Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.110
Cevap
86
Favori
568.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frank Lapidus

tüm süt ve süt ürünlerini komple hayatınızdan çıkarın (peynire kadar), gluteni kesin ve nişasta, şeker tüketmeyin. bunu sadece 10 gün uygulayın, en ufak bir sıkıntınız kalmayacaktır. sonra teşekkür edebilirsiniz

Alıntıları Göster

Nişastanın problem olduğunu ben fark etmemiştim, o da mı kötü etkiliyo?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bojji

Nişastanın problem olduğunu ben fark etmemiştim, o da mı kötü etkiliyo?

Alıntıları Göster

hocam nişasta genelde en az etkisi olan besin. en çok süt ürünleri ve şeker mahvediyor, sonra bunu gluten takip ediyor. Allerjiden şikayet eden çoğu kişinin de D vitamini değeri yerlerde oluyor. bu beslenme düzenini d vitamini desteğe ile taçlandırınca çoğu kişi normal hayatına dönüyor. Ancak sağ olsun bizim modern tıpta gitmediğim prof ve klinik kalmadı, sadece anthistaminik yazıp belirtileri baskılattılar yıllarca. Artık modern tıpa inancım pek kalmadı benim, bütüncül tıp doktorları ve doğal tedavileri daha çok önemsiyorum. Aidin Salih gibi dr ları araştırıyorum.

• quote:

hocam nişasta genelde en az etkisi olan besin. en çok süt ürünleri ve şeker mahvediyor, sonra bunu gluten takip ediyor. Allerjiden şikayet eden çoğu kişinin de D vitamini değeri yerlerde oluyor. bu beslenme düzenini d vitamini desteğe ile taçlandırınca çoğu kişi normal hayatına dönüyor. Ancak sağ olsun bizim modern tıpta gitmediğim prof ve klinik kalmadı, sadece anthistaminik yazıp belirtileri baskılattılar yıllarca. Artık modern tıpa inancım pek kalmadı benim, bütüncül tıp doktorları ve doğal tedavileri daha çok önemsiyorum. Aidin Salih gibi dr ları araştırıyorum.

Alıntıları Göster

Size güvenerek nişastayı da kestim, gerçekten faydası dokundu galiba. Teşekkür ederim  alerji ve geniz akıntısı  Beni en kötü etkileyen süt ürünleri, sonra gluten, sonra şeker, sonra da nişasta sanırım. Çoğu şeyi yiyemeyeceğiz ama yapacak bi şey yok artık alerji ve geniz akıntısı 

Artık sadece meyve, sebze, et ve baklagil tüketerek yaşayacağım gibi görünüyor alerji ve geniz akıntısı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bojji -- 23 Ağustos 2021; 16:24:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Bojji

Size güvenerek nişastayı da kestim, gerçekten faydası dokundu galiba. Teşekkür ederim   Beni en kötü etkileyen süt ürünleri, sonra gluten, sonra şeker, sonra da nişasta sanırım. Çoğu şeyi yiyemeyeceğiz ama yapacak bi şey yok artık 

Artık sadece meyve, sebze, et ve baklagil tüketerek yaşayacağım gibi görünüyor 

Alıntıları Göster

hocam aslında skala çok geniş, meyvedeki fruktoz da çok iyi değil, karpuz, kavun gibi yüksek fruktozlu meyveler yerine yeşil renkli ve hafif ekşimsi meyveleri tercih edebilirsiniz. et olarak da tavuk eti hiç önermiyor bütüncül tıp doktorları, inanılmaz hormon içerebiliyor, organik tavuk veya kırmızı et diyorlar. Balık olarak ta konserve olmaması gerekiyor. baklagillerde de lektin var, haftada 1-2 den fazla tüketmemek lazım. Ankarada çok meşhur bir hocadan aldığımız ve uyguladığımız beslenme programını size göstersem ağlardınız halime :) tabi bu işin çok detayı, ilk etap için sizin tüketmeyi bıraktığınız besinler hayat kalitenizde gözle görülür bir rahatlama sağlayacaktır. Paketli işlenmiş gıdaları da lütfen kesin, marketten vs hiçbir abur cubur tüketmeyin. sağlıklı günler dilerim

• quote:

hocam aslında skala çok geniş, meyvedeki fruktoz da çok iyi değil, karpuz, kavun gibi yüksek fruktozlu meyveler yerine yeşil renkli ve hafif ekşimsi meyveleri tercih edebilirsiniz. et olarak da tavuk eti hiç önermiyor bütüncül tıp doktorları, inanılmaz hormon içerebiliyor, organik tavuk veya kırmızı et diyorlar. Balık olarak ta konserve olmaması gerekiyor. baklagillerde de lektin var, haftada 1-2 den fazla tüketmemek lazım. Ankarada çok meşhur bir hocadan aldığımız ve uyguladığımız beslenme programını size göstersem ağlardınız halime :) tabi bu işin çok detayı, ilk etap için sizin tüketmeyi bıraktığınız besinler hayat kalitenizde gözle görülür bir rahatlama sağlayacaktır. Paketli işlenmiş gıdaları da lütfen kesin, marketten vs hiçbir abur cubur tüketmeyin. sağlıklı günler dilerim

Alıntıları Göster

Hocam ben vücut geliştirme ile ilgilendiğim için her gün yaklaşık 800 gram tavuk yiyorum ya, umarım bahsettiğiniz kadar tehlikeli değildir. İnek eti zaten çok pahalı, her gün bu miktarlarda tüketmek çok maliyetli olacağından o da pek mümkün gözükmüyor. Meyve yerken de ayırt etmiyorum pek ne bulursam tüketiyorum. Hatta daha mesajınızı okumadan biraz önce kavun yemiştim. İşlenmiş hiçbir şey tüketmiyorum zaten o açıdan rahatım.

