Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (450. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracı sabah çalıştırdığımda herhangi bir hata vermedi. İşyerine gidince servisi 2 kez aradım ama hatlarında problem varmış bir türlü bağlayamadılar.

Bende özel servisi aradım, sağolsun deneyimlerini paylaştı.Motorun çalışma sesinde birşey şimdilik hata çıkmadığı için bekleyeceğim. Mayıs sonunda artık yıllık bakımına gittiğimde kontrol ettiririm.

Sübap bükme vey kol çıkarma denilen olaylar olabilirdi aslında fakat bir sorun yok en azından görünürde.Tabi modlar çalışmaya başladığında dynamicta zorladım dayanamayıp fark hissetmedim gidişi hala güzel :) Ama dediğim gibi servise gittiğimde bunu özellikle belirtip kontrol ettireceğim.
  • Arkadaşlar arka plakalıklara led ampül arıyordum hatırlarsınız.

Canbus olursa hata vermez denilen ürünler ne hikmetse hata verdi.Photon ultimate serisi almıştım hburada'dan.

Aydınlatmasını beğendim çok abartı değil ama yoğun bir beyaz.Gel gör ki ışıklar yanında plaka lambalarını kontrol edin yazısı çıkıyor ekranda.Ayrıca vites değiştirme işaretinin orada kocaman birampül ve içinde de ünlem işareti çıkıyor.

Tekrar sök tak yapsam acaba düzelir mi bilemiyorum ama şimdilik karar veremedim ama bu hata benim gözüme çok çarpar , sanırım artık elektrikçide deneyip taktıracağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirtetik

Arkadaşlar arka plakalıklara led ampül arıyordum hatırlarsınız.

Canbus olursa hata vermez denilen ürünler ne hikmetse hata verdi.Photon ultimate serisi almıştım hburada'dan.

Aydınlatmasını beğendim çok abartı değil ama yoğun bir beyaz.Gel gör ki ışıklar yanında plaka lambalarını kontrol edin yazısı çıkıyor ekranda.Ayrıca vites değiştirme işaretinin orada kocaman birampül ve içinde de ünlem işareti çıkıyor.

Tekrar sök tak yapsam acaba düzelir mi bilemiyorum ama şimdilik karar veremedim ama bu hata benim gözüme çok çarpar , sanırım artık elektrikçide deneyip taktıracağım

Xenon farlarda bu hatanın önlenmesi için kondansatör kullanımı diye bir şey oluyordu. Acaba bunda da olabilir mi?

• quote:

Biraz öyle oldu sayılır.

Aracı sabah çalıştırdığımda herhangi bir hata vermedi. İşyerine gidince servisi 2 kez aradım ama hatlarında problem varmış bir türlü bağlayamadılar.

Bende özel servisi aradım, sağolsun deneyimlerini paylaştı.Motorun çalışma sesinde birşey şimdilik hata çıkmadığı için bekleyeceğim. Mayıs sonunda artık yıllık bakımına gittiğimde kontrol ettiririm.

Sübap bükme vey kol çıkarma denilen olaylar olabilirdi aslında fakat bir sorun yok en azından görünürde.Tabi modlar çalışmaya başladığında dynamicta zorladım dayanamayıp fark hissetmedim gidişi hala güzel :) Ama dediğim gibi servise gittiğimde bunu özellikle belirtip kontrol ettireceğim.

Tabi bişey olmamış da olabilir, yırttıysan ne ala hocam
    Geçmiş olsun...

• Sanırım sıyırdı ama yakın geçti :)

Yinede kontrol ettireceğim ,yakıt enjeksiyon veya kompresyon değerlerinden normal bir şeyler çıkabilir umarım yıllık bakımda temiz kağıdınıda alırız :)
  • Aslında canbus olunca (en azından yazılan o) hata verdirmediğinden bahsediliyordu. Hatta canbus no error falan yazılmış üstüne.

En kötü ihtimalle ara aparatlar varmış ama dispiz ampül için küçük bir şeyler var mıdır bilemiyorum.Ama görüntü tatminkar :)
  • quote:

Bu konum ise araç bakım köşesi için ;

Lastik parlatıcı arıyordum ve sonax ile megauiras endurance arasında kaldım. Gönlüm endurance dese de sonax ta aracımı yıkadıklarında uyguladıklarından denemiş olduğum ürünü aldım.Şu an 2 gün oldu lastikler hala simsiyah yalnız yağmurdan sonra nasıl olur bilemiyorum ama çok aşırıda bir beklentim yok.
    Bu arada arada arka kısımdaki difüzörüde lastik parlatıcı ile parlattım,daha güzel görünüyor.

