Şimdi Ara

Alfa Romeo almak hatamı,ilanlı. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
8.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sevgili arkadaşım.4 aya yakındır ikinci el bir araç alayım diye bakınıyordum.Bende 92 Doğan L var.Alfa dediğinde 10 kişiden 9 u aman alma diyordu.Neden değimde ise sadece "parçası pahalı" yanıtını alıyordum. Alt takım zayıf,varyatör çabuk gider diyenler de..Ya megan 2 ya da alfa düşünüyordum.2004 model bir alfa 156 aldım.Debriyaj baskı balata-triger seti,gaz ayarı vs.vs toplam 1400 TL.ye mal oldu.Araştırın, bu kalitede başka hangi aracın maliyeti daha düşük olabilir? Alfa Türkiye'de az olduğu için, bu tür dedikodular yapılıyor.Hem ben Alfayı Citroen tamircisine yaptırdım. Düşündüm ki Megan da alsam,toyoto da,honda da, dönüp yine alfaya bakacam.Ve aldım.Çok keyifli bir araç. Çok değil bir kaç sene sonra göreceksiniz yollarda daha çok alfa olacak.Her arabanın bir zayıf tarafı vardır. Alt takım dersen, 76 Reno alacaksın. @tigertank
  • otomobil konusunda cahil birilerini görmek istiyorsanız alfa konularına bakın.
  • biz Alfa 156 sahibiyiz. araç anneme alındı sıfır olarak 2000 yılında. bugün 13 yaşında ve 145 bin km'de.annem bu aracı çok sevdi tasarımı çok farklı sanki coupe gibi, üretildiği sneye gore teknolojisi gayet modern. 1.6 motor 120bg manuel 5 ileri şanzıman. silindir başına 2 buji. sürüşü çok keyifli... evet alfalarda varyatör sorunu var genelde onarımı mümkün. bu aracın en büyük handikapı şehiriçi yakıt tüketimidir. 11 litre minimum 13 litre ortalama. ben lpg'ye karşı olduğum için taktırmadık. yani sonuç olarak bu araç şehiriçi kullanımı için müsriftir.

eksilere gelirsek,

1-varyatör senede bir sorun çıkartır.

2-rölanti düzensizliği sık görülür.

3-abs modülü sık arızalanır

günümüzün akaryakıt fiyatları göz önüne alındığında kolaylıkla görülebilir ki atmosferik ve benzinli bir motoru olan araç kullanmak her açıdan handikaptır. işte bu durumda turbo motorlu benzinli ya da dizel araçlar imdada yetişir.alt devirlerden itibaren elde edilen tork nedeni ile tüketim aşırı olmaz.çünkü 2000 li devirlerden itibaren yüksek tork aracı zorlanmadan yürütür. atmosferik benzinli ya da dizel araçlarda ise 3-4 bin devirlerin altına inmemek gerekir. şimdi soru sahibi arkadaşa diyeceğim odur ki bu aracı şehiriçinde kullanacaksan alma. ama diğer her türlü durumda seni üzmez. haç ve diğer konular ile ilgili söylenenler ise gülünç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigertank

linkteki alfa için düşünceleriniz arkadaşlar.bu kadar parayı verirsek pişman olurmuyuz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ogretmenden-piril-piril-156-79419130/detay

İlan yayında bile değil. Düzelterek ilanı koyarsanız cevap verebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Orijinalden alıntı: tigertank

linkteki alfa için düşünceleriniz arkadaşlar.bu kadar parayı verirsek pişman olurmuyuz?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-ogretmenden-piril-piril-156-79419130/detay

İlan yayında bile değil. Düzelterek ilanı koyarsanız cevap verebiliriz.

Arkadaş bu konuyu 10 nisan 2012 de açmış. Ne araba kalmış ne konuyu açan. Artık cevap verecek bir şey kalmamış arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tefennili -- 18 Şubat 2014; 17:16:03 >
  • O değilde en çok güldüren Hac işareti var denmesi oldu.
    Hac var diye binmeyenlere böyle devam etmelerini söylüyorum
    Arabada hac olunca müslüman olamıyor mu sahibi?
  • Konuyu gordum simdi yaram depresdi:) gecen bende bi 147 cekiyodum son anda kilpayi dondu valla 147 ye hasta oldum bi kete adamla anlasdim kaporayi verdim ertesi gun araci alcam ki son anda anladim arabayi eski kasadan yeni kasaya cevirmis vazgecdim bende aldim kaporami gittim megane aldim ama yine aklimin bi kosesinde var bi 147:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • türk insanını seviyorum, allah razı olsun iyiki alfa almıyorlar yoksa bu araca bu akdar ucuza nasıl binilirdi.
  • Araba alirken baktiklarimiz:

- Az yakmali
    - Yedek parca bol ve ucuz olmali
    - 2. Elde cabucak satilmali.

Bu sebeplerden yollarimiz araba diye tenekelerle dolu.

Konudaki mesajlari gorunce nedense aklima geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 19 Şubat 2014; 0:36:09 >
  • 147 sahibiyim, sorusu olana yardım ederim.
  • HAC VAR DİYE BİNMEYENLER AMBLEMLERİ ÇIKARTIP BİNSİN DAHA KEYİF VERİCİ OLUR AMBLEMSİZ ARABA
  • *Designer* kullanıcısına yanıt
    Ben alim veya bilirkişi değilim. Ancak orada haç işareti var diye siz hristiyan olmuyorsunuz. Hatta bu mantıkla hiçbir aracı almamamız lazım. Çünkü hepsini hristiyanlar üretiyor. Bir tane müslümanların ürettikleri araç yok. E adamlar kendi ürettikleri araca tabiki istedikleri amblemleri koyarlar. Böyle hurafelerden önce temel şeyleri kafaya takın ve düzeltin de bu kalsın en sona. Sen yalan söylüyor musun, gıybet yapıyor musun, içki sigara içiyor musun, kumar oynuyor musun, küfür ediyor musun, ibadetlerini eksiksiz yapıyor musun yoksa yapmıyor musun? Önce bunları kafaya tak, düzelt. En son buna gelir sıra merak etme. Adam her türlü pisliği yapıyor; küfürbazın önde gideni, yalan söylüyor, sigara içiyor, milletin hakkına giriyor, içki içiyor vs sonra buna gelince "yav arabanın her tarafında haç var günah bu ben buna binmem" diyor. Kafaya bak... Senin için söylemiyorum bu arada, örnek verdim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MFN -- 27 Temmuz 2016; 14:49:15 >
    Müslüman olarak aldığınız her araba cenabet olacaktır, bütün arabaları 'müslüman olmayan' kişiler yapmaktadır. Mesela citroen aldığınızı düşünün, koltuklarından tavanına kadar fransızların eli her yere dokunur. Maazallah eşiniz falan varsa o koltuklara oturması dinimizce caiz olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Designer*

Saçmalamaya gerek yok .

quote:

Müslüman olarak haç işaretinin olması sorun çıkartır mı bu beni çok düşündürüyor.

doğrudur, iyi forumlar.
    hocam guilietta gerçekten harika bir araç.logoyu sıkıtnı ediyorsanız alın bi alpina logosu takın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.