanın yağına suyuna bakılırsa fazla bir zararı yok. Benim sana tavsiyem eğer tüp istiyorsan tüpsüz araca ilk sen taktır veya yeni takılmış tüplü al ne kadar olsa yine de arabanın motor ömrünü kısaltıyor ve senden öncekinin aracı nasıl kullandığı bilmediğin için tüpün araca yarardan çok zararı olmuş olabilir. Alfa romeo biraz narin arabadır dediğin gibi ama seat leonla karşılaştırırsan aynı derecededir ikiside. Alacağın zaman ne araba alırsan al mutlaka bilen bir servise götürüp baktır ve onaylatmadan alma. Birde 90 bini geçmiş ise mutlaka triger vs. gibi ağır bakımları yeni yapılmış, visesi de yeni olan araçlara bakman daha mantıklı olur. Son olarak arabam şehir içi ortalama 21krş/km şehir dışı 15-16krş/km gibi yakıyor. 1.6 motorlu araç tabi ki daha az yakar düşünürsen.

saol arkadaşım paylasımın için aslında lpg nin zararı dogru dediğin gibi kontrollü bir şekilde herşeyine baktıracaksın
    zararından cok aslında lpg taktırınca ekonomik anlamda bi faydası varmı işe yarıyomu gerçekten

• arkadaşımm capraovis
    sana bi alfist dostundan tavsiye ben alfa 147 kullanıyorumm 1.6 ts distinctive alfarosso denen renk yane alfa kırmızısı .. eğer arabaları seni taşayan bi eşekten farklı görmüyosan alfadan uzakdur.alfaların ruhu vardır senle konuşmak ister dost olmak ister onu bi makine gibi değil aynı senin gibi canlı bi varlık olarak saymanı ister . alfa almak sorumluluk almaktır ,aşık olmaktır..onu sever onla bişeyler paylaşırsan seni hiçbizaman üzmez mutsuz etmez tek istediği şefkattir paylaşımdır sevgidir .. onun diğer tenekelerden çok farkı vardır . onla bi caddeden geçerken herkesin biricik dostuyla (yani seninle ) ilgilenmesi için bütün ihtişamını sergiler .seni herşeyden bütün o sıradan insanlardan farklı kılarrr..ve sen farklı olmanın odak olmanın tadını çıkarırsınnn..servis mi inan pahalılığı abartı sorun mu adamgibi bakmassan sorun çıkarmıcak ne varkiii 2. elmii zaten alfanı sıradan birine satamassın afistin biri gelir alır elinden ama geç gelir ama erken .. bence düşündükce zaman kaybedersin inşallah bende 147dimden sonra 159uma otururum ve yeni bi dost edinmiş olurum

saygılarrrrr........

• Herkese merhabalar,
    Ben aslında Toyotacıyım, 2000 Corolla, 2007 Corolla ve 2008 Corolla (Yeni Kasa) dan sonra arabamı bu sene değiştirmek istiyorum. Alfa 159 JTD ile ilgili bir kaç sorum olacak, Alfa Romeo müşteri hizmetleri net cevaplar veremedi.

Almak istediğim araç; 2007 Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive modeli.

1- Araçta Bose ses sistemi var mıdır?
    2- Aracın 100 km/lt yakıt tüketimi nedir? (Stabil kullanımda)
    3- Aracın bakımlarının her 20 Binde bir yapıldığı doğru mudur?
    4- Markanın Diyarbakır'da yetkili servisi mevcut. Ancak parçalarının İtalya'dan istendiği ve gelme sürelerinin 3-4 haftayı bulabildiği doğru mudur?
    5- Asfaltı bozuk ve bazı yerlerde tümsekler, çukurları olan yollara sahip bir yerde yaşıyorum. Alfa Romeo'ların alt takımlarının, amortisörlerinin hassas olduğu ve kötü yollarda takur tukur sesler çıkardıkları söyleniyor. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
    6- Bu aracın internetteki fiyatları 45 Bin-65 Bin arasında değişiyor. Sıfırı 40 Bin Euro civarında satılan 2 yaşındaki bir araçta bu kadar değer kaybı bence anormal seviyede. Bu araçların tutulmamasının sebebi sadece parça yokluğu mu yoksa kronik problemler, motor arızaları gibi sebeplerde görülmüş mü?

