Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.110
Cevap
86
Favori
568.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşırı balgam şikayeti bendede var, bişey içtikten sonra artıyo, adam akıllı çay bile içemiyorum, birde atamayınca çok fena oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: NorveçliMühendis

bende 7 yıldır bu hastalık var .Gitmediğim doktor kalmadı.Ama benimki biraz farklı .

Her sabah kalktığımda boğazdan büyük balgam gelmesi ;

Gün içerisinde en az 4 yada 5 kere hapşırma ve buna bağlı olarak akıntı .

Varmı buna benzer bir sorunu arkadaşlar ?

Gerçekten çok kötü birşeyç

Alıntıları Göster
    arkadaşlar.konuyu başlatalı bayağı bir zaman oldu görüyorum ki tedavisini tamamlamış kimse yok gibi, herkes bu illetten muzdarip
    şimdi size bir link vericem inceleyin yorumlar gayet olumlu bunları kullanan kişiler gayet memnun türkiye'de var mı bilmiyorum eğer varsa hemen linki ekleyin.
    http://www.evitamins.com/allergies

• quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

arkadaşlar.konuyu başlatalı bayağı bir zaman oldu görüyorum ki tedavisini tamamlamış kimse yok gibi, herkes bu illetten muzdarip
    şimdi size bir link vericem inceleyin yorumlar gayet olumlu bunları kullanan kişiler gayet memnun türkiye'de var mı bilmiyorum eğer varsa hemen linki ekleyin.
    http://www.evitamins.com/allergies

Alıntıları Göster
    Bu alerji illeti yüzünden benimde hayatım karardı.
    3 sene önce izmirden ankaraya taşındım. 23 yaşına kadar doğru düzgün alerjim yoktu hepsi bir anda patladı ne olduğunu ben bile anlamadım.
    Kanser olsam onun bile çaresi var bu alerji illetinin yok diye düşünüyorum.
    Yılın en güzel zamanı diprospan vurulmamın ertesi 3 hafta sonra cehenneme geri dönüyorum resmen. Diprospanın bir dolu yan etkiside cabası. Her gece öksürük aksırık, resmen nefesim kesiliyor... kusana kadar öksürüyorum!
    Toz akarına alerjim varmış. Odamda eşya kalmadı ata ata.
    Piyasada denemediğim ilaç yok. Hepsine karşı bünyem bağışıklık kazandı hiçbiri etki etmiyor. Bütün ilaçlara bağışıklık kazandım da sırf şu illete bağışıklık kazanamadım. Haftaya artık GATA'ya immünolojiye gideceğim. Kısmet.
    Bazen kendi kendime böyle yaşanır mı diye düşünüyorum. Hepinizi anlıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

benim 2 kolumdan alerji testi yaptılar. 50 küsür maddenin testi yapıldı.
    sadece gıdalara alerjim yoktu.
    yani o 50 testten yaklaşık 40'ına alerjim çıkmıştı.
    bunların arasında tüm ağaç çeşitleri, yeşillikler, toz, polen, hayvan tüyleri... vs daha aklıma gelmeyen maddeler.
    aşıyı ilk 3 yıl boyuunca haftada 1 gün (cuma günleri) oluyodum. 1 yıldan sonra evde babam yapmaya başladı.
    sonraki 3 yıl 2 haftada 1 yapılmaya başlandı. şimdi cok şükür bi şikayetim yok.
    sormak istediğiniz bişey olursa bilgim dahiline cevap verebilirim.
    bu arada iğne acıtacak kadar büyük değil. insülin iğnesiyle yapılıyodu.