Fiyatlarıda aynı benzer 25-30 arasında ve miktarlarıda 473 ml ye 500ml(sonax) ikisinde kullanmış biri varsa tavsiyesini alalım.

megauiras kesinlikle :)
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Az önce başıma gelen bir olayı anlatıp sizinde fikrinizi almak istedim belki başına gelen vardır.

Olayı geçmişine çok girmeden yaklaşık 100 km hız ile 2. vitese aldım ayağımı debriyajdan kaldırdığım gibi araba yapıştı küçük bir lastik kitlenme sesinden sonra düşen uçak edasında 10 tane hata verdi araç.

Şu an ekranda EOBD/enjeksiyon sistemi arzası (sarı) yanmakta,kitapçık der ki aracı zorlamadan en yakın servisin yolunu tutunuz.Hatta yanıp sönerse ayağınızı gazdan çekin sürekli yanınca yola devam edin.

Arabanın yıllık bakımına 2 ay var,15 Haziranda yapılmıştı ama o süreyi beklemeden bir servisin yolu göründü;

Şu anda ilk gördüğüm sorunlar start-stop devre dışı kaldı,araç hiç bir moda geçmiyor normal mod dışında.

2. yıl bakımını yaptırmayı henüz düşünmüyorum 2 ay sonra yaptırırım ,bir kaç nokta vardı sürücü arkasındaki hopörlerden gelen ses,ön hopörlörler ve amortisörlerin her set geçişinde gıcırdaması gibi onlarıda gitmişken garantiden kontrol ettireceğim birde far yükseklik ayarlarını yaptıracağım.

Ya yarın yada salı günü gider kontrol ettiririm.Aklımda Mengerler var anadolu yakasındaki tek servis o olduğu için,sizin yorumunuz var mı yada başına benzer birşey gelen? Aslında hazır hata veriyorken yazılım attırasımda geldi ama önce bir düzeltelimde sonra bakarız :)

yapma gözünü seviyim emin abi moturu eline almamışsın sanslısın 110 km yapamzdın yapmaya zorlasaydın eyerki piston patlatabilrdin sanzımanıda indirebilirdin bence hemen bi servise git dna falan çalışmıyorsa araç sleep moda gecmiştir beyne baglanıp düzeltiyorlar mekanik başka problem cıkmaz işallah.2.viteste 97 km gibi sınırda gaz kesio bizim arçlar

• 100 km hızla giderken niye 2.vitese almaya çalıştınız ? bilerek mi yoksa yanlıskla 4 e felan almak isterken mi oldu?
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Az önce başıma gelen bir olayı anlatıp sizinde fikrinizi almak istedim belki başına gelen vardır.

Olayı geçmişine çok girmeden yaklaşık 100 km hız ile 2. vitese aldım ayağımı debriyajdan kaldırdığım gibi araba yapıştı küçük bir lastik kitlenme sesinden sonra düşen uçak edasında 10 tane hata verdi araç.

Şu an ekranda EOBD/enjeksiyon sistemi arzası (sarı) yanmakta,kitapçık der ki aracı zorlamadan en yakın servisin yolunu tutunuz.Hatta yanıp sönerse ayağınızı gazdan çekin sürekli yanınca yola devam edin.

Arabanın yıllık bakımına 2 ay var,15 Haziranda yapılmıştı ama o süreyi beklemeden bir servisin yolu göründü;

Şu anda ilk gördüğüm sorunlar start-stop devre dışı kaldı,araç hiç bir moda geçmiyor normal mod dışında.

2. yıl bakımını yaptırmayı henüz düşünmüyorum 2 ay sonra yaptırırım ,bir kaç nokta vardı sürücü arkasındaki hopörlerden gelen ses,ön hopörlörler ve amortisörlerin her set geçişinde gıcırdaması gibi onlarıda gitmişken garantiden kontrol ettireceğim birde far yükseklik ayarlarını yaptıracağım.

