Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (447. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tşk ederim bilgiler için , benim de lastiklerim 225-40-18 , bakalım nasıl duracak taktıktan sonra paylaşırım sizinlen.

Almamı önereceğiniz güvenilir bir yer var mı eibach prokit için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akinx2

quote:

Orijinalden alıntı: XmysticX

quote:

Orijinalden alıntı: -s-laughter

@XmysticX bir giulietta sahibi olarak o araç alınmaz derim, çünkü malumunuz bizim araçlarımız ikinci elde iyi değer kaybediyor, bu sebeple ilandaki aracın fiyatı yüksek derim

Adam 65 in altına düşmüyor
    deri koltuk
    cam tavan
    navigasyon taktırmış bunlar bu parayı hakettirmez mi diyorsun? ne kadara kadar pazarlık etmek lazım. yani mesela ben öle bir fiyata almalıyımki yarın öbürgün sıkışınca satacağım zaman çok zarar etmiyim ve kolay satabileyim :)

Onun yerine benim gönderdiğim linkteki araca bakmanızı tavsiye ederim aracın fazlasıyla ekstrası var jant yay egsoz gibi ben sonradan takılan navigasyonu beğenmiyorum açıkcası

ankaradan bakıyorum başka şehirden zor.

• Gold81'in dediği gibi yayları 150'den aşağı taktırmak zor, 150-200'ü gözden çıkarmanız gerek.
  • Bu arada geçenlerde yeni fark ettim, sanıyorum spor paket olan ve olmayan araçlar arasında da yükseklik farkı var. Eğer gördüğüm araç 120'lik veya dizel falan değilse tabi... Hani belki fark oradan kaynaklanıyodur diyeceğim...
    Gözle bile seçilebilen bi leyleklik vardı arabada.
  • 1,5 cm daha yüksek sanırım spor paketsizler.
  • Spor paketler biraz daha alçak normallere göre fabrika çıkışı spor yaydan kaynaklanıyor ayrıca spor paket olmayan araçlarda marspiyel olmadıgı icinde iyice leylek gibi bir görüntü oluşuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahiden öyleymiş, 2 senedir yeni fark ettim
    Gerçi yine de kaşıntı başladı Eibach Pro-Kit'e falan mı girsem diye
  • Sabah babamla işe gitmek için arabaya indik, öndeki küçük plakayı gördü,
    "Bu plaka nizami mi?" dedi.
    "Valla mühürü var, TR Hologramı ve dalgaları da var, ama bilemiyorum, standarda uygun değil diye polis çevirebiliyormuş"...dedim, "e aferin" diyor
  • selam arkadaşlar giulietta 1.6 dizel aracımı yeni aldım.aracın sürüş keyfine yeni yeni varıyorum fakat şunu diyebilirim iyiki mercedes a serisini almamışım:) sizlere bir kaç sorum olacaktı alırken xenon fark yok dediler satmıyoruz dediler dışarıda aracımıza uygun xenonlar ne kadara satılıyor taktıran arkadaşlarım varsa marka,model,fiyat verirlerse sevinirim..birde distincive jant ve lastiklerini satan arkadaşlarım varsa haber verirlerse fiyat konusunda anlaşırsak almayı düşünüyorum iyi günler arkadaşlar :)
  • Arkadaslar herkese merhaba,

170 hp aracımı gecen hafta aldım. 2. el 6600 km'de. Ama aracımın 1 senesi yeni dolmuş ve aldığım galeri servise sokmazsam eğer 3 sene garantisi var ve garanti dışı kalırsın dedi.

1. sorum bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sizce servise girmeli miyim?
    2. sorum ise garanti kapsamında neler var? Söyledikleri gibi ne olursa olsun kullanıcı hatası cevabını alıp para isteyecekler mi? böyle bir durumla karşılaşan var mı?
    3. start-stop çalıştıramadım tüm konuları inceledim. söylenenleri yaptım ama olmuyor. Test aracını kullandığım anda devreye girmişti. Bozulma ihtimali var mıdır ?