Alıntıları Göster
    ine tedavisinin yan etkisi oldu mu sende?Bazıları vücutta tüylenme yapıyor diyor sana da sorma ihtiyacı hissettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

özellikle Xyzal kullanan oldu mu? Amatörce olucak ama Xyzal , onceair ve Nazoster üçlüsü işe yaradı gibi bende . Tabi daha bir paket kullandım

Alıntıları Göster
    3 yıldır ben de çekiyorum bu illeti.burun ameliyatı olmamla basladı.ilk gittigim doktor burunda deviasyon geniz akıntısı yaratıyor dedi,ameliyat olman gerek dedi..daha sonra gittiğim doktor burun ameliyatın basarılı gecmıs dedi,bi sorunun yok dedi.bi baskası sunizitin olabilir dedi antibiyotik verdi.

ve onca antibiyotik,antihistaminik kullanmama rağmen her sabah uyandıktan sonra yaklasık yarım saat genizimde biriken o lanet olası mukusu atmak için öksürüyorum.sıklıkla boğazda yaşanan yanma da cabası.hayatımı mahvetti,hiçbir şeyden keyif alamıyorum,hiçbir şeye odaklanamıyorum.tüm bu acılara rağmen kbb'cilerin "sorunn yok bişey olmaz" tarzından yaklasmaları beni deli ediyor.ceken bilir iste.

her neyse,tomografi cektırecegım yakında.kesin nedenien gore bi sekilde tedavi yontemlerine basvurcam bakalım.

• Tüm alerjiler için tek aşıyla çözüm
    İsviçre’de tüm alerjileri hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirildi. Henüz test aşamasında olan aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İsviçreli bir biyoteknoloji firması tüm alerjileri, hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirdi. Henüz test aşamasında olan ve 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen aşının milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracağı belirtiliyor. Üretici firma Cytos Biyoteknoloji tarafından yapılan deneylerde aşının astım, bahar nezlesi, kedi tüyü ve toz alerjisine karşı etkili olduğu görüldü. Aşının 2-3 ay süreyle uygulandığı 63 astım hastasının üçte birinde astım atakları ve semptomları kesildi. Altı hafta boyunca haftada bir kez aşı yapılan deneklerde de ev tozu alerjisinin yol açtığı burun akıntısı ve göz sulanması yüzde 39 azaldı. İlacın, hastaların yaşam kalitesini yüzde 42 yükselttiği belirlendi.
    Araştırmacıların verdiği bilgiye göre, aşının içinde sentetik DNA parçacıkları bulunuyor. Bu parçacıklar, vücudun saldırı altında olduğunu sanmasına yol açıyor ve böylece bağışıklık sisteminin karşı saldırıya geçmesini sağlıyor. Bu yolla, bağışıklık sistemi yeniden programlanarak bütün alerjilerin temelinde yatan etken ortadan kaldırılmış oluyor. Alerji çeşitlerinin yanısıra alerjik temeli olan astım ve egzamaların da önlenebileceği belirtiliyor.Cytos Biyoteknoloji şirketi yetkilileri, aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülebileceğini söyledi.

‘Umut verici bir yöntem’
    İngiltere’deki “Allergy UK” isimli alerjiyle mücadele kuruluşu bir açıklama yaparak aşının çok umut verici bir tedavi yöntemi gibi göründüğünü belirtti. Astım araştırmaları yapan “Asthma UK” kuruluşundan Leanne Metcalf da “Astım hastalarının dörtte üçünden fazlasında aynı zamanda alerji de var ve bu alerjiler genellikle astım semptomlarını tetikliyor. Bu aşının astım ve alerji hastalarının hayatlarında yapabileceği değişiklik bizi heyecanlandırıyor” dedi.

NOT:BU HABER 2010 YILINA AİTTİR AZ KALDI SABREDİN BU İLLETTEN HEP BERABER KURTULUCAZ İNŞALLAH...

• quote:

Tüm alerjiler için tek aşıyla çözüm
    İsviçre’de tüm alerjileri hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirildi. Henüz test aşamasında olan aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İsviçreli bir biyoteknoloji firması tüm alerjileri, hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirdi. Henüz test aşamasında olan ve 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen aşının milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracağı belirtiliyor. Üretici firma Cytos Biyoteknoloji tarafından yapılan deneylerde aşının astım, bahar nezlesi, kedi tüyü ve toz alerjisine karşı etkili olduğu görüldü. Aşının 2-3 ay süreyle uygulandığı 63 astım hastasının üçte birinde astım atakları ve semptomları kesildi. Altı hafta boyunca haftada bir kez aşı yapılan deneklerde de ev tozu alerjisinin yol açtığı burun akıntısı ve göz sulanması yüzde 39 azaldı. İlacın, hastaların yaşam kalitesini yüzde 42 yükselttiği belirlendi.
    Araştırmacıların verdiği bilgiye göre, aşının içinde sentetik DNA parçacıkları bulunuyor. Bu parçacıklar, vücudun saldırı altında olduğunu sanmasına yol açıyor ve böylece bağışıklık sisteminin karşı saldırıya geçmesini sağlıyor. Bu yolla, bağışıklık sistemi yeniden programlanarak bütün alerjilerin temelinde yatan etken ortadan kaldırılmış oluyor. Alerji çeşitlerinin yanısıra alerjik temeli olan astım ve egzamaların da önlenebileceği belirtiliyor.Cytos Biyoteknoloji şirketi yetkilileri, aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülebileceğini söyledi.

