Şimdi Ara

Ales nasıldı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet dostlar forumda ales pek popüler değil bende konu açıp sorayım dedim , nasıl geçti sınavınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• incir sorusunun tam halini yazabilecek bi babayiğit var mı
    arkadaşım girdi de çözememiş merak ettik
  • Hiç çalışmayan biri olarak baya zorlandığımı söyleyebilirim. Toplam 67 soru işaretledim. Çalışsaydım çok daha iyi yapardım tabi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doğru puanı hesaplamak için hangi siteyi kullanmak lazım her site farklı sonuç veriyor da?

• dengede iyi hazırlanmış sorular antreman yapanı yapmayanı iyi ayıran bir sınavdı
  • internette birkaç matematik sorusu görünce (kesir,üslü sayılar) çok kolay sınav çalışmaya değmez demiştim. Sınava girince gördün ki sayısalda ilk 15 soru çok kolay sonra zorlaşmaya başlıyormuş.Hızlı soru çözme temposunu kaybetmemiş kişilerin iyi yapabileceği bir sınavdı. Ben hızlı olduğuma inanırım ygs matematikler 30 dk sürüyordu bu sınavda sınavın tamamı bittiğinde 1 dk sürem kalmıştı
  • -Sınava Tasarı (5'li) ve 657(4'lü) yayınlarının denemeleri ile hazırlandım. bence sınava yakındı.
    -Sınavda sözel bana göre zordu. hepsini işaretledim ama denemelerde genelde 39-40 net çıkarıyordum. yine aynısını çıkarırım diye tahmin ediyorum.Sözel mantıkları çözdüm ama bugüne kadar tüm sınavların en zoruydu.
    -Sayısal ise yapabildiklerim basitti. Sözel puanı için girmeme rağmen yaklaşık 30 soru yapabildim. saçma işlem hatası ya da dikkatsizlik ile yanlış yapmadıysam muhtemelen hepsi doğrudur.
  • Sözelin tamamını çözdüm. Birkaç yanlış bekliyorum umarım yanılmam. Sayısaldan ise gözüme kestirdiğim 15 soruyu çözdüm. Beni sözel hiç zorlamadı. Tek sorunum hiç çalışmadığımdan ötürü zaman optimizasyonu yapamamamdı. Sözelde her soruya ortalama 100 saniye harcadım. Sayısalda soru başı 4 dakika gitti sanıyorum

• Sorular öyle çok zor değildi ama uzun süre alan sorulardı genelde. 72 soruyu işaretleyebildim. Matematikten 20 soruya bakamadım bile.
  • Bende kendimi denemek için girdim ancak yetiştiremedim.47 sayısal,28 sözel işaretleyebildim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açıklanmış.
  • ITürkologI I kullanıcısına yanıt
    Ben aleste bölüm ayrımı olduğunu bilmiyordum bu yüzden Türkçeden başladım mat yetişmedi ona rağmen say 80 söz 85 e 83 gelmiş . İyi midir bu sonuçlar hocam ?

• Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    İlk kez girdiysen iyi bence ama yüksek lisans yapmayı düşündüğün alana göre değişir.
  • Sayısal puanım 94,59. Nasıldır sizce?
  • Sayısal 67 Sözel 71 puan
  • zegerezen kullanıcısına yanıt
    kaç aldınız hocam kaç netle ?
  • Illusive Man kullanıcısına yanıt
    Say: 28 Doğru 5 yanlış
    Söz: 42 Doğru 8 yanlış

Sözel: 80
    Sayısal: 77
    EA: 79
  • Mat 40-4
    Türkçe 45-5

Sayısal: 89.07 geldi.

Öylesine girmiştim, Türkçe neti fazla etkilemiyormuş sayısal puanını, bunu bilseydim matematikteki boşlarıma bakardım Turkceye az zaman ayirirdim.

Sorular öyle zor değil ama çok uğraştırıcı. Zaman sıkıntısı oluyor. Sirf Ales için hazirlansan belki daha hızlı çözebilirsin. Sonuçta sinavda çıkacak benzer sorularin mantığını öğrenirsin en azından.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YGS - LYS hiç matematik yapmadan gastronomi kazandım. Matematik 4 işlemden başlayacağım, biraz utanılası bir durum ama bunu söylemezsem ALES'de başarılı olmam mümkün değil. Karekök matematik sıfır kitabını aldım fakat kitaptan pek ders çalışmayı sevmiyorum, youtube en baştan dersleri dinleyip ardından kitaba yavaş yavaş geçmeyi düşünüyorum. Bu süreçte önerileriniz nelerdir, yanlış mı düşünüyorum, ne kadar sürede halledebilirim, yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
  • TekilBey kullanıcısına yanıt
    Hangi kanal iyidir bilemiyorum, ama bir 90-95 bandına çıkmak için gerçekten dört işlemden baslayacaksanız en iyi ihtimalle 1 sene lazım , ayrıca kendinizi kitap konusunda sartlamayin oturun başlayın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.