Şimdi Ara

Alfa romeo 146 1.6 boxer motor alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bir tane 1998 146 buldum 1.6 boxer motor klima kalorifer motoru arizaliymis sadece gogus sokulup tamir edilmesi lazimmis. Hosuma gitti 240.000 km de arac bayagi temiz. Ankara da parca usta sorunu yokmus. Araca yarin bakacagim fiyatta uygun ne dersiniz alinir mi ?

Hic bilmedigim binmedigim araba macera yasatir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 19 Mayıs 2022; 23:8:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyatı biz mi tahmin ediyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alınmaz. alfanın boxer motoru kadar tırt makine hayatımda görmedim. arıza çıkarmadan yürümez o.

• sanayi esnafı bunu beğendi.

• command_4 kullanıcısına yanıt

Commandim diyorsun ki esnaf kanka istemiyorsan uzak dur anladim. O zaman balikesirde bi tane peugeot 306 bulmustum kisitli azicik gariban butcesiyle onu almaya gidecegim napalim

• diatta1903 D kullanıcısına yanıt

Ne gibi arizalar cikariyor ki ? Basarili performansli motormus 1.6 oneriyorlar saglammis internette oyle yazmislar 1.6 16valf sanirim 146 daki

• alfanın twinspark sıralı 4 silindir motoru güzel. fakat boxer motoru hem parça kıtlığı var hem de bilen eden usta bulmak mesele. illa alfa olacaksa 1.6 ts olanı al.

ben de stilo veya 147 baktım baya bi. sonra palio 1.2 16v aldım. sıfır sorun.

Arastirdim haklisin alfa romeo motorlari icin yag eksiltme problemi ve varyator probleminden bahsetmisler. boxer alfa 145 ve 146larda en sorunlu motordur yazmislar. Ufak bir arastirma yapmam beni sogutmaya yetti asagiya ekliyorum bizim forumdan bir adam yazmis.

Neyse arabaya bakmaya gitmeme gerek kalmadi ben gene peugeot 106,306 ve cliodan sasmayayim otobus parasi cepte kaldi   Tesekkur ederim Command paramiz kisitli zaten bide alfa alip rezil olmayalim ucuz diye baliklama atlamistim 

Alıntı

metni:
    ben yaklaşık bir sene alfa 145 1.6 boxer makina kullandım çok güzel bir araçtır fakat eksileri artılarından fazladır.Aldıgımdan yana sanayilerden cıkamamıstım.Aracım tasarımı güzel ve dikkat cekici kullanımı çok keyifli boxer motor olmasından dolayı motor yere daha yakın bu nedenle aracın merkez agırlıgı yere daha yakın ve buda cok iyi yol tutusuna yol açıyor.Motorun sesi çok farklı herhangi bir araca egzos takmakla o sesi elde edemessin.eksiler:İlk öncelikle alfalar genel olarak çok sıkıntılı araçlardır sık sık arıza çıkatırlar son modellerde belki bu durum düzeltilmiştir onu bilemiyorum.Boxer motor çok yakar az kaçar 0-100km 103bg lerde 11.5sn 130bg lerde 9.5 sn dir yani çokta bir seriliği yoktur.Boxer motorlu araçlarda motora mudahale etmek çok zordur herkes o aractan anlamaz ve yapmak istemez motordan bir parça sokmek için kaportadan bazı aksamların sokuldugunu biliyorum cunku motor altta bır yerde sıkısık ve kafaları iki yana bakıyor.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

clio 1.4 blok çatlama kronik

106 306 hakkında pek bilgim yok.

palio neden bakmıyorsun? aşırı sorunsuz.

Pahali paliolar 60-65 arasi bakiyorum ben clio vardi bende 1998 1.4 rt tek nokta enjeksiyon celik dokum motor saglam hararetine dikkat edersin basini agritmaz. Bi tane rover buldum rover 214si sifir masrafsiz komple sifir motor yapilmis ona bakacagim olmazsa 306 kaliyor geriye  

• ilanlarda bile toplam 10 tane bulamayacağınız bir araba

• @command_4

Bir tane 146 twinspark 1.6 ts buldum. Command ın dediği gibi boxer lar tutulmuyor ve sorunlu motorlarmış. Üstelik parçaları da pahalı ve piyasada çok az. Bu alfaların genetiğinde yağ eksiltme varmış bizim tekel bayisi çalışanında 1.6 ts 147 var. İnşallah bu düzgün çıkar ya rover ya da alfa romeo 146 alacağım başka düzgün araba bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyer_mig -- 21 Mayıs 2022; 22:9:11 >
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.