Şimdi Ara

alfa 156 sizce bu araba nasıl?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
59.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Alfa Romeo'nun 0'ı birçok kullanıcı için pahalı. Ancak 2. eli de böyle bir arabaya göre bir o kadar ucuz. Arabayı sadece taşıt olarak görenler her marka taşıta binebilirler. Alfa merakı ise motosiklet gibidir. Satsanız da sesini duyduğunuzda nasıl kulak kabartırsanız Alfa da işte öyledir. Ben hiçbir taşıtı kötülemeyeceğim ama Alfa her kullanıcının da söylediği gibi alışkanlık yapar. Reno, ford vs. ülkemizde satışı çok arabalara binen arkadaşlardan arabayı bir kullanımlık isteyen arkadaşlar oluyor tabii.. Alfa'dan indiklerinde takdir sözlerini duymamanız mümkün değil. Peki neden çok satışı yok. Bilmem ama ben bundan hoşnutsuz değilim. Zira herkes bu arabanın farkına varsa biz bu paralara bu arabaya binemezdik. Alfa'nın 2. el temizini bulup bineceksiniz. Arabanızın normal bakımlarını yaptığınız müddetçe inanın kolay kolay arıza çıkarmayan bir araçtır.Temiz bir 2. el Alfa verdiğiniz parayı kat be kat her yönden hak eder. Görünüşü iç dizaynı, performansı, kolay kolay sorun çıkarmaması vs. Fiyat ve mal dengesi gözettiğinizde bu paralara bu arabanın ucuz olduğunu söyleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Ha bir de herkesin dert ettiği servis meselesi. Resmi servislerden daha iyi nice özel servisler var ki resmilerin yarı fiyatına mükemmel iş çıkarıyorlar. Mesela ben Atatürk oto sanayiideki Alfa Teknik' e gidiyorum. Hem işin ustası insanlar hem dürüst çalışıyorlar. Reklam yapmış gibi oldum tabii başka iyi servisler de vardır.Zaten temiz bir Alfa normal bakımların dışında size sanayinin yolunu unutturur merak etmeyin. Alırken 1000 lira fazla verin temizini alın, satana hayır dua edermisiz bilmem ama beddua etmeyeceğinize eminim.

• ruhu olan bir araçtır, zaten markayı biraz araştırırsanız ne demek istediğimizi anlarsınız..bende bir zamanlar 159 alma derdine düşmüştüm çok specialite bir 159 bulmuştu tr'e sayılı girmiş gök mavisi gibi ama sedefli turkaz gibi çok canlı bi metalik rengi vardı kısmet olmadı..
  • ben 156 nın uzerıne kac araba alıp sattıgımı hatırlamıyorum cevap bıraz gec olmus sankı :)::):):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftr35

ben 156 nın uzerıne kac araba alıp sattıgımı hatırlamıyorum cevap bıraz gec olmus sankı :)::):):):)

Nasildi arac kac sene kullandiniz ve neden sattiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

yakıtı biraz yüksektir ama hakkını verir. karoseri şasisi sağlamdır. fakat sorun çıkarması sahibinin kullanım tarzına bağlıdır. bakarsan bağ bakmazsan dağ durumu

karoseri şasisi kime veya neye göre saglamdır? polyester şasi anadollara göremi? o zaman evet haklısın.. tamam ülkede tutmayan arabalar kötü diye bi algı var mesela volvo hakettigi yerde degil ama bu her tutmayan araba iyi demek degil.. 156 alcam diyosan sıkılmadan bi ilanları takip et ne kadar sürede satılıyo araba zaten o tüm sorularının cevabı olur.. yani illa fiyatı düşük sınıfı yüksek olsun diyosan laguna bak alternatif çok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: selnow57

quote:

yakıtı biraz yüksektir ama hakkını verir. karoseri şasisi sağlamdır. fakat sorun çıkarması sahibinin kullanım tarzına bağlıdır. bakarsan bağ bakmazsan dağ durumu

karoseri şasisi kime veya neye göre saglamdır? polyester şasi anadollara göremi? o zaman evet haklısın.. tamam ülkede tutmayan arabalar kötü diye bi algı var mesela volvo hakettigi yerde degil ama bu her tutmayan araba iyi demek degil.. 156 alcam diyosan sıkılmadan bi ilanları takip et ne kadar sürede satılıyo araba zaten o tüm sorularının cevabı olur.. yani illa fiyatı düşük sınıfı yüksek olsun diyosan laguna bak alternatif çok..