Bide daha büyük bir problemim var. Ben bu telefonumu nereye koyacağım arkadaş ?? :D:D

Yardımlarınızı rica ederim.
    Saygılarımla.
  • @julien01

Artık bu kitler 50 liraya bile bulunabiliyor, fiyatları yukarılara doğru gidiyor. Orta halli, ince balastlı bir kit alıp kullanabilirsiniz. Maksimum 6000k tercih ederseniz kış aylarında önünüzü daha rahat görürsünüz.

@fakeuss

Bence zaten yıllık bakımı geldiği için bunu yetkili serviste yaptırmalısınız. İleride garantinizi kullanmak isterseniz problem yaratabilirler. Start-stop havalandırmanızın açık olduğu, motor sıcaklığının ideale ulaşmadığı gibi bazı durumlarda devreye girmeyebiliyor. Ama bu durumlarda bile bilgi ekranında devre dışı olduğunu bildiriyor. Sizde bilgi ekranındaki durum nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakeuss

Arkadaslar herkese merhaba,

170 hp aracımı gecen hafta aldım. 2. el 6600 km'de. Ama aracımın 1 senesi yeni dolmuş ve aldığım galeri servise sokmazsam eğer 3 sene garantisi var ve garanti dışı kalırsın dedi.

2. sorum ise garanti kapsamında neler var? Söyledikleri gibi ne olursa olsun kullanıcı hatası cevabını alıp para isteyecekler mi? böyle bir durumla karşılaşan var mı?
    3. start-stop çalıştıramadım tüm konuları inceledim. söylenenleri yaptım ama olmuyor. Test aracını kullandığım anda devreye girmişti. Bozulma ihtimali var mıdır ?

Bide daha büyük bir problemim var. Ben bu telefonumu nereye koyacağım arkadaş ?? :D:D

Saygılarımla.

Öncelikle hayırlı olsun, kazasiz belasiz binin inşallah. tavsiyem garanti kapsamındaki aracın yetkili servise sokulmasıdır. Sakıncası yoksa aracınızı be kadara aldığınızı söylermisiniz? Biraz da donanım bilgisi..

• quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

quote:

Saygılarımla.

Öncelikle hayırlı olsun, kazasiz belasiz binin inşallah. tavsiyem garanti kapsamındaki aracın yetkili servise sokulmasıdır. Sakıncası yoksa aracınızı be kadara aldığınızı söylermisiniz? Biraz da donanım bilgisi..

Teşekkür ederim.
    Aracımı 52000 TL 'ye mengerlerden satın aldım.
    2012 model 1.4 manuel 170hp, distinctive paket, artı olarak herhangi bir şey yok. Aslında uzun bir zaman araştırdım almadan önce ama tabi yakıt durumu, performans, güvenlik benzeri konuları araştırmıştım. Eski aracım 1.4 honda civic hb 2012 modeldi. hondadan Alfaya geçişte ne yalan söyleyeyim biraz hayal kırıklığına uğradım, performansını falan tartışmıyorum ama eski aracımda far, yağmur sensörü, katlanır aynalar vb özellikler mevcuttu. Bu biraz hayal kırıklığı yarattı, yani en basitinden bir usb girişi olmaması ilginç geldi. Birde diğer mesajımda biraz espri ile yazdığım gibi telefonumu koyacak yer bulamamam sinir bozucuydu.
    - Fiyat olarak biraz ucuza almış gibi hissediyorum (sahibinden 'de diğer ilanlara bakarak) bu sebepten dolayı acaba start stop çalışmıyor falan gibi aklıma kötü şeyler gelmeye başlamadı değil.

