Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de aynı şeyi 16' aracımla yaşıyorum. Sert süspansiyonun yol tutuşun bedeli diyelim olacak o kadar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • endustry E kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar bende 17 jant ve spor paket mevcut. Araç yumuşak demiyorum ama çokta kötü değil, bozuk yollardaki seslere katılıyorum.

Özellikle kapılardan farklı bir tiz ses geliyor ve ön kısımdaki plastik aksamlar birbirine iyi geçmediği için sürtünme sesi yapıyor.Direksiyonun altı ile pedallar arasındaki plastik parçaların arasına silikon yapmanızı tavsiye ederim faydalı oluyor.

Ayrıca geçen hafta yıllık bakıma girdiğinde bu kapı ses sorununu söyledim, klarpı içine yalıtım yapıldı dendi ama ben gözümle görmedim.Kapılardan gelen seslerde çok azalmış.

Son olarak arabayı hep yalnız ve yüksüz kullanıyorum.Ön lastikler 30-31 arka lastikler ise 27-28 psi hava basıncında tutuyorum,eğer 33-34 yapılırsa çok fark ediyor ki kitapçıkta 32-29 verilmiş değerleri.HEr ne kadar pirelli lastikten sonra michelin veya continental gibi yumuşak lastiğe geçildiğinde hem ses hem konfor artıyor densede ben binmediğim için yorum yapamayacağım
  • Aklıma gelmişken bagaj kapağının iç üst kısmında ortada olan plastikte çok emanet duruyor ve zırıltı yapabiliyor.

Ben ne yazık ki daha dün farkettim, tekrar servise gidersem garantiden değiştirteceğim veya arasına silikonumsu birşey sıkıp sabitleyeceğim.Plastik parça geçişleri biraz başarısız ama bu tüm araçlarda olabilir.Önceki aracımda megane2 idi full donanımlı, ve yine bu forum ve paylaşımlar sayesinde arabayı çok daha sessiz hale getirmeyi başarmıştım tabi bir araç ne kadar fazla satılırsa sorun yaşayan ve çözüm arayanda o kadar fazla oluyor ama bizim arabaların az ve öz olmasıda ayrı güzellik
  • Aracında cam tavan olupta bozuk yollardan geçerken gıcırtı yapan arkadaşlar için aracınızın garantisi varsa hemen serviste sunroof ayaklarını değiştirtin.Ben ses geliyor yağlayalım demiştim şimdi hem değiştirip yağlamışlar, ses falan kalmamış şiddetle tavsiye ediyorum
  • Bu arada 2. yıl bakımıni 3 Haziranda yaptırdım.Malum şu an %20 indirim kampanyası var uygulanacak dense de o indirim olmamış toplamda gibi toplamda;

Kalem bazında;
    - Sarf Malz. 11.69 TL
    - Opar yağ 5-40 3,2 LT 96.96 TL
    - Opar yağ 5-40 1 LT 33.33 TL
    - Filtre yağ 13.39 TL
    - Polen Filtre 29.22 TL
    - Buji 4 adet LN 113.44 TL
    - Periyodik bakım işçilik 195 TL (Yuhh)
    - Klima bakteri temizliği 63 TL (acaba ne yapıldı)

Bende hava filtresi olduğu için (ITG) filtryi değiştirtmedim.İlk bakımda bujiler değişmediği için onlar değişti.

Sizde bakıma gidecekseniz fiyatlardan bilginiz olsun bunların üzerinden tam %20 olmasa da indirim alınıyor.

