Şimdi Ara

Alfa Romeo GIULIA (Ana Konu) (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.098
Cevap
25
Favori
109.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _SkiP_

m4 u bile tokatlayabiliyorsa bir saheserle karsi karsiyayiz demektir.159un mirasina sadik kalip bmw yi yine tokatlayacaklar desene
    anlasilan dusuk movtorlu uretim planlari da yok bu uzucu.1.6 dizel otomatik cok is yapardi

Arabanın tipini geçtim sürüş dinamikleri efsane olmasına aday olarak yeterde artar bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buna yeni konu açılır hocam bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

Evet Dostlar...

Giulia nın nürburgring derecesini paylaşıyorum...

7:43

M4 ün pist süresi 7:52

(HaberElectro dan aldığım en son habere göre de araç henüz tam hazır olmadığı için bu süre elde edilmiş.Tam anlamıyla bitince sürenin kısalması muhtemelmiş...)

Samimiyetinize güvenerek "oha" diyorum...

Haberi ilk okuduğumda bende aynı tepkiyi verdim

Sergio amcamız m3 hedeflerken m4 de nasibini almışsa vay geldi m3 ün başına.
    Buarada Bmw m4 430 hp değilmiydi? Giulia 510 hp gerçi herşeyi hp bağlamak doğru olmaz yol tutuş, sürüş dinamikleri tabii ki önemli rol oynar ki Alfa Romeo bu konuda farkını koymuş. Lakin aradaki 80 hp fark ile B sınıfı araç yürüyor.

• ..NeyzeN.. kullanıcısına yanıt
    7.43 ne ya millet araba yapmayi biraksin

• tunc52 kullanıcısına yanıt
    80 hp nin pistte cok etkisi olmaz. 430 hp M4, 560 hp M5 ten daha hizli o pistte

• quote:

Orijinalden alıntı: HaJJi

Alfa Romeo GIULIA (Ana Konu)

Bu resime göre yeni giulietta eski 147'nin abisi olmuş gibi gözüküyor, marjinal ön tasarım gitmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

80 hp nin pistte cok etkisi olmaz. 430 hp M4, 560 hp M5 ten daha hizli o pistte

Hocam zaten aradaki 1 sn farkı hp ye başlamadım. Yol tutuşu,sürüş dinamikleri, vites Oranları, aracın ağırlığı Bs vs. Bahsettiğim mesele iki motorun arasındaki beygir farkı bizim kullandığımız araçların toplam gücüne eşit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc52 -- 28 Ağustos 2015; 19:07:15 >
  • Araç ne zaman geliyormuş?

• Cok paradir bu simdi ya cok guzel begendim de

• quote:

Orijinalden alıntı: _SkiP_

Buna yeni konu açılır hocam bekliyoruz

Ön tamponun altındaki kısım reklam videolarında da hareketli görünüyordu. Bu videoda da 1:20sn'de de belirgin olarak viraja girerken kapanıyor. Bu bölümün işlevi nedir acaba? Hava girişi için falan mı tasarlanmış, yoksa virajda sürtmemesi için mi kapanıyor merak ettim. Stabilite sağlayabilir desem ne kadar etkisi olabilir onu da bilemiyorum. Esprisini bilen varsa merakımı giderirse memnun olurum :)
  • MCMIII M kullanıcısına yanıt
    Araç dönerken bir tarafı açıp havayı salıyor baskı olmuyor ama aracın döndüğü yöndeki kapandığı zaman oraya baskı oluşuyor içe çekiyor dönüşü kolaylaştırıyor yol tutuşunu arttırıyor kısacası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Standart Giulia iç mekan...Start tuşu QV ile aynı yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 1 Eylül 2015; 18:00:15 >
  • Videoya göre kabaca bakınca sürüş stabilitesi bmwye göre çok iyi değil fazlaca burundan kayıyor şayet pilot sürüş çizgisi için kasti kaydırmıyorsa ki bazı kısa anlarda kasti olmadığı çıkarımı yapıyorum. BMW yi hedefliyorsa bundan daha iyi olmalı yoksa düşük perf. çizgi tutmasında bmw kıyasında satın alınmayan basından eleştiri alabilir :) Bu tip bir sedan için bunlar normal ökçekler gerçi. Bu noktada M4 ileri kalır M3'ü geçmesi bile yeterli.
    Banttan çıkan ürün test ürünüyle zaten aynı yürümez :) milletin o dereceleri yapması sürüş dışında hayal. Amortisör ve lastik setupı mevcut olabilir.