‘Umut verici bir yöntem’
    İngiltere’deki “Allergy UK” isimli alerjiyle mücadele kuruluşu bir açıklama yaparak aşının çok umut verici bir tedavi yöntemi gibi göründüğünü belirtti. Astım araştırmaları yapan “Asthma UK” kuruluşundan Leanne Metcalf da “Astım hastalarının dörtte üçünden fazlasında aynı zamanda alerji de var ve bu alerjiler genellikle astım semptomlarını tetikliyor. Bu aşının astım ve alerji hastalarının hayatlarında yapabileceği değişiklik bizi heyecanlandırıyor” dedi.

NOT:BU HABER 2010 YILINA AİTTİR AZ KALDI SABREDİN BU İLLETTEN HEP BERABER KURTULUCAZ İNŞALLAH...
    Arkadaşlar Ağustos 1'den beri herhangi bir antihistamin kullanmıyorum. Bu benim için çok büyük bir şey çünkü son 2 senedir ilaç almadan uyuduğum gece yoktu. İlaç olarak crebrosla başladım, desmont ile devam ettim, kestine en uzun kullandığım ilaç daha sonra levmont. Ama bu levmont var ya bildiğiniz hayatımın içine etti.Tüm ilaçlar etkisini yitirdiğinde en son Levmonta kalmıştım. Bu ilaç beni hayattan soğutmuş meğersem resmen depresif, aksi, mutsuz bir insan oldum. Zaten yan etkilerinde bunlar belirtiliyor hatta insanı intihara meyilli bile yapabilirmiş prospektüsünde yazıyor. Bu ilacı alırken bir kere daha düşünün aman diyim.
    Bugün ilaçsız 9uncu günüm sürekli kendimi telkin ediyorum; öksürmüycem ben aslında alerji değilim, ay boğazımda gıcık oldu filan diye Şimdi kulağa saçma geliyor ama insan çaresiz kalınca ne yapacağını şaşırıyor. Son olarak aktardan bir dolu ot birde macuna benzeyen bir karışım aldım, her gece omega 3 hapı içiyorum bağışıklık sistemime belki bir etkisi olur diye. Geceleri eskisi kadar çok öksürmüyorum yalnız bazı geceler uykumda farkında olmadan öksürüyormuşum ev ahalisi söyledi çünkü artık öksürdüğümü duymayacak konuma geldim bu da bir başarı tabi.
    Son olarak becozmy şu an modern tıptan umudumu tamamen kestim diyebilirim ama inşallah dediğin gibi aşısını bulmuşlardır. Benim annem 30 senedir bu illeti çekiyor ben de onun gibi olmak istemiyorum. :(

• quote:

