Şimdi Ara

alerji-astımlılar için en iyi süpürge (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
126.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

1 müşteriyi kaçırdın kardeş eheheheh

Ne için kaçırdık?
  • duru911 arkadaş ta Thomas aldı da sizden değil onu dedim
  • quote:

duru911 arkadaş ta Thomas aldı da sizden değil onu dedim

tamam arkadaş

Bir daha ki sefere bekleriz.

İyi Günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ÖZELSİNİZ

Merhaba arkadaşlar,

Thomas twin temizlik robotunu satmaktayız.

havale ile : 871,04 YTL

kredi kartı ile: 897,98 YTL bonus kredi kartına peşin fiyatına 2 + 6 toplam 8 taksit

Aynı zamanda kapıda ödeme kolaylığı tek çekim yada nakit olarak da bu ürünü alabilirisiniz.

Almak isteyen arkadaşları bekliyoruz.

http://www.ozelsiniz.com/default.asp?git=9&urun=117942

Arkadaşlar bu fiyat bir çamaşır makinası fiyatından daha fazla bir fiyat. Böyle bir iş için bu kadar para ödemek bana pek mantıklı gelmiyor. Halı yıkama dışında aynı işi 200 YTL lik King Ecovac ile de yapabilirsiniz. Halı yıkamak sizin için çok önemliyse ve paranızda çok ise diyecek bir şey yok tabii ki. Alan arkadaşlarımın güle güle kullanması dileklerimle..

• zaten benim anlayamadığım nokta bu. çamaşır makinesi örneğini veren arkadaşa katılıyorum. bu tip tanıtımını yapanlar su kabının üztüne çıkıp tepiniyor. motoru ve plastik kısımları uçak yapımında kullanılan materyaldenmiş. hiç uçak muadili bi ürün kullanmayı düşünmemiştim. düşünseniz e, ariston aqualtis reklamlarını hatırlayan muhakkak vardır. ben o reklama hayran kalıp gidip makineyi inceledim. gerçekten harika bir aygıt. üstelik reklamı da dahice. içinde bi sürü teknoloji ürünü elektronik kısım var. çelik kazan var rulman var. elektrik süpürgelerininkinden çok daha güçlü bir motor var. en kötü makine 20 yıl tık demeden gider. her seferinde aynı hizmeti vermeyi garanti eder. fiyatı mı lcd göstergesi basit olan ve 6 litrelik olanı 850 ytl. civarı.

buradan ortaya çıkan sonuç nedir.; alerji, astım, akar kokar, yatağımızdaki toz, halımızdaki toz. normal süpürgelerin toz kaçırması gibi doğruluğuna inandığım ve insanları çaresiz duruma düşüren bu gerçeği , "sağlığınız için, çocuğunuz için" söylemlerini kullanarak duyguları da sömürüp rant sağlamak.

hiçbir süpürge, ne malzemesinden, ne malı, ne özellikli ne bilmemneli olursa olsun. 1000 ytl olmamalı. çok özel durumlar olupta olmak zorunda oluyosa o süpürgeyi yapmayın arkadaşım. insanların sağlığını bugüne kadar siz mi korudunuz. lcd monitör de benim göz sağlığımı koruyo; çok önemli di mi ama 400 ytl.

piyasada bu makinelerin 2000 ytl civarına dayanan fiyatlıları da var. çok düşünüyorum alıcam lakin yıllık vergisi kaç paradır diye çekiniyorum. ödeyemeyiz animallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 16 Mayıs 2007; 15:24:22 >