@MCMIII soruna cevap verelim. Bu front aero splitter normal de kapalı konumda yani stop, breaking, low accer. durumlarında düzlük perf. durumunda açılıyor. Faydası yere yakın daha dar bir hava akımı elde etmek bu şekilde ön aksta downforce artışı sağlanıyor bu da aslında taban akışını kontrol, hızlandırma ile mümkün oluyor eskiden buna yer etkisi/ground effect derdik. Virajlarda bunun kapanmasının nedeni negatif etki oluşturabilecek olmasında... Dar hızlandırılmış düzlemsel burun aero etkisi dönüş çapını negatif etkiler ve kayma oranını arttırır. Bu sistem çoğunluğunda olduğu gibi fren, gaz, hız etkisinde epu tarafından komutlandırılıyordur. Bu seviye bir araçta bunun uygulanıyor oluşu bana acayip geliyor. Anlaşılan Ferrari motorun dışında da katkı sağlamış. :)

Ayrıca bu uygulama Alfa 90 da da mevcuttur isteyen youtube dan bakabilir.

Böyle de birşey var;

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

@guyverland

Pistlerde BMW'den iyi sürüş kabiliyeti olan bir rakibi yok ki, normal markalar içinde. Özellikle işin içine M serisi girdi mi, durum daha da farklı oluyor. Alfa-Ford-Opel en iyi yol tutuşa sahip 3 markadır ama bunların hiç biri BMW'ye kafa tutamıyor hala.

valla bi on satırdan fazla şey yazmıştım ama nasıl olduysa oldu browserın yada forumun azizliğine uğradık gönderirken uçtu taslaklara da düşmedi tepem attı yazamayacağım tekrar o kadar şeyi vakit bulursam sonra artık
  • Arkadaslar olanlar oluyor en ust modeli 12 saniye daha hizli donmus m4 den nurnburgringi 7 dakika 39 saniye vede 79000€

• Ülkeye ne zaman gelir acaba 200 binden aşağı girmez biz yine anca rüyamızda görürüz.
  • makinayı frankfurt fuarında muncıklıyorlar:)
    yalnız hala qv dışında bilgi yok.

https://www.youtube.com/watch?v=Dv60K8UsMO0
  • quote:

Orijinalden alıntı: the viper

quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

Arkadaslar olanlar oluyor en ust modeli 12 saniye daha hizli donmus m4 den nurnburgringi 7 dakika 39 saniye vede 79000€

Koç geçirir rahat ol. O fiyat öyle kalmaz burada.

Yapma yawww hacim bu analizi yapmak icin okul falan bitirdinmi

• Yıllarca 156 ya bindim, sattığımda Alfa kırmızısı arabam 60bin km orijinal rötüşsuz ve boyasızdı.
    159 dogru durust ithal edilmediği için temizini bulamayıp es geçmek zorunda kaldım.
    Gulietta bakmıştım bir ara içi fiat bravo ile aynı olunca ondan da soğudum.
    Çıktı çıkacak derken ağır Alfa fanatiğiyim ama bu araba beklentimi karşılamadı.

Bana göre önden yandan bmw 3 kasa, arkadan audi a5.

Eskiden tamamen kendine has tasarımı olan arabaydı, artık kopyala yapıştır marka olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rj2k -- 3 Ekim 2015; 21:21:39 >

• Gerçekten müthiş bir araba yapmışlar tebrik etmek lazım
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.