Baklagilleri tüketmeden bir gün önce suya koyuyorum, ara sıra suyu değiştiriyorum. Bu şekilde antibesinlerin azalacağını okumuştum. Pişirirken de iyice kaynatıyorum zaten, umarım yeterli oluyordur.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler alerji ve geniz akıntısı 

• yaklaşık 15 senedir geniz akıntılarım var ağzım kuru özellikle sol kuşağım iltihaplanıp kaşınıyor boğazım dolu burnum kuru geçmiyor ne yapsam

ne zaman başladı bilmiyorum başka hastalığımda tetikliyor olabilir

devamlı azalan artan nezle üşütme hastalığım var

halsizlik yorgunluk üşüme kısaca çoğu zaman nezle gibiyim

tüketti beni

acaba geniz akıntısından olabilirmi aynı durumu yaşayan varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soneman -- 14 Eylül 2021; 17:40:55 >
  • forumdaki herkes iyileşmiş sanırım çok ilginç

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

İyileşen var mı bilmem ama çare aramaktan bıkan, pes eden çok insan var benim gibi. Herkesin alerjisi ve alerji tepkisi farklı olduğu için, herkesi ortak paydada birleştirebilecek bir çözüm yolu yok. Gluten ve süt ürünlerini hayatından tamamen çıkartabilen, sonuçlarını olumlu şekilde deneyllimleyebilen varsa paylaşım yapsın lütfen. Ben gluteni çıkardım ve bir miktar fayda da gördüm ama süt ürünleriyle alakalı bir deneyim yaşamadığım için yorum yapamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soneman S kullanıcısına yanıt
    3 yıldır şiddetli akıntım var.gitmediğim Prof ve hastane kalmadı.kullanmadığım ilaç ve bitkisel tedavi kalmadı.arkadaşımın tavsiyesi üzerine izmir Ege üniversitesinde doçent doktora çıktım.ve hocamız uzun süre kortizonlu spreyi kullandın mı dedi ben de hayır dedim. 9.10 ay kullanmam gerektiğini söyledi . düzenli olarak kullanmaya başladım 1,5 ay İçerisinde etkisini göstermeye başladı beş aydır devamlı
    kullanıyorum Şükürler olsun çok çok iyiyim. Geceleri rahat uyuyabiliyorum.Allahım herkese şifalar versin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Sakarya43 S kullanıcısına yanıt

Yan etkileri nedir

• Sakarya43 S kullanıcısına yanıt

tşk

kortizon bir yeri tamir ederken diğer tarafları bozabiliyor

dikkat et

tedavin spreyleri kullanman bitikten sonrada şikayetlerin bitince

tekrar buraya yazarsan herkeze yardımın çok olur

şifalar versin rabbim herkeze

• benden iki evladıma miras kaldı geniz akıntısı ve alerji.

7 yaşında oğlum ve 7 aylık kızım. ikiside şimdiden geniz akıntısı, sebebi ile öksürük, alerjik hapşuruk. eylülden beri sürekli hastalar.

Oğlumu KBB götürdük. ilaçlar verdi. antibiyorik şurup, burun spreyi. Geniz eti kaynaklı sorunda var.

7 Aylıkk kızımda geniz akıntısından sürekli öksürüyor. burnunu temizlesekte aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUTAF -- 12 Aralık 2021; 13:3:10 >
  • MUTAF kullanıcısına yanıt

ben denedim seneler önce bende işe yaramadı bebeklerdede kullanılıyormuş deneyin isterseniz rabbim çocuklarınıza acil şifalar versin inşallah

• Sanrupid kullanıcısına yanıt

Ben her türlü süt ve buğday ürününü bıraktım, çok faydasını gördüğümü düşünüyorum.

• soneman S kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Denicem..

• b1oodi B kullanıcısına yanıt

başkanım,

şuan koku ve tadın nasıl aşı takvimin nasıldı idame dozun 1.0 ml miydi ? özelden de yazdım bilgi bekliyorum

• ulkbsr U kullanıcısına yanıt

merhabalar

arkadaşınız aşıyla kurtulmuş mu ? benim ev tozu aşısında 9. ayımda düzelmeler başladı

• 2.5 yılda tüm düzelmeleri yaşadın mı ? yani 1. yıldan sonra işe yaradı mı aşı ?

• ChuqLuck kullanıcısına yanıt

Eğer toz yoğunluğunda olmazsam günlük hayatım devam ediyor. Tozun yoğun olduğu yerlerde hapşırmalar başlıyor.

• Buğday ürünleri ve ekmege bir muddet ara verdim pek işe yaramadi ama denemek zor. Ekmek yok, peynir yok, sut yok o yok bu yok ne yiyeceğiz biz :)

Bu arada yaklaşık 5 yıldır bu dertten muzdaribim kesinlikle yiyecek içecekten kaynakli.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.