Şimdi Ara

Alfa Romeo 156 almak 98-2003(ilk arabam olacak)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda Alfa156 grubunu görünce şöyle bir oh dedim. Bir çok konuda bana kılavuz olan bu platformdan bu kez daha büyük çaplı bir yardıma ihtiyacım var.

İlk arabama 34 yaşında sahip olacağım. Çocukluğumdan beri tek hayali Alfa Romeo sahibi olmak. Bütçem kısıtlı(18000-20000TL) olduğu için 2.el ve 98-2003 model arası alacağım.
    Sizlerden ricam dikkat etmem gereken özellikler yada uzak durmam gereken araçlar hangileri beni yönlendirebilir misiniz? Hatta aranızda satmayı düşünen varsa görüşebiliriz.

Şimdiden iyi bayramlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Arthur Mccaine

Herkese merhaba,

Forumda Alfa156 grubunu görünce şöyle bir oh dedim. Bir çok konuda bana kılavuz olan bu platformdan bu kez daha büyük çaplı bir yardıma ihtiyacım var.

İlk arabama 34 yaşında sahip olacağım. Çocukluğumdan beri tek hayali Alfa Romeo sahibi olmak. Bütçem kısıtlı(18000-20000TL) olduğu için 2.el ve 98-2003 model arası alacağım.
    Sizlerden ricam dikkat etmem gereken özellikler yada uzak durmam gereken araçlar hangileri beni yönlendirebilir misiniz? Hatta aranızda satmayı düşünen varsa görüşebiliriz.

Şimdiden iyi bayramlar...

ben kendim 145 kullanıyorum şuanda ve bundan bir önceki arabam 147
    benim sana tavsiyem 147 alırsan daha iyi sebebi ise kasası 156 ya nazaran daha hafif daha atik ve daha az yakıyor.
    1.6 t.s. 147 şiddetle tavsiye ederim.
    156 1.6 hantal kalıyor. 2.0 alırsanda fazla yakıyor.
    eyer alırsanda her araçta dikkat etmen gerekenleri kontrol edersin. egzost duman rengi, motor kapağını açıp havasına bakarsın v.s gibi şeyler
    kronik sorunu varmı dersen evet bunların büyük hastalığı olan varyatör arızası. Bu varyatörüde aracı çalıştırırken ilk çalışma sesini dinle eyer dizel motor gibi ses çıkarırsa varyatörün tamir zamanı yada değişim zamanı gelmiş demektir. Tamir ile kurtarılacak gibiyse tamir takımı 50-60 tl. Eyer dişleri gitmişse değişmesi gerekirse orj. varyatör 800 tl civarında.
    HONDA v.tec - BMW venos - ALFA ROMEO varyatör
    bu üç teknoloji birbirine benzer teknolojidir.
    subaplar arasında zamanlama ayarlıyor ve yüksek devirlerde hızlanmasını sağlıyor.

bana yakıt işlemez ben her şekilde karşılarım dersen 156 2.0 t.s alırsan bir çok araçlara plaka okutabilirsin ;)
  • Cevapladığınız için teşekkürler. Hala bir karar verebilmiş değilim. Piyasada o kadar çok bakımsız 156 var ki bütçemin biraz daha üzerine çıkmaya çalıştım. Yine de istediğim temizlikte bir araç şimdilik bulamadım. Biraz daha beklemekten başka bir çözüm yok gibi görünüyor. Aldıktan sonra nefret etmemek için dikkatli davranmak gerekiyor. MK2 kasalara yönelmiş bulunuyorum. Gelişmeleri yine buradan paylaşacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.