Şimdi Ara

alfa romeo giulietta REVEALED 2010 (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.991
Cevap
49
Favori
889.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada bgn kırmızı kaliperlerim takıldı servisteki ürün deildir , dısardaki plastik kaliperlerden aslında hic sevmedigim bi olaydı ama satıs görevlisi böle bi opsiyonun varlıgından söz etmedigi icin ve sonradan bizim araclara cok yakıstıgını gördügüm icin gidip bugün yaptıdım ...

ön takım ...

arka kısım ...
  • Güle güle kullan.

Şu model daha kaliteli ve şık bence. Vidaların gri renk olması daha güzel duruyor, bi de kablo da güzel duruyor.. :)

Tek kötü yanı "brembo" yazısının kabartma olması. "Alfa Romeo sticker"ı yapıştırma olanağı yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-kirmizi-68309424/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-68304462/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-68301454/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evrenalpar -- 19 Ocak 2012; 16:21:13 >
  • evet o modelde güzelmis ... ama kendi adıma konusursam ben brembo yazısını hayatta koydurmam arabama ... olmayan bisiyi varmıs gibi gösterio , amac bu olmasa bile insanlar öle zannede biliyor birde , brembo yazısı o kdr cok aracta olduki artık gercek bile olsa insanlar kapak gözüyle bakıo :D bnm amacım giu nun üstünde cok güzel durdugu icin alfa yazılısı bu kapakları tecih ettim ... satıs görevlisi eger böle bi opsiyon oldugunu bastan söleseydi opsiyon olarak getirirdim ... ama sonradan serviste taktırmak isteyince dünya para sölediler , bu yüzden böle bi sistem tercih ettim yukardada belirttigim gibi normalde hic hoslanmadıgım bir modifiyedir , kaliperlerin deistirilmesi ...
  • Hayırlı olsun Can kapaklar güzel olmus bende bugun basınc saatımı taktırdım fotoğraflarını çeker paylaşırım :)
  • bu şekilde kaliper kapağı taktırmak risk teşkil ediyor mu ? Montajının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrenalpar

Güle güle kullan.

Şu model daha kaliteli ve şık bence. Vidaların gri renk olması daha güzel duruyor, bi de kablo da güzel duruyor.. :)

Tek kötü yanı "brembo" yazısının kabartma olması. "Alfa Romeo sticker"ı yapıştırma olanağı yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-kirmizi-68309424/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-68304462/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-sadece-luks-araclar-icin-68301454/detay

evren abi aynenn bunlar piyasadaki en iyi olanlar benim balatalar daha sağlam servise gittimde sökselerdi alıcaktım bunlardan ama bence brembo daha şık ve yapışkanlılar zamanla düşüo sticker lar yani
  • İki ucu oklu değnek anasını satim;
    -Sadece boyasan, kaliperler küçük görünüyo, kırmızı spreyin rengi çok hoşuma gitmiyo
    -Brembo'lardan taksan, apaçi damgası yiyosun, Şahin'de bile var.
    -Alfa romeo sticker'ı yapsan, o da zamanla gidio..

Kafamı duvarlara vuracam ben de, keşke sipariş vereydim de kaliperleri de alaydım, halt ettik stoktaki aracı aldık..

• Kapağın görüntüsü aracın güzelliğine göre değişir.. Şahine takarsanız sırıtır tabii. Aracına göre.. Asıl sorgulanması gereken güvenliği. Yüksek süratlere çıkıp kazık frenlere alışkın biriyseniz kapaklar baltaların soğutulmasına mani olur ve daha çok şişebilir. Kullanım stilinize göre sorgulamanız gereken şey bu olmalı bence. Yoksa görünüş gayet iyi :) Tabi diskler de büyük olup jantların kolları arasındaki boşluk çok olursa (yani diskleri ne kadar gösteren bir jantsa) güzelliği o derece artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evrenalpar

İki ucu oklu değnek anasını satim;
    -Sadece boyasan, kaliperler küçük görünüyo, kırmızı spreyin rengi çok hoşuma gitmiyo
    -Brembo'lardan taksan, apaçi damgası yiyosun, Şahin'de bile var.
    -Alfa romeo sticker'ı yapsan, o da zamanla gidio..

