Şimdi Ara

Alfa Romeo GT

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
12.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Uzun zamandir arastirmadayim. Daha once ilk olarak bir arkadasimin 147 modelini kullanma sansi bulmustum ve performansini cok begendim. Motoru cok etkiledi beni tepkileri. Spor araba gibi degildi ama sesi ve gucu belli bi yerden sonra cok keyif veriyordu. Italyada kendime hemen bir Mito 1.6 disel aldim. Cok memnun kaldim Torq sayesinde super gidiyordu DNA ile resmen araba degisiyordu. Simdi orada 1.6 Mitom var fakat Turkiyede kullanmak icin kendime Mito alacaktim su anda ise GT kafasinda gidiyorum. Mitonun DNA sistemi agresif yapisi gorunusu ve daha once kullandigim icin (Beyaz renk beyaz jant beni cezbediyor aslinda) su anda ikinci el 1.4 155hp modelini almayi dusunuyordum. Fakat dedigim gibi GT aklimi celdi. Gorunusu ve s.speed vitesi.
    Performans olarak nasil bir aractir GT? Aracin kronik sorunlari varmidir? Yakit tuketimi nasildir? Spor kullanimda performansi nasildir? Ayrica bu ayarda baska arabalarda tavsiye edebilirsiniz. Ama kisaca GT nin performans tuketim konfor bilgilerinden bahsederseniz cok mutlu olurum.
    Mito yerine arkadaslarim yine guzel bir motor ve ortalama yakit tuketimi ile Mini cooper s R56 ve Peugeout 207 RC oneriyorlar. Tabi RC 30.000 civarinda Cooper S 45.000 aradaki farkta onemli. Sizin gorusleriniz nedir? GT alinabilirmi ? Mito yada 207 dahami iyi bir tercih olur ?

Simdiden karma karisik sorularima cevap verdiginiz icin tesekkurler....

• Bu soruların cevaplarına forumda arama yaparak ulaşabilirsiniz bence. Eskiden bol bol konuşulmuştu.
  • Alfa kullaniyorsunuz.. 207 alirsaniz memlun kalmazsiniz :) Size ruh bulasmis...
    Yakit gibi degerler diger araclarla ayni denebilir.. Tamamen kullanima bagli..
    Konfor pek olmaz onu soyluyum, sert bir aractir cukurlari hissettirir, fakat koltuklari muhtesem, icine gomuyor adami ve saga sola dayi birakmiyor..
    Kronik sorunu her Alfa da oldugu gibi, bir sure sonra alt takimdan gelen sesler.. Tamiratini yaptiriyorsun / yaglatiyorsun sorun bitiyor..
  • Mitonun dizelini kullanıyorsanız ve memnunsanız, benzinlisi de sizi çok memnun edecektir özellikle performansıyla
    otomatik vitesinin neredeyse fiyat farkı yok diye biliyorum. Mini cooper S performans olarak bir gömlek daha üstün diye düşünüyorum ancak yakıt tüketimi konusunda aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. İkinci eli daha kuvvetli. Şu sıralar 2009-2010 model ikinci el mitolar da uygun fiyatlara geriledi sanırım minilere göre daha hızlı düşmeye devam edecek fiyatlar.

Daha önce 206 RG kullanıyordum, şimdi 155hp Mito kullanıyorum. Aracın konforundan memnunum ya da benim konfor beklentim yaşım itibariyle çok öncelikli değil. Koltuklar konusunda aytacfx e katılıyorum.

GT ile ilgili çok fazla bilgim yok ancak, ikinci araç olarak alabilecek olsam
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-gt-1-9-jtd-q2-blackline-2007-agustos-sonu-cikisli-42790030/detay

bu GT yi alırdım.

Bana kalırsa pejo seçeneğini eleyin. Mini Cooper S 2009 sonrası modellerine gücünüz yetiyorsa ve benzin sarfiyatı sizin için ikinci plandaysa onu tercih edebilirsiniz derim. (benim o sıra (ağustos 2010) arzu ettiğim miniler 55,000-60,000 civarındaydı) Ama hem performans istiyor hem de yer yer benzin tüketimini dert ediyorsanız DNA moduyla kafanıza göre takılabilirsiniz. Ben hem maddi kısıtım sebebiyle, hem Mito'nun tanıdıktan olması sebebiyle mitoyu tercih edip ikinci el almıştım. Kullanmadan önce, dizel, 5 kapı, fazla dikkat çekmeyen bir araç alma niyetim vardı =)

Ayrıca alfisti arkadaşların keyifli sohbetleri aracımdan aldığım keyfin artmasını sağlıyor.