• quote:

Saygılarımla.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun bence ilk yıl oldugundan dolayı yetkili serviste bakıma sokmanızdan yanayım garantisi de 2 yıl diye biliyorum aracın ben ama yanlış biliyor da olabilirim
    Start stop konusuna gelirsek motor eğer gereken sıcaklığa ulaşamadıysa veya klima acıksa çalışmaz ayrıca emniyet kemeri takılı degilse de çalışmıyor start stop

• quote:

Orijinalden alıntı: tusuka

@julien01

Artık bu kitler 50 liraya bile bulunabiliyor, fiyatları yukarılara doğru gidiyor. Orta halli, ince balastlı bir kit alıp kullanabilirsiniz. Maksimum 6000k tercih ederseniz kış aylarında önünüzü daha rahat görürsünüz.

@fakeuss

Bence zaten yıllık bakımı geldiği için bunu yetkili serviste yaptırmalısınız. İleride garantinizi kullanmak isterseniz problem yaratabilirler. Start-stop havalandırmanızın açık olduğu, motor sıcaklığının ideale ulaşmadığı gibi bazı durumlarda devreye girmeyebiliyor. Ama bu durumlarda bile bilgi ekranında devre dışı olduğunu bildiriyor. Sizde bilgi ekranındaki durum nedir ?

görüş bakımından herhangi bir sorun olur mu?sizin özellikle önereceğiniz ya da kullandığınız bir marka varsa öğrenebilirmiyim??

• quote:

Orijinalden alıntı: julien01

quote:

Orijinalden alıntı: tusuka

@julien01

@fakeuss

görüş bakımından herhangi bir sorun olur mu?sizin özellikle önereceğiniz ya da kullandığınız bir marka varsa öğrenebilirmiyim??

Söylediğim gibi xenon ampulünüzün ısı değeri maksimum 6000k olursa yağışlı havalarda problem yaşamazsınız. Bu 8000k, 10000k gibi yüksek ısı değerlerine sahip ampüllerin sorunlu olduğu anlamına gelmiyor ancak yağış anındaki görüş performansları 4300k'nın yanına yaklaşamaz. Ben 2 yıldır Oscar marka Çin menşeiili kalın balastlı bir kit kullanıyorum herhangi bir sorunum yok. Siz ince balastlı ve tercihen 4300k bir kit alırsanız güle güle kullanırsınız. 4300k olmazsa 5000k tercih edin derim, daha üst rakamlar artık biraz işlevsellikten görselliğe gidiyor.

• @tusuka;

teşekkür ederim o zaman en kısa zamanda bulursam 4300lük taktırıyorum

Arkadaşlar tavan folya kaplama hakkında ne düşünüyorsunuz acaba?yaptıram arkadaşlarım varsa memnun kaldılar mı?sökülünce vernik atma gibi sıkıntılar oluyor deniliyor..yaptıran arkadaşlar varsa hangi markayı önerirler acaba
  • Aracın donanım eksikliğinden şikayetçi olan arkadaşlar eksik dediğiniz bütün özellikler alfa romeo'dada var.Ancak bu eksiklikler para ile giderilebiliyor.Araca her türlü donanımı koyduğunuz zaman bu seferde örneğin 170'lik bir aracın fiyatı 80 bin tl'lere kadar çıkabiliyor.Demin bir arkadaş yazmış:''Bir önceki aracımdaki birçok şey alfada yok, hayal kırıklığına uğradım'' diye.Bende diyorum ki o zaman aracı alırken neden acele ettiniz.52 bin tl'ye alacağınız 170'lik bir araç ancak bu dolulukta olabilir zaten.Halbuki sahibinden com'da veya başka yerlerde bir sürü donanımlı giulietta'lar var.Bakın bakalım onların fiyatları kaç para?Burada tek haklı olduğunuz konu USB gibi veya otomatik katlanır ayna basit şeyler artık bu tip bir araçta ekstra olmamalı.Bende sizin gibi düşünüyorum..
  • Start-stop konusuna gelince yukarıda akinx2 adlı arkadaşımız yazmış ancak ne yalan söyleyeyim yaklaşık 3 senedir kullandığım bu aracın start-stop sisteminin nasıl çalıştığını, neye göre çalıştığını hala çözemedim.Bir kere klima ile falan alakası yok.Klima açıkkende defalarca devreye girdiğini gördüm.Her seferinde sistem devreye giriyor ve araç kafasına göre birkaç saniye sonra kendini yine çalıştırıyor.(debriyaja falan basmadan).Bazen bu sistem günlerce hiç devreye girmiyor bazende mükemmel çalışıyor.Yani demem o ki bu sistemin nasıl çalıştığına dair hiçbir fikrim yok.Sistem sanki aracı kullanmanızla ilgiliymiş gibi.Mesela uzun yola gidiyorsun sonrasında sistem mükemmel çalışıyor.Mevzu klima falan değil, başka birşeyde değil. Ancak şehir içi trafikte sistem kafasına göre çalışıyor.Neden çalışıyor, neden çalışmıyor? Vallahi billahi bilmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gold81

