Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
86
Favori
568.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu başlatan kişi olarak ilk başlarda bana yardımcı olacak bir kişi foruma yazı yazacak bu hastalığı yenmiş bir kişiyi bekledim fakat cevap alamadım ama bir taraftanda sevindim allah düşmanımın başına vermesin görüyorumki bayağı bir arkadaş bu hastalıktan müzdarip umarım bir birimize yardımcı oluruz.
    ben şu anda klasik tedavi yöntemine devam ediyorum alerji hapı ve vitamin en son gittiğim özel avusturya hst. kbb.doktoruna gittim bana dürüst davrandı ve bu hastalığı yenmek çok zordur dedi ve akupunktur tedavisi tavsiye etti ben bunun yanında rinolight ışık tedavisinden bahsettim kendisi o tedavi yöntemi de etkili olabilir dedi ama ben araştırmalarımda alerjiye en etkili yöntemin ozon tedavisi olduğunu öğrendim zaten denemediğim bu 3 yöntem kaldı bakalım zaman ne gösterecek allah büyük 6 yıl kabus gibi geçti.
    bu arada beni bayağı bir rahatlatan eski kbb doktorumun reçetesini burada paylaşmak istiyorum.
    sinirsistemi için citoles 5mg rexapin 2.5 mg alın
    daha sonra duact tablet
    sinüs rinse burun temizliği için bu çok önemli siz burnunuzu açık zannediyorsunuz ama bunu kullanınca o zaman göreceksiniz ne demek istediğimi
    birde vitamin gerekli çünkü uzun süre ilaç alımı vitamin eksikliğini beraberinde getiriyor
    ilaçların hiçbir yan tesiri yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz dikkat ederseniz ilaçlar içinde alerji hapı yok buda bana ilk başta enteresan gelmişti.
    deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın

• BECOZMY kardes Allah şifa versin.Senin durumundan herhalde en iyi ben anlarım.Çünkü durumumuz kopya gibi.Bu illet başlıyalı beri boğazımda koca bir ağrı ile yaşıyorum.Alerjik rinit,geniz akıntısı sinüzit kulak ağrıcı ciğerlerde hırıltı ne ararsan gırla.Bu hastalık yüzünden canımdan cok sevdigim mesleğimi bırakmak zorunda kaldım!!!! Öğretmenlik yapamıyorum.İnşallah düzeliriz!
    Ben sağlık simsarı mı diyim dolandırıcılar mı diyim BİORESONANS denen dalaverayı senin gibi denedim.Bir alete bağlıyp sözde alerjen madde dolu tüplere dokundurarark bir ufak antenin salınımına gore neye alerjin oldugunu buluyorlar.UFAK ANTEN TITRESIRKEN SABIT DEGIL UCUNU TESTI YAPAN TUTUYOR!TEZGAHA BAK!!Ve yine aynı aletin yardımıyla o alerjenin frekansını ters cevirip vucuduna veriyorlar.Bu da alerjini geciriyor!!!Tabi hepsi sozde!!!Her seans 50 tl ilk seans 100 tl!!! Bahcelievlerde aslen diş doktor olan Salih YILDIRIMa ummutla gittim ama o kadar paramı alıp en son seans alerjin gecti dedi.Makinaya gore artık ev tozuna alerjik tepki vermiyormusum.TABİ YİNE O UFAK ANTENCIK ONUN ELİNDE!! O SALLANIRSA ALERJIN VAR SALLANMAZSA ALERJIN GECMIS!Breh breh!! Bunları yazmamın sebebi benim gibi başka hastalar da bu tezgahcılara kanıp hem para hem umutlarını harcamasınlar.Gercekler bu.Birileri kusura bakmasın!!!!