• merhaba 2009 gt 1.9 jtd q2 modelli gt sahibiyim
    aracı alırken diğer markalarada baktım amacım 2 kapılı spor bir araba almaktı bir çok arastırmadan sonra gt de karar kıldım benim arac alfa kırmızısı siyah deri döşeme kırmızı dikişli:)
    kullanıcı olarak size kesinlikle öneriyorum zaten alfa kullanıyorsumussunuz sürüş zevkinden bahsetmeme gerek yok ama mitoya göre daha enli bir arac oldugu için bence daha farklı bir duygu yaşarsınız
    yakıt tüketimi ise benim arac 170 bg power box uygulamalı ama genelde power boxı açmadan kullanıyorum ancak sürrat istediğimde açıyorum içerde bir düğmeyle açılıp kapanabiliyor... 100 tl lik bir dizel alımında depo boşken 400-450 km şehir içinde gidebiliyorum bana göre bu sınıftaki bir araca göre normal.
    arıza konusu ise, aracı 2009 ekimde aldım sadece servise bakıma gittim ses yalıtımı fena değil lastiklede alakalı sanırım yeni taktığım lastiklerle bu sorun çozüldü
    motor sesi bana göre zaten olması gereken bir ses kaybolmasını istemem. inanın aracıma 1.500 tl lik jvc aygıt taktırdım açmıyorum bile çogu zaman sesi duymak için:)
    çok konforlu değil ama araçla ilgisi yok bence üzerindeki 225 40 18 lastik ve cant ebatıyla ilgili bu ebatta konfor olmaz ama dediğim gibi uygun lastik seçimiyle bu sorunda kısmen hallolur.
    sonuç olarak kesinlikle alınabilir bir arac çok mennun kalacaksınız
    iyi günler

sormak istediğiniz bir şeyler olursa yardımcı olmaktan zevk duyarım....

• quote:

Orijinalden alıntı: temples

merhaba 2009 gt 1.9 jtd q2 modelli gt sahibiyim
    aracı alırken diğer markalarada baktım amacım 2 kapılı spor bir araba almaktı bir çok arastırmadan sonra gt de karar kıldım benim arac alfa kırmızısı siyah deri döşeme kırmızı dikişli:)
    kullanıcı olarak size kesinlikle öneriyorum zaten alfa kullanıyorsumussunuz sürüş zevkinden bahsetmeme gerek yok ama mitoya göre daha enli bir arac oldugu için bence daha farklı bir duygu yaşarsınız
    yakıt tüketimi ise benim arac 170 bg power box uygulamalı ama genelde power boxı açmadan kullanıyorum ancak sürrat istediğimde açıyorum içerde bir düğmeyle açılıp kapanabiliyor... 100 tl lik bir dizel alımında depo boşken 400-450 km şehir içinde gidebiliyorum bana göre bu sınıftaki bir araca göre normal.
    arıza konusu ise, aracı 2009 ekimde aldım sadece servise bakıma gittim ses yalıtımı fena değil lastiklede alakalı sanırım yeni taktığım lastiklerle bu sorun çozüldü
    motor sesi bana göre zaten olması gereken bir ses kaybolmasını istemem. inanın aracıma 1.500 tl lik jvc aygıt taktırdım açmıyorum bile çogu zaman sesi duymak için:)
    çok konforlu değil ama araçla ilgisi yok bence üzerindeki 225 40 18 lastik ve cant ebatıyla ilgili bu ebatta konfor olmaz ama dediğim gibi uygun lastik seçimiyle bu sorunda kısmen hallolur.
    sonuç olarak kesinlikle alınabilir bir arac çok mennun kalacaksınız
    iyi günler

sormak istediğiniz bir şeyler olursa yardımcı olmaktan zevk duyarım....

Tek ben degilmisim araci kullanirken muzik acmiyan

• Gt 1.9 JTD Q2 imi 2 gün önce sattım. Yerine koyacak araç bulamıyorum. Güzel araçtır. Ben, Q2 bulabilirseniz onlardan almaya çalışın derim. Anladığım kadarı ile Alfa, Gt nin muadili bir araç yakın zamanda üretmeyecek gibi.
  • selamlar,

Alfa GT almayı düşünüyorum ancak kafamda herkesin olduğu sorular var. Yardımcı olabilirmisiniz?

- 2.0 JTS düşünüyorum. Tanıdığım birinde çok bakımlı bir tane var. Yakıt tüketimi nasıl olur? karışık 12lt ?
    - Özellikle arabanın hassasiyetinden kaynaklanan sesler sorun oluyormu? Servise bağımlı yaşamak istemiyorum.
    - Bahsettiğim araç 2007 model ve 35000km de ama sahibi aşırı titiz birisi. (6ayda bir boya koruma, 3 ayda bir servis, hersene balata vs). Fiyat sizce ne kadar olmalı

Çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cromartin

selamlar,

Alfa GT almayı düşünüyorum ancak kafamda herkesin olduğu sorular var. Yardımcı olabilirmisiniz?