Orijinalden alıntı: flyingfork

Arkadaşlar Ağustos 1'den beri herhangi bir antihistamin kullanmıyorum. Bu benim için çok büyük bir şey çünkü son 2 senedir ilaç almadan uyuduğum gece yoktu. İlaç olarak crebrosla başladım, desmont ile devam ettim, kestine en uzun kullandığım ilaç daha sonra levmont. Ama bu levmont var ya bildiğiniz hayatımın içine etti.Tüm ilaçlar etkisini yitirdiğinde en son Levmonta kalmıştım. Bu ilaç beni hayattan soğutmuş meğersem resmen depresif, aksi, mutsuz bir insan oldum. Zaten yan etkilerinde bunlar belirtiliyor hatta insanı intihara meyilli bile yapabilirmiş prospektüsünde yazıyor. Bu ilacı alırken bir kere daha düşünün aman diyim.
    Bugün ilaçsız 9uncu günüm sürekli kendimi telkin ediyorum; öksürmüycem ben aslında alerji değilim, ay boğazımda gıcık oldu filan diye Şimdi kulağa saçma geliyor ama insan çaresiz kalınca ne yapacağını şaşırıyor. Son olarak aktardan bir dolu ot birde macuna benzeyen bir karışım aldım, her gece omega 3 hapı içiyorum bağışıklık sistemime belki bir etkisi olur diye. Geceleri eskisi kadar çok öksürmüyorum yalnız bazı geceler uykumda farkında olmadan öksürüyormuşum ev ahalisi söyledi çünkü artık öksürdüğümü duymayacak konuma geldim bu da bir başarı tabi.
    Son olarak becozmy şu an modern tıptan umudumu tamamen kestim diyebilirim ama inşallah dediğin gibi aşısını bulmuşlardır. Benim annem 30 senedir bu illeti çekiyor ben de onun gibi olmak istemiyorum. :(

Alıntıları Göster
    bugün tomografi cekildim.sonucları pazartesi alacam.umarım tedavisi olan bir neden ortaya cıkar da,biz de yediğimiz radyasyonla kalmayız.

bu arada bromelain kullanan var mı? ekşide yazmıs biri,bu hap sayesinde kurtuldum diye.ben kullandım 15 gün.sabah aksam olmak üzere günde 2 adet.şu illetimiz mukusu inceltiyor,yeşilliği gidiyor sadece.öksürük devam ediyor.o da cozum olmadı benim için.acaba günde 3 adet kullansaydım değişir miydi durum.onu da deneyeceğiz artık,deneme-yanılma yoluna basvurmaktan başka şansımız yok.bi tarafı düzeltmeye calısırken,baska tarafları bozacaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklyy -- 9 Ağustos 2012; 23:22:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: franklyy

bugün tomografi cekildim.sonucları pazartesi alacam.umarım tedavisi olan bir neden ortaya cıkar da,biz de yediğimiz radyasyonla kalmayız.

bu arada bromelain kullanan var mı? ekşide yazmıs biri,bu hap sayesinde kurtuldum diye.ben kullandım 15 gün.sabah aksam olmak üzere günde 2 adet.şu illetimiz mukusu inceltiyor,yeşilliği gidiyor sadece.öksürük devam ediyor.o da cozum olmadı benim için.acaba günde 3 adet kullansaydım değişir miydi durum.onu da deneyeceğiz artık,deneme-yanılma yoluna basvurmaktan başka şansımız yok.bi tarafı düzeltmeye calısırken,baska tarafları bozacaz..

Alıntıları Göster
    alerji kaynaklı bu sorunu yaşayan arkadaşlar,aşı tedavisini denediniz mi? genelde bu öneriliyor,çok külfetli bir olay mı?neden denemediniz bunu?

• quote:

alerji kaynaklı bu sorunu yaşayan arkadaşlar,aşı tedavisini denediniz mi? genelde bu öneriliyor,çok külfetli bir olay mı?neden denemediniz bunu?

aşı tedavisi bu hastalığın en son safhası ve bir çok alerjisi olanlarda tedavi etme olasılığı çok düşük ve en az 5 yıl sürüyor maliyeti hakkında pek bir şey söyleyemicem eğer sigorta varsa no problem
  • quote:

quote:

aşı tedavisi bu hastalığın en son safhası ve bir çok alerjisi olanlarda tedavi etme olasılığı çok düşük ve en az 5 yıl sürüyor maliyeti hakkında pek bir şey söyleyemicem eğer sigorta varsa no problem

Alıntıları Göster
    becozmy konuyu 2009'da acmıssın,onca tedaviye ragmen hiç netice alamadın mı? azalma bile de mi olmadı? bi de öksürük olayından bahsetmemısın,oksuruk soz konusu mu sende?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklyy -- 10 Ağustos 2012; 0:13:45 >

• quote:

becozmy konuyu 2009'da acmıssın,onca tedaviye ragmen hiç netice alamadın mı? azalma bile de mi olmadı? bi de öksürük olayından bahsetmemısın,oksuruk soz konusu mu sende?