• Baya varmış bu konudan muzdarip. Benimde akarlara karşı allerjim var. Allerji tecrübem yaklaşık 3-4 yıl önce kaşıntılarla başlamıştı. Kollarım ve bacaklarım kaşınıyor ve kaşıdığım her yerde kabarcıklar çıkıyordu. Yaklaşık 2 sene devam etti bu durum, doktorun verdği krem ile geçmişti. Daha sonra bu akarlar denen illetle karşılaştım. Allerji testinde akarlara karşı yüksek derecede allerjim olduğu ortaya çıktı. İlaç verdiler, şunları yapın, yapmayın vs. tavsiye verdiler. Akarlar denen illetin sadece evde olması gerekiyor güya ama böyle değil durum. Dışarıya çıktığım zamanda durmadan hapşırdığımı biliyorum. Burun çekmekten nefret eder duruma geldim, hani ortada bir balgamda yok paso burun çektiriyor. Yine yaklaşık 4-5 ay önce iyice azıtmaya başladı. Artık neredeyse gün boyunca sürüyordu. Bir gün boyunca insan hapşırır mı? Düşünün nasıl bir durum olduğunu. Yaşayan bilir sözü gerçekten burada devreye giriyor. Gene doktora gittik ve birinci derecede akarlara normal derecede allerjim çıktı. Normal derece diye çıkıyor ama adamı yaşamaktan bıktırıyor bu illet ne iş anlamadım. Doktor iki ilaç ve bir burun spreyi verdi. Doktoron verdiği ilaçlar her ay değişerek gelsede, son 2 aydır değişmedi. Hergün yatarken Singulair (10mg) ve Deloday (10mg) kullanıyorum. İyice azıtıncada burun spreyini (Nasonex) kullanıyorum. Ama yine son günlerde her sabah hapşırmaktan kendimi alamıyorum. Durmadan burun çektirmeside cabası. Sonu ne olacak bilmiyorum.

• Öyle böyle değil çok pis bi durum yaşamayan anlamaz
  • EhrimeN Allah sifa versin durumunu anlıyorum.akarlara karsı antiite yatak torgan kılıf seti alabilirsin.Ben de bu aralar arstırma asamsındayım.Kullananlar işe yarıyor diyor.
  • BECOZMY sinus rinse hakkında bilgi verir misin?Ben bir kez burnuma tuzlu su cektim öldüm bittim.Kulanaması zor mu?Ne fayda sağlıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliaskerde

EhrimeN Allah sifa versin durumunu anlıyorum.akarlara karsı antiite yatak torgan kılıf seti alabilirsin.Ben de bu aralar arstırma asamsındayım.Kullananlar işe yarıyor diyor.

Amin. Bakalım, alırım bende sanırm.
  • güncel
  • güncel
  • kullandığım ilacın( gerçi ilaç denemez ama ) içeriğini hatırladığım kadarıyla yazmaya çalışacağım. ne kadar konuyor ölçüleri nedir bir fikrim yok. ama belki birilerine yardımı dokunabilir.

önce ciddi anlamda taze yumurta ( tavuktan yeni çıkmış yani ) yumurtalar iyice yıkanacak.

bu yumurtaları örtecek kadar limon. ( yumurtaları da bir kavanoza koyup - tabi kavanoz cam olmalı - sıktığınız limonun suyunu da bu kavanoza boşaltıp ağzını kapatıyorsunuz. )

süreyi tam bilemiyorum ama 1 hafta kadar bu şekilde ağzı açılmadan bekleyecek. sonra yumurtanın o sert kabuğu limonun asidiyle eriyecek ve geriye yumurtanın zarı dediğimiz kısmı kalacak. o zaman kavanozu açıp yumurtanın zarlarını alıyoruz içinden. karışıma metal hiç bir şey değmeyecek özellikle belirteyim.

sonra tahta bir kaşık yardımıyla bunları karıştırıyoruz. bunun içine - tekrar belirtiyorum miktarları tam bilemiyorum - havanda dövülmüş nöbet şekeri, kurutulmuş reyhan otunun baharat haline getirilmiş hali azıcık tabi ki, 1 şişe kanyak. hatırladıklarım bunlar. belki unuttuğum bir kaç malzeme daha vardır. onları da öğrenmeye çalışayım. kıvamı baileys kıvamında olmalı.