Bu sorularıma gerek bu forum gerekse diğer alanlardan doyurucu cevap alabilirsem bir kaç haftaya kadar gri, siyah veya kıpkırmızı bir Alfa Romeo 159 almak istiyorum. Passat, C5 ve Skoda SuperB ile ilgilenirken kız arkadaşımın ısrarıyla Alfa'lara da bakındım ve tek kelime ile bayıldım! Cevap veren herkese şimdiden çok çok teşekkürler.

• bende 2001 corolladan sonra alfa 147 ye gectim ve çok mutluyum mesudum.. sorularını cvplamak istiyorum
    öncelikle bose ses sistemi opsiyondur yane standart diil istersen alıyosun 2. el alacağın arabanın ilk sahibi tercih ettiyse bu seceneği vardır bosse benim arabamda var mesela ben 2. el aldım yakıt olarak akranlarıyla aynı hatta birazdaha aşağıda bi yakıt tüketimi vardır jtd nin kullananlardan biliyorum,evet 20 binde bir bakım yapılır alfalara aracım 45 binde vve 2 kez bakıma girdi, diyarbakır için olabilir 1 ay parça beklemek ama ankaradayım hiçbirr parça için 1 ay beklemedim sağ arka çamurluktan küçük bi kazası var aracımın ama bi sorun olmadı,ön takım alt takım hikayesine gelince evet 147 156 modellerinde bu yapılar biraz hassas ama 159 tam bir tank mantıı içerisinde tasarlandığı için bu sorunun ortadan kalktığını söylüyor saygı duyduuğum alfist abilerimm :) ve malesef son sorunun cevabı sadece türkiyeye özgü alfa markasının türkiyedeki geçmişindeki rezalet yüklenici firmalar yüzünden o parçası bulunmuyo pahalı klişeleri doğmuştur ama yalandır palavradı ayıptır günahtır sen al alfanı satarken diğer forumlardada dediğim gibi gelir bi alfisti alır merak etme görüntüsünü beğenmişşsin (zaten beğenmeyenler bence araba almasınlar bisikletle gezsinler) direksiyona oturduunda sürdüünde iiçinde yatmaya kalkma saygılar sevgiler al 159 u katıl aramıza
    ..........................

• slmlr....

alfa 156 için spor fren diski taktıran arkadaslar var mı?
    OMNI marka diskler var piyasada kullanan varsa yorumlarını bekliyorum...
  • Alfa'ya Tüp taktırcağınıza bence bir Alfa almayın bence daha iyi..Arabanın ruhunu kaybettiriyorsunuz:(

Bu arada forumda hep yok onumu alsam yoksa Alfa mı alsam diye sorular var sanki alın desek hemen fikriniz değişcek:)
    baska sorular sorulsa; mesela arabasıyla ilgili sorunları olan kişiler sorular sormuş ve cevaplar verilmiş bunlar gibi..
    arabayla ilgili hoş modifiyeler,uygun parcalar...

saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozi156 -- 10 Eylül 2009; 16:54:02 >
  • Alfa Romeo yu Turkiyede az tutulmasına ve fiyatlarının bu kadar deger kaybetmesine tek neden olan kişi ve kurum olarak KOÇ Topluluğudur...son derece berbat olan bir satış ve servis hizmeti vermektedir...
    binlerce lira para verip aldığınız arabayı servise gidince,gerek karsilanma,gerek musteri menmuniuyeti,gerek kişilerin araba hakkında olan bilgisi bence cok kotudur...yedek parca stokları o kadar kotudur ki en kolaylıkla zarar goren parcaları bile serviste bulamazsınız( yan sinyal,far grubu,vida kapaklarını gibi). Serviste tanıdıgım oldugu halde bile tam bir eziyet cekmisimdir.İşçiler ve ustalarda özen yoktur.
    Allah'tan fiat ile birlikte olan servis hizmetini ayırdılar (ilk servise gittigimde onumde 12 tane fiat bravo vardı bende bu ne kardesim diyerek tepki gostermiştim! telefonda anket yaptıklarında ilk bunu soylemiştim Allah'tan işe yaradı) tabiki sadece araya bir perde koyarak ama yinede kaporta ve boya işlerini yine fiat ekibi yapıyor,100 bin liraya alınan bu arabalar 25 binlik dablo muamelesi goruyor asağıda..kimse yok oyle degil demesin ben içindeyim hepsi aynen dedigim gibi..
    bir olayi anlatayım benzin kapağı ve bagaj acma kolu vardır biliyorsunuz o parcayı garantide degiştirdim yenisiyle tabi 15 gunde geldi(hayret nasıl geldi bende anlamadım:) ) usta dedikleri kişiler bunu degiştirirken dösemeyi yırtarak bunu degiştirmişler..orda o an goremedim goruncede fıttırdım.yaaww adamlar dosemeyi sokmek zor diye oradaki o ufacık baglanyıyı kesmisler ve sonra utanmadan yapıştırmışlar ...
    daha neler nelerrr...xenon lambalarım garantideyken bir tanesi kesilmişti onu degiştirmeye gittim değiştirdim ama ancak takan kişi lambaları nasıl oluyorsa ters takıyor benim farların duvardaki goruntusunu gorseniz kafayı yersiniz..kendim duzelttim :) birde senin farlar oynanmış diyor..
    bir tane daha...
    arabamı sıfır aldım,servise park sensoru ve alarm istedigimi soyledim..alarımi begenmedim o yuzden kalsın dedim...ama park sensoru olsun dedim kaliteli ise tabiki..evet dediler kaliteli bende ok o zman dedim..ama sensörler tampon renginde olcak dedim,once mırın kırın ettiler yok dediler iyi cekmez dediler..yok dedim boyansın illaki..onlarda oki dedi.aracı almaya gittgimde park sensörleri simsiyah bana bakıyordu sadece dis kenarlarını boyamışlar gorunce kafayı yedim daha ilk gun...bana hala iyi cekmez diyorlar..onun ustune en az kendim 5 kat boya cektim hala super calısıyor...