Alıntıları Göster
    bende bu dertten muzdaribim ve doğru düzgün bi ilaç bulamadım bi zaditen var çok etkili ama öyle böyle uykuyapmıyor anlatamam diyerleri fıs köye fln gittiğim zaman 2 gün geçsin 3 . gün herşey bitiyo çok berbat bişey şu anda salya sümük haldeyim p.tesi test yaptırcam

• quote:

hiç netice alamadım desem yalan olur.neyin ne kadar fayda ettiğini bende bilmiyorum kullandığım alerji hapları
    xyzal-zyrtec-aerıus-rupafin kısaca piyasadaki ilaçların hepsi birde astım için v.combi ve sıngulaır ancak bu ilaçları 2-3 gün keseyim genzimden oluk gibi şeffaf bir akıntı çıkarıyorum nefes darlığı yutkunma problemi vs.gibi bu kış ilginç bir şey oldu hani çok soğuk yapmıştı bi ara karlı o zaman evden bir çıkıyordum mahallede o soğukta bir tur atıyordum burnumda ne kadar pislik varsa sümkürüyordum allahım o ne rahatlama tam 15 gün ilaç kullanmadım havanın önemi çok fazla demekki birde tavsiyem şu olacak mutlaka burnunuzu temizleyin siz nefes alıyorum zannediyorsunuz ancak hiç unutmam doktorum sinüs rinse yazdı burun temizleme solüsyonu bir kullandım 2 dakika sonra burnum kaşınmaya başladı belli bir şeyler geldi gelecek abi bir sümkürdüm şeffaf bir sümük olduğu gibi burnumda ne varsa boşaldı nefes almaya başladım.kısaca çok zor bir hastalık tedavisi kolay değil solunum yoluyla ilgili olduğu için insanı çok zorluyor.bir ilaç var adı flantadin bunu içen normal bir insan oluyor aman ha hemen saldırmayın yan etkisi var insanı şişiriyor kortizon hapı üniversite sınavlarına gireceğim zaman işi sağlama alıp akşam 1 tane alıyordum mecburen insanı hayata bağlıyor resmen neyse allaha şükredelim bundan beterleride var.allaha emanet olun hepimize geçmiş olsun.
    bu arada öksürük varmı diye sormuşsun öyle zorlayan bir öksürük yok uykudan kalkınca ifrazatı atmak için bir kaç defa oluyor o kadar akciğer temizlendimi tamam bununda formülünü buldum çok zorlandığım zaman hemen şınava yatıyorum o hefes alıp vermeyle kolay çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi becozmy -- 11 Ağustos 2012; 1:01:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

özellikle Xyzal kullanan oldu mu? Amatörce olucak ama Xyzal , onceair ve Nazoster üçlüsü işe yaradı gibi bende . Tabi daha bir paket kullandım

Alıntıları Göster
    Bendede geniz akıntısı var.4 yıldır.Bi kaç doktora gittim.Hepsi aynı şeyi söyledi.Hücrelerin birbiriyle tepkimesi yüzünden oluşan sıvı diyor ve antibiyotik vb. hiçbir şey işlemiyor.Eğer sizinkiside öyleyse boşa antibiyotik kullanıp mikroplara direnç sağlatmayın.Çünki bu sinüzüte bağlı olupta çıkan bir akıntı değil..Hücrelerin tepkimesi sonucu ortaya çıkan bir akıntı.

• quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

bende bu dertten muzdaribim ve doğru düzgün bi ilaç bulamadım bi zaditen var çok etkili ama öyle böyle uykuyapmıyor anlatamam diyerleri fıs köye fln gittiğim zaman 2 gün geçsin 3 . gün herşey bitiyo çok berbat bişey şu anda salya sümük haldeyim p.tesi test yaptırcam

bak beni iyi dinle kulaklarını dört aç sen daha bu hastalığın başlangıç evresindesin sana tavsiyem hemen rinolıght tedavisi olman çok etkili olduğu söyleniyor ilaçlarla bunu atlatamazsın bundan kesinlikle eminim moral bozmak gibi olmasın ama daha da kötüye gidersin.maddi durumumu biraz düzelteyim hemen gidicem bende kısaca tedavi şekli şu .