• Arkadaşlar can sıkıntısıyla forumları okurken, size misafir olmaya karar verdim.Bende size bir öneri getirmek istiyorum.Önce bazı konular hakkında bilgi verme gereği duydum.
    İyi bir süpürgenin en önemli özelliği vakum yoluyla ortamdan aldığı tozu içinde tutabilme kapasitesidir.Bunun içinde filtreleme sistemlerinin kaliteli olması gerekir.Herkesin konuştuğu HEPA( High Efficient Particle Arreseted) süpürme =temizlik= hijyen için bir süpürgede olmazsa olmazdır.Bir filtrenin HEPA olarak adlandırılması için %99,9 oranında 0,3 mikrona kadar olan partikülleri ortamdan arındırması gerekir.Herkes çok bilmesede, satıcılar bunu müşterilerine çok söylemesede HEPA KENDİ İÇİNDE KATEGORİLERE AYRILIR.
    -HEPA 10
    -HEPA 11
    -HEPA 12
    -HEPA 13
    -HEPA 14
    Daha üst kategorisinede ULPA ADI VERİLİR.
    Bu numaralandırılmış HEPA nın anlamı nedir ?
    Şöyle açıklayabiliriz, normal mikrofiltre kullanılan bir süpürgeye giren 100,000 adet partikülün yaklaşık 50,000 tanesi ,daha tehlikeli ve havada asılı kalacak küçüklükte makineden dışarı çıkar.
    -Bu süpürgede HEPA 10 kullanılıyor ise maksimum 15,000 adet
    -HEPA 11 kullanılıyor ise 5000 adet
    -HEPA 12 kullanılıyor ise 500 adet
    -HEPA 13 KULLANILIYORSA 50 ADET (Merkezi İNGİLTERE de bulunan BRITISH ALLERGY FOUNDATİON GÖRE KABUL EDİLEBİLİR ORANDIR)
    -HEPA 14 kullanılıyor ise sadece 5 adet partikül dışarı çıkma şansına sahiptir.(Hava temizleme cihazı gibi kısaca)
    Süpürgenin içine milyarlarca,trilyonlarca toz partikülünün girdiğini varsayarsak oranlar çok daha iyi göze çarpar.
    Alerjik rahatsızlığı olan hastalar için toz torbasız süpürge modelleri çok rantbl olmadığını düşünüyorum.
    Çünkü tozun toplandığı hazneyi boşaltırken (yıkamayı bile düşünse) veya içinde bulunan ek filtreyi temizlerken bir şekilde tozla muhatap olacaktır.
    Su filtreli modeller çözüm olabilir.Onlardaki fiyatlarda maşallah-gerçek çözüm gibi gözüken iyi modellerde- uçuk rakamlarda.Bu süpürgelerdede Hepa FİLTREDEN kesinlikle bahsedilir. Çünkü gerçek temizliğin işareti sadece HEPA filtredir.Gerisi hikaye.

http://www.missionallergy.com/webstore/index.cfm?fuseaction=category.display&category_id=10

-KISACA;
    Bu araştırmaları iyi yapmanızı söylerken, NİLFİSK C230 MODELİ , Alerji derneği onaylı bir süpürgeyi 399 ytl ye temin edebilirsiniz.

HEPA 14 kullanılan modellerde süpürgelerde var.Bu süpürgeler 5 yıl garantili. 1000 ytl-2000 usd arası alacağınız bir süpürgeden beklediğiniz verimi 400- 600 arası bir fiyata-hatta daha iyisini- temin edebilirsiniz

www.nilfisk-advance.com.tr bu adresten diğer modelleri inceleme şansına sahipsiniz

• Söylediklerinize katılıyorum,zaten bu konuda benzer fikrimi daha önce de belirtmiştim.(torbasız süpürgelerle ilgili)Peki Bosch/Siemens'in sattığı hepa filtrenin hangi sınıf olduğunu biliyor musunuz?Ben kendi Profilo süpürgeme bu filtreden taktım da.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

zaten benim anlayamadığım nokta bu. çamaşır makinesi örneğini veren arkadaşa katılıyorum. bu tip tanıtımını yapanlar su kabının üztüne çıkıp tepiniyor. motoru ve plastik kısımları uçak yapımında kullanılan materyaldenmiş. hiç uçak muadili bi ürün kullanmayı düşünmemiştim. düşünseniz e, ariston aqualtis reklamlarını hatırlayan muhakkak vardır. ben o reklama hayran kalıp gidip makineyi inceledim. gerçekten harika bir aygıt. üstelik reklamı da dahice. içinde bi sürü teknoloji ürünü elektronik kısım var. çelik kazan var rulman var. elektrik süpürgelerininkinden çok daha güçlü bir motor var. en kötü makine 20 yıl tık demeden gider. her seferinde aynı hizmeti vermeyi garanti eder. fiyatı mı lcd göstergesi basit olan ve 6 litrelik olanı 850 ytl. civarı.

Kesinlikle katılmıyorum.Tek kelimeyle rezalet bir makine.Dikkatle incelerseniz siz de farkedebilirsiniz.Aynı fiyata çok daha iyileri var.Başınızı yakmayın.

