Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimde gördüğünüz jant Alfa Romeo Brera jantı.19 inç olan bu jant aslında giulietta'ya uygun değil.Bu jantın 18'ini takmanız sizin için daha iyi olacaktır.İllaki bunu istiyorum derseniz 235/35/19 size en uygun olan ebat olacaktır.Bu şekilde lastik turunuzda yüzde 1.5'luk bir artış olacak ama bu çok önemli değil.%2.5'e kadar kaldırabiliyor.Sorun lastik yanağınız çok incelecek.Bu bizim yollar için çok tehlikeli.Ben şu anda 225/40/18 kullanıyorum.Bu ebatlar bile bazı yerlerde ciddi sorunlar yaratabiliyor.Kararınızı bu dediklerime göre verin.Ancak şuda bir gerçek ki söylemeden geçemeyeceğim; Giulietta 19'larla müthiş durmuş.Bu işlemleri yapacaksanız eibach pro-kit serisi olan 3.5 cm'lik yaylarıda takmayı unutmayın.Yoksa araç leylek gibi havada durur..
  • Giulietta'da baz alacağımız lastik ölçüsü 205/55/16.Standart araçta kullanılan bu lastik ölçüsü yerine 235/35/19 takarsan demin yanlış söylemişim, lastik turunda %1.5 değil %2.37'lik bir artış oluyor.Kurtarır ama dediğim gibi riskli bir ebat..Zaten bildiğim kadarıyla o jantın off-set'ide 8 olması lazım.Yani giulietta'ya uyar ama aslında bence bu araç için maksimum ebat zaten opsiyonlardada yer alan 225/40/18 olmalı..
  • Resimdeki araç giu qv gercekten dolu bir araç marangoni on tampon falan var jantlar 19 inç brera janti replikasi vardı bi aralar 18 inç aynı renk ancak su anda Türkiye'de hic bir yerde yok ama gelecegini söylüyorlar 3 ay icinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakemal

quote:

Orijinalden alıntı: burak reis

quote:

Orijinalden alıntı: AtaTuncel

Bizde buradayız.

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Ankara'da bu janttan bulabilir miyim ? Birde difüzyörden ? Yada önerebileceğiniz başka jant varsa söyleyebilir misiniz ?

alfa romeo giulietta REVEALED 2010

Bu jantlardan banada lazım arkadaşlar. İstanbuldan alabileceğim bir yer varsa ? bilen arkadaşlar pm atabilirse memnun olurum.

difüzör zor orj qv araç doktor abimiizn yurt dışından getirtmişti.ama jantı bulabilirsinz gögeği alfa romeo amlemli.oda alfistishoptan alınmadır.internette satan jantçılar vardı orjinal rengi bu değildir jantların koyu boyatılmıştır.

Bulamadım hocam ya pm den yazabılır mısın rıca etsem :)

• Orjinal bölmesine Navigasyon işini çözebilen varmı aranızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: endustry

quote:

Orijinalden alıntı: pierrecardin

Fast an Forious 6 da Giulietta'da oynuyor

e-e ne var bunda.
    ben uzuldum bile. julyetimi oraya koymuslar dıye.
    ben hıckımse bılmesın ıstıorum hıckımse gormesın. herkes sacma gereksız arabalara bınsın. bi tek biz alfayı bılelelım bız bınelım.
    julyetın normal alfa lara gore fazla satılmasıda hosuma gıtmıyor örnegin. millet golf alsın 1 serisi alsın kımse juli almasın ıstıorum. o tada bi tek biz varalım. onlara arabaclarından keyıf aldıklarını sansınlar ben oyle mutlu oluyorum :)

Bu yorumda tutkuyu görüyorum.

Sahibine bunları söyletebilen bir araç benimde ilgimi çeker...

En büyük eksilerini söyleyin de almadan bileyim :)

• Herkese merhabalar, oncelikle 1 mayıs işçi bayramınızı kutlarim... Yaklaşik 8 aylık bi forum takıbınden sonra özel ve ekonomik şartlarin yerıne gelmesi ile bu ayın ortalarına doğru bende sizlerin arasında olucam inşallah, aracimi beklemekteyim şuanda, yollarda ve organizasyonlarda karşilaşmak umidiyle ;) araç bilgileri: kirmizi,spor paket,cam tavan,fonksiyonel paketle yollardayım allah kismet ederse
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENDER KARA

quote:

quote:

e-e ne var bunda.
    ben hıckımse bılmesın ıstıorum hıckımse gormesın. herkes sacma gereksız arabalara bınsın. bi tek biz alfayı bılelelım bız bınelım.
    julyetın normal alfa lara gore fazla satılmasıda hosuma gıtmıyor örnegin. millet golf alsın 1 serisi alsın kımse juli almasın ıstıorum. o tada bi tek biz varalım. onlara arabaclarından keyıf aldıklarını sansınlar ben oyle mutlu oluyorum :)