Senin mantıgınla volvo da alınmaz. Bence bir ara volvo ilanlarını da takip et. Zaten yatırım aracı olarak alınacak bir araç değil. Fiyatına katlarını veren araçlar bunlar. Öyle şasisi anadola göre falan değil sınıfındaki hangi araçla kıyaslarsan kıyasla iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: omcool

quote:

quote:

Senin mantıgınla volvo da alınmaz. Bence bir ara volvo ilanlarını da takip et. Zaten yatırım aracı olarak alınacak bir araç değil. Fiyatına katlarını veren araçlar bunlar. Öyle şasisi anadola göre falan değil sınıfındaki hangi araçla kıyaslarsan kıyasla iyidir.

benim volvoyla ilgili yazdıgımı dikkatli okursan volvonu hakettigi yerde olmadıgı yazıyo zaten benim dedigim tutmayan her marka volvo gibide saglam degildir.. bu araçların güvenlik seviyesini test eden bi kurum var euroncap diye orda alfanın testleride var onlara bi bakın fikir verir ama daha önce arkadaşlar forumda açmışlar aynı konuyu orda videolar flanda varhttp://forum.donanimhaber.com/m_17394868/tm.htm

• quote:

quote:

2008de yazdigim mesaji alintilayip sorman da mukemmel olmus. Kesin hatirliyorumdur

• ForteVeloce kullanıcısına yanıt
    147 resmen 156 nın hb versiyonu.Kendisi c sınıfı.156 nasıl d segmenti oluyor kafamı karıştırdı.Arka diz mesafesi desen c sınıfı megan 2 bile 10 cm fark atar.
  • Bu aracın rakipleri a4 bmw 3 mercedes c ve hepsinin şu mesafeleri farklı. Kimisi dar kimisi geniş. Diz mesafesiyle sınıf belirlenmiyor. Aks mesafesi ile ölçülüyor.

• Arkadaşlar çocukluğumdan beri hep bi alfa sahibi olmak istemişimdir. Epeydir almak istiyorum ve araştırma içerisindeyimGeçenlerde amcama araba bakmak için vw bayisine gittik. Passat veya golf düşünüyo oradanda ankarada 2. El bi alfa bayisi var, oraya bi uğradık. Tabi ki golf veya passatla kıyaslamıyorum müthiş arabalar fakat üçünede bindim. 156 idi ve verdiği his hakikaten benim için başka oldu. İç dış tasarımı ruhu duruşu hakikaten çook farklı. temiz birşey bulursam almaya niyetlendim. Ankarada 30 bine tüpsüz temiz 90000 km de 2006 model bi 156 buldum. Sizce bu paraya eder mi ? Pazarlık payı var ve kaç para teklif etmeliyim. Ve son soru sizce gerçekten bi alfa 156 almalı mıyım ? İlginiz için teşekkürler. @ForteVeloce @_opeth @_opeth

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi old_fashion_way -- 25 Mayıs 2015; 3:10:37 >
  • 27 iyide 30 çok yüksek. Bir arkadaşıma 27.100 liraya 95000de olanını aldık.

• Grup hortlamışken bende bir kaç kelime yazmak isterim..
    Açıkçası Kasım ayından beri Alfayla yatar Alfayla kalkar oldum, varyatör, 3'lü göstergeler, ön takım, triger periyodu vs. hepsine göz yummak üzereyim lakin 2. eli sanki bir anda arttı gibi.
  • Alfa romeo 156 1.6 modeli nasıldır? Mitsubishi carisma vs alfa romeo 156 arasında kaldım.

• Passione kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.