Şimdi Ara

Alfa Romeo Giulietta Dizel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
5.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel Megane3 satilip 60 bin tl 2014 model 7-8 bin km bandinda dizel giulietta alinir mi sizce? Benzer fiyatlara leon ve golfde alinabiliyor bu araclardan daha iyi midir? Giulietta C segmentinde premium siniftamidir sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında dış mekan bakımından güzel araç ama iç mekan pek iyi değil. Ayrıca o motorla premiumluktan uzak.170 beygirlik model tercih edilirse gayet güzel olurdu ama benzin fiyatları malum... Yakın gelecekte ülke dizel çöplüğüne dönecek gibi malesef.

Yalnız benimde ileriki zamanlarda benzinli 170 ps motorlu model olmak şartıyla tercih listemdeki alabileceğim bir araç olarak duruyor.

• Dizelini kullanmadim yorum yapamiyacagim ancak 1.4 170 hp benzinlisini tavsiye ederim suan ki 2 aracimdan birisi dis tasarimdan bahsetmeme gerek yok sinifinin en yakisiklisi bence ic tasarimi ya cok begeniliyor ya hic begenilmiyor ortasini soyliyene rastlamadim ben begeniyorum yakit olarak turbo benzin bandinda en tasaruflu olanlardan biri performansi gayet iyi gerek golfle gerek leonla gerekse astrayla karsilastiracak olursak asla keske dedirtmez pasa pasa binilir.

• İç tasarımı beğenilmiyor hele direksiyonu ama bilmiyorlar ki Alfa'nın ruhu o direksiyon da.

• 170 hp olani Istanbulda ne kadar yakiyor acaba? Giulietta dizek yada benzinli olsun kronik sorunu var mi? Tiz sesler var mi?

• Bende de megane 3 1.5 dci expression vardı, bi arkadaşım şakayla karışık aracı satar mısın dedi, al dedim ertesi günü parayı getirdi, ben de arabasız kaldım :) şimdilik ablamın megane 3 priviliage otomatik aracına biniyorum, priviliage donanımı çok beğendim açıkçası, kendi aracımdan da memnundum, tek sıkıntım 85 beygirlik olanıydı benimki biraz eşekti, şimdi julyet bakıyorum hep gözüm vardı ama değer mi bilmiyorum açıkçası, bi tane buldum 2. el de 30.000 km de beyaz 2012 cam tavanlı, bir parça boyalı 1000tl hasar kaydı çıkıyor sadece, distinctive donanım, cam tavan alıcaksam makyajsız kasa alıcam veya cam tavan olmadan 2014 8-10 bin km de 60 bin civarında alıcam, kararsızım çok ben de
  • Megane 3'ten sonra; eğer seviyorsanız, sürüş pozisyonunun alçaklığı çok etkileyecektir sizi giuletta'te. Ama megane 3'e göre aman aman bir üstünlüğü yok giuletta'nın. Benim size önerim aracınızı illa değiştirecekseniz ya bir üst sınıfa geçin ya da premium bir 'c' sınıfına geçin.

• sürüş keyfi komfor 2. el sağlamlığı istiyorsanız alman almanızı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: korkanadam

