Şimdi Ara

Alfa Romeo GIULIA (Ana Konu) (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.098
Cevap
25
Favori
109.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • emisyon meselesi var,öyle kafalarına göre o güçleri alamazlar.ama ben 2.0 dizel ve benzinli geleceği kanaatindeyim.ona kalsa 1.9 çift turbo dizel de var ellerinde.Fakat Türk piyasası takılacak bir piyasa değil.düşün 1.6turbo getirsen satacağın maksimum araba belli alman ve japon olman önemlidir,2. eli tutulan marka olman önemlidir bizim piyasada.
  • Alfa romeo amerika sitesinde bile tanıtım yapılıyor fiyat ve teknik değer yok.Ama Giulia Quadrifoglio versiyonu V6 biturbo ve 50/50 ağırlık dağılımından bahsediyor Alfa ya yakışır. 155 Q4- 2000 ler versiyonu olur.

Edit:Q4 Olamazmış Ferrari temelli 505 hp motor ve 70.000$ dan başlayacakmış ABD fiyatları, yavaş gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker48 -- 28 Mart 2016; 22:27:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıllar sonra tekrar abd pazarına giren bir markanın daha uygun bir fiyat belirlemeleri gerekirdi.

Türkiyede ise ilk yıllar için meraklı alfiatiler dışunda ciddi bir satış rakamına ulaşabileceğini düşünmüyorum maalesef ilerleyen yıllarda motor gamı çeşitkenmedikçe böyle devam eder gibi de gözüküyor

2.2 dizeli ilk etabta getireceklerini zannetmiyorum en azından 2.0 dizel gelmeli

Bu arada 2.2 dizelde zf tam otomatik mi vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeueneturc -- 29 Mart 2016; 16:43:00 >
  • O değil de füme rengi çok hoşuma gitti. Şu an inanılmaz sahip olmak istiyorum arabaya ama nerdeee...

• https://www.youtube.com/watch?v=zUAUJfSbcQM

sabrı tükenenler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeueneturc -- 29 Mart 2016; 20:38:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alaskalı Suikastçi

quote:

Orijinalden alıntı: jeueneturc

auto moto dergisinde yer alan bir giulietta renderi

Mükemmel görünüyor araç.
    Yalnız Gerek Gulia gerekse de Giuletta yı (görseldeki gibi üretilirse) bu görünümde alabilmek için en üst donanımı seçmek gerekecektir ve bu donanımda da motor 2.0 dan aşağı olmaz kanımca.
    Arabaya erişebilmek hayal olacak gibi duruyor.
    1.6 dizel in görünümü ilk tanıtılan model gibi (görsellerde kırmızı renkli olan) olmaz diye düşünüyorum. Zaten o şekilde de pek de çekici durmuyor araç.
    Birde direksiyon biraz büyük mü olmuş :)

Eğer gıulettayı bu tasarımla getirirlerse bravodan sonra geçeceğim araç olur kesin.Şu an ki hali bile çok alınası bir araçken bu tasarım süper olur.

• Alfa Romeo'nun yöneticilerinden Harald Wester, 2025'e kadar Alfa ürün gamında elektrikli araçlarında olacağını söylemiş otomobil teknolojisi bu yönde bir gelişim gösteriyorsa Alfa'da bu gidişte yerini alacaktır geride kalamaz demiş

bu yılın son çeyreğinde bir Suv arkasından büyük sedan ve onu takiben de diğer Suv'un geleceğini söylerken Giulia Station vagon'un da muhtemelen gelmeyeceğini söyledikten sonra giulia'da hedeflerinin senede 100.000 sipariş olduğunu açıklamış

son olarak'da ZF ile işbirliğinin yanısıra ilerde çift kavramalı versiyonların da olabileceğini fakat bunun hemen değil biraz zaman alacağını söylemiş

özellikle bu son sözleri beni biraz umutlandırdı çift kavramadan kastı TCT ise küçük hacimli motorlarla gelme ihtimali yüksek olacaktır
  • Yandan jetta önden BRZ olmuş. Alfa'dan daha güzel Bi tasarım beklerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeueneturc

https://www.youtube.com/watch?v=zUAUJfSbcQM

sabrı tükenenler için

Cendere cendere,kurtlar vadisi muzigi degil mi o yav Bu arada fuarda su metalik koyu griyi gorunce tutulmustum,buyuk ihtimal bu aracda o renk.Izlemesi acayip keyifli.Kirmizinin yeri baska ama koyu gri tonlarda bu araca cok yakisiyor.Normal versiyonda 3-4 tane gri renk var zaten.(Kabak gibi siyah yaziyomus videoda,belki fuardaki arac siyahdi isiklardan gri gibi gorunuyo olabilir )