Kafamı duvarlara vuracam ben de, keşke sipariş vereydim de kaliperleri de alaydım, halt ettik stoktaki aracı aldık..

begenen arkadaslara tesekkür ediorum ... dostum yazılar silinirse sıkıntı yok ... 4 tane yazı 20 liraya gelio reklamcıda jantı söküp tekrar kaliperin üstüne yapıstırırsın ... ki ben ole kısa sürede yazısı düsen dökülen görmedim ... bende kaliperi apaci buluorum ama bizim aracların orjinalinde oldugu iicn ve cok yakıstıgı icin yaptım ...
    montaj konusuna gelirsek ön tarafta kaliperin altından üstünde ufak bi delik acıolar ve oraya 2 tane vidayla 5 latmanlı ayak ile takıolar ...
    arka kısımda ise ortasından 2 tane delik acıp yapıolar sanırım ona tam dikkat etmedim yanlıs bilgi vermeyim ... yani geri dönüsü olmayan bisi deil sıkılırsan söker atarsın usta bana garanti de verdi cıkarsa fln direk gel deistiririm dedi samimi birisi ...
  • Ne! Kalipere delikmi?
    Ne yapıyorsunuz yahu kalipere delik açılırmı hiç akıl var mantık var. Hiçmi aklınıza gelmiyor, bu kaliper acaba fren esnasında nasıl bir basınç uyguluyor, acaba o delikten çatlama yaparmı diye.. Valla değil bedava üstüne parada verseler aracın güvenliğindeki en önemli donanımı olan kaliperi deldirmem. Paşa paşa boyarım yinede deldirmem..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baskan` -- 20 Ocak 2012; 11:10:46 >
  • beyler, can güvenliğiniz sadece 4 teker ve 4 kaliper üstünde
    dikkat edin...
    ya benim gibi sipariş esnasında alın yada kırmızı kaliper "olağanüstü" istiyorsanız sadece boyayın...
  • arkadaşlar dün aracımı dışarda bir servise götürdüm ve makineye bağlattım sonuç azami devir sayısı arızası verdi ordan çıktım bursa birmota gittim dedim böyle böyle bakalım dediler sonuç araçta hiç bir şey yok değerler normal ya çıldırıcam dışardaki ustanın da araca pek ellemesini istemiorm garanti açısından sol arka stop da su almış aracımın içersi akvaryum gibi 2 hafta sonra getircekler inş.
  • sizden hiç tavsiye öneri gelmedi ama benim aklıma bir fikir daha geldi:P
    Plaka lambalarını beyaz yapmak istiyorum. Nerden temin edebilirim ve taktırdığımda arıza lambası falan yanar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caners333

sizden hiç tavsiye öneri gelmedi ama benim aklıma bir fikir daha geldi:P
    Plaka lambalarını beyaz yapmak istiyorum. Nerden temin edebilirim ve taktırdığımda arıza lambası falan yanar mı?

ben cok aradım bir cogu agrıza ısıgı yaktı ( yakmaz denenler bile ) space in kileri taktım en son cok cok ısık vermior plakayı aydınlatıcak kdr veriyor normaldede agrıza yakmıo sadece farları 6-7 kere seri bi sekilde ac kapa yaparsan ledler daha az voltaj cektigi icin sanki ordaki ampul patlamıs zannediyo devreyi kontrol ederken o zmn yanıo ... daha güclü agrıza yakmayan led bulan olursa bende talibim fiyatıda 15 liramıydı neydi ... maslakta erdinc(far tuning) yapıo birde 80-90 liaraya gelio agrıza yakmıo ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan`

