Şimdi Ara

alerji-astımlılar için en iyi süpürge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
126.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar astımatik bronsıt olmusum yaptığım arastırmalar bunun en buyük sebebinin ev tozu ve aktlarından kaynaklanıyo olmasıymıs bunun ıcın ozel yastık yorgan kılıflar varmıs onları alıcam ama acılen eve süpürge almalıyım dikkat ettimde eski süpürgeyi çalıstırdığımda benım astım cıldırtıyo şu su temizlemeli süpürge önerilerinizi bekliyorum lütfen arkadaslr kendi aldığınız süpürgeleri sölemeyin gercektende iyiyse yazın ben hastalığım için soluyom artık canıma tak dedi en iyi kalite ama bıraz ucuzda olmalı tabi olmasada yazın...önrilerinizi bekliyorum saygılar...

SONUÇ:
    arkadaslar mrb yaklasık bir aydır thomas süpürgemi kullanmaktayım aksatmadan üç günde bir evde hem süpürme hemde halı yıkama yaptım sonuç inanılmaz bendeki alerjik astım inannılmaz azaldı umarım nazar deymez uzun arastırmalar sonucunda en doğru tercih yaptıgımada emın oldum üç bes kurus az oduycem diye sakın evde alerjik asttım veya alerjisi ya da ssadece astımı olanlar varsa ucuz torbalı süpürgeleri alıp kullanarak bu hastalıkları tetiklemeyin bu süpürge bosuna ingiltere alerji kurumu onaylı deyil anlamıs oldum cektiği pisliği suyun renginden anlayabilirsiniz kullanım kılavuzu ve cd sindeki talimatları harfiyen yerine getirirseniz hiç sorun cıkacağını sanmam koku yapma yok toz tormalarıyla uğrasma yok sadece suyu doldur kullan sonra suyu dok içini temizle o kadar
    baska alternatif dülşünenler olursa dyson alabilirler ama ben hiç kullanmadım uzun sözün kısası süpürge alıken dikkat etmeleri gereken sulu hepa filtre elerji derneği kurumları tarafından onaylı olsun ayrıca bulunduğunuz ülkedeki teknik serfis imkanlarını da baz alın ben thomas ı almam daki bir diyer etken de tohomasın türkiye genelinde 250 servisinin olması umarım bu konuda sıkıntı cekenlere yardımcı olabilmisimdir
    saygılar sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duru911 -- 10 Mart 2007; 13:29:08 >

• Rainbow:3500-4000 ytl civarı(Spot yok.)
    Delphin:2500 EURO(Spotunu göremedim.)
    Aura Cleanmax:1400-1800 Arası(Doğubankta 12taksitle[K.Kartı] 1100 ytlye aldık Peşin 950)
    Libelle:1500-1600 arası(Doğubankta peşin 750)

Kalite sıralamasıda bu şekildedir. Fakat Delphinle Aura arasındaki kalite farkını bilmiyorum.

Ayrıca Kirby, Miracle diye makinalarda var fakat bunlarla ilgili bilgim yok.
    Dyson DC08T:1100 civarı(Doğubankta daha ucuz ama fiyatından tam emin değiilim)(Sulu sistem değildir.) Sulu sistemlere alternatiftir.
    Paranız varsa Rainbow Delphin veya Aura öneririm. Libellenin halı yıkama modülü ayrıca satılıyor. Ve bildiğim kadarıyla parçaları biraz nazik olduğu için önermem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: duru911

arkadaslar astımatik bronsıt olmusum yaptığım arastırmalar bunun en buyük sebebinin ev tozu ve aktlarından kaynaklanıyo olmasıymıs bunun ıcın ozel yastık yorgan kılıflar varmıs onları alıcam ama acılen eve süpürge almalıyım dikkat ettimde eski süpürgeyi çalıstırdığımda benım astım cıldırtıyo şu su temizlemeli süpürge önerilerinizi bekliyorum lütfen arkadaslr kendi aldığınız süpürgeleri sölemeyin gercektende iyiyse yazın ben hastalığım için soluyom artık canıma tak dedi en iyi kalite ama bıraz ucuzda olmalı tabi olmasada yazın...önrilerinizi bekliyorum saygılar...

arkadaşım 3 senedir ev tozuna karşı alerji tedavisi görüyorum forumu takip edersen daha sağlıklı karar verirsin.Bende ihlas sulu süpürge var.Süpürge olarak dyson iyi diye biliyorum.Geçmiş olsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: duru911

arkadaslar astımatik bronsıt olmusum yaptığım arastırmalar bunun en buyük sebebinin ev tozu ve aktlarından kaynaklanıyo olmasıymıs bunun ıcın ozel yastık yorgan kılıflar varmıs onları alıcam ama acılen eve süpürge almalıyım dikkat ettimde eski süpürgeyi çalıstırdığımda benım astım cıldırtıyo şu su temizlemeli süpürge önerilerinizi bekliyorum lütfen arkadaslr kendi aldığınız süpürgeleri sölemeyin gercektende iyiyse yazın ben hastalığım için soluyom artık canıma tak dedi en iyi kalite ama bıraz ucuzda olmalı tabi olmasada yazın...önrilerinizi bekliyorum saygılar...