her sabah aç karnına bu karışımdan 3 yemek kaşığı içiyorsunuz. yani şu kadarını söyleyebilir. benim için bu çocuk yaşamaz falan demişler. ama maaşallah turp gibiyim. bir de üstüne üstlük 10 yıldırda sigara kullanıyorum. ( bırakacağım ama :) )

tabii 10-20 yıl sonra ne olurum bilinmez ama denemeye değer diye düşünüyorum.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

• walla parmaklarına sağlık.O kadar uğraşıp yazmışsın.Bu anlattıklarını okuyunca bir an ölümsüzlük formülü olan Lokman Hekimin formülünü okuyorum sandım.Of of of ne kadar ilginç.nöbet şekeri ne ilk kez duydum! :))) boyle birşeyi yapabilirmiyim bilmiyorum?
  • aktarlar bilir. böyle kristal gibi bir şey. şeker bir nevi. başka bir paylaşım sitesinde bulduğum bir bilgiyi paylaşabilirim sizinle.

"Halk arasında ilâç olarak kullanılan billûrlaşmışşeker.
    Nöbet şekeri: Diğer bilinen ismiyle kaya şekeri ses açmak için çok ideal doğal bir madde.

Faydaları: Sesi kuvvetlendirir. Ses kısıklığına iyi gelir. özellikle yazın emilerek tüketilmesiyle vücuttaki harareti alır. Ses açıcı özelliği vardır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sydney78 -- 18 Ocak 2010; 14:20:14 >
  • Tam tarifi buldum. İşte detaylar:

6 tane yumurta - daha öncede söylediğim gibi taze günlük yeni çıkmış. bu yumurtaları iyice diş fırçasıyla fırçalayarak yıkıyoruz. sonra büyükçe bir kavanoza yeleştiriyoruz. kavanoz cam olmalı.

Taze limon. hepsinin suyu sıkılacak. yaklaşık 10 tane kadar kavanozdaki yumurtaların üstünü örtecek ( kesinlikle piyasada satılan limon suları olmayacak )

yumurtalar 20-25 gün bu limon suyunda bekleyecek. hergün üzerindeki köpükler tahta bir kaşık yardımıyla alınacak. metal hiç bir şey karışıma sokulmamalı. yumurtanın kabuğu tamamen eridikten sonra yumurtaların zar kısımları karışımdan ayrılacak.
    1/2 ( yarım ) kilo nöbet şekeri havanda iyice dövülüp toz haline getirilerek bu karışıma 1 şişe cep kanyağı ile yedirerek karıştırılacak. yavaş yavaş karıştırılması özellikle belirtiliyor.

bu elde edilen karışımı her hafta daha küçük bir kavanoza koyarak bölüm bölüm kullanırsanız iyi olur. her sabah aç karnına 2 kaşık içilecek.

umarım benim gibi faydasını görürsünüz. yalnız ne kadar erken evrede yapılırsa o kadar faydası var.

bunu İstanbul Göztepe de yaşlı bir teyze yapmış. bunun karşılığında kendisine ( ruhuna ) dua edin yeter.

Acil şifalar dilerim..

• quote:

Orijinalden alıntı: sydney78

Tam tarifi buldum. İşte detaylar:

6 tane yumurta - daha öncede söylediğim gibi taze günlük yeni çıkmış. bu yumurtaları iyice diş fırçasıyla fırçalayarak yıkıyoruz. sonra büyükçe bir kavanoza yeleştiriyoruz. kavanoz cam olmalı.