Garanti bitiminde bu aracın yağ&polen& hava filtreleri ile yağı yaklaşık 150 TL civarında tutacak gibi görünüyor, fazlasıyla uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: endustry

quote:

Orijinalden alıntı: atakemal

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-giulietta-1.4-multiair-full-ve-tektir-90344161/detay

arkadaşlar aracımısatıyorum ilgilenen arkadaşlar varsa ulaşabilirler.34000 km ilanda görüldüğü gibi aracım 2. yıl bakımı bir ay önce mengerlerde yaptırdım.

yazılım nerde nekadara yaptırdınız. yakıt ve performansı bıraz anlatırmısınız.

barboros ustada yaptırdım maslak saniyede.baya fark edıiyor eksoz ve filtrede var tabi yazılımdan sonra bu işlemleri yaptırılınc daha fazla perf.alınıyor.yakıtımda 8.5 litre şihir içi basıyorumda.gecen sene izmire 500 km uç kişi klima açık 140 km gecmedim yarım depo yaktı. gecenlerde bi sıkıştırdım 245km yaptım video çekti aynı zamandan yol bitti biras daha giderdi ama :))
  • quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-giulietta-1.4-multiair-full-ve-tektir-90344161/detay

arkadaşlar aracımısatıyorum ilgilenen arkadaşlar varsa ulaşabilirler.34000 km ilanda görüldüğü gibi aracım 2. yıl bakımı bir ay önce mengerlerde yaptırdım.

barboros ustada yaptırdım maslak saniyede.baya fark edıiyor eksoz ve filtrede var tabi yazılımdan sonra bu işlemleri yaptırılınc daha fazla perf.alınıyor.yakıtımda 8.5 litre şihir içi basıyorumda.gecen sene izmire 500 km uç kişi klima açık 140 km gecmedim yarım depo yaktı. gecenlerde bi sıkıştırdım 245km yaptım video çekti aynı zamandan yol bitti biras daha giderdi ama :))

teşekkürler. yakıt konusu hoşuma gitti. %10 yaklaşık daha az yakıyor diyebiliriz sanırım. 0-100 denediniz mi. 7 sny nın altında bi performansı yakalanıyorsa maslaka benımde gıtmem gerekıcek. varsın turbo omru azalsın.
  • Lastiklerim bitik halde, değiştireceğim tavsiye edeceğiniz marka var mıdır? Şuan üzerindekiler Pirelli ve ben daha yumuşak bir lastik istiyorum.
  • Vallaha bende konforfuzluk adına ne ararsanız var.18'' jant, spor paket, 3.5 cm eibach pro-kit serisi yaylar falan filan.Hiçbir şikayetim, rahatsızlığım yok.Aracınıza farklı bir kimlik kazandırmak istiyorsanız bunları yapmak durumundasınız.Modifiyeyi seviyorsanız aracın içi isterse yıkılsın rahatsız olmazsınız.Ben standart aracımdan bile rahatsızım diyorsanız orasını bilemem.Demekki bundan önce çok konforlu araç kullanmış olabilirsiniz ondardır belki diyebilirim.Bence Giulietta sınıfına göre oldukça konforlu bir araç.Sadece spor pakette koltuklar biraz sert.Orada haklısınız.Camlar kapalı iken araç son derece sessiz, motor sesi içeri fazla girmiyor.Bu sebepten dolayı bazı sesleri(koltuk gıcırtısı, bozuk yollarda sağ kolondan bazen gelen tıkırtılar gibi..) fazla duyuyor olabilirsiniz.Hepsi bendede var ama dedim ya rahatsız edici değil...Kafaya takmayın paşa paşa binin aracınıza..
    Bu arada aracım standart 170 hp, yazılım yok.Araç 240 km'leri görüyor üstelik normal modda.Daha dynamic'te sonuna kadar sıkıştırıp denemedim ama 245 görür diye tahmin ediyorum.Yazılım'ın son sürate katkısı yok.Sadece ara hızlanmalarda daha hızlısınız.Maksimum hız denemelerinde aracı uzun süre sıkıştırmak zorunda kaldığınız için yazılımlı araçlar için konuşuyorum, araç belli bir süre sonra motor güvenliği açısından standart programına geri döner.Yani yazılımla 205 hp'lere çıkan Giulietta bu farkı asıl 3 veya 4'üncü vitesteki ara hızlanmalarında daha bariz bir şekilde öne çıkarır.Maksimum hız denemelerinde pek fark yok ancak 0-200 hızlanmalarda 2 saniyeye varan farklar mevcut..2 saniye diyip geçmeyin.Bu tarz araçlarda müthiş bir farktır..çünkü ufak ufak sürekli arayı açıyorsunuz.Bir bakmışsın 4-5 boy fark yemişsin.Yazılım bu bakımdan hakikaten çok başarılı..
  • Arkadaşlar bende yazılımı ciddi olarak düşündüm yalnız bizim arabalar için zaten limiti zorlamışlar pek ciddi artış olmuyor gibi.