o yuzden moralinizi bozmayayım ama servis ağı olmayan bir araba var karsımızda..ozel servisler bir iki tane onlarada oylesine baktım hepsi birer copluk mekanı.tıkış tıkış...

birde bakın doğus grubu arabalarına adamlarda hersey super..bu arabayı doğus grubu getirseydi turkiye'ye sanırım hersey cok daha farklı olurdu...diger markalarin servislerinide gordum gerek ozel gerek yetkili hepsinin hizmeti alfa nın hizmetlerini rahatlıkla gecer...

herşeyiyle gerek yadek parcası gerek servisi gerek aksesuar sorunları olan bir arabadir Alfa'lar...
    Ama guzeldir,yol tutuşlarıda iyidir,havalıdır.cok komık bazi onmeli seylerden kacınırlar ama(tabi 159 ve sonrası haric) içerden merkezi kitlemenin ,bardak koyma yerlerinin olmayısı.kapı yanı esya gozlerinin dar olması vb . seyler arabayı zorlastırır..ama yinede guzel arabadır ;)

saygilar

• bir soru daha beşli cam kaldırma modulu takırmıştım arabama..sunroof da kapatsın demiştim..cenmax markaydı.ama işim oldugundan arabanın basında duramamıştım..bana sonra sunroofa takılamadıgını sistemin raıza verdiğini soylediler ( buyuk ihtimal servisin isine gelmemiştir diye dusunuyorum simdi:) ) bununla ilgili bilgisi olan arkadaslar var mı?
    tesekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belash

Herkese merhabalar,
    Ben aslında Toyotacıyım, 2000 Corolla, 2007 Corolla ve 2008 Corolla (Yeni Kasa) dan sonra arabamı bu sene değiştirmek istiyorum. Alfa 159 JTD ile ilgili bir kaç sorum olacak, Alfa Romeo müşteri hizmetleri net cevaplar veremedi.

Almak istediğim araç; 2007 Alfa Romeo 159 1.9 JTD Distinctive modeli.

1- Araçta Bose ses sistemi var mıdır?
    2- Aracın 100 km/lt yakıt tüketimi nedir? (Stabil kullanımda)
    3- Aracın bakımlarının her 20 Binde bir yapıldığı doğru mudur?
    4- Markanın Diyarbakır'da yetkili servisi mevcut. Ancak parçalarının İtalya'dan istendiği ve gelme sürelerinin 3-4 haftayı bulabildiği doğru mudur?
    5- Asfaltı bozuk ve bazı yerlerde tümsekler, çukurları olan yollara sahip bir yerde yaşıyorum. Alfa Romeo'ların alt takımlarının, amortisörlerinin hassas olduğu ve kötü yollarda takur tukur sesler çıkardıkları söyleniyor. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
    6- Bu aracın internetteki fiyatları 45 Bin-65 Bin arasında değişiyor. Sıfırı 40 Bin Euro civarında satılan 2 yaşındaki bir araçta bu kadar değer kaybı bence anormal seviyede. Bu araçların tutulmamasının sebebi sadece parça yokluğu mu yoksa kronik problemler, motor arızaları gibi sebeplerde görülmüş mü?