• İyi günler

Samsung modellerine bakarken hepa 13 filitreli SC8571
    var
    http://www.basarionline.com/index.php?p=show&pid=89&k_id=17

belki ilgilenirsiniz
  • öneri için teşekkürler! ancak bilinçli olarak almamak için katılmadığınız yönleri öğrenebilir miyim. neden rezalet merak ettim.

quote:

quote:

zaten benim anlayamadığım nokta bu. çamaşır makinesi örneğini veren arkadaşa katılıyorum. bu tip tanıtımını yapanlar su kabının üztüne çıkıp tepiniyor. motoru ve plastik kısımları uçak yapımında kullanılan materyaldenmiş. hiç uçak muadili bi ürün kullanmayı düşünmemiştim. düşünseniz e, ariston aqualtis reklamlarını hatırlayan muhakkak vardır. ben o reklama hayran kalıp gidip makineyi inceledim. gerçekten harika bir aygıt. üstelik reklamı da dahice. içinde bi sürü teknoloji ürünü elektronik kısım var. çelik kazan var rulman var. elektrik süpürgelerininkinden çok daha güçlü bir motor var. en kötü makine 20 yıl tık demeden gider. her seferinde aynı hizmeti vermeyi garanti eder. fiyatı mı lcd göstergesi basit olan ve 6 litrelik olanı 850 ytl. civarı.

Kesinlikle katılmıyorum.Tek kelimeyle rezalet bir makine.Dikkatle incelerseniz siz de farkedebilirsiniz.Aynı fiyata çok daha iyileri var.Başınızı yakmayın.

• linki inceledim. bu süpürge torbalı. ve yaygın bi marka olmadığından küçük şehirlerde oturanlar torba bulma sorunu yaşayabilirler.

bir de şu dikkatimi çekti, alerji onayı var ama kılavuzundaki ÖNEMLİ UYARILAR kısmının birinci maddesinde "bu makine sağlığınıza zararlı tozların çekilmesi için uygun değildir" uyarısı verilmiş. bu ne perhiz , bu ne kebap.
  • quote:

öneri için teşekkürler! ancak bilinçli olarak almamak için katılmadığınız yönleri öğrenebilir miyim. neden rezalet merak ettim.

Afedersiniz biraz sert açıklama yapmışım ama gerçekten fiyatını haketmeyen makineler.Arçelik bile daha iyidir.
    Ariston makinelerin genel eksileri:
    -Süper sessiz demelerine rağmen emsallerine göre çok daha gürültülü olması
    -Çok fazla elektronik kart arızası vermesi.Çevremde gördğüm çoğu tanıdığımda bu sorun var.Makine programlarını şaşırıyor,beyin aruzası veriyor. sikayetvar.com da da görebilirsiniz.
    -Kazanları ayarlı değil,zamanla düşme yapıyor.
    -Sıkma programları gereksiz ölçüde uzun,programı çok uzatıyor.Bir tanıdığımda yıkama 3,5 saat sürüyordu!Program süresi normal olsa bile ara sıkmaların payı çok fazla.
    -Emsallerine göre fiyatları çok fazla

Aqualtis'in eksileri
    -Tamburu geniş değil
    -Deterjan çekmecesi tasarımı hatalı yapılmış,direkt saca bakıyor,paslanma olasılığı yüksek.Ayrıca kapak altında kalması hoş görünse bile aslında bir handikap.

Ve genel olarak malzeme kalitesi düşük makineler.
    Bir de açıkçası fiyatı uygun bulmuşsunuz genelde Aqualtis 800devirli 6 kg makine 999YTL'ye satılmakta.

Kısacası Bosch,Siemens,Electrolux gibi aynı sınıfta çok daha kaliteli ve üstün performansta ürün varken önermiyorum

