Şimdi Ara

ALES nasıl çalışmalıyım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaşlar daha üniversite ikinci sınıfına geçmeme rağmen şimdiden çalışmaya başlamak istiyormu nasıl çalışmalıyım yada çalışmaya başlamadan denememi çözeyim ve hangi yayınları önerirsiniz ve hangi soruları çözeceim benim bölümüm sözel bir bölüm hangi testler lazım lütfen yardım edin

• ales'e henüz girmedim bu sene girecem gördüğüm kadarıyla dikkat ve çabukluk gerektiren bir sınav. pratiklik kazanırsan 85+ almak oldukça kolay öyle 2. sınıftan kasılacak bir sınav değil onun yerine ingilizce çalış, not ortalamanı yükseltmeye bak ales yüksek lisansın en sıkıntıszı kısmı bence.
  • tavsiyeniz için sağolunda hani ufaktan başlıyım dedim peki ben hangi soruları çözeceğim matematik yapmak lazımmı illa bazı üni ler 70 ve hatta 65 i geçmek şartı aranıyo yani hemen 70 i geçen alınıyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zumerozkan

tavsiyeniz için sağolunda hani ufaktan başlıyım dedim peki ben hangi soruları çözeceğim matematik yapmak lazımmı illa bazı üni ler 70 ve hatta 65 i geçmek şartı aranıyo yani hemen 70 i geçen alınıyomu

mat 1 mat 2 sözel 1 sözel 2 var ales hepsinde 50 soru var

sayısal ve eşit ağırlıkçıysan mat 1 mat 2 sözel 1

sözelciysen mat1 sözel 1 sözel2 yi çözecen

mat 2 de lys deki türev integral vs. yoktur (çıkmış soruları indir bi incele)

matematik her türlü yapman lazım
    70 geçtin diye seni kimse almaz torpilin yoksa

ortalama ales mülakat dil(bazılarda) e bakıp alırlar ort önemlidir ales kadar
  • tavsiyeniz için çok sağolun peki kaç net oluyor 70 va üzeri kaç mat yapmak lazım ve nasıl çalışayım
  • Öyle bir hesaplama yok ortalama ve standart sapmalara göre puan belirleniyor. Şimdiden çalışmaya başlamanın da hiçbir anlamı yok, mantıksal ve matematiksel beceri sınavı zaten kendisi. Girmeden 1 ay önce oturup son 10 yıl sorularını felan çözersin. Gerisi gereksiz. Ben 50SAY1, 48SOZ1 ve 25SAY2 netiyle 90EA puanı almıştım ve 3500 üncü felandım sıralamada.
  • tavsiyeniz için çok sağolun o zaman üds mi çalışayım ve ona nasıl çalışayım?
  • ÜDS ye gerek yok, Toefl ya da Ielts alırsın.
  • neden yüksek lisans için o gerekmiyormu peki ona nasıl çalışılır?
  • Ona da aynı şekilde geçmiş yılların sorularını çözeceksin. Benim yüksek yurtdışı ben o yüzden Ielts almıştım. Türkiye'de bilmiyorum nasıl işlediğini ama Toefl - Ielts kabul etmeyen yer yok artık.
  • o sınavlar yurt dışı için değilmi peki her ikisi üds ve toefl sıfırdan başlıyım
  • Türkiye'de de geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zumerozkan

evet arkadaşlar daha üniversite ikinci sınıfına geçmeme rağmen şimdiden çalışmaya başlamak istiyormu nasıl çalışmalıyım yada çalışmaya başlamadan denememi çözeyim ve hangi yayınları önerirsiniz ve hangi soruları çözeceim benim bölümüm sözel bir bölüm hangi testler lazım lütfen yardım edin

hangi üniversitedesin hangi bölümdesin arkadaşım ?
  • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI okuyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.