Benim psikolojik olarak 200 hp ve üzeri bir takıntım vardı ama normal yazılım ile 190 hp civarında oluyormuş.

Paşa Tunning Giulietta

Çokta aracımı zorlamadan 200 hp psikolojik sınırını geçecek bir yazılım denk gelirse hala düşünüyorum , hem daha az yakıp hem daha iyi hızlansa 100-200 arası fena mı olurdu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler. yakıt konusu hoşuma gitti. %10 yaklaşık daha az yakıyor diyebiliriz sanırım. 0-100 denediniz mi. 7 sny nın altında bi performansı yakalanıyorsa maslaka benımde gıtmem gerekıcek. varsın turbo omru azalsın.

valla ben ölçüm yapmadım stnadart olanlarla yapılanlar var 7.2 sn falan daha önce denemiştik roll kısa mesafe benm araç uzuyordu standarta göre :)
  • Arkadaşlar selam,

Jantlarında soyulan oldu mu aranızda? Benim 2012 model Giu 170hp aracımda (2012 Ocak trafik çıkışlı) jantlarda soyulma oluştu akşam fotoları eklemeye çalışacağım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonasera

Arkadaşlar selam,

Jantlarında soyulan oldu mu aranızda? Benim 2012 model Giu 170hp aracımda (2012 Ocak trafik çıkışlı) jantlarda soyulma oluştu akşam fotoları eklemeye çalışacağım..

Jantlar alaşım nasıl soyuldu anlayamadım , garantiden değiştirirler ama jant konusunda biraz çamura yatabilirler
  • arkadaşlar kusura bakmayın çoğu sayfayı okudum alfa hayranıyım
    guiletta alacam sıfır almayı düşünüyorum
    özellikle biraz arabam az yaksın istiyorum ,rekor kırmasın genelde uzun yol yapıyorum
    guilettanın dizel benzinli artı eksileri neler sizden iyi bilen yoktur
  • Arkadaslar giulietta satilik 17' janti olan varsa benimle ozelsen iletisime gecilirler mi? 17' lastikler ne kadardir fiyatlari konusunda fikri olanlar var mi? Simdiden tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JULİEN ben Giulietta'yı ilk alanlardan biriyim.Aracım 1.5 ay sonra 3 yaşını dolduracak.Yaklaşık bir yıldır 18'' quadri-foglio verde jantı var.Onu kullanıyorum.O yüzden istersen 4 adette önceden kullandığım 17''jant var.2 sene kullandım ama toplasan 10000 km yol yaptım.Üzerinde continental cinturato lastikleride var.Ama lastikler 3 yaşında onu belirteyim.Ama daha en az 2 sene kullanabilirsin çünkü yol yapmadım.Lastiğin yaşını sana belirtiyorum çünkü hani raf ömrü muhabbeti varya o yüzden.
  • 2013 dizel 1 aylık Efsanem şimdilik 2000 km de ve ortalama yakıt tuketimi 7.2 gostermekte ilgilenenlere duyurulur ;)
    alfa romeo giulietta REVEALED 2010
  • Yakıt tüketimi yüksek gibi, sanırım hepsi sehir ici, ve sıkışık trafik. Ama julyetiniz güzelmiş, maşallah..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahraman202 -- 17 Haziran 2013; 14:37:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JULİEN sana dün yazdığım mesajda yanlışlıkla lastiklere continental demişim.Lastikler continental değil.Pirelli cinturato 225/45/17 bilginize..
  • 
Sayfa: önceki 454455456457458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.