Şimdi Ara

Alfa Romeo GIULIA (Ana Konu) (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.098
Cevap
25
Favori
109.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Hocam aynen dediğin gibi.

Bu işler öyle 1.6 motorla falan olmuyor.

Bizim insanımız üreticiye 1.6 getir demek yerine neden siyasete baskı yapmıyor o da ilginç

Topu topu bi yasa değişicek , kağıt parçası

Onun yerine tüm üreticilerden 1.6 motor istiyorlar

İşe baştan doğru başlanmalı

Alfa hedefine ulaşır mı bilinmez ama en azından adımları doğru atıyorlar.

insanımız maalesef bilinçli değil bu konuda.segmente göre vergi gelmeli ben hep aynı şeyi söylüyorum.corolla sahibiyle e 180 sahibinden aynı vergi alınmaz.alfa satışlarını arttırmak istiyorsa buna göre hareket edebilir,ama bu aracı da herkes almasın kardeşim banane satsın yeter bana muhabbetiyle gideceklerse ülkemizdeki alıcı kitlesi de sınırlı olacaktır olaya bu boyutuyla bakmak lazım.ellerinde 170hp lik 1.4 motor var.bu kullanılmalı bence.

• İkinizde haklısınız arkadaşlar malesef ki azınlıklar çoğunlukları yada azınlıklar şu patronları düzeltemiyor şu dangalak dünyada. Bilenler yine de gerçekleri konuşmalı toplum, düzen dandikse ona göre sallamamalı kılıcını lafta kalsa bile. Ola ki birilerinin kafasına daha fazla girer... Bu yeni dünyalılar otomobil denilen şeyden gerçekten anlamayan varlıklar zaten.

Shadow 170hp lik 1.4 motor iyi diyorsun kullanılmalı da küfrederler sonra o şasiye öyle araca böyle motor gider mi :) bmw merso da nasıl küfrediyorlar aynen öyle küfrederler koşa koşa alırlar yine de küfrederler. Dünyada bunların yine ekseriyeti zaten otomobilden, kültüründen çakan adamlar değil bunlarla nereye kadar gidebilirsin ki hangi dereyi geçeceksin. Kısa vade de yürümüyor bu der satar belki de :)
    Bizimkilere hepi topu 1500-2000 adet daha fazla satıcam diye o zulüm yapılmaz bence. Bu yeni ürün araca o biçim fiyatı veripte vergisini karşılayamayacak adam da binmesin bi zahmet :) Fakir kafalıya bütçesi küçüğe jülyet var zaten. Bunun ucuzunun resimlerde ki gibi olmayacağı zaten belli de yine de bu çapta ki araca 2.0 motor bile bana göre az. Sonra gaza basmayı bilmeyince çok yakıyor bu yav diye inliyorlar.
    Adam 180 bin tl havadan bi araca sayıyor ama ah şunun 1.6 sı da olsaydı diyor :) yıllık 1,5 tl veremeyecek böyle adama ben tavım arkadaş. bunların bom boş 100 küsürlük bindiği bmw ye eski fullüyle 2,5-3 lt e binilir bunlar hesap kitap yaptıklarını sanıyorlar 30-38 bin farkı kaç sene de kapatacaklarını sanıyorlar. Sonradan görmüşü de aynı 0 cücük 3.0 lik porşlara verdikleri paranın çok azıyla 7 lt ye biniliyor.
    Çevremizde ki sanayicilerin çoğu akıllı da şükür kafa yapmıyorlar alır 2. ele binerler eh yorularak para kolay kazanılmıyor. Millet bunların 0 almadıklarına kendi kafasınca dalga geçiyor güya.
    Bu ağır seda alfa yada farkını veremeyecek adam binmesin bi zahmet derim yüzüne rahatlıkla :)

• Ülkemizdeki insanların yeniliğe farklı tasarımlara açık olmadığı malum tek bir alfa kullanmamış tiplerin hatta kapısını dahi inanın tutmamışlardır acımasız ve cahilce eleştirilerine hep katlandık wv markasının bentley muamelesi gördüğü bir ülkeden bahsediyoruz alfanın imajını tr de düzeltmek gerçekten zor genel olarak beğenilir ancak almazlar otomobile bakış açısı metrobüs misali taşısın az yaksın parçası ucuz olsun ama birbirinin aynı sıkıcı arabalar olsun sorun yok benim 4 alfam oldu şimdiye kadar başka arabalarda o tadı bulamadım tabi bu kişisel görüşüm giuliayı 159 dan sonra çok bekledim birtürlü çıkmadı şimdi beklediğimize değmesini ümidediyorum

• İşte 4 alfası olan adamla şimdilerde şuyuna buyuna geçici sevda yapmış adamı ayırmak lazım... Eskilerde uvvv varyatör diye geri durmuş, korkmuş adam şimdilerde amaan 1.4 demiş çokmu :p
  • 2016 yıl sonunda satışa sunulacak diye birkaç haber vardı.Geç olsun 1.4 gelsin gerisi sorun değil.