en büyük eskisi heran yolda kalabılırsınız hissi verıyor ama kalmayız heralde diyip yola devam edıyosunuz. 1 hafta ıcerısınde marmarıs - ist. ist- mrmrs yaptım. bi kere vites kutusun da problem var servise götürün gibi bişey yazdı. çok kısa sürdü tam okuyamadım. bunun gibi şeler olabılıyor mesela :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ENDER KARA

quote:

quote:

e-e ne var bunda.

en büyük eskisi heran yolda kalabılırsınız hissi verıyor ama kalmayız heralde diyip yola devam edıyosunuz. 1 hafta ıcerısınde marmarıs - ist. ist- mrmrs yaptım. bi kere vites kutusun da problem var servise götürün gibi bişey yazdı. çok kısa sürdü tam okuyamadım. bunun gibi şeler olabılıyor mesela :)

açıkçası ben de şimdiye dek hiç öyle her an yolda kalacağım hissi uyandırmadı. bence en büyük eksisi iç mekan kalitesi ve trim sesleri..

• quote:

Bende de mesela durduk yere direksiyon sistemi ile ilgili bir hata yazdı start-stop sırasında. Bir daha olmadı hiç. Alfa bu arada kafası gelip gidiyor normal dedim. Bir an için korkutuyor ama yolda kalmazsınız öyle. VW dsg şanzıman dökülüyor ama millet kuyrukta VW almak için.
  • enim aracım henüz 4 aylıkken biraz fazla zorladım ve yolda bıraktı cekıcıyle servıse goturduk. elektrk motoru degıstı garantiden. şimdi de bazen menüye girmiyor gecen gün saatler alındığında saati degstrmek ıcın bi süre o ayarlar kısmına giremedim. sonra kendılıgınden düzeldi. bu haftada uzun yolda ufak bi arıza ısıgı yandı sonra yıne kendılıgınden duzeldı. aracım tct belirtıyım bu arada ama belkı sadece bende oluodur bu durumlar.

bu tür sorunlara karsın julyetımle 20 bin km yi devırdım asla satmayı dusunmuorum. bunun nedenine gelirsek julyet tasarımıyla performansıyla çok ayrı bi yerde. asla geçemez dedıgınz araçların elını verir. teknık verilerde onde olsalarda ara hızlanmaları cok başka araca alısınca turboyu nası devreye sokucagınızı anladığınızda. alfa budur diyosunuz. BMW umrunuz da olmuyor a serisi a3 gerçekten julyet sahıplerı ıcın kesınlıkle keşke dedırtmıyor.
  • Geçenlerde her tarıfından AMG akan bi c180 ile ışıklarda kalktım aracım 170hp tct. Gerisini yazmıyorum.

• Onun zaten 0-100'ü 9sn.
    Esneklik anlamında da çok süper olmasa gerek.
    150hp, kafadan 1.500kg ağırlık.
    Normal

Ancak "ben çok hızlıyım, arabam süper" tarzı adamları böyle hüsrana uğratmak güzel oluyor tabi.

Araca yazılım yapıldıktan sonra benzer bir C serili amca, kendisine selektör yapınca çekilmeyip gaza basmayı tercih etti.
    Aynadan büykü bir telaş içinde bakıyor, çünkü süper giden arabası arkadakini geride bırakamıyo bi türlü

Herhalde turbo dizeller ilk çıktığındaki gibi, amcayı gazlamışlar turbo bu süper gidiyo diye...

Sonunda yol verdi, biz de yanından geçtik, yüz ifadesini ve arabaya bakışı görülmeliydi

Normalde yolda kimseye bulaşmam etmem ama böylelerini bozmak (yol vermeyip basma, araları kapamaya çalışma vb hareketleri yapanları) çok hoşuma gidiyor.

Geçenlerde de 2.köprü yoluna çıktık, 407'li bi tip.
    Yola bağlandığım sırada kendisi bağlantı yolunda normalde üzerinde gidilmemesi gereken taralı alandan önce geçip basıp gidecekti, ben de bilerek yapmadım ama bu çıktığında orta şeride geçip bunu engellemiş bulundum. Sola da geçemedi, arkamda kaldı. Sonra solumdan bastı geçti.