Taze limon. hepsinin suyu sıkılacak. yaklaşık 10 tane kadar kavanozdaki yumurtaların üstünü örtecek ( kesinlikle piyasada satılan limon suları olmayacak )

yumurtalar 20-25 gün bu limon suyunda bekleyecek. hergün üzerindeki köpükler tahta bir kaşık yardımıyla alınacak. metal hiç bir şey karışıma sokulmamalı. yumurtanın kabuğu tamamen eridikten sonra yumurtaların zar kısımları karışımdan ayrılacak.
    1/2 ( yarım ) kilo nöbet şekeri havanda iyice dövülüp toz haline getirilerek bu karışıma 1 şişe cep kanyağı ile yedirerek karıştırılacak. yavaş yavaş karıştırılması özellikle belirtiliyor.

bu elde edilen karışımı her hafta daha küçük bir kavanoza koyarak bölüm bölüm kullanırsanız iyi olur. her sabah aç karnına 2 kaşık içilecek.

umarım benim gibi faydasını görürsünüz. yalnız ne kadar erken evrede yapılırsa o kadar faydası var.

bunu İstanbul Göztepe de yaşlı bir teyze yapmış. bunun karşılığında kendisine ( ruhuna ) dua edin yeter.

Acil şifalar dilerim..

Hocam naptın ya? Bu tarif akarlar için mi geçerli?

• quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

quote:

Orijinalden alıntı: sydney78

Tam tarifi buldum. İşte detaylar:

Acil şifalar dilerim..

Hocam naptın ya? Bu tarif akarlar için mi geçerli?

Yok sadece kokarlar için

• Sydney78 ellerine sağlık.Cok zahmet etmişsin.
  • güncel
  • Allerjik Rinitin Tedavisi : Eşimde de bende de bu illet hastalıktan var!Yaşam kalitemizi düşürüyor ki denemediğimiz ilaç ve tedavi kalmadı.İkimizde de sadece bu yazacağımız iksir (ki bizim için hakikaten iksir)çözüm oldu.Antihistaminik ve bilumum ilaç kullanmamıza gerek kalmadı.Bizde genizden mukoz şeklinde akıntı ve nefes darlığı,kulak kaşıntısı ve ağrısı,ağız kuruluğu,ağız kokusu,burun içinde kuruma,farenjit vb belirtileri oluyordu.Eşim midesinden rahatsız ona bile iyi geldi.Kısaca bu illeti çeken bilir!Ben de küf mantarı,akar,tüylü ev hayvanlarına allerji çıkmıştı.İnşallah bu yazacağım sizlere de iyi gelir.
    Aktarlarda kaynar diye de satılıyor.Yine de ayrıca satın alıp karışımı hazırlamak mümkün.
    İÇERİĞİ:
    1 tutam yenibahar(parmak ucuyla bir tutam)
    4-5 adet zencefil
    6-7 adet zerdeçal
    4-5 adet havlıcan
    4-5 adet çubuk tarçın(bunun piyasada sahtesi de olabiliyor ona dikkat etmek lazım.Kokusundan kırıp anlayabilirsiniz)
    1 tutam karanfil(parmak ucuyla)
    1 adet muskat(bu olmasada olur)
    HAZIRLANIŞI
    bunların hepsini karışıtırıp bir çaydanlıkta 1,5 lt su ile iyice kaynatın.İlk seferde özü çıkmadığı için biraz uzunca kaynatın.Zaten kaynarken köpürüyor,taşmasın,takip edin.
    Aynı karışımı su ekleyerek 4-5 kez daha kaynatarak kullanabilirsiniz.Zaten adı üstünde kaynadıkça özü çıktığı için kaynar deniyor.Yalnız ertesi güne bırakacaksanız içinde suyuyla bırakmayın,küflenmemesine dikkat edin.Özü çıkmadığı(rengi çok açık olur) zaman yeni karışım hazırlamak gerektiğini anlarsınız.Dilerseniz şeker de koyup çay gibi içebilirsiniz(sıcak tüketiniz)Biz 2 kişi günde toplam 3 lt tüketiyoruz.Allerjik sorunumuz %99 çözüldü.Lütfen uyguladıktan sonraki tedavi sonuçlarınızı bizimle paylaşın ve bu sorunu yaşayanlara da bu karışımı önerin.İlk içtiğinizde başınızda farklı bir yoğunluk hissedebilirsiniz.Hatta biz ilk içtiğimizde tansiyonumuzun çıktığını zannedip ölçtük.Tansiyonumuz normal çıktı.Büyük olasılıkla sinüsleri açıp oksijen alımını kolaylaştırdığı için böyle hissetiriyor.
    Üstelik içimi de çok leziz.