Burun mukozasının mikrobik olmayan bir inflamasyonu olan alerjik nezlenin tedavisinde uygulanan en yeni teknolojik yaklaşım özel bir içeriğe sahip yüksek yoğunlukta ışıktan oluşan Rhinolight yani ışık tedavisidir.

Birkaç dakikalık seanslar halinde uygulanan ışık tedavisi ağrısız bir uygulamadır ve bir ya da iki tedaviden sonra olumlu etkileri hemen izlenmeye başlamaktadır.

Hem mevsimsel hem de tüm yıl süren (perenial) alerjik nezlesi olan hastalarda ışık tedavisi ile burunda alerjiye bağlı gelişen kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşuruk gibi her türlü şikayet başarı ile azaltılmakta ya da yok edilmektedir.

Burun içi ışık tedavisi (Fototerapi) alerjik nezlesi olan bütün hastalarda uygulanabileceği gibi bazı hasta gruplarında özellikle tercih edilmektedir. Bunlar;

Alerjik nezle ile ilgili şikayetleri burun spreyleri ve ağızdan alınan alerji ilaçları ile kontrol edilemeyen hastalar,
    Standart tedavilerin, yan etki ya da başka hastalıklar için kullanılan diğer ilaçlarla etkileşim gibi çeşitli nedenlerle uygulanamadığı hastalar,
    Uzun dönem ilaç kullanmak istemeyen hastalardır.
    İki hafta içinde uygulanan 6 ya da 8 seanstan oluşan Rinolight tedavisinde özel dalga boylarındaki ışınların karışımından oluşan bir ışık kullanılmakta ve burun delikleri yolu ile yapılan uygulama sırasında herhangi bir sıcaklık ya da ağrı hissi oluşmamaktadır (Şekil 1). Dokuda herhangi bir kalıcı hasar oluşmadığından alerji hastalarında bir sorun yaşanmadan uzun dönemler kullanılabilmektedir.

Şekil 1. Rhinolight Uygulaması
    Rinolight ile verilen ışığın %70 den fazlası gözle görülebilen ışınlar, %25 i ultraviyole A (UVA) ve %5 ten az kısmı ultraviyole B (UVB) dir.

Rinolight ile burunda oluşan başlıca etkiler;

Mukozada alerjik reaksiyona bağlı histamin maddesi salınmasının engellenmesi,
    Histamini üreten mast hücrelerinin salgı yapmasının önlenmesi,
    T lenfosit ve eozinofil adı verilen hücrelerin miktarında azalma,
    Hastanın burun salgılarında eozinofil, ECP ve Interlökin-5 gibi alerjik reaksiyonlarda artan maddelerin miktarında azalmadır.
    Işık tedavisi uygulanma şekilleri;

Rhinolight mevsimsel alerjisi olan hastalarda toplam 6, tüm yıl alerjisi olan hastalarda ise 8 seans olarak uygulanmaktadır. Mevsimsel alerjide ardışık 2 haftada üçer tedavi uygulanırken tüm sene devam eden alerjik nezlesi olan hastalarda ilk hafta yapılan 3 tedaviyi takiben 5 hafta boyunca haftada bir uygulama yapılmaktadır. Işık tedavisinin etki süresi 1 yıl olup bu sürenin sonunda tekrar uygulanması gerekebilmektedir.

Işık tedavisinin uygulanmaması gereken hastalar,

Alerjik nezle tanısı konan bazı hastalarda ışık tedavisinin faydası beklenmeyeceği gibi yan etkileri de olabilir.