Start-stop konusuna gelince yukarıda akinx2 adlı arkadaşımız yazmış ancak ne yalan söyleyeyim yaklaşık 3 senedir kullandığım bu aracın start-stop sisteminin nasıl çalıştığını, neye göre çalıştığını hala çözemedim.Bir kere klima ile falan alakası yok.Klima açıkkende defalarca devreye girdiğini gördüm.Her seferinde sistem devreye giriyor ve araç kafasına göre birkaç saniye sonra kendini yine çalıştırıyor.(debriyaja falan basmadan).Bazen bu sistem günlerce hiç devreye girmiyor bazende mükemmel çalışıyor.Yani demem o ki bu sistemin nasıl çalıştığına dair hiçbir fikrim yok.Sistem sanki aracı kullanmanızla ilgiliymiş gibi.Mesela uzun yola gidiyorsun sonrasında sistem mükemmel çalışıyor.Mevzu klima falan değil, başka birşeyde değil. Ancak şehir içi trafikte sistem kafasına göre çalışıyor.Neden çalışıyor, neden çalışmıyor? Vallahi billahi bilmiyorum..

Start-Stop'un çalışma işleri çok enteresan hocam. Kitapçıkta yazıyordu, işte yok klima max şekilde çalışıyorsa stop etmez, kalorifer bilmemne kadardan yüksek çalışıyorsa stop etmez, şöyle olursa olmaz, böyle olursa olur diye. Bir sürü şartı var

Bir de tüm şartlar uygun olsa bile, örneğin dur-kalk trafiktesiniz, bir sonraki duruşta sistemin stop etmesi için ayağınızı tamamen debriyajdan çekerek hareket etmiş olmanız gerekiyor. Yoksa yarım debriyajla azıcık ileri gideyim dediğinizde, sonraki duruşunuzda stop etmiyor. İlla tam kalkış yapacaksınız.

Kendi kendine tekrar çalışma olayı da muhtemelen aküyle ilgili.
    Aküde bir süre sonra o sırada şarj etmediği için enerji kalmıyodur ve önlem olarak çalıştırıyor gibime geldi.
    Çünkü örneğin gündüz güzel bir havada hiçbirşey çalışmıyorken dakikalarca öyle durabiliyor.
    Klima veya kalorifer açıkken 1dk içinde çalıştırdığı oluyor.

Veya yol yokuş aşağı, trafiktesiniz, start-stop aracı stop etti diyelim.
    Ufak ufak ayağınızı frene basıp çekerek salıyorsunuz.
    Bir süre sonra fren pedalı şişecek, hop, hemen bizimki çalıştırıyor

Start-stop'la ilgili bir ilginçlik daha;

Arabaya yazılım yapmıştık, biraz abanınca boost-cut'a girdi, tekrar kıstık. Bu sırada ilk olarak Start-Stop sistemi iptal oluyordu, düğme devrede dese bile
    Daha sonra Özgün'de yazılım yaptık, kış tatiline gittim, lambda yanlış değerler okumuş soğuktan, motor arıza ışığı yandı, yine ilk iş Start-Stop gitti

Herhalde "bi problem var, aman stop etmesin, hazır çalışıyo işte" gibi bi durum söz konusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 5 Nisan 2013; 16:21:23 >

• 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.