buradaki yazılara bir bakın farklı bir şey

http://www.dmaak.com/files/index.php?id=26

http://www.electrolux.com.tr/node39.asp?ProdId=34782

• arkadaslar ilginizden dolayı cok tşk ler ben iki ürün arasında kararsız kaldım bide alternatif üçüncü ürün var ama o daha cok ekonomık olduğu için düşünüyorum ama mesele sağlık olunca varı yoğu koyucaz ortaya linkleri koyuyorum önerilerinizi bekliyorum

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=2493

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pCategoryId=1631&pSubCategoryId=1658&pBrandId=27444&pInstanceId=56877

http://www.birdunya.com/Store/productdetail.aspx?language=tr&productId=1166&stockId=1209

not:arkadaslar varsa başka alternatif ürünlerde tavsiyelerinizi bekliyorum

• Klasik süpürge istiyorsanız DC08T Allergy iyi bir seçim. Fakat sulu sistem istiyorsanız ilk mesajıma dikkat edin. Thomas parasına göre makine değil deniyor. Bence Thomas ı düşünüyorsanız araştırma yapın.
  • DOSTUM GOZUNU SEVEYIM THOMAS NEDEN İYİ DEYİL DENIYOMUS KİM DİYOMUS HABU HASTA HALİMLE SABAHTAN BERİ ARASTIRMA YAPIYORUM ZATEN İYİ OLMADIĞINI NASIL OĞRENICEM ARASINDA 300 TL KADAR FİYAT OYNUYO KAFAMI ACAYİM KARISTIRDIN BIRAZ DAHA AYDINLAT LÜTFEN
  • Aura Türkiyede yapılıyor suya pisligini topluyor. Muteleri temizzleyebiliyor ve parçası bol. İhlas servisleri her yerde adım başı var. Ben evimde 4 yıldır kullanıyorum. Rainbow mahkemeye verdi benim süpürgemin aynısını yaptın diye...Tutturamadı. Ufak tefek bazı yerleri farklı. Rainbow bizim şirkette vardı. Garanti bitti bozuldu. Altunizadeye yerlerine götürdk. Tamirine 1100 u.s. Dolar istediler. tekrar yazıyorum. Süpürge tamirine 1100 Dolar istediler kaldırıp attık. Yaptırmadık. Yerliden şaşmayın. AURA tavsiyemdir...Saygılarımla..
  • YAF BENDE Bİ DYSON MARKA SÜPÜRGE ALDIM HALA TEREDDÜTDEYİM İYİMİ ETTİM KÖTÜMÜ ETTİM BİLEMİYORUM 700 MİLYONDA PARA SAYDIM.. TÜRKİYEDE TEK MAKİNA DİYORLAR UMARIM MEMNUN KALIRIM BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR
    BirBuse

• ALDIĞIM MAKİNA BU Bİ ZAHMET İYİMİ YAPMIŞIM ? KÖTÜMÜ BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ?

http://www.webdenal.com/store/view.jsp?idProduct=25343&idCategory=248&topnavCategory=230
  • arkadaslar ilginizden dolayı cok tşk ler lütfen kendi ürünlerimizi ovme alıskanlığından var geçelim öz elestiri yapmayıda bilelim alıp memdeyilsenız de yazın ben son olrak fiyatının uygun olması nedenıyle şu iki üründe kararsız kaldım

http://www.topshop.com.tr/index.asp?tn=productview&c=1380&pid=15921

http://www.evlilik.com/a2/shop/shop.asp?pid=28899&cid=943

• quote:

Orjinalden alıntı: birbuse

YAF BENDE Bİ DYSON MARKA SÜPÜRGE ALDIM HALA TEREDDÜTDEYİM İYİMİ ETTİM KÖTÜMÜ ETTİM BİLEMİYORUM 700 MİLYONDA PARA SAYDIM.. TÜRKİYEDE TEK MAKİNA DİYORLAR UMARIM MEMNUN KALIRIM BENİDE BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

HERKEZE İYİ ÇALIŞMALAR
    BirBuse

sayın arkadaşım eketrik süpürgesinde dyson dünyada en iyidir,yeterki siz size uyan modelini almış olun
    iyi akşamlar dilerim

• quote:

Orjinalden alıntı: birbuse

ALDIĞIM MAKİNA BU Bİ ZAHMET İYİMİ YAPMIŞIM ? KÖTÜMÜ BANA BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ?

http://www.webdenal.com/store/view.jsp?idProduct=25343&idCategory=248&topnavCategory=230

arkadaşım ükemmel bir makine almışsınız daha ne düşünüyorsunuz herşeyi fazla kafanıza takmayın hayırlı olsun güle güle kullanın,iyi akşamlar dilerim