Ya yarın yada salı günü gider kontrol ettiririm.Aklımda Mengerler var anadolu yakasındaki tek servis o olduğu için,sizin yorumunuz var mı yada başına benzer birşey gelen? Aslında hazır hata veriyorken yazılım attırasımda geldi ama önce bir düzeltelimde sonra bakarız :)

Merhaba ben bütün araçlarımda yapardım bunu. Motor freni değil mi bu? Neden sorun çıkarır ki? Anlamadım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 100 km gibi bir hızdan 2 ye çekmek, hele ki turbolu bir araçta bunu yapmak pek doğru olmaz @lamav4
  • Merhaba. 0-100 şeklinde kalkış yaparken araç dymamicte olsa dahi 4000-5000 devir gibi ASR etkisiyle gaz kesiyor. Yani araç dynamic modda bile yeterince dizginlerden kurtulmuyor. Tamam esp müdahaleleri azalıyor ama ASR hala gereğinden fazla işe karışıyor ve ideal 0-100 kalkışını yapamıyorum. Araç 170 ps manuel. Siz ne durumdasınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the.professor

Merhaba. 0-100 şeklinde kalkış yaparken araç dymamicte olsa dahi 4000-5000 devir gibi ASR etkisiyle gaz kesiyor. Yani araç dynamic modda bile yeterince dizginlerden kurtulmuyor. Tamam esp müdahaleleri azalıyor ama ASR hala gereğinden fazla işe karışıyor ve ideal 0-100 kalkışını yapamıyorum. Araç 170 ps manuel. Siz ne durumdasınız?

ben aracımı pek 170 hp olarak kullanmadım ama kullandığım dönemdede gaz 6.5 devirde kesiyor.kesmeden değiştiriyordum.sizde nasıl 5000 devirde kesiyor anlayamadım acıkcası
  • Gazı kesen devir kesici değil. Devir kesici aynı dediğiniz gibi 6500. Kesmekten kastım anti-patinaj siteminin dynamic modda bile aracı çok tutması.
  • quote:

Gazı kesen devir kesici değil. Devir kesici aynı dediğiniz gibi 6500. Kesmekten kastım anti-patinaj siteminin dynamic modda bile aracı çok tutması.

vallahi benm aracım 205 hp kesme falan olmuyor.asr ısıgıda yakmıyor.sadece ışıklarda dönuş yapıcaksam ve d modda yüklenirsem biras tutuyor aracı okdar.
  • Bizde buradayız.

Ankara'da bu janttan bulabilir miyim ? Birde difüzyörden ? Yada önerebileceğiniz başka jant varsa söyleyebilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atatuncel -- 23 Nisan 2013; 17:12:03 >

• quote:

Merhaba. 0-100 şeklinde kalkış yaparken araç dymamicte olsa dahi 4000-5000 devir gibi ASR etkisiyle gaz kesiyor. Yani araç dynamic modda bile yeterince dizginlerden kurtulmuyor. Tamam esp müdahaleleri azalıyor ama ASR hala gereğinden fazla işe karışıyor ve ideal 0-100 kalkışını yapamıyorum. Araç 170 ps manuel. Siz ne durumdasınız?

bendeki otomatik. aynen o patinaj sistemi araca mudahele edıyor. ama 0-100 üm 7 ila 8 snye arasında kalıyor. kendim ölçtüğüm için zaman hassasiyeti pek iyi olmuyor ama yinede 8 ila 9 snye arasında kalmadıgı anlasılıyor. yani araca mudahele elektronık sıstemlerden dolayı olsada performans iyi durumda. cukurlu yolda 0-100 de sıkıntı daha fazla yasayabılırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtaTuncel

Bizde buradayız.

Ankara'da bu janttan bulabilir miyim ? Birde difüzyörden ? Yada önerebileceğiniz başka jant varsa söyleyebilir misiniz ?

bana bulun bu difüzörü. çok çok güzel olmuş

• quote:

Bizde buradayız.

Bu jantlardan banada lazım arkadaşlar. İstanbuldan alabileceğim bir yer varsa ? bilen arkadaşlar pm atabilirse memnun olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak reis

quote:

Bizde buradayız.

Bu jantlardan banada lazım arkadaşlar. İstanbuldan alabileceğim bir yer varsa ? bilen arkadaşlar pm atabilirse memnun olurum.

difüzör zor orj qv araç doktor abimiizn yurt dışından getirtmişti.ama jantı bulabilirsinz gögeği alfa romeo amlemli.oda alfistishoptan alınmadır.internette satan jantçılar vardı orjinal rengi bu değildir jantların koyu boyatılmıştır.

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.