• yok ... ben almayı düşünmemiştim de bilgi edinelim diye öğrenmek istedim. aqualtisi savunduğumdan da değil ama belirttiğin kötü yönler önemli. iyi oldu malumat almak. evdeki makine 8 senelik ve en az bir 8 sene daha gider zaaten. iki senede bir bakımını yapıyorum. bu gidişle daha da uzun ömürlü olabilir.
  • Genel web sayfasınınıda incelediyseniz, endüstriyel ürünlerinin olduğunu göreceksiniz.Endüstriyel alanda çok çeşitli temizlik alanları vardır, gemi temizliğinden kömür madeni temizliğine kadar çok geniş bir yelpazedir bu.Burada -ZARARLI MADDELERDEN- kasıt asbest gibi insan sağlığına direkt etkili kimyasallardan bahsediliyor.Bazı mikrodalga ürünlerinin kullanma kılavuzunda da kedinizi kurutmak için uygun değildir diye ibare vardır:))Endüstriyel grupta olan ürünlerde asbesti dahi temizleyecek süpürgelere sahiptir.Buda ürünün kalitesini gösterir.
    İthalatçı firmalar veya ana firmalar ürün ithal etmeden önce servis teşkilatını kurmak zorundadır.Torba ihtiyaçlarınızı bu servisler yoluyla çözebilirsiniz.Ürünü aldığınız yerden veya ana firmayla iletişime geçerek yaşadığınız çevrede servis olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz.
    Bir ek daha; hangi süpürgeyi kullanırsanız kullanın orijinal toz torbası kullanmaya gayret gösterin.

• Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.
    http://www.karcher.com.tr/tr/Products/Ev_Tipi_Ueruenler/Ev_Tipi__Mekan_Ueruenleri/Vakumlu_buharli_temizlik_makinesi/14393000.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: trial

Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.
    http://www.karcher.com.tr/tr/Products/Ev_Tipi_Ueruenler/Ev_Tipi__Mekan_Ueruenleri/Vakumlu_buharli_temizlik_makinesi/14393000.htm

Gerçekten hoş bir ürün.Terk eksisi motor güvü olsa gerek(1200w)Onun dışında aksesuarları ve diğer özellikleri neticesinde iyi bir cihaza benziyor.Derzleri bile açtığına göre performansı da iyiymiş
    Eski ürünleri de kabaydı,bu şekilde evde kullanılacak hale getirmeleri de iyi olmuş

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: trial

Arkadaşlar başka bir forumda daha yazmıştım ama cevap alamadım. Belki burada kullanan birilerini bulursak bilgi verebilirler. Ben Karcher marka hem buhar püskürtebilen hemde su filtreli bir süpürgesini test etme imkanı buldum. Teknik olarak bu marketlerde falan yerleri temizleyen makinaların eve uyarlanmış hali gibi. Gerçekten 120 derece buhar püskürtüyor ve laminat parkeden, cama, taş zeminlere ve krom ürünlere kadar her türlü yüzeyde kullanılabiliyor ve iyi temizliyor. Evimde seramik zemin fazla olduğu için tercih etmek istiyorum ama fiyatı 1500 YTL imiş. Evde yerler elektrik süpürgesi ile süpürüldükten sonra deterjanlı su ile paspas yapılıyor ve yinede siyah su çıkıyor ve paspas esnasında biz yerleri bu su ile silmeye devam ediyoruz. Bu cihaz ile 2 işlevi aynı anda deterjansız gerçekleştirebiliyorsunuz. Aynı zamanda buhar mikropları öldürüyor diyorlar. Küçük bir bölümde siyahlaşmış derzleri bu buhar sayesinde orjinal beyaz rengine döndürdük. Çok şaşırdım. Kullanan arkadaş varsa ve bilgisini paylaşırsa memnun olurum veya yorumlayabilecek teknik arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürler. İncelemek isteyen arkadaşlar için adresi ise şöyle.

Gerçekten hoş bir ürün.Terk eksisi motor güvü olsa gerek(1200w)Onun dışında aksesuarları ve diğer özellikleri neticesinde iyi bir cihaza benziyor.Derzleri bile açtığına göre performansı da iyiymiş
    Eski ürünleri de kabaydı,bu şekilde evde kullanılacak hale getirmeleri de iyi olmuş

Valla banada ilk bakışta güçsüz gibi geldi ama, emiş gücü açısından baktığımızda halıyı yerinden kaldırıyordu. Temizleme gücü için 230 mbar şeklinde bir ölçü verdiler. Dönüşümü için pek kaynak bulamadım ama hesabım doğru ise WATT cinsinden yaklaşık 400 WATT'a karşılık geliyor.

• 400 watt ise son derece iyi bir emiş gücü.1200W motorla bunu başarabilmişlerse helal olsun.O zaman rahatlıkla alınabilecek bir cihaz.Philips marathon 400w gücü 2000W ile sağlıyor mesela.Bu şekilde karşılaştırılırsa çok iyi bir cihaz.Kaç liraya aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.