Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.110
Cevap
86
Favori
568.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sinüs rinse tarzı şeylerle burun yıkama yapın günde 3 kere.veya daha fazla

Şırınga ile de tuzlu karbonatlı su hazırlayıp burnunu yıkanabilirsiniz. Ben karbonat ve beyaz sirke ile ılık su karışımı yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 4 Nisan 2017; 14:22:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Günde 1 kere yapıyorum da faydası yok gibi.

• Mayzer M kullanıcısına yanıt
    Sık sık olur hocam bilirim zordur. Günde en az 3-4 defa yapın. Ayrıca spor yapınn çok iyi geliyor bu rahatsızlığa. Hafif tempolu yürüyüş bisiklet sürme ya da fitness

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 4 Nisan 2017; 15:59:39 >
  • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nden Dr. Yavuz Dizdar, son dönemde artan kanser vakalarında endüstriyel yoğurdun etkisinin ilk sırada olduğunu söyledi.
    devamı:http://ahmetrasimkucukusta.com/2017/04/04/derdime-bir-care/yogurt-kanser-yapar-mi/

Yediklerinizi değiştirmezseniz bu işin kurtuluşu yok.
    Kanser yapan başka neler yapmaz ki?

"Eski toprak" dediğimiz dedelerimiz ninelerimiz niye hasta olmuyorlardı?
    Çünkü doğal besleniyorlardı. Katkı maddeli hiçbir ürün yemeden ömürlerini geçirdiler.

Şimdi markette satılan her gıda hileli.
    Raf ömrünü artırmak için içine olmadık katkı maddesi katıyorlar.
    Sonra gel de hasta olma.

Bir arkadaş ameliyattan bahsetmiş. Bademcik ameliyatı falan ise sakın olmayın. Alerji ile bademciğin hiç ilgisi yok. Hatta bademcik ağızdan giren besinleri vücudun tanımasını sağlıyor.
    Bademciklerini aldırıp pişman olan çok insan tanıyorum.

Ne zaman bisküvi, çikolata gibi katkı maddeli şeyler yesem uykum bozuluyor.
    Bünye katkı maddelerini ve koruyucu maddeleri sindiremiyor sonra arızalar baş gösteriyor.

Yukarıda bir arkadaşımız da yazmış: düzenli, doğru beslenme ve hareket.
    Alerji ilaçları da bir yere kadar götürüyor.
    Hem alerjen şeyler yiyeceksin hem de alerji ilaçları alacaksın. Bu da bir yerden sonra fayda etmiyor.
    Tek çare beslenmeyi doğru yapmakta ve vücudu hareket ettirmede.

• Arkadaşlar uzun zamandır rahat 8-10 yılı var alerjik rinit (peş peşe sürekli hapşırma ve burun akıntısı) var

Hiç bi ilaç tam anlamıyla geçirmiyordu en son uzman doktor levmont yazdı bu geçirir dedi. Evet kullandığım sürede inanılmaz bir etki gösteriyor fakat bıraktıktan maksimum 1 hafta - 10 gün sonra eskisi gibi devam ediyor alerji. Asıl sorun bu değil bu ilacı kullandığımdan beri sürekli uyku hali ve uyuşukluk hakim (diğer ilaçlarda olandan kat kat fazla etkili mallaştırıyor resmen) Bunun bitkisel bir çözümü yok mu arkadaşlar deli olacam. İlaç kullanmazsam günde 20 defa hapşırabiliyorum belki daha fazla.

• lost kullanıcısına yanıt
    Bademcik değil hocam, burun içi et ve kıkırdak alınacak dedi

• barracudaaa kullanıcısına yanıt
    Kortizonlu spreylerden kullandınız mı, kullanmanıza rağmen küçülme olmamışsa ameliyat olabilir diğer türlü spreyleri mutlaka deneyin.
    Bir de maalesef bazı doktorlar sırf ameliyat yapmış olmak için böyle tedavi ile falan uğraşmadan hemen ameliyat öneriyorlar.
    Bu yüzden mutlaka ikinci bir doktora da görünün. Kaldı ki alerjiden her doktor anlamıyor. Doktoru da iyi seçmek gerekiyor. İmkanınız varsa üniversite hastanelerinde doç. veya proflara özel muayene olun.

Moralinizi bozmak istemek ama burun etleri(konka) alındıktan sonra tekrar büyüme ihtimali de var.
    İnşallah siz de böyle bir şey olmaz.

------------------

Genelimiz için yazıyorum:
    Alkol ve sigara kulanıp alerjiden kurtulacağınızı sakın düşünmeyin.
    Bağışıkık sistemini ikisi de mahvediyor.

Sürekli alerji hapı kullanmak bir takım yan etkileri de beraberinde getirir.
    En geç 6 ayda bir karaciğer ve böbrek değerlerinize baktırın.

