Şimdi Ara

Alfa Romeo 147 vs Seat Leon

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ikiside ikinci el 2006-2007 model 30-33 aralığında
    alfa romeo 1.6 120bg, seat leon 1.6 102 bg
    öncelik
    1.tasarım
    2.güvenlik
    3.donanım
    4.yakıt ekonomisi ( senede 9-10 bin km civarı kullanılacaktır)
    5.performans

sizce hangisi daha ağır basar ??

• Alfa aldığınız takdirde sizin aracınızda oynayabileceğiniz pek fazla bir şey kalmıyor. Aldığınız şekliyle yola çıktığınız zaman bile gören bir daha dönüp bakacaktır.

Ben bir Seat kullanıcısıyım lakin tercihim bu durumda Alfa Romeo 147’den yana olurdu. Tasarımı gerçekten (bence) şık. Performans olarak sizi asla üzmeyecektir zaten. Söz ettiğiniz kilometre diliminde de yakıtın pek önem arz ettiğini düşünmüyorum. Belki de içimde ukde kaldığı içindir ama Alfa Romeo diyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ba2khan

evet arkadaşlar
    ikiside ikinci el 2006-2007 model 30-33 aralığında
    alfa romeo 1.6 120bg, seat leon 1.6 102 bg
    öncelik
    1.tasarım
    2.güvenlik
    3.donanım
    4.yakıt ekonomisi ( senede 9-10 bin km civarı kullanılacaktır)
    5.performans

sizce hangisi daha ağır basar ??

147 yi gecen sene arkadasim aldi..
    felaket tukettii icin lpg taktirmaya gitti takamadilar. 41,5 aldigi arabaya 29 veriolar.
    onun disinda slkdan 3.20 ye kadar birsuru spor arabaya bindm hicbirnde bu arabadki hissi yasamamistm
    belki bi parca slk ama alfa hakkaten baska bir dunya..

ztn arka kapaklari ayni.. birde ikisinede bindim (leon ve 147) leon 147 ye gore baya bir genis..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emtue -- 6 Temmuz 2008; 23:50:34 >
  • Tasarım konusunda Alfa Romeo'lar zaten hep bir idoldür.Zira şu anda Leon'u çizen kişi olan Walter Da Silva;daha önceden Alfa Romeo'da çalışmaktaydı.Şimdiki Seat'ların panjur ve arka stopları ve arka kapı kollarının niye Alfa Romeo'lara benzetilmeye çalışılmasının cevabı diyebiliriz bunun için.

Tasarım olarak 147 daha çekici;daha seksi diyebilirim.

Güvenlik olarak 2 araç ta hemen hemen aynı güvenlik önlemlerine sahiptir.

Donanım olarak 147 Leon'dan biraz daha iyidir diyebilirim.

Yakıt ekonomisi için ise birşey diyemeyeceğim;ama 147'de Twin Spark adı verilen 1.6 120 hp'lik motor var;16 subaplı;8 bujili.Keza 16V olduğu için 1.6 102 hp'lik leon'dan çok küçük değerde ekonomik diyebiliriz (?)

Performans olarak ise 147 1.6 16V 120 Hp Twin Spark;Vw'nin 1.6 102 Hp 8v motorundan daha iyidir diyebilirim.

Sonuç olarak Alfa Romeo 147 (Bence) Leon'dan her türlü daha iyi bu koşullarda.

Ben Alfa Romeo 147 diyorum.

Hiçbirşeyi yoksa arka stopları ve arka kapıdaki kelebek camının ordaki açma kolu kendine özgü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 6 Temmuz 2008; 23:55:19 >

• saolun arkadaşlar cevaplarınız için ,peki sorunsuzlukta hangisi daha önde bakım ,yedek parça vs ,ayrıca alfa romeolara fiat servisleri bakıyomu böyle birşey duydum bilgisi olan varsa sevinirim
  • 2 aracın da öyle aman aman bir kronik sorunu yoktur.