Ne! Kalipere delikmi?
    Ne yapıyorsunuz yahu kalipere delik açılırmı hiç akıl var mantık var. Hiçmi aklınıza gelmiyor, bu kaliper acaba fren esnasında nasıl bir basınç uyguluyor, acaba o delikten çatlama yaparmı diye.. Valla değil bedava üstüne parada verseler aracın güvenliğindeki en önemli donanımı olan kaliperi deldirmem. Paşa paşa boyarım yinede deldirmem..!

actıgı delik atla deve deil :D incecik bi delik acıolar ... bende daha duymadım kaliperi catlayıp patlayan ...
  • Şu anki aracım 147 ve giuliettayı inşallah ağustos gibi alıcam. Madem şu aralar alamıcam dedim ve sabah enrikodan 1.6 progression dizel giu kiraladım. En boşuydu. 16bindeydi. Önce beğenmediğim özellikler;

1. Sol ön hoparlörün oradan tıkırtı geliyo, sanki hoparlör patlamış gibi ama plastik aksamdan geliyor.
    2. Hakikaten dikiz aynası şahininki gibi, distinctive'lere dikkat etmemiştim, umarım onlarda öyle değildir.
    3. Dizel sesi, bi alışamadım, alışamıcam da :(
    4. Aracın içindeyken arka stopları görememek :)
    5. Start stop sistemi çok güzel ama bazen devreye girmedi, "Start stop devre dışı" yazdı arada bilgi ekranında ama neden olduğunu anlamadım, aracı tam kurcalayamadım sürmekten, belki yanlış bişey yaptım :)
    6. Sürücü koltuğundan gıcırtıya benzeyen ses geliyor.

Şimdi beğendiğim özellikler;

1. Uzatmaya gerek yok, aracın tasarımı on numara. Hem önden hem arkadan. Ama arkadan daha sportif
    2. Gözler arabada, gerçekten bakılıyor. Aman nazar boncuklarınızı eksik etmeyin
    3. Yol tutuş 147'ye oranla çok iyiydi, virajları çok sağlam alıyor ki progression, yani 16 jant. SP 1 ve SP 2 kullananların virajlarda çok daha rahat olacakları kesin
    4. İzolasyon bence çok başarılı.
    5. Süspansiyon hem konfora hem de performansa yönelik
    6. Normal modda performans hiç hoşuma gitmedi ki adamlar benim gibiler için Dinamik mod koymuşlar allahtan. Ancak dinamik mod da olsa 130-140'tan sonrası hiç de iyi değil. Sanırım 147 ile 0-100 ve yüksek süratlerde dizel Giuyu üzerim. Ama klasik dizel özelliği ara hızlanmalar çok iyi.
    7. Arada yakıt tüketimlerini yazan arkadaşlar oldu. İzmiri bilen bilir, sahil yolu, alsancak, konak, bornova, trafik, dur kalk vs.vs Yakıt tüketimim 6.7. 200 km. yaptım. 50 km. si hariç hep dur kalk veya yavaş. Ayrıca büyük bölümünde 4 kişiydik. Genelde dinamik modda kullandım. Ayrıca öyle yakıt tüketimini düşünen birisi de hiç değilimdir.

Sonuç olarak, olumsuz olarak yazdığım özellikler küçük ve gereksiz şeyler. Zaten burada çok bahsedilmişti. Bazı art niyetliler ne kadar kendilerini zorlasalar da benim gibi keyif faktörünü önemseyen insanların düşüncelerini değiştiremez. Arabayı çok beğendim. Bunun sp2, cam tavan TCT'lisini düşünemiyorum. Olsa onu kiralardım. Alfa sesini duymak ve performansını hissetmek isterdim. Bazen 159 mu alsam diyordum ama kesinlikle giulietta. Bu arabayı kullanınca diğer arabaların ne kadar ruhsuz ve sadece sizi bir yere götüren makine olduğunu anlıyorsunuz. Umarım bir an önce aranıza katılırım.
  • Uuuuu içim acıdı dayı canını aldı arabanın
  • hakkını vermiste biraz abartmıs , arabaya acıdım ... :(
  • 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.