İleride trafik biraz daha hızlandı, bu sefer ben sola geçtim, kendisi de solda gidiyor. Herhalde orada gıcık kaptı, solda yavaşlamaya başladı çaktırmadan.
    Ben de vites küçültüp sağına geçtim ona hiç bulaşmadan...
    Baktım ki ne yapacağımı anladı, o da vites küçültmüş basıyor, aklı sıra beni o aradan geçirtmeyecek.

Tabi yine hüsran...
    Müstahak böylelerine.

• Birde, aracına güvenen güvenmeyen bizim araçları görünce tribe giriyo. Oluyomu size öyle yoksa sürekli banamı denk geliyo bu apaçi ler. yanlız ormancı, merco daki tipi ikinci durduğumuz ışıklarda görecektin, yarılırdın gülmekten. Hiç bakmıyo bana telefonuyla oynuyo. Ahahahaha...

• Bugun ilk defa dynamic moda aldim ve hayran aldim.Piyasadaki bir cok arabaya toz yutturur bmw, mercedes dahil.İyi ki almisim, kesinlikle pisman olmayacagim, ayni paraya golf te alinabildirdi ama hem tasarim hemde performansi ilen kesinlikle alfa :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dinamik modda araç 3000 den sonra kopuyo ya hastayım alfaya ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Onun zaten 0-100'ü 9sn.
    Esneklik anlamında da çok süper olmasa gerek.
    150hp, kafadan 1.500kg ağırlık.
    Normal

Ancak "ben çok hızlıyım, arabam süper" tarzı adamları böyle hüsrana uğratmak güzel oluyor tabi.

Araca yazılım yapıldıktan sonra benzer bir C serili amca, kendisine selektör yapınca çekilmeyip gaza basmayı tercih etti.
    Aynadan büykü bir telaş içinde bakıyor, çünkü süper giden arabası arkadakini geride bırakamıyo bi türlü

Herhalde turbo dizeller ilk çıktığındaki gibi, amcayı gazlamışlar turbo bu süper gidiyo diye...

Sonunda yol verdi, biz de yanından geçtik, yüz ifadesini ve arabaya bakışı görülmeliydi

Normalde yolda kimseye bulaşmam etmem ama böylelerini bozmak (yol vermeyip basma, araları kapamaya çalışma vb hareketleri yapanları) çok hoşuma gidiyor.

Geçenlerde de 2.köprü yoluna çıktık, 407'li bi tip.
    Yola bağlandığım sırada kendisi bağlantı yolunda normalde üzerinde gidilmemesi gereken taralı alandan önce geçip basıp gidecekti, ben de bilerek yapmadım ama bu çıktığında orta şeride geçip bunu engellemiş bulundum. Sola da geçemedi, arkamda kaldı. Sonra solumdan bastı geçti.

İleride trafik biraz daha hızlandı, bu sefer ben sola geçtim, kendisi de solda gidiyor. Herhalde orada gıcık kaptı, solda yavaşlamaya başladı çaktırmadan.
    Ben de vites küçültüp sağına geçtim ona hiç bulaşmadan...
    Baktım ki ne yapacağımı anladı, o da vites küçültmüş basıyor, aklı sıra beni o aradan geçirtmeyecek.

Tabi yine hüsran...
    Müstahak böylelerine.

Ormancı kardeşim izmirde yazılım nerde yaptirabilirim. Araç 170 tct . Sen ne yaptırdın. Benim hiç bilgim yok bu konuda . Artışı eksisi nedir

• Hocam İstanbul'da olduğum için bilemiyorum. Ancak bu işin pirleri İstanbul ve Ankara'da.
    Ben Dr.Ecu'da İstanbul'da yaptırdım.
    Bilindik isimlerin bazı yerlerde bayileri falan oluyor, onlar araştırılabilir.

İzmir'de de yapan yerler var sanıyorum.
    İlk aklıma gelen Best Servis idi sanıyorum, hala varlar mı gerçi emin değilim, bir arkadaşım götürüyordu aracını.

Bunun yanında Superchips vb. markalar da tercih edilebilir, özel yazılım istenmiyorsa.

Artısı elbette ki beygir
    Eksi olarak bugüne kadar birşey görmedim. Tüketim falan değişmedi mesela.
  • quote:

Geçenlerde her tarıfından AMG akan bi c180 ile ışıklarda kalktım aracım 170hp tct. Gerisini yazmıyorum.

ben biliorum bu senarsyonun sonunu
  • quote:

quote:

Geçenlerde her tarıfından AMG akan bi c180 ile ışıklarda kalktım aracım 170hp tct. Gerisini yazmıyorum.

ben biliorum bu senarsyonun sonunu

ya birde şu çupra ile Cooper s lerin eline verebilseydik... ( gerçi çoğu yazılımlı oluyor belki stoklarıyla kapışabilir )
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.