sürüş keyfi komfor 2. el sağlamlığı istiyorsanız alman almanızı öneririm

*konfor

• Şimdiki alıcağım aracı 2-3 sene civarında kullanmayı düşünüyorum, daha önce astra gtc, alfa 156, audi tt, honda crv, bmw 3.20 uzun süreli kullandığım araçlardı, 6 ay ile 1 sene civarında kullandım hepsini, sürüş pozisyonundan dolayı sıkıntı çekmem hatta alçak koltuk daha rahat geliyor bana, açıkçası sınıfta çok önemli değil ama 2-3 sene bineceğim için araca ki bu benim için oldukça uzun bi süre yakıt/perfomans/tasarım olarak beni tatmin edicek bi araç arıyorum, yakıt olarak dizelde 6.5-7 leri geçmesin yeterli, performans olarakta sağır bir araba olmasın, yokuşta rampada gaza köküne kadar abanmak zorunda kalmıyım yeterli, megane 3 85 lik olanda en çok canımı sıkan buydu, yani işin yakıt ve performans konusunda çok uç şeyler istemiyorum ama tasarım veya görsellikte sık araç değiştiren biri olarak beni kendine bağlayan bişey olması lazım
  • Hic alfa arac kullanmadim 60 tl bandinda leon ile golf alinabiliyor.Meganeden sonra giulietta fark yaratirmi onu bilmiyorum.Estetik olarak basarili arac ama okuduklarima gore premium arac degil

• Alfa Romeo'ya bu kadar hayran olmama rağmen iç tasarımı yüzünden almayı hayal bile etmediğim bir araç. Deri koltuk olanından bulursanız yine bir ihtimal ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

İç tasarımı beğenilmiyor hele direksiyonu ama bilmiyorlar ki Alfa'nın ruhu o direksiyon da.

O direksiyonda alfa ruhu değil doblo yatırı var hocam
  • 170 hp multiair ve tct cift kavrama otomatigine bindim. tek kelimeyle harika. Alinirsa bu alinir bence

• quote:

İç tasarımı beğenilmiyor hele direksiyonu ama bilmiyorlar ki Alfa'nın ruhu o direksiyon da.

147, 156, 159'lardaki direksiyon, sürüş hissi Guiletta'nın elektirikli direksiyonunda yok.

Elektro hidrolik direksiyonları şu tam elektrikli direksiyonlarla değiştiriyorlar artık. Bulan adamı elektrik çarpmasın emi İçkimiz, kumarımız yok bi şu zevkimiz vardı, onu da hiç ettiler
  • Giu Yu dizel almanın bir esprisi yok bence. Giu. alıyorsan 170 lik olmalı.

Ama kan kırmızı ve 8c jantlı olursa işler değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Göttingenli Ethem -- 17 Mart 2015; 8:36:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oozgur16

quote:

araç çok güzel dıştan ama iç tasarımı hem vasat hem de trim sesi biçok giuliettanın sorunu

Yinede içinde giulietta uhde olmuş arkadaşlar garantisi devam eden 2. el alıp kullanması taraftarıyım, sıkılınca satarsın

2014 garantisi olan bi araç alınabilir 59-60 civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

quote:

araç çok güzel dıştan ama iç tasarımı hem vasat hem de trim sesi biçok giuliettanın sorunu

Yinede içinde giulietta uhde olmuş arkadaşlar garantisi devam eden 2. el alıp kullanması taraftarıyım, sıkılınca satarsın

Trim sesleri özellikle sordum Giu kullanıcılarına pek şikayet eden olmadı.Sizin bahsettiğiniz sesler nereden geliyor ? Bende megane3 var kapı fitilleri ve siperlikten gelen seslerden arabadan soğudum.

• Disi alfa ici fiat. Arkada yasam araligi oldukca kisitli, i20 daha genis arka koltuk kisminda o derece. Bence 170lik alinmali illa da giu alinacaksa

• quote:

Orijinalden alıntı: boltman34

quote:

Orijinalden alıntı: he_man

quote:

quote:

Trim sesleri özellikle sordum Giu kullanıcılarına pek şikayet eden olmadı.Sizin bahsettiğiniz sesler nereden geliyor ? Bende megane3 var kapı fitilleri ve siperlikten gelen seslerden arabadan soğudum.

hocam arkadaşta 2014 model 170 hp var, parke taşlı yol gibi bozuk yollarda göğüste tıkırtı oluyo, servise götürdü yağladılar 1 ay sonra yine oldu,
    temiz asfaltta ses gelmiyo, arkadaş da pek takmıyo açıkcası seviyo arabasını

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.