• Kim ne derse desin ben Dyson süpürgeleri beğenmiyorum.Malzeme kalitesi iyi olabilir ama emiş gücünün düşmediği doğru değil.Zaten havayı siklonik olarak ayırsa da kalan kumaş filtresinde inanılmaz toz birikiyor.Hem kanımca astım hastası bir insan bu süpürgeyi kullanamaz.Çünkü ister istemez tozla temas edersiniz.Bir de tozu kolay kolay temizlenmiyor.Yıkamak da gerekiyor.Islanan hazne yüzünden süpürge bir süre kullanım dışı kalıyor.Ya da kurulamaya çalışıp yine çamura toza bulanıyorsunuz.Ben siklonik süpürgeleri hiçbir zaman tavsiye etmiyorum.Astım hastaları bana kalırsa su filtreli süpürgeleri tercih etmeli.Ya da en kötü hepa filtreli torbalı süpürge alın.En azından süpürge temizleme derdiniz olmaz.Torbayı kilitleyip çöpe atarsınız.
  • dostum şimdi THOMAS almayı düşünmeye basladım bununda bi sürü ozelliği var halıda yıkıyomus bu sulu sistem dimi??
  • Bence alınabilir.Bendeki 8 yıllık Siemens halı yıkamam makinesinin kasası onunla aynı.(WM60000)Ama bendeki torbalı.Çok sağlam Alman malı bir süpürgedir.Bence rahatlıkla alınabilr.Sorun çıkaracağını sanmıyorum.Bendeki Siemens taşınırken çok kötü bir şekilde düştü.İç plastik aksamı paramparça oldu ama halen süpürge ve ıslak emme kısmı sorunsuz çalışıyor sadece pompa ağız kısmı kırıldı,bu da tüm gövdesinin değişmesini gerektiriyor.
  • diger torbasız süpürgeleri bilemem ama dyson olanlar içinde yüksek devir ve çalışma prensipleri geregi yer çekimsiz alan oluşturuyorlar buda asla emi gücünü düşürmüyor
  • Bilmiyorum valla benim çevremde Dysonları emiş gücü kaybı yüzünden çöpe atmak zorunda kalanlar var.(filtreleri değiştiği halde)
  • mesele senin benim çevrem meselesi degil herşeyin bu dünyada ustası var bunlardan biride dysondur özelliklerini zaten biliyorsundur size site vermeme gerek yok iyi geceler
  • VALLA ARKADAŞLAR BEN AYLARDIR BAKINIYORUM VE ÇOK İNCE ELEYİP SIK DOKUDUĞUMDAN HALA KARAR VEREMEDİM
    BİRİNCİSİ SULU SİSTEM HARİCİ SİSTEM ALMIYACAM ÇÜNKÜ DİĞER TÜM SİSTEMLERİN TEMİZLİĞİDE EMİŞ GÜCÜDE BİR SÜRE SONRA MUTLAKA PROBLEM ÇIKARMAYA BAŞLIYACAK
    SULU SİSTEMLER İÇİNDE HALI YIKAMA MAKİNELİ OLSUN İSTEDİM
    FAKİRİN DUO SUNU ALMAM EMİŞ GÜCÜ DÜŞÜK VE AKSAMLARI ACAYİP DANDİK
    GERİYE KALAN TÜM MAKİNELER İÇİNDE ÜÇ SEÇENEK ÇIKARTABİLDİM KENDİME
    1. LİBELLE: 1200 YTL CİVARI (+/- 100) VE BUHAR MAK. HEDİYELİ
    BUHAR MAKİNESİNE KANMAYIN 3-5 KULLANIMDAN SONRA KOYACAK YER BULAMAYACAKSINIZ
    LİBELLE SÜPER BİR ALET ASLINDA KÜÇÜK VE HALI YIKAMASIDA VAR EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ JET MOTORU OLUŞU ÇEKİM SIRASINDA PİSLİK VE AKARLARI SUYA ÇOK ÇOK HIZLI GÖNDERMESİ VE BÖYLECE DIŞARI TOZ ÇIKIŞININ ASLA OLMAYIŞI BUNUNLA BERABER MOTOR GÜCÜ VE ÇEKİMİNİN ASLA DÜŞMEYECEK OLMASI BİDE İKİ MODELİ VAR BİRİ DIGITAL BUNA DİKKAT EDİN
    2. THOMAS: ALET LİBELLE NİN DAHA AZ ÖZELLİKLİ AMA ÖDÜLLÜ BİR ÖRNEĞİ EV KULLANIMI İÇİN İDEAL
    RAKAMLAR 800-850 ARASI
    3. KARCHER: BEN BUNUN PAZARLAMASI İÇİN Bİ EĞİTİM ALMIŞTIM DAHA ÖNEC KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM AMA 1200 YTL CİVARI VE MAKİNE BİRAZ BÜYÜK

BEN PARAM OLMADIĞI İÇİN THOMASI ALACAM GALİBA AMA 700-750 YTLYE LİBELLE ÇOK İYİ FİYAT
    Bİ ARAŞTIRMA DAHA ÇIKTI BANA ANKARADA BİLEN VARMI ACABA LİBELLE UCUZA NERDEN ALINIR
    BU ARADA BİDE FANTOM H2O VAR SULU SİSTEM+HALI YIKAMA BENCE SÜPER BANA KALSA KESİN BUNU ALIRDIM 150-200 YTL SAMANPAZARINDA ANKARADA AMA HANIM KIZDI:)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.