Dikkat:(Sadece hipertansiyon sorunu olanlar varsa tarçının kan dolaşımını hızlandırıcı etkisinden dolayı daha temkinli içmelerini öneririz)
    Sizlere de acil Şifalar diliyoruz.

• bu dert bende de var geniz akıntısı öksürük ve allerji.ortaokuldna başladı o zamanı hatırlıyorum her sabah kaç defa hapşırıyordum birde kuvvetli hapşırınca sarsılıyorsunuz kaşıntı felan çabası hapşırık sonrası hırıltı nefes darlıgı felan ama hep bu istanbul havası yüzünden aslında.o zamanlar eczaneye karışım verdi doktor haftada bir vurulmuştum o hapşırıklar kesildi ama allerji devam ediyordu üniversite için izmire gidince birden kesileverdi ne hapşırık ne kaşıntı vs. 4,5 sene çok rahattım arada kışın istanbula geldigimde gene allerji azıyordu nefes darlıgı yapıyordu izmire gidince eser yok .neyse okul bitti istanbula geldik gene özellikle kışları nefes darlıgı hapşırık ki nefesimi kesiyordu kkb ye gittik burun etinin alınması lazım dedi aldırdık geçen sene çok şükür ondan beridir daha iyiyim sadece çok soguk mesela kar sonrası rüzgarlı havalarda veya çok rutubetli yagmurlu havalrda gece yapıyor nefes darlıgı tabi geniz akıntısını saymıyorum zira laıştım artık hapşırık yok artık .sanırım hepşırık sebebi burun eti idi. bu allerji ile başetmek için ya sürekli ilaç veya memleket degiştirmek gerekiyor.aklıma geldi aralıkda askere malatyaya gittim o kar kış atletle spor yap yat kal terle hiç hasta olmadım hapşırık vs inanabiliyormusunuz koşularda ilk zaman acayip tıkanıyordum nefees alamıyordum sonra açıldı cigerler en önlerde koşuyordum ilginçdir.

Herkeze acil şifalar diliyorum zira allerji ve astım çagın problemi.

• Sydney78 ve unalın fikri arkadaşlar,
    sizin burada paylaştıklarınızı bir sitede toplasam bir sorun olmaz sanırım.