Bu sorularıma gerek bu forum gerekse diğer alanlardan doyurucu cevap alabilirsem bir kaç haftaya kadar gri, siyah veya kıpkırmızı bir Alfa Romeo 159 almak istiyorum. Passat, C5 ve Skoda SuperB ile ilgilenirken kız arkadaşımın ısrarıyla Alfa'lara da bakındım ve tek kelime ile bayıldım! Cevap veren herkese şimdiden çok çok teşekkürler.

159 da benim favori arabamdır....artıları ve eksileri vardır tabiki..iç mekan dardır,yani esya filan koymaya yer bulamazsın:) dısardan bakınca buyuk ama içeri girince bardak koymaya yer bile bulamazsin:) arka tarafa oturan kişinin başı tavana vurur:) sunroof olmayan bir modele bakma bence..tavan alcak oldugu için basık gelir.ordan isik gelmesi bir nebze rahatlatır.

1-bose sistemi opiyonel distinctive donanıma uygulanabiliyor...
    2-sehir icinde 7,5 litre oldugu soyleniyor.
    3-dogrudur ama ama dizel oldugu için 15000 daha iyi diyorlar...
    4-hocam kaza disinda eger garantiden birseyi degisecekse yandın:) sure ise denildigi gibi..ben 156 min farını degistirttim garantideyken..2 ay da gelmedi( istanbuldayım)
    5-o iş tam sans işi..
    6- hocam aracaın ikinci tamamen sifir..45000 euro istedigim araba..3 aylik oluncaki fiyati ise 35000 euroya zor satarsin...ikinci elini dusunceksen bence yanasma arabaya..aslında bu kadar dusmesi cok normal ve olması gereken bu.avrupada bile sifir ve 2.el arasında ciddi ucurumlar vardır..bir yasında bile olsa bunlar fiyata yansir.sonucta ikinci el kardesim baskalarının zevklerine katlanıp alıyon bunları...

ama bizim turkiyede nasil oluyorda ikinci el arabalar bu kadar pahalı hala anlamıs degilim..inanmazsanız bakın fiyatlarına...arkadasım aldı..pejo 308 1.6 hdi premium donanımlı 32000-35000 arası para istiyolar hemde 2008 model ne 30000 km de:)...peki arabanın sifiri ne kadar tahmin edin..41000 lira...ve bizim milllet gidiyor 34000 bine gidiyor ikinci el arabaya bu fiyatı veriyor...bizim millet bu kadar afedersiniz kafadan kontak olursa biz daha cok cekeriz..alfaların fiyatınada cok bu demeye devam eder..bir ornekte bmw den 2010 model 3.16 i nin 31000 euro fiyatı..donanımlı full olunca 35000 euro oluyor.sıfır bu kız yaniii...
    2006 model aynı araba 50000 km filanlar ise 52000-55000 lira...yani dort yıllık fiyat farkı sadece 15000 lira...aç dolaşırım 15000 tl yi bulurum yinede vermem bunlara bu parayı sifir alırım..milletin mali degerli sanıyor ve acayıp sekilde vurgun yapıyor...ayni arabanın avrupadaki fiyat düşüşlerine bakın kendi piyasasındaki o zaman olması gerekeni gorursunuz...
    saygilar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozi156 -- 11 Eylül 2009; 16:01:17 >

• SELAM HERKESE DAHA ÖNCE YAZDIM AMA ESKİ KONUYA YAZDIĞIM İÇİN CEVAP GELMEDİ HERHALDE
    ALFA ROMEO ALACAĞIM HAYRANIYIM BU ARABANIN 156 2.0 SELESPEED DÜŞÜNÜYORUM 2002 MODEL
    ÖNCEELİKLE BENDE FİAT MAREA HLX VAR 154 HP ALACAĞIM ALFA MAREAMDAN DAHA MI HIZLIDIR YOKSA MAREA MI?
    İKİNCİ SORUM İSE BU SELESPEED NASIL KULLANILIYOR?
    CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

Orijinalden alıntı: staars

İzmir'de önerebileceğiniz Alfa servisi var mı?