---------------------------
    @tuarek7

Bitkisel olarak papatya buğusu tarifi vermiştim önceki mesajlarda onu uygulayabilirsiniz.
    Temiz deniz suyu bulabiliyorsanız bununla garagara ve buruna çekme işlemi yapın.
    Eczanelerde satılan deniz suyu değil bildiğin denizin suyu olacak.
    Bulamazsanız şişe suyuna karbonat+tuz karışımı yazmıştım onu uygulayabilirsiniz.
    Bunları en fazla 15 gün uygulayın sonra ara verin.

Burun içinde kuruma olursa aktardan tatlı badem yağı alın bunu her gece yatmadan önce burun deliklerinize birer damla damlatın.

Herkese geçmiş olsun.

2. Bir doktora da göründüm, o da aynısını söyledi. Fakat araştırmalarıma göre bu ameliyattan memnun kalanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyormuş hocam. Kortizonlu burun spreyleri tabiki kullandım, 5 gün sınırı olduğundan ev doldu taştı burun spreyleri ile, vücut ilaca tepki vermiyor benim en büyük sıkıntım o. Sadece 1kere awamys+aircomb fayda etmişti, nüksettiğinde o da fayda etmedi. Tuzlu sular, papatya çayları hepsini denedim, çözüm bulamadım. Sanırım iyi bir doktor bulup ameliyat olmalıyım, ondan da umudum yok fakat denememiş olunmasın işte, o da çok ağır bir ameliyat.

• Bu arada alerjinin alevlenmesini azaltacak bir tespit yaptım. Duşu soğuk su ile bitirmek. Yanlız su ılık veya buz gibi olmayacak, soğuk. Tüm vücuda sirayet edecek. Özellikle kışın hasta olma riski var fakat bana iyi geliyor elhamdülillah. Normalde çok sıcak su ile duş almayı severim (aleji hastalarının çoğu sıcak su seviyor yine tespitlerime göre.) sıcak su ile duşu bitirdiğimde alerjik reaksiyonlardan ölüyordum bunu denedim biraz daha iyi geldi çok şükür. Tavsiye ederim, fayda görürseniz bana dua etmeyi unutmayın lütfen.

otrivine, iliadin gibi bağımlılık yapma riski taşıyanları en fazla 5 gün kullanırsınız. Nasonex, nasacort gibi olanları 30 gün kullanabilirsiniz. Öyle 5 günde hiç bir şey küçülmez.
    Ameliyat, etler tekrar büyümesi olasılığı taşıdığı için bence gereksiz. Boşa riske girmeyin.

Utanarak söylüyorum ki: doktorların çoğu para alabilmek için gereksiz ameliyatlar yapıyor. Ya da alerjiyi bilmedikleri ya da uğraşmak istemedikleri için.
    Bence siz alerjiden anlayan bir doktor bulun. Öyle hemen ameliyat diyen KBB doktorunu geçin bir kere.
    3 yaşında 5 yaşında çocukları ameliyat edip, bademcik, geniz eti ne buldularsa alıyor bazı doktorlar, sonra alerji geçmiyor tabi ki, aileler bin pişman oluyor.

Her ilaç herkese tesir etmeyebilir çünkü bünyeler farklı.
    O zaman sizin beslenmeniz kötü olabilir.
    Varsayıyorum: Kilo sorunu veya tozlu ortamda çalışma, ev tozu, akarlara alerji vs gibi her gün çokça karşılaştığınız bir şey var.
    Dışarıda yemek yeme alışkanlığı, abur cubur beslenme, sigara, alkol, yün yatak, yorgan yastık.
    Daha sayılabilecek onlarca alerjen.
    Odanızda halıfleks türü kaplamalar. duvardan duvara halılar. Odayı kurutan radyatörler vs. vs.

Bunu tespit edin önce. İlaçlar fayda etmiyorsa, ilacın gücünden daha fazla güçte bir alerjik ortam veya durumla karşı karşıyasınız demektir.
    İlaç zaten alerjiyi sadece baskılıyor, tedavi etmiyor.
    Tedavi beslenme ve ortam düzenlemelerinde. spor ve harekette.
    Bataklığı kurutmaya çalışmalıyız, bilmem anlatabildim mi.

Burun spreylerinden tutun, alerji haplarına oradan, alerjik astım diye kortizonlu nefes tüplerine kadar kullanmış biri olarak beslenme alışkanlığımı düzeltince bunların çoğundan kurtuldum. arada aerius tablet alıyorum o kadar.

Haklısınız; sigara alkol yok fakat dışarıda ve çok sağlıksız besleniyorum, tozlu ortamlara girip çıkıyorum. Birde koku alerjim var benim, marka fark etmez kokuyu burundan çektiğim an 5 saniye sonra iptal. Öncelikle bunları düzeltmem gerek. Ameliyattan benimde pek umudum yoktu zaten denize düşen yılana sarılır misali.