Bende alerjik rinite üniversitenin 2. senesinde yani 2006 yılı ilkbaharında yakalandım. o zamanlar sabahları yataktan kalkar kalkmaz durmadan ard arda hapşırık oluyordu. hatta babam sabah kalkınca üşütüyorsun falan diyordu. bende ürperme bile olmadığını dile getiriyordum. neyseki bir ay geçtikten sonra izmirin her tarafında saman nezlesi belirtilerini gösteren reklamlar asılmıştı. bu reklamlardaki herşey hemen hemen bende de belirmişti. biraz da netten araştırma yaptığımda bütün belirtilerin bir çoğunun bende baş gösterdiğini gördüm. Özellikle burnumu sildiğimde burun içinde minik bir kanama olduğunu görmüştüm. sürekli hapşırma ve nezle olmadığım halde nezle görüntüsü vs. doktora gittim. sadece burun spreyi verdi. zaten bütün teşhisi ben koymuştum diyebilirim. ilaç kullanmayı pek sevmeyen biri olarak burun spreyi gün aşırı kullandım. yani aşırı şekilde tüketmedim. 2 günde bir bazen hergün kullandım. zaman ilerledikçe farkettim ki gözlerimde de kızarıklık ve akıntı oluşmaya başladı. bunun içinde göz doktoruna gittim. gene internetten edindiğim bilgilerden saman nezlesinin gözlerde de alerjik etki yarattığını öğrenmiştim. doktorum da bunun için bir damla verdi. ama pek bir faydasını görmedim o zamanlar. hem bana kesin alerji dememişti. bilgisayar kullanımından kaynaklandığını falan dile getirmişti. kullandığım göz damlasının adı visine'di. 2 - 3 sene civarında bahar dönemlerinde sadece burun spreyi (nasacort AQ nazal sprey) kullandım. geçen sene ise bu alerji o kadar şiddetlendi ki anlatamam. sabahları yataktan kalkar kalkmaz hapşırmıyordum. ama müthiş bir nezle görüntüsü vardı. burun akıntısından göz kaşıntısına kulak kaşıntısına kadar ne ararsanız vardı. yani durumum yukarıda yazılanlardan farksızdı. İzmirde ikamet ettiğim için Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gidip alerji bölümüne tedavi olmaya başladım. Çünkü bu yaşadığımız alerjinin astıma çevirme olasılığının yüksek olduğunu da öğrenmiştim ve bu bana korku veriyordu. Hastanedeki doktor Özlem Göksel'di. 2 gün hastaneye gittim. biri normal biri detaylı olmak üzere 2 kan testi yapıldı. ve yeşil bitkiler ve ev akarlarına karşı alerjim olduğunu söyledi. ve gerekli detyalı bilgiyi gid.gov.tr de öğrenebileceğimi söyledi. bunların yanında bir takım ilaçlar yazdı. Bunlar;
    1- Aerius 5mg (20 tablet film hap)
    2- Nasacort AQ (Nazal Sprey)
    3- Patanol (Göz damlası)

Bunları hergün kullanmamı söyledi. Haziranda gitmiştim doktora Ocakta gene gelmemi söyledi. Abartısız söylüyorum hepsini hergün kullandım. Aerius 'u hergün kahvaltıdan sonra 1 tane aldım. Burun spreyini ise iki burun deliğinin bir sprey burun dibine bir sprey de burun ucuna şeklinde kullandım. Göz damlasını da gene gün aşırı kullandım. Göz doktorumda bunların yanına bir de Efemoline isimli göz damlasını verdi. Onuda Diğer damla ile birlikte kullandım. Ocak sonunda doktora gitmem gerekiyordu. Ben iş dolayısıyla bunu biraz uzattım ve geçtiğimiz günlerde gittim. Bana deri testi yapacağını söyledi. Ve önümüzdeki hafta deri testine gideceğim. deri testine olana kadar herhangi bir ilaç kullanmamamı istedi. Bir kaç gündür ilaçları kestim. Ama feci şekilde alerjinin belirtilerini yaşıyorum diyebilirim. Yalnız şu farkı doktora astım olma korkumu söyledim. bana çok güven verici konuşmuştu: alerjin başlangıç seviyesinde, dediklerimi yaparsan birşey olmaz demişti. bende onu dinledim. ve hiç sevmediğim halde ilaçları kullandım. şimdi deri testini bekliyorum. onun sonucunu da buraya yazıcam. ve bu sırada siz arkadaşlarımın yazdıklarını ve üzerlik otu tohumu denilen maddeyi kendimce deneyeceğim.
    çünkü halim berbat. gözlerim baygın baygın... :( sigara dumanına karşı aşırı bir hassasiyetim var. Sigara dumanını çok az bile hissetsem hemen hapşırma gözlerimde sulanma başlıyor. ve 5 gündür acaip derece de burnum akıyor. Dün akşamdan itibaren ise boğazlarım berbat. uykuma izin vermiyor burun ve geniz akıntısı.

Tüm bunlarla birlikte göğüs ağrısından da şikayetçiyim. bunun içinde bugün kalp doktoruna gideceğim. 1 sene önceki gidişimde her hangi birşey çıkmamıştı ama kalbimin olduğu bölüm bazen acaip derece de sancı yapıyor.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Dediğiniz gibi bunu yaşamayan bilemez.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.