Guzel incelemelerle devam;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperXCrossfire -- 7 Nisan 2016; 23:30:46 >

• hep QV versiyonunu gosteriyorlar. Buyuk ihtimalle tasarim olarak baz versiyonlar hayal kirikligi yaratacak.

su videoda da goruluyor, alfa romeo biraz daha dikkatli olmali. 4 egzos koymus ama ikisi calisiyor. bana gore rezilliktir bu

• 1.4 170PS kesinlikle 69000TL, 1.6 120PS Multijet de 79000TL'den gelmeli. Yoksa ülkemizde hayalkırıklığı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Dediginiz gibi baz versiyonlar qv yaninda sönük kaliyor.Ama en dusuk motorda bile ti paket gelecekmis.Araci qv ye en fazla yaklastiran paket.Tabi isin icine jantlar,ic mekan dosemesi,karbon fiber detaylar girerse fiyat iyice yukselir.

• quote:

Orijinalden alıntı: parietale

Yandan jetta önden BRZ olmuş. Alfa'dan daha güzel Bi tasarım beklerdim.

Hocam altta resimleri ekliyorum ben her ikisine de benzetemedim. Zorladıktan sonra fiat egea'nın önüde mercedes a serisine benzer.

Hatta zorlasanız fiat egea'nın önü bile bu araca benziyor biraz.

Benzemiyor, ama brz tamam da jetta nedir hocam, ayıptır

Bu mesaja eklenen görseller:

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Ulan dalga geçtim şimdi kendim bir egea'nın önüne bakıyorum bir alfa'nın onlar da benzer gelmeye başladı.

Resimlere çok uzun süre bakmayın hepsi aynı gibi geliyor bir süre sonra
  • İtalyan otomobil yayıncılık gruplarından Omniauto 10 mayıs'ta Giulia'yı test edeceğini duyurdu

giulia'dan önce test edeceği bir dizi araç ise ferrari california t, maserati levante ve Türkiyeli Egea hb ve station ve 124 spider olacakmış

beklemeye devam
    Bu mesaja eklenen görseller:

• araba gelemeden eskiyecek :)

şakası bu araç ne zaman satışa çıkacak? Tanıtımla satışa çıkma arasında geçen hergün zarar bence. Tanıtıldıktan hemen sonra sipariş açsalar o gazla baya bir müşterisi olur. Hiç Apple'dan örnek almıyorlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

araba gelemeden eskiyecek :)

şakası bu araç ne zaman satışa çıkacak? Tanıtımla satışa çıkma arasında geçen hergün zarar bence. Tanıtıldıktan hemen sonra sipariş açsalar o gazla baya bir müşterisi olur. Hiç Apple'dan örnek almıyorlar :)

Çok haklısınız. Araç eskiyor her geçen gün. İlk tanıtıldığındaki verdiği duygu , hissiyat , etki her geçen gün azalıyor. Halbuki ringe çıkmışsın, rakibine çok ciddi fark atmışsın , reklamını mükemmel yapmışsın, araç yakışıklı , motor sesi harika, her şey hazırdı satış için.

1 sene sonra satışa çıktığında rakipler de o ilk sarsıntıyı atmış , karşı hamle geliştirmiş olur çoktan. Her geçen gün şu tasarıma , motora emek verenlerin emeklerine yazık oluyor bence. Karşılığını alamayacaklar , 100 yıllık firma batıp gidecek .

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Ulan dalga geçtim şimdi kendim bir egea'nın önüne bakıyorum bir alfa'nın onlar da benzer gelmeye başladı.

Resimlere çok uzun süre bakmayın hepsi aynı gibi geliyor bir süre sonra

Egeaya en cok benzedigi foto Bu aracin birde boyle bos pakedi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

1.4 170PS kesinlikle 69000TL, 1.6 120PS Multijet de 79000TL'den gelmeli. Yoksa ülkemizde hayalkırıklığı olur.

Bu rakamlarla gelebilmesi ihtimali % 0,1 var mı sizce?

D segment, bm3 killer ünvanını almış bir aracın baz donanımı bile olsa o paraya gelmez. C segment araçlar bile o para değilken d segment üst sınıf bir aracı o rakamlarla ben rüyamda bile beklemem şahsen. Minimum rakam 120.000 lira.
  • Kafa buluyor dostum.v40 icin linea ayarinda araba 50bin eder dedi o gun bu gundur v40 vs linea karsilastirmasi konusu acin diyorum arazi arkadasimiz
    Butun olayi konularda tartisma cikarip ortaligi trollemek ciddiye almayın.120ye de-gelmesi mumkun degil 2.0 alti motor yok minimum 170ten iner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 15 Nisan 2016; 20:15:24 >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.