Alfa Romeo'nun Türkiye distribitörü Tofaş olduğu için bazı Birmot bayileri hem satış servis;Fiat servisleri ise aracın servisliğini yapıyor.
  • tanıdığım birinde 147 var araçtan çok memnun ama yakıt konusunda " ocağımıza incir ağacı dikti " diyo :)

147 ye bi kaç kez bindim tek kelimeyle muhteşem , tabi ncap ten 3 yıldız alması ve 100 km de 12lt yakması hariç.
  • Hocam Seat varya Alfa'yı siler süpürür...Herşeyiyle SEAT. AUTO EMOCION
  • leon alırsan herkez dönüp arabana bakar.

147 alırsan sen bile dönüp bakarsın park ettikten sonra

performans, konfor, kalite, görünüş her bakımdan 147 leondan iyidir. büyük bi şehirde yaşıyosan serviste sorun olmaz. yedek parçasıda makuldür. yakıt şehiriçi-şehirdışı ortalama 8 lt. basınca çok yakar basmazsan normal 1.6 gibi. 20ykr yakmasını bekleme, benim 1.6 arabam 20ykr yakıyo diyenede inanma.

seçim senin ama şunu unutma ki alfa sahibi olmak ayrıcalıktır.
  • Yapma be hocam yedek parçasının neresi makul.Alfa'nın yedek parçası çok pahalı ve taa İtalya'dan getirtiyolar yani çok beklersin bi yedek parçası için
    quote:

Orjinalden alıntı: alper83

leon alırsan herkez dönüp arabana bakar.

performans, konfor, kalite, görünüş her bakımdan 147 leondan iyidir. büyük bi şehirde yaşıyosan serviste sorun olmaz. yedek parçasıda makuldür. yakıt şehiriçi-şehirdışı ortalama 8 lt. basınca çok yakar basmazsan normal 1.6 gibi. 20ykr yakmasını bekleme, benim 1.6 arabam 20ykr yakıyo diyenede inanma.

• quote:

Orjinalden alıntı: cartman_c06

Hocam Seat varya Alfa'yı siler süpürür...Herşeyiyle SEAT. AUTO EMOCION

Neye göre siler süpürür?
    Açıkla da biz de öğrenelim.
    Tasarım diyeceksen;Seat'ın tasarımları Alfa Romeo'nun kopyası diyebiliriz.Kapı kolalrı;panjur dizaynı;arka stopların tasarımı?

Motoru desen üzerinde yıllardır kullanılan 8 subaplı enjeksiyonlu motor var.1.6 Twin Spark karşısında hiç şansı yok.

Fanatikçe yorumlar yapmaya gerek yok.

Üstelik Alfa Romeo'ların çoğu parçası şu anda Birmot'un ve Opar'ın stoklarında hali hazırda mevcut.

• servisleri fiat sevisi, ilk yıl bakımı 350ytl civarı tutuyo. biraz indirimle 300e çıkılıyor servisten.

bunun dışında da servise gitmez :)

şaka bi yana birmot alfa romeoyu epey canlandırdı türkiyede. parça fiyatları tofaş kadar ucuz değil belki, ama opelden veya wvden de çok pahalı değil.

elimde fatura var istersen sübaplar ve trigel kayışları için fiyatları veriyim.

trigel kayışı kopan bi alfanın bütün sübaplar, motor yağı, bujiler ve suyu ve kayışı, bilyası beraber + işçilik 2500 lira civarı.

çokta pahalı sayılmaz.

arabanın bakımalrı zamanında yapılmış olsaydı böyle bi sorunla da karşılaşmıyacaktı abimiz.

quote:

Yapma be hocam yedek parçasının neresi makul.Alfa'nın yedek parçası çok pahalı ve taa İtalya'dan getirtiyolar yani çok beklersin bi yedek parçası için
    quote:

Orjinalden alıntı: alper83

leon alırsan herkez dönüp arabana bakar.