Alerji tedavisinde Rinolight kullanılmaması gereken hastalar;

Standart tedavileri kullanamama nedenleri ciddi burun eğiklikleri olan hastalar,
    Alerjik nezlenin yanı sıra diğer akut viral ya da bakteriyel burun iltihapları bulunan hastalar,
    Burun içinde ya da genizde tümörleri olan hastalar,
    Ciddi burun kuruması ve burun içinde kabuklanma şikayeti olan hastalar,
    Daha önce cilde yönelik ışık tedavisi sırasında ciltte ciddi sorunlar yaşamış olan hastalardır.
    Henüz çocuklarda ışık tedavisi kullanımı ile ilgili yeterli klinik bilgi birikimi olmadığından Rhinolight uygulaması 14 yaş altında önerilmemektedir.

http://www.teomandal.com/tr/isik-tedavisi-rhinolight-fototerapi

alerji ve geniz akıntısı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

bak beni iyi dinle kulaklarını dört aç sen daha bu hastalığın başlangıç evresindesin sana tavsiyem hemen rinolıght tedavisi olman çok etkili olduğu söyleniyor ilaçlarla bunu atlatamazsın bundan kesinlikle eminim moral bozmak gibi olmasın ama daha da kötüye gidersin.maddi durumumu biraz düzelteyim hemen gidicem bende kısaca tedavi şekli şu .

Burun mukozasının mikrobik olmayan bir inflamasyonu olan alerjik nezlenin tedavisinde uygulanan en yeni teknolojik yaklaşım özel bir içeriğe sahip yüksek yoğunlukta ışıktan oluşan Rhinolight yani ışık tedavisidir.

Birkaç dakikalık seanslar halinde uygulanan ışık tedavisi ağrısız bir uygulamadır ve bir ya da iki tedaviden sonra olumlu etkileri hemen izlenmeye başlamaktadır.

Hem mevsimsel hem de tüm yıl süren (perenial) alerjik nezlesi olan hastalarda ışık tedavisi ile burunda alerjiye bağlı gelişen kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşuruk gibi her türlü şikayet başarı ile azaltılmakta ya da yok edilmektedir.

Burun içi ışık tedavisi (Fototerapi) alerjik nezlesi olan bütün hastalarda uygulanabileceği gibi bazı hasta gruplarında özellikle tercih edilmektedir. Bunlar;

Alerjik nezle ile ilgili şikayetleri burun spreyleri ve ağızdan alınan alerji ilaçları ile kontrol edilemeyen hastalar,
    Standart tedavilerin, yan etki ya da başka hastalıklar için kullanılan diğer ilaçlarla etkileşim gibi çeşitli nedenlerle uygulanamadığı hastalar,
    Uzun dönem ilaç kullanmak istemeyen hastalardır.
    İki hafta içinde uygulanan 6 ya da 8 seanstan oluşan Rinolight tedavisinde özel dalga boylarındaki ışınların karışımından oluşan bir ışık kullanılmakta ve burun delikleri yolu ile yapılan uygulama sırasında herhangi bir sıcaklık ya da ağrı hissi oluşmamaktadır (Şekil 1). Dokuda herhangi bir kalıcı hasar oluşmadığından alerji hastalarında bir sorun yaşanmadan uzun dönemler kullanılabilmektedir.

Şekil 1. Rhinolight Uygulaması
    Rinolight ile verilen ışığın %70 den fazlası gözle görülebilen ışınlar, %25 i ultraviyole A (UVA) ve %5 ten az kısmı ultraviyole B (UVB) dir.

Rinolight ile burunda oluşan başlıca etkiler;

Mukozada alerjik reaksiyona bağlı histamin maddesi salınmasının engellenmesi,
    Histamini üreten mast hücrelerinin salgı yapmasının önlenmesi,
    T lenfosit ve eozinofil adı verilen hücrelerin miktarında azalma,
    Hastanın burun salgılarında eozinofil, ECP ve Interlökin-5 gibi alerjik reaksiyonlarda artan maddelerin miktarında azalmadır.
    Işık tedavisi uygulanma şekilleri;

Rhinolight mevsimsel alerjisi olan hastalarda toplam 6, tüm yıl alerjisi olan hastalarda ise 8 seans olarak uygulanmaktadır. Mevsimsel alerjide ardışık 2 haftada üçer tedavi uygulanırken tüm sene devam eden alerjik nezlesi olan hastalarda ilk hafta yapılan 3 tedaviyi takiben 5 hafta boyunca haftada bir uygulama yapılmaktadır. Işık tedavisinin etki süresi 1 yıl olup bu sürenin sonunda tekrar uygulanması gerekebilmektedir.