• Umarım 2.0 altında motor gelmez yakışmaz bu arabaya megane jetta motoru.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar 4 alfa önce 156 sonra159 giulietta ve tekrar giulietta motor konusunda ben bahsedilen 2.0 330 hp olan motoru bekliyorum

• Alfa mazisinde alfayı alfa yapan motorları ve sürüş hissiydi sonyıllarda kullanılan fiat motorları bu markaya olmadı tasarımda fena değillerdi ama şanzıman ve motor teknolojisi almanların çok gerisinde kaldı 1.4 lük multi air motor ve 1.8 lik 240 hp lik motor başarılı olsada onlarda zayıf sayılacak şanzımanlar nedeniyle istenilen etkiyi yapmadı artık lamba yandı ve gerçekler görüldü bu söz sergio marcheonenin bir röpörtajında okudum ve budefa ciddiler ferrari mühendisleri tüm benzinli motorlarda çalıştılar artık iyi işler geliyor bu kesin ancak araç satmak alfa için pekkolay olmayacak anlaşılan benimgibi hayranlarından fazlasına ulaşmaları gerekecek

• Bu araba ne Zaman satışa çıkıyor QV veya 2 lt motorlusu. Yani baya oldu bu araba lanse edileli ama hala satışa sunulmadı.

• Hakkaten normalini ne zaman gösterecekler? Hala her şovrumda QV gösteriyorlar.
  • Bence başarısız bir otomobil olarak otomotv tarihinin tozlu raflarında yerini bulucak. Alfa demek bozukmak demek,yarış ruhu demek,iğrenç ergonomik hatalar demek,dışı gösterişli ama içi kaliteden uzak arabalar demek,efsane motorlar üretip başarısız olmak demek. Alfa romeonun dna sında var bu

• Koyun gibi birbirinin peşinden giden bir milletin yeni birşeyi farklı bir tasarımı bir stili benimsemesi tabi zor ben wv markasının bentley muamelesi gördüğü bir ülkeden bahsediyorum çünkü asıl etken insanların ekonomik durumu ikinci el yakıt ve parça kesin öncelik olunca biraz farklı tasarımlar sürünün tercihi olmaz bmw forumlarını wv forumlarındaki şikayetler kimsenin gözüne batmaz sonra bir akıllı çıkar şu alfanın şurası bozuk der tek bir alfası olmamış arabanın içine oturmamış tiplerin yorumları aynı geyik sürer gider arkadaşımın 5.25 bmw sinin motoru 25 bin km iptal oldu turbonun arızasından dolayı bir başka. Bmw nin airbeglerinin sebepsiz yere haliç köprüsü üstünde patladığını gördüm kaza olmadan ama bunlar sorun kabul edilmez 20 sene önce bir varyatör sorunu olmuş forumların 20 senedir ana geyik sohbeti hala sürüyor yazanların çoğu varyatörün ne olduğunu benim gibi bilmiyordur eminim önce alfa kullanıp sahip olup sonra yorum yapılmalı

• Koyun gibi birbirinin peşinden giden bir milletin yeni birşeyi farklı bir tasarımı bir stili benimsemesi tabi zor ben wv markasının bentley muamelesi gördüğü bir ülkeden bahsediyorum çünkü asıl etken insanların ekonomik durumu ikinci el yakıt ve parça kesin öncelik olunca biraz farklı tasarımlar sürünün tercihi olmaz bmw forumlarını wv forumlarındaki şikayetler kimsenin gözüne batmaz sonra bir akıllı çıkar şu alfanın şurası bozuk der tek bir alfası olmamış arabanın içine oturmamış tiplerin yorumları aynı geyik sürer gider arkadaşımın 5.25 bmw sinin motoru 25 bin km iptal oldu turbonun arızasından dolayı bir başka. Bmw nin airbeglerinin sebepsiz yere haliç köprüsü üstünde patladığını gördüm kaza olmadan ama bunlar sorun kabul edilmez 20 sene önce bir varyatör sorunu olmuş forumların 20 senedir ana geyik sohbeti hala sürüyor yazanların çoğu varyatörün ne olduğunu benim gibi bilmiyordur eminim önce alfa kullanıp sahip olup sonra yorum yapılmalı

• playumb kullanıcısına yanıt
    2017'yi bulur gibi.

• fca'dan açıklama geldi, giuliettanın da giulia platformuyla üretileceğine dair, yeni hb giulietta giulia platformunun kısaltılmış şasisi üzerinde yükselecek, arkadan itişli olması ise mümkün teorik olarak olabilirmiş,
  • Aracın normal versiyonu görülmedi.11 ocakta üretime başlayıp Mart gibi ilk teslimatlar olacak şekilde planlamışlar ama ne kadar tutar muamma.İlk etapta 2.0 280 hp üretilecekmiş.Benim için 1.4 tbi hala merak konusu.

• auto moto dergisinde yer alan bir giulietta renderi
     Alfa Romeo GIULIA (Ana Konu)
  • bir de kokpit ve konsol benzerse harika olur

• aynen, mevcut giulietta dış tasarımıyla giulia hatları kadar hırçın sert olmasa da hala sınıfının en sportif ve görsel şölen sunan modeli. fakat içeriye geçildiğinde alman üçlü ve kuzeyli volvoyu geçtim kimi kompakt modellerin bile gerisinde. yeni jenerasyon giuliettanın içerisi de umarım giualia standartlarına yakın olur. bir de fca da yapılan açıklama gerçekleşirde arkadan itişli gelirse bmw1 in önden çekişe geçmesinden sonra piyasada kendine güçlü bir yer edinebilir
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.