- 2.0 JTS düşünüyorum. Tanıdığım birinde çok bakımlı bir tane var. Yakıt tüketimi nasıl olur? karışık 12lt ?
    - Özellikle arabanın hassasiyetinden kaynaklanan sesler sorun oluyormu? Servise bağımlı yaşamak istemiyorum.
    - Bahsettiğim araç 2007 model ve 35000km de ama sahibi aşırı titiz birisi. (6ayda bir boya koruma, 3 ayda bir servis, hersene balata vs). Fiyat sizce ne kadar olmalı

Çok teşekkürler

Fiyatı bilmem ancak dediğiniz şartlarda bir GT gönül rahatlığı ile alınır. Siz de aynı şekilde baktığınız sürece hiç sorun da yaşatmaz. Yakıt tüketimi İstanbul trafiğinde alfa romeo tadını alacak şekilde kullanırsanız 12 civarı olabilir. Ancak e5, tem gibi trafiğin aktığı yerlerde bu rakam şaşırtıcı derecede düşecektir (9-10 lt), şehirlerarasında ise makul hızlarda 7lt civarı.

• 2006 alfa gt aracım satılıktır. 45k km.'de...Giulietta alacağım için satıyorum. Bilginize.
    gt şehirler arası sakin kullanımda (100-120km/saat)) 7.0-7.3 litre yakar. Şehir içi 10-12litre..
    Fren performansı, yol tutuşu gerçekten çok iyi. 0-100'ü fabrika verisinden iyidir.
    Alfa motor sesini ben de dinlerim ama araçta bose var ve onu da dinlerim:))
  • ÖNCELİKLE HERKESE MERHABA.
    2007 MODEL ALFA ROMEO GT Q2 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BUGÜNLERDE VE TEMİZ BİR TANEDE BULDUM SANIRIM.BU GÜN GİDİP GÖRÜCEM ARABAYI UMARIM BEKLEDİĞİM GİBİ ÇIKAR.
    AKLIMA TAKILAN ŞEYLER var CEVAPLAYAN OLURSA SEVİNİRİM.

ARACIN YOL TUTUŞU TATMİN EDİYOR MU KULLANICILARI?
    FREN MESAFESİ NASIL
    KONFOR ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL BU TİP ARABALARDA FAKAT ŞEHİR İÇİ KULLANIMI NASIL

SU ANDA 2008 MODEL OPEL ASTRA 1.3CDTİ (90HP) KULLANIYORUM.ASTRADAN SONRA UÇAK GİBİ GELİCEK SANIRIM.

BİRDE GT KULLANICILARINDAN İYİ YÖNLERİNİ VARSADA KÖTÜ TARAFLARINI DUYMAK İSTERİM.
  • Selam arkadaslar. Bugun galeride aile tipi bir arac bakarken asagidaki arac dikkatimi cekti ve cok begendim. Arka koltuklar ve bagaj hacmi bir aile icin bana gore yeterli bir arac ve su anda kullanmakta oldugum volvo c70'i pek de aratmayacagini dusunuyorum. Lancia delta da hosumuza gitmisti ancak selectronic vites gecisleri cok sarsici bana gore. Bu aractaki otm sanziman gecisleri nasildir, lpg takilir mi? Yilda yaklasik 15000km yapiyoruz ve araci genelde esim kullanacagi icin sehirici pratik bir arac olmasi da onemli. Bu arada gecen sene algimiz ve cok sevdigim 2007 model volvo c70 aracimizi vergi ve yakit masrafi nedeniyle ayrica cabrio zevkimizi yeterince aldigimizi dusundugum icin satmayi dusunuyorum.
    Galeride gordugumuz arac linki asagida ve fiyat olarak bana mantikli geldi. Ne dersiniz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-2007-alfa-romeo-gt-2-0-jts-dis-selespeed-69403924/detay
    Bu arada aracin surucu mahali daha once baktigimiz 159'dan daha genis gibi geldi bana, belki de ayarlardandir.
    Ne dersiniz bir bayan icin sehiricinde rahat olur mu, gerci arac genelde esimin is guzergahi olan otoyolda gidip gelecek ama bazen sehirici kullanim rahatligi da gerekli. Bir de bu arac icin lpg uygulanabilir mi?
    Yorumlarinizi bekliyorum.

• Selespeed'in vites geçişleri yumuşak değildir. JTS'ler için LPG hemen çıkmamıştı ama şuan takanlar var sanırım. Çok iyi bir usta bulmalısınız.
  • Hocam aldınız mı aracı yada test icin sürüş yaptınız mı hiç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.