Işık tedavisinin uygulanmaması gereken hastalar,

Alerjik nezle tanısı konan bazı hastalarda ışık tedavisinin faydası beklenmeyeceği gibi yan etkileri de olabilir.

Alerji tedavisinde Rinolight kullanılmaması gereken hastalar;

Standart tedavileri kullanamama nedenleri ciddi burun eğiklikleri olan hastalar,
    Alerjik nezlenin yanı sıra diğer akut viral ya da bakteriyel burun iltihapları bulunan hastalar,
    Burun içinde ya da genizde tümörleri olan hastalar,
    Ciddi burun kuruması ve burun içinde kabuklanma şikayeti olan hastalar,
    Daha önce cilde yönelik ışık tedavisi sırasında ciltte ciddi sorunlar yaşamış olan hastalardır.
    Henüz çocuklarda ışık tedavisi kullanımı ile ilgili yeterli klinik bilgi birikimi olmadığından Rhinolight uygulaması 14 yaş altında önerilmemektedir.

http://www.teomandal.com/tr/isik-tedavisi-rhinolight-fototerapi

alerji ve geniz akıntısı

Alıntıları Göster
    ya bende de herhalde bu hastalıktan olmaya başlıyor, adı her neyse bilmiyorum.

özellikle sabah uyandığımda burnum akıyor ve acı bir hapşurma oluyor ama akşama doğru bir şey kalmıyor normale dönüyor.

yani sabah uyandığımda sanki gripmişim gibi ama aksama doğru iyleşmişim gibi oluyor.

yaklaşık 6 aydır böyle. doktora gittim dediğiniz gibi antibiyotik ve sprey verdi bi işe de yaramadı.

önersi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Sfenks

özellikle sabah uyandığımda burnum akıyor ve acı bir hapşurma oluyor ama akşama doğru bir şey kalmıyor normale dönüyor.

yani sabah uyandığımda sanki gripmişim gibi ama aksama doğru iyleşmişim gibi oluyor.

yaklaşık 6 aydır böyle. doktora gittim dediğiniz gibi antibiyotik ve sprey verdi bi işe de yaramadı.

önersi olan varmı?

Alıntıları Göster
    Benimde klima veya şiddetli rüzgar fln vurdumu sesim kısılıyo yane burun tarafim tıkanıyo doktora bi kere gittim geniz akıntısı ve sinüzit dedi burun kemigim kalinmis ama belkide para koparmak için ameliyat dedi. Benim gibi sesi kısılan oluyomu?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4Sfenks

önersi olan varmı?

öneri hemen üstünde duruyor...
  • Özellikle toz akarina karsi alerjisi olup anti alerjik yatak kilifi yorgan vs alan varmi?Piyasada bir dolu marka var ve fiyatlar arasinda resmen ucurum var. Alipta ben su markadan memnun kaldim diyen var mi?
    Bu arada ben hala ilacsiz devam ediyorum su an fena sayilmam.sabahlari haric oksurmemeye basladim. Sabahlari genzimde biriken akintiyi atana kadar oksuruyorum bende. Eve gec giriyorum mumkun olabildigince, odama da sadece uyumak icin giriyorum. ilaclara donmemeye cok kararliyim. Normalde cok asosyal evim evim guzel evim mantalitesine sahip bir insandim. Hastalik sayesinde tam bir sosyal kelebek oldum eve giremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyingfork

Özellikle toz akarina karsi alerjisi olup anti alerjik yatak kilifi yorgan vs alan varmi?Piyasada bir dolu marka var ve fiyatlar arasinda resmen ucurum var. Alipta ben su markadan memnun kaldim diyen var mi?
    Bu arada ben hala ilacsiz devam ediyorum su an fena sayilmam.sabahlari haric oksurmemeye basladim. Sabahlari genzimde biriken akintiyi atana kadar oksuruyorum bende. Eve gec giriyorum mumkun olabildigince, odama da sadece uyumak icin giriyorum. ilaclara donmemeye cok kararliyim. Normalde cok asosyal evim evim guzel evim mantalitesine sahip bir insandim. Hastalik sayesinde tam bir sosyal kelebek oldum eve giremiyorum.
    Ya Bende hiç öksürük vs olmuyo ama bazen sesim kısılıyo buda alerjikmidir??

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.