devko
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi156

Alfa Romeo yu Turkiyede az tutulmasına ve fiyatlarının bu kadar deger kaybetmesine tek neden olan kişi ve kurum olarak KOÇ Topluluğudur...son derece berbat olan bir satış ve servis hizmeti vermektedir...
    binlerce lira para verip aldığınız arabayı servise gidince,gerek karsilanma,gerek musteri menmuniuyeti,gerek kişilerin araba hakkında olan bilgisi bence cok kotudur...yedek parca stokları o kadar kotudur ki en kolaylıkla zarar goren parcaları bile serviste bulamazsınız( yan sinyal,far grubu,vida kapaklarını gibi). Serviste tanıdıgım oldugu halde bile tam bir eziyet cekmisimdir.İşçiler ve ustalarda özen yoktur.
    Allah'tan fiat ile birlikte olan servis hizmetini ayırdılar (ilk servise gittigimde onumde 12 tane fiat bravo vardı bende bu ne kardesim diyerek tepki gostermiştim! telefonda anket yaptıklarında ilk bunu soylemiştim Allah'tan işe yaradı) tabiki sadece araya bir perde koyarak ama yinede kaporta ve boya işlerini yine fiat ekibi yapıyor,100 bin liraya alınan bu arabalar 25 binlik dablo muamelesi goruyor asağıda..kimse yok oyle degil demesin ben içindeyim hepsi aynen dedigim gibi..
    bir olayi anlatayım benzin kapağı ve bagaj acma kolu vardır biliyorsunuz o parcayı garantide degiştirdim yenisiyle tabi 15 gunde geldi(hayret nasıl geldi bende anlamadım:) ) usta dedikleri kişiler bunu degiştirirken dösemeyi yırtarak bunu degiştirmişler..orda o an goremedim goruncede fıttırdım.yaaww adamlar dosemeyi sokmek zor diye oradaki o ufacık baglanyıyı kesmisler ve sonra utanmadan yapıştırmışlar ...
    daha neler nelerrr...xenon lambalarım garantideyken bir tanesi kesilmişti onu degiştirmeye gittim değiştirdim ama ancak takan kişi lambaları nasıl oluyorsa ters takıyor benim farların duvardaki goruntusunu gorseniz kafayı yersiniz..kendim duzelttim :) birde senin farlar oynanmış diyor..
    bir tane daha...
    arabamı sıfır aldım,servise park sensoru ve alarm istedigimi soyledim..alarımi begenmedim o yuzden kalsın dedim...ama park sensoru olsun dedim kaliteli ise tabiki..evet dediler kaliteli bende ok o zman dedim..ama sensörler tampon renginde olcak dedim,once mırın kırın ettiler yok dediler iyi cekmez dediler..yok dedim boyansın illaki..onlarda oki dedi.aracı almaya gittgimde park sensörleri simsiyah bana bakıyordu sadece dis kenarlarını boyamışlar gorunce kafayı yedim daha ilk gun...bana hala iyi cekmez diyorlar..onun ustune en az kendim 5 kat boya cektim hala super calısıyor...

o yuzden moralinizi bozmayayım ama servis ağı olmayan bir araba var karsımızda..ozel servisler bir iki tane onlarada oylesine baktım hepsi birer copluk mekanı.tıkış tıkış...

birde bakın doğus grubu arabalarına adamlarda hersey super..bu arabayı doğus grubu getirseydi turkiye'ye sanırım hersey cok daha farklı olurdu...diger markalarin servislerinide gordum gerek ozel gerek yetkili hepsinin hizmeti alfa nın hizmetlerini rahatlıkla gecer...

herşeyiyle gerek yadek parcası gerek servisi gerek aksesuar sorunları olan bir arabadir Alfa'lar...
    Ama guzeldir,yol tutuşlarıda iyidir,havalıdır.cok komık bazi onmeli seylerden kacınırlar ama(tabi 159 ve sonrası haric) içerden merkezi kitlemenin ,bardak koyma yerlerinin olmayısı.kapı yanı esya gozlerinin dar olması vb . seyler arabayı zorlastırır..ama yinede guzel arabadır ;)

saygilar

koç grubu meselesine katılıyorum neden mi
    markaya sahip çıkmamasının yanında kullanıcıları potansiyel para olarak gören bir yapı ile çalışmak oldukça düşündürücü
    geçtiğimiz yaz alfa 156 ma cam açma otomatı sordum
    servisin cevabı 300tl idi
    almanyadan aldığımda ise 25.7 avro idi
    ingiltereden temiz çıkmalarını 4 üne 8 paund verdim kargo dahil
    gerisini siz düşünün

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.