• türkiye'deki en ucuz servis hizmetlerini birmot fiat servisleri veriyor işçilik de ucuz.parçalar çok pahalı değil öyle italya'dan gelme durumu yok.
  • Alacaksan Alfa Romeo 147 al
  • 27-28lere alfa 147 alınabilir
  • Hocam 2.0 motorda 200bg lik motor var boru deil heralde
    quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

quote:

Neye göre siler süpürür?
    Tasarım diyeceksen;Seat'ın tasarımları Alfa Romeo'nun kopyası diyebiliriz.Kapı kolalrı;panjur dizaynı;arka stopların tasarımı?

Motoru desen üzerinde yıllardır kullanılan 8 subaplı enjeksiyonlu motor var.1.6 Twin Spark karşısında hiç şansı yok.

Üstelik Alfa Romeo'ların çoğu parçası şu anda Birmot'un ve Opar'ın stoklarında hali hazırda mevcut.

• quote:

Hocam 2.0 motorda 200bg lik motor var boru deil heralde
    quote:

quote:

Neye göre siler süpürür?
    Tasarım diyeceksen;Seat'ın tasarımları Alfa Romeo'nun kopyası diyebiliriz.Kapı kolları;panjur dizaynı;arka stopların tasarımı?

Bana 2.0 motorlu leon gösterirsen ben de sana 3.2 motorlu 24 subaplı Gta gösteririm.

Farkındaysan ben 1.6 motorlu versiyon için demiştim.Bana direk 2.0 Tfsi'ı getirme önüme.
    Seat'ın o uyuz 1.6 motorunun Twin Spark karşısında çok şansı olduğunu söyleyemem.

"The Alfa 147 GTA power unit is the same 3.2 V6 24 valve engine fitted to the Alfa 156 and Alfa Sportwagon GTA. It is a spirited, well-rounded engine as befits a six-cylinder unit and is derived from the now classic three-litre V6 24 valve unit fitted to top of the range Alfa 166 and GTV models."

Al bu da kaynağın devamı:
    http://www.supercars.net/cars/2104.html

• Pardon abicim ya 1.6 102bg demiş çok çok pardon özür dilerim
    quote:

quote:

Hocam 2.0 motorda 200bg lik motor var boru deil heralde
    quote:

quote:

Neye göre siler süpürür?
    Tasarım diyeceksen;Seat'ın tasarımları Alfa Romeo'nun kopyası diyebiliriz.Kapı kolları;panjur dizaynı;arka stopların tasarımı?

Bana 2.0 motorlu leon gösterirsen ben de sana 3.2 motorlu 24 subaplı Gta gösteririm.

Farkındaysan ben 1.6 motorlu versiyon için demiştim.Bana direk 2.0 Tfsi'ı getirme önüme.
    Seat'ın o uyuz 1.6 motorunun Twin Spark karşısında çok şansı olduğunu söyleyemem.

"The Alfa 147 GTA power unit is the same 3.2 V6 24 valve engine fitted to the Alfa 156 and Alfa Sportwagon GTA. It is a spirited, well-rounded engine as befits a six-cylinder unit and is derived from the now classic three-litre V6 24 valve unit fitted to top of the range Alfa 166 and GTV models."

Al bu da kaynağın devamı:
    http://www.supercars.net/cars/2104.html

• ben alfamı özel servise götürüyorum bostancıda carium hem araçtan çok iyi anlıyorlar hemde gerçekten bakımları çok ucuz. (wv ye göre mesela)

kesinlike 147 diyorum özellikle kırmızı yada siyah. performans yol tutuş keyif vs vs. sadece birazcık daha fazla yakar leondan. gerçi basarsan 2 side aynı yakıyor amam en azından 147 gidiyor
  • 147 almak daha mantıklı gibi.
    Hem tasarım hem de farklı olmak adına.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.