Elinizde nasonex sprey varsa 30 gün boyunca sabah akşam birer fıs kullanın. Yatmadan önce de tatlı badem yağı damlatın burnunuza fayda görürsünüz umarım.

Dışarıda yemek bildiğin intihara teşebbüstür. :)
    Şaka bir yana zorda kalırsanız sulu sebze ve bakliyat yemeklerinden yiyin.

Döner, hamburger, pizza vb. hepten zarar.
    Yanına bir de kola içtin mi hatta ayran bile, alerjen hakkımızı tamamlamış oluyoruz.

Koku alejisi bende de vardı. bendeki sebep deterjandı ki deterjanlar da hiç masum değil.
    Anti-alerjik sıvı deterjanlar var onları deneyin, olmadı sabun tozu kullanın.
    Yumuşatıcıdan kesinlikle uzak durun.

Çayı şekersiz içmeye çalışın birkaç ayda bakın kesin faydasını göreceksiniz.

Gelişmeleri yazarsanız herkes ona göre faydalanır...
    Aynen sıcak su bende seviyorum genelde alerji damarlarda kan akısını bozduğundan ve değişik maddelerin salınımından üşüme sık sık olur bu yüzden sıcak sevilir

Hocam yememem gereken herşeyi yiyorum sanırım bu listede hepsi var :( çayı zaten yıllardan beri şekersiz içerim onda sorunum yok. Önce ilaca bulaşmadan hayatımı düzene sokmaya çalışacağım, gelişmeleri yazarım hocam. Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

hocam bende hapşırma sorununa ek bir de kaşıntı alerjisi baş gösterdi son 1 aydır. Cildiye doktoru losyon, krem ve rupafin alerji hapı önerdi.
    Size sormak istediğim konu şu hapşırma sorunu çok sıkıntı değil hap kullanmadan da idare etmeye çalışırım ama kaşıntı konusunda malesef daha farklı bir çözüm bulana kadar hap kullanmam gerekecek.
    KBB doktoru burun alerjim içim Levmont, Cildiye doktoru ise Rupafin önermişti. Levmont çok ağır geldiği için onu kullanamıyorum. Cildiye doktorunun yazdığı rupafin hapşırma sorunu için de çözüm olabilir mi acaba ve Levmont kadar ağır yan etkileri var mıdır (aşırı uyku hali ve sersemlik)
  • tuarek7 kullanıcısına yanıt
    Kaşıntı da muhtemelen detarjan, sabun, şampuan, yumuşatıcı kökenlidir.
    Aynı zamanda saçlarınızda da kepeklenme varsa o zaman karaciğer kaynaklı bir sorun da olabilir.
    Ev yapımı yoğurt yemelisiniz.

Işıl işlem görmüş sucuklar da kaşıntı yapar.
    Dışarıda mümkünse yemek yemeyin. Fast-food kesinlikle yemeyin.

Alerji ilaçları maalesef derin uykulara sevk eder insanı. Benim kullandıklarım içinde en az sersemleteni aerius'tu.
    Zaten her ilaç herkese aynı etkiyi göstermiyor. Levmont gerçekten çok ağır yataktan kalkmak ne mümkün. Rupafini kullanın bir süre, faydası olursa ona devam edin. O biraz daha hafif. ama genelleme yapmak zor çünkü bunları kullanıp uykum açıldı diyen insanlar da var.
    Beslenme ve deterjan konularına dikkat edin ilaçsız da düzelebilir.
    Hocam dediğiniz gibi fast-food avm ye sinemaya gittiğimde ilk başvurduğum yöntem ona dikkat edicem. Sucuk olayını bilmiyordum ona da ara veririm. Ev yapımı yoğurt tüketiyoruz onda sıkıntı yok. Alkol ve sigara zaten kullanmıyorum. Saçta kepeklenme yok ama gerekirse sabun ve şampuanı değiştiricem bulucaz bir yolunu. Ben tek sorunum hapşırma sanıyordum ama bu kaşıntı alerjisi hapşırmayı mumla aratıyor.
    Cevaplar için de çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaglikBilgisi

Detaylı bilgi için ;http://www.umutakyol.com/bademcik-ve-gediz-eti

Bu nedir şimdi reklam yeri mi burası

• arkadaşlar doktorun söylemi ile yazıyorum.alerji'yi hafifletmek vitamin-mineral kullanmaktan geçer.
    bizzat kendimde test ediyorum kullanmadığım zaman daha çok düşünce beni alıyor karamsarlık hali çöküyor
    kullandığım zamanlarda kendimi daha mutlu enerjik hissediyorum.
  • becozmy kullanıcısına yanıt
    Ne takviyeleri kullanıyorsunuz ve neleri önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 27 Nisan